Jump to content

Optimālais mūzikas failu formāts telefonā


martinno
 Share

Recommended Posts

 

 

ja par to nekas nav atrodams Google

Devaisu ražo LV vietējais entuziasts speciāli pēc pasūtījuma - tas ir viss, ko zinu.

 

Nu šobrīd nav runa par devaisu - ar to viss ok. 320kbps .mp3 skan kā vajag - par kvalitāti nesūdzos. Vienīgais, ko man vajag, samazināt failu izmērus diži neziedojot kvalitāti.

Biju pārdzinis uz .ogg 128kbps - augšas kropļojas.

Tiiko pārdzinu uz .ogg 196kbps - patreiz austiņās izklausās ok. Vakarā notestēšu mašīnā. 


EDIT:

Un nevajag ieciklēties, ka es tikai mašīnā klausos mūziku - es arī ļoti daudz klausos austiņās, līdz ar to, galējības ar 128kbps .mp3 var mest malā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dajoš tādu ierakstu (izpildītājs, nosaukums), lai visi var pārbaudīt šo apgalvojumu!

 

Vēlreiz?! Lai Tev kaut ko pierādītu? Darīt man nav ko. :D Testējos savulaik arī ar šajā diskā ierakstītajiem gabaliem (diskam kaut kur mājās jāmētājas, ja atradīšu, varu iedot). Ja pats neesi testējis, vai nedzirdi šķirbu, neesmu pie vainas. Ja uzskati, ka JS ir ok, labi, nestrīdēšos.

 

Un vispār no Pirkss linka (nedaudz pārfrāzējot):- "Saule spīd vienmēr, bet ne priekš visiem". :D

 

 

"If you want to be really certain, do a few test recordings on a good playback system at the bit rate you intend to use to see if there is a significant audible difference between joint stereo and stereo. If you can’t hear a difference, then don’t worry about it too much; the sun will continue to set every night and rise every morning!" 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka atbilde ir OGG, jo tas ar zemāku bitreitu skan labāk kā MP3 un tādējādi var ietaupīt vietu. Pamēģini kādu original Audio CD dziesmu saspiest uz 192Kbps MP3 un pēc tam to pašu Audio CD dziesmu uz 128Kbps vai pat zemāku uz OGG, pēc tam salīdzini izmērus un paklausies. Domāju, ka starp 192Kbps MP3 un 128Kbps OGG atšķirību nedzirdēsi, vismaz uz kaut kādiem relatīvi lētiem grabuļiem.

Link to comment
Share on other sites

Man ir atkal nedaudz savādāks jautājums...

Praktiski visus savus CD esmu sadzinis FLAC failos ar EAC... jaunajā mašīnā klausos pašus FLAC failus, bet otrs auto diemžēl tos nespēlē... attiecīgi vajag mp3 (pēc iespējas labākus).

 

Jautājums - vai ir kāda proga kura varētu uztaisīt tieši tādu pašu folderu utt struktūru kā FLAC failiem (~110 GB) + pārkonvertēt (nodublēt) uz mp3?

 

P.s. diski baigi skrāpējās mašīnā... :(

Link to comment
Share on other sites

Nu, uz MAC'a ir XLD. Vienīgais, ko vajag, ir nodublēt pašam visu saturu, pārējo izdara softs - pārkonvertē un izdzēs oriģinālus.

Link to comment
Share on other sites

super... tikai man diemžēl nav MACa... :( Nezini vai kas tāds ir uz Windowa?

Link to comment
Share on other sites

izklausās labi... būs jāpamēģina... Paldies! ;)

 

http://www.faasoft.com/articles/flac-to-mp3.html

 

The powerful FLAC to MP3 is named Faasoft FLAC to MP3 Converter which has both Mac version and Windows version. The reason for why it is a powerful FLAC to MP3 Converter is that Faasoft FLAC to MP3 Converter not only offers a solution to convert FLAC to MP3 but also support converting FLAC to MP3 in batch mode, so that you never need to convert FLAC files to MP3 one by one. The other reason is title, artist and all other meta data even album cover art in FLAC is copied to MP3 file. Faasoft FLAC to MP3 Converter performs as more than just a simple FLAC to MP3 Converter. It also supports converting FLAC to WAV, FLAC to ALAC, FLAC to AC3, FLAC to AAC, AU, DTS, AIFF, MP2, RA, WMA, etc.

Link to comment
Share on other sites

Update:

192kbps .ogg uz ausi nedzird nekādas atšķirības ar 320kbps .mp3 - pie tā arī palikšu.

Svars samazinājās gandrīz par 40%.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

192kbps .ogg uz ausi nedzird nekādas atšķirības ar 320kbps .mp3 - pie tā arī palikšu.

 

Tā varētu būt, iespējams, ka pat ar 160 kbit/s pietiks.

 

Nebiju mūziku ar zemiem bitrate kompresējis, tāpēc diskusijas iespaidā mazliet papētīju un jā, tiešām pie zemiem bitrate ogg ir daudz labāks. Ja nu kādam interesē, te  ir salīdzinājums, ar sampļiem (57 Mb). Klausoties, atšķirība ir izteikti jūtama pie zemākiem bitrate, augstāk vairs nav jēgas.. Ar esošajiem failiem neko nedarīšu, jo no mp3 pārkompresēt nav jēgas, bet nākotnē, ja faila apjoms būs svarīgs, tad likšu aiz auss.

 

Ja gribās papētīt atsevišķu failu salīdzinājumus, tad var arī ABX testu palaist, piemēram izmantojot foobar2000 pleijeri ar ABX comparator pluginu

Link to comment
Share on other sites

Es biju uzrakstījis garu palagu par JS atbildot CAPam. Nodzēsu nepostējis, nav jēgas diskutēt ar cilvēku, kuram vienmēr taisnība un kurš visu zina labāk.

 

Sausais atlikums bija tāds, ka no JS nav nekādas pievienotās vērtības kaut vai dēļ tā ka viņa uzlabojumus (ja tādi vispār ir) vairums cilvēku nedzird. Nedz labi nedz slikti.

Link to comment
Share on other sites

Par to Faasoft FLAC to MP3 Converter...

Vai kāds varētu pastāstīt ko īsti nozīmē šī limitācija? Pievinoju bildi ar to uzrakstu... es īsti neiebraucu kas pa kam... :(

 

 

post-96847-0-68938300-1454251830_thumb.jpg

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ja dziesma ir garaaka par 5min tad tiks konverteets no dziesmas tikai pirmaas 5 minuutes. Ja dziesma ir iisaaka par 5 min tad dziesma tiks konverteeta tikai puse - tas ir 2:30.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Paldies! Tā es arī sapratu, tikai likās ļoti neloģiski... :(

Laikam jāmeklē cits konventers... HVZ cik kvalitatīvu MP3 šis saražo... lai par to maksātu 26 vai cik tur $...


Beigās ~32 EUR...

Link to comment
Share on other sites

Nopietni, maksāt par tādu elementāru darbību piķi?? Kāpēc neder kaut tas pats foobar2k, kurā iemet visu bibliotēku un vienā paņēmienā konvertē? Flac Lame frontend? Ir tak kaudze ar bezmaksas softiem...

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Es jau nemaksāju... Tikai gribētos lai varētu visu folderu struktūru pārkonvertēt...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@Regisss, es iesaku xrecode II. Folderu struktūru un failu nosaukumus šis māk gan saglabāt, gan pārveidot pēc vajadzības, māk arī pielikt/noņemt metadatus, tai skaitā bildi, uzlaist Replay Gain, normalizēt, sadalīt pēc CUE faila un vēl visu ko, izmantojot vairākus procesora kodolus. Varbūt sākumā nedaudz jāpaspēlējas, bet pēc nelielas iebraukšanas tas automatizēti darīs visu, ko vajag. Par brīvu, protams. :)

 

Nekādi neesmu saistīts, bet tā starp citu tur About => Special Thanks To lodziņā ir šāds teksts: :)

Guntars Petrovics (Aviators) for support and program/home page pictures
Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Nu ja jau fainšmekeri, tad jau fainšmekeri :)

Par OPUS kodeku esat dzirdējuši? Android 5.0 to atbalstot natīvi. Un ja jau pat lielais YouTubs to atbalsta VP9 ietvaros.

Kā redzams, vislabākā "izšķirtspēja" pie maziem bitreitiem.

 

Bet vispār IMHO thread'a subjekts ir diezgan liels nonsenss. Tikpat labi varētu apspriest "kāda zupa ir vislabākā?" Protams, saprātīgās diskusijās dzimst patiesība :)

 

Vispār šeit, https://hydrogenaud.io/ ir jāizgraužas cauri sāls kalniem, lai būtu nojausma što pa čom.

Labots - Jazznfunk
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Lai samazinātu aizņemto vietu, pārkonvertēju uz .ogg
 

No flakša vai transkodēji mp3 uz ogg kā auns?

Link to comment
Share on other sites

Nafig šitā jāiespringst par mp3? Tas jau tā ir sūdīgākais formāts. Tipa es braucu ar zapiņu, bet gribu no tā vēl invaļidku izspiest? Pa šo laiku kamēr forumā sēž man stroikā ķieģeļus nēsājot jau varēji nopelnīt normālam telefonam. Sorrī par uzbraucienu.

Link to comment
Share on other sites

Pieslēdzies kosmosam!

Cik liels sakars šeit bija telefonam ar visu to stāstu? Tas, ka es negribu iegādāties citu telefonu, nenozīmē, ka es to nevaru atļauties.

Link to comment
Share on other sites

Es no kosmosa nemaz neatslēdzos :)  Ja patīk vakaros ķibināties ar datoru - ko tu hobijam padarīsi. Man būtu slinkums kaut ko pārformatēt, labāk semuškas pagrauzt, zvaigznes pavērot. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pa šo laiku kamēr forumā sēž man stroikā ķieģeļus nēsājot jau varēji nopelnīt normālam telefonam.

Ne visiem kaut ko vajag dēļ pačota un dēļ trenda "normāls". Citiem gribas izpētīt tehniskas lietas, izspiestehnisko maksimumu, iemācīties ko jaunu.

Jā tas nav pie tevis stroikā ķieģeļus nēsāt. Nav arī tas pats kas gudri runāt.

Link to comment
Share on other sites

apvienosana

šonedēļ mašīnā ieliku yatour + klāt paņēmu tāda paša ražotāja bluetooth adapteri, esmu ļoti apmierināts, gan telefonu var pieslēgt, gan atmiņas karti, gan flash.

 

Otrs variants - kas būs labāks par ''apgraizīšanu'' - izmantot deezer vai spotify, neaizņems Tev tos 3 gb :D un kvalitāte būs labāka par 128 kbps :)

Nolietoju gadu deezer premium, biju diez gan apmierināts, ja neskaita, ka daudzas dziesmas nevarēja atrast

Labots - apvienosana
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nafig šitā jāiespringst par mp3? Tas jau tā ir sūdīgākais formāts. Tipa es braucu ar zapiņu,

 

Paņem otru un turpini braukt - ja neuzķēri par ko te runa, pats vainīgs. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bērnam tusiņš, kur paši kopējo deju uztaisījuši un kāds telefonā samiksējis bij 2 gabalus un vēl kaut kādas skaņas. Kamēr atskaņoja telefonā, viss bij labi, kā pieslēdza pie lielāka verķa, konstatēja, ka skaņa nekāda. Palūdza, vai nevaru ko izdarīt. Ar brīnumrīku Shazam sapratu, kas pa gabaliem un tad sākās interesantākais - mēģināju novilkt netā kā mp3, bet labāku par 192 kbit/s, nedabūju. Skaņa daudzmaz ok, bet apgrieztas frekvences. Dabūju Flacus un samontēju no tiem kopiju nebaudāmajam oriģinālam. :) Nav tik traki ar to mp3 uztaisīju joka pēc ar 320 kbit/s, ņemot vērā diskusiju. Nezinu ko tur cilvēki ekonomē un graiza, bet pat ar Fraunhoferi griež pie kādi 16 kHz, (tur gan tādi iekritumi). Ar Lame pavisam neko.

 

wav no FLAC:

 

dnhgf21y3jdj69jhh1i2.jpg

 

mp3 Lame 320kbit/s:

 

0y07b04a1sw8h81qbl9f.jpg

 

mp3 Farunhofer 320kbit/s:

 

j48bxd79zchcp1c2lqy.jpg

 

mp3 192kbit/s no interneta (mediainfo rāda, ka arī Lame):

 

rlpw7f0eu0ljnfj7ejdp.jpg

Labots - Racer
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā nu tas ir, nekas jauns...

Ja jāklausās uz telepona DAC(ja to var nosaukt par nopietnu DAC), tad pofig. Ja uz kāda nopietnāka DAC... tad var būt visādi :)

Ja kas, spotify Pro ir pat tīri neko...

Protams, ja salīdzina ar lossless oriģināliem, pat klausoties ar Coss Porta pro (kuriem ir stipra nokrāsa + kādu no pēdējiem iebūvētajiem HD skaņas kodekiem), tad atšķirību tiešām var just, pat uz Coss Porta Pro...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...