Jump to content

Symbian telefonu agonija


vvv
 Share

Recommended Posts

shadow118

W10 viņi pāriet uz Microsoft kartēm, pirmās versijas bij sūdīgas, salīdzinot ar HERE, jaunākās jau ir ok. Bet backend jau tāpat tas pats, tik interfeiss bik savādāks

Link to comment
Share on other sites

Palasīju komentārus zem tā raksta, kura saiti ieliku #134 komentārā. Virs komentāriem droši var likt virsrakstu - Windows telefonu agonija. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

HP ir telefons ar Win 10 - izskatās baigi OK...

 

 

Emm... vai mums nebija tēma par Winphone... ? Savādāk te kaut kāda beztēma sanāk...

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir stipras aizdomas, ka tam arī cena būs aptuveni jauno iPhone robežās, vismaz spriežot pēc "fīčām"... bet nu manīsim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

 He he. Šodien konstatēju, ka vairs nedarbojas manam Nokia E5 navigācija. Navigāciju izmantoju ļoti reti, nav vajadzības, pāris reižu gadā varbūt sanāk, vēl kaut kad šajā ziemā tiku darbinājis, šodien vajadzēja, nedarbojas. Sākumā padomāju, ka kaut kas telefonam noticis, dažas dienas atpakaļ tas man nejauši iekrita sniegā, izžāvēju, likās, ka problēmu nav... Vakarā izmēģināju citu savu telefonu, kas atvilknē gaida savu kārtu lietošanai, tur tas pats - navigācija neiet. Nezinu, kā tur tās lietas notiek, bet mana saprašana - atslēgti servisi. Interesanti - satelītus telefons redz, tas arī viss. Tā kā vecie labie symbian viedtālruņi soli pa solim pārvēršas par «zvani un SMS» telefoniem. Būs jāpamēģina vēl Waze. No vieduma kas atlicis?  e-pasts darbojas, tas labi, tas man ir svarīgi.

 Agonija turpinās. Nu jau to par agoniju negribas saukt, agonija vēl būtu daudz maz labi. :sarkasms:

 Ir vēl forumā kāds symbian telefonu lietotājs palicis? Kā jums ar navigāciju? Vai arī es viens visietiepīgākais, kas nav pārgājis uz glāstāmajiem telefoniem?

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Tu neesi viens savā nelaimē. Patiesībā varētu pieciest nafigācijas trūkumu, ka tik uz E52 AGPS strādātu tik pat labi un aptuvēnā atrašānās vieta no torņiem bez gps nostrādā.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Vai ta kaut kāda vecā Waze versija neiet?

Link to comment
Share on other sites

Gurķis
2 hours ago, JDat said:

AGPS strādātu tik pat labi un aptuvēnā atrašānās vieta no torņiem bez gps nostrādā.

 

Te derētu paskaidrot, ka AGPS nekādā veidā nenodrošina navigāciju bez satelītiem. AGPS palīdz ātrāk veikt lock-on, izsūtot navigācijas ierīcēm aktuālo orbitālo almanahu, kā arī piedāvājot uzlabot precizitāti, papildus GPS signālam izmantojot taimingu no mobilajiem torņiem, lai samazinātu koordināšu driftu. Es nezinu, kur radies maldīgs priekšstats, ka AGPS neizmanto satelītus - nav pirmā reize, kad kāds ir dzirdēts ko līdzīgu paziņojam...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ieteiktu paņemt kaut vai lumia 525. nav izcils telefons, bet waze strādā labi, pats gps strādā arī bez interneta. man šķiet, tagad pa 25-35 ir nopērkams lietots. pašam ir, tāpēc zinu kādi + un -

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gurķi! Taisnība vien ir. Neprecīsi izteicos un sabēru visu vienā putrā. AGPS iedod almanaku un miers.

 

Tomēr, E52 bija arī fīča, kad mācēja noskaidrot aptuveno atrašās vietu tikai no torņiem, bez GPS.

 

Jāsaņemās un jāpiešķiļ lai paskatītos vai un kā strādā.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

6 hours ago, GatisK said:

ieteiktu paņemt kaut vai lumia 525. nav izcils telefons, bet waze strādā labi, pats gps strādā arī bez interneta. man šķiet, tagad pa 25-35 ir nopērkams lietots. pašam ir, tāpēc zinu kādi + un -

man liekas nebūtu prātīgi ņemt WP8.1 lumiu. Labāk tad Lumia 550 (jau nāk ar W10M) vai 640 (var atjaunot uz W10M, un arī var dabūt lietotus diezgan lēti). W10M vismaz regulāri tiek atjaunots, atšķirībā no WP8.1, kam end of life ir vairs tik pēc 4 mēnešiem

Ja jaunu, tad jaunu, nevis "nākamo symbian"

Labots - shadow118
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daļiem būs grūti saprast, kas ir retro, tieši tā pat kā dažiem saprast kāda mārrutka pēc vajadzētu retro mainīt pret kaut ko jaunāku. Man patika symbian ar visiem viņa tā laika bagiem un fīčām. Tā ir vēsture, un atastāsim vēsturi tādu kāda tā bija. Bez rekomendācijām uz jaunu trubu. Lai symbian turpina raustīties agonijā bez nieru un smadzeņu transplantācijas. OK?

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

raivix95
14 hours ago, shadow118 said:

man liekas nebūtu prātīgi ņemt WP8.1 lumiu.

Lumiu pirkt vispār vairs nebūtu prātīgi. Waze jau labu laiku vairs nesuportē Win appu, eBay arī vairs tik no pārlūka. Un arī Shazam vairs nebūs dabūjams. Tas tik laika jautājums, kad arī WhatsApp uz šiem vairs neies. Un tad jau arī FB iebērs savas 3 saujas smilšu Win kapā. Pašam arī Lumia, bet skaidri redzu, ka Win telefoniem jau ir pusdzīvs mironis.

Link to comment
Share on other sites

Kā tā ir sanācis, ka lietotņu izstrādātāji ir draudzīgi nolēmuši pārstāt atbalstīt W10 - joprojām dzīvu operētājsistēmu?

Link to comment
Share on other sites

W10 un W10 mobile ir divas dažādas lietas. Pēdējā, visdrīzāk, nomirs tuvākajā laikā. 

Link to comment
Share on other sites

Sorr par neprecīzu terminoloģiju, bet nu šeit it kā ir runa par telefoniem, kāpēc gan lai es būtu pieminējis pc OS?

Jā, iespējams, nomirs, popularitāte viņai krītas, bet VĒL taču nav ne nomirusi, ne arī pasludināta par nomirdināmu no MS puses (ja neesmu ko palaidis garām). Un šitādā situācijā visādas lietotnes ņem un JAU pārstāj viņu atbalstīt - kā tā?

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Daudziem izstrādātājiem rūp tikai marketshare. Mazs marketshare > mazāk tiek izstrādāti app > cilvēki pāriet uz citām platformām, jo maz aplikāciju > marektshare vēl vairāk samazinās un tā uz riņķi, diemžēl. 

 

Bet Microsoftam Windows uz telefona vienā vai citā veidā ir bijis jau kopš 2000. gada (Pocket PC), krietni pirms tāds iOS un Android vispār eksistēja. Pagaidām nekas neliecina, ka W10M tuvākajā laikā taisītos mirt, vismaz spriežot pēc update biežuma. Un ja arī beigs pastāvēt šī versija, parādīsies nākamā, piemēram Windows on ARM, bet tas gan vairāk izskatās augstajam galam 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

OK, es saprotu, ka @raivix95 minētajiem servisiem neizstrādāt jaunas lietotņu versijas platformai ar mazu un sarūkošu  tirgus daļu ir koderu cilvēkstundu tērēšanas optimizācija, bet ne īsti saprotu - ko šie servisi iegūst, savos serveros aizgriežot krānu tās platformas esošo lietotņu versiju piekļuvei?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

W10M tirgus daļa ir jau zem 1%. Kāda gan var būt interese no izstrādātāju puses? Kas vēl darbojas, tas darbojas. Cerēt uz baigajiem atjauninājumiem ir pilnīgi lieki. Ir daudzas lieliskas aplikācijas, kas joprojām saņem atbalstu - Deezer, Fitbit, Instagram. Bet ir kaudze tādu, kas nav atjauninātas gadiem un funkcionalitātē stipri atpaliek no Android/iOS versijām. FB uz W10M arī ir nožēlojams iOS ports - krešo regulāri un startējas briesmīgi ilgi. MS gribot pilno W10 likt uz telefoniem, lai jau veicas. Tāpat vilciens sen aizgājis. WP/W10M ir pagātne. Aizmirstam un gaidām jaunās Nokias ar Android. :)

@138 aizgriezt krānu ir vienkāršāk. Ja nav aplikācijas, nav problēmu. Veca un neatjaunināta aplikācija rada daudz problēmas un lielu baurošanu no lietotāju puses.

Labots - raivix95
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gurķis
2 hours ago, raivix95 said:

Veca un neatjaunināta aplikācija rada daudz problēmas

..ja izstrādātāji spēj uztaisīt normālu backwards-compatiblity, tad nerada gan.

 

Mēs uzņēmumā taisām daudzus diezgan sarežģītus produktus (gan dzelžus, gan tos pavadošo softu), un joprojām nodrošinām lielisku legacy supportu un backwards/forwards compatiblity ar minimālu cilvēkstundu ieguldījumu. Es tomēr uzskatu, ka aizgriezt krānu strādājošai aplikācijai ir vienkārši slinkums no developeru puses.

 

Par pārējo tevis sacīto saistībā ar Win10 un aplikāciju izstrādi priekš mazākuma platformām gan piekrītu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Domugrauds

Nu ko, šodien daļai norubīs whatsappu, manai e52 nokijai tajā skaitā. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 21 minūtēm , Domugrauds teica:

šodien daļai norubīs whatsappu

Vēl jau paliek iespēja lietot S40 telefonus, tādus, kas atbalsta vacapu, piemēram, Nokia 515. Ja var ticēt solījumiem, S40 telefonos vacap atbalsts turpināsies līdz 2018. gada beigām. https://faq.whatsapp.com/lv/general/26000006/?category=5245235

Labots - vvv
pareizrakstības kļūda
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Nu tādu man nav un meklēt jaunu pus gadam ar nav vērts.

Link to comment
Share on other sites

Pusotram gadam. Līdz 2018. gada beigām. :)

Bišķi oftopiks. Brālim telefons iet uz beigām. Gribēja pirkt jaunu. Smejies vai raudi, nav. Viņam jūtīgais, bet nelielu ekrānu. Tādu pašu arī grib. Apstaigāja vairākus veikalus, visi telefoni tik ar lieliem ekrāniem, šis saka, viņam galīgi neder tādi, vajag mazu, bet nav. Kuda mir kaķitsa!

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Ok, pusotram, bet man patīk e52 un mainīt negribu. I veikalos nav?

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

kamēr nenoinstalēsi darbosies.. varbūt ar laiku kādas funkcijas izbeigsies..

Link to comment
Share on other sites

Citēt

 

You won't be able to use WhatsApp on the following platforms for:

  • bla bla after bla bla

Note: Because we will no longer actively develop for these platforms, some features may stop functioning at any time.

 

 

Es to saprotu tā, ka minētajos datumos izrubīs pavisam, bet kaut kādas fīčas var izbeigties jau ātrāk.

Kā tad ir - izrubīja šodien vai vēl ne?

 

pirms 7 stundām , vvv teica:

jūtīgais, bet nelielu ekrānu

iphone SE?

Kas šobrīd darās adroid lētajā galā, nezinu, bet neticas ka tagad arī tur tikai lāpstas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , 138 teica:

Kas šobrīd darās adroid lētajā galā, nezinu, bet neticas ka tagad arī tur tikai lāpstas.

Gan jau sameklēt varētu, interneta veikalu piedāvājumu pašķirstot. Brālīts mans uz parastajiem mobilo telefonu saloniem gāja, viņš ar internetu uz jūs, parastajos telefonu veikalos tā arī ir, tuvu tam, ka tikai lāpstas. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Takš interneta veikalos pilns ar normāla izmēra (<5'') telefoniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Domugrauds

Nu viss, ar šodienu beidzās whatsapps uz mana e52.

Link to comment
Share on other sites

 Šodien pārgāju uz Nokia E52. Nokrita uz bruģa E5, ieplīsa korpuss, pats telefons darbojas, tik nesmuki izskatās, kaut kad sameklēšu korpusa detaļu, nomainīšu, gan vēl man iznāks padarbināt E5.

 Nokia E52 kartes strādā bez aizķeršanās, ar E5 šajā ziņā viss nebija OK. Sajūsmina lielās pogas, kaut qwerty tastatūra priekš rakstīšanas ir ļoti labi, klasiskā tālruņa salīdzinoši lielākās pogas spaidīt patīkamāk.

 Netiku šo modeli lietojis gadus piecus, aizmirsies viss. Tāpēc pāris jautājumi biedram Domugrauds. Vai ir iespējams kameras aplikācijā izvēlni iestatīt portreta skatā? Man atveras ainavas skatā, iestatījumos tā arī neatradu, vai var mainīt, it kā ainavas skats ir loģisks, jo fotografēšanas poga tad sanāk īstā vietā, var jau būt, ka šo mainīt nevar. Un vēl, pie aktivizētiem pagriešanas sensoriem ir tāda fīča, ka displejs pagriežas, ja telefonu sagāž, var displeju gan portreta skatā, gan ainavas skatā lietot, tad, lūk, sagāžot telefonu pa kreisi (pretēji pulksteņa rādītāja kustības virzienam) viss notiek - displejs pagriežas, savukārt sagāžot telefonu pa labi (pulksteņa rādītāja kustības virzienā) displejs nepagriežas. Tev arī tā ir? Galīgi neatceros, kā tur bija, domāju, nav izslēgts, ka mans telefons vienkārši no vecuma vairs nestrādā pilnvērtīgi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...