Jump to content

ziedlapa
 Share

Recommended Posts

 Ir vajadzība iegādāties ķēdes zāģi.Tiks izmantots piemājas vajadzībām,ābelēm un citiem kokiem,kādu zaru 

izzāģēt,kādu dēli pārzāģēt,un vēl šo to. Amatierim. Doma ir elektrisko zāģi. Ko iesaka šo zāģu īpašnieki? Un kāds būtu labāks pēc ķēdes garuma,30,40 cm?

Naudiņas apmēram 80 eur-150 eur.

Link to comment
Share on other sites

 Man pašam ir benzīna zāģis (kaut kāds vieglais Husis, ļoti sen pirkts) un Makita sākuma līmeņa elektriskais. Tieši kā tev, piemājas vajadzībām. Kādreiz sanāca kaut kāda zāģēšana mežā, tad, protams, benzīnnieks. Bet pēdējos gadus, tik cik mājā vajag ko sazāģēt, vienmēr izmantoju elektrisko. Tā vienkāršāk, nevajag benzīnu ar eļļu jaukt, pie ļoti maziem zāģēšanas apjomiem vienmēr paliek pāri, ilgi tādu benzīna un eļļas sajaukumu glabāt nav labi, pie mājas tuvumā man vienkāršāk ir aizvilkt vadu, ieštepselēt elektrisko zāģi, sazāģēt, ko vajag, parasti sīkumi, un miers. Ar elektrisko Makitu arī lielākus bluķus esmu zāģējis, var ļoti labi. Ja ilgāk padarboties, jūtama elektriskā zāģa priekšrocība - tas ir krietni vieglāks par benzīnnieku. Sen jau pirku, tagad, droši vien piedāvājums cits, bet toreiz, aptuveni tajā pat laikā brālis sev nopirka elektrisko Bosch ķēdes zāģi, nožēloja, ka nepirka Makitu kā es, jo Bošam ķēdes dārgākas, sliedes dārgākas...


Par sliedes garumu prasīji. Savam Makitas zāģim orģināli nāca 30 cm sliede, manām vajadzībām pietiek 90 % gadījumu. Kā minēju, tiku arī baļķus zāģējis, tām vajadzībām nopirku papildus 35 cm sliedi, to pa retam uzlieku. Tač nav tev lieli koki jāgāž ar elektrisko zāģi. Garāka sliede zariem būs neparocīgāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ar elektriskiem zāģiem jāskatās. Es nesen aizņēmos no kaimiņa kaut kādu noname, bet viņa zāģis sita ārā visus drošinātājus. Nācās aizņemties arī strāvu no kaimiņa, kuram nav tik jūtīgi automāti.

 

Benzīnniekiem nav tādas problēmas. Zariem dārzā nočakarēsies vilkt līdz to 50m vadu. Jau skraidot vasarā ar trimmeri jūtu pamatīgas neērtības, kad vads velkas līdz.  

Link to comment
Share on other sites

Man ir Rebir izstrādājums. Nu tāds. Zāģēt zāģē, bet nu tehniski pamēsls. Bremze elektriskā ir baisa. Ķēdes spriegošanas mehānisms ātri izļurkājas. arī ķēdes eļļošanu nācās remontēt. Paņēmu toreiz dēļ garās 40cm sliedes, bet nu mierīgi varēja iztikt ar mazāku.

Tagad pirkšu šitādu Bosch http://www.xnet.lv/bosch-ake-30-li-36v-akumulatora-kedes-zagis-ar-litija-jonu-akumulatoru-0600837100.html

Priekš zaru zāģēšanas Ryobi bateriju zobenzāģis ir ideāls. Arī kādu 25cm diametra koku ar to mierīgi var nogāzt. Daudz vieglāks un ērtāk lietojams par ķēdes zāģiem.

Link to comment
Share on other sites

Par Makitu tiešām dzirdēti labi vārdi.

 

 

Benzīnniekiem nav tādas problēmas.

Benzīnniekam toties jāpērk bendža, jājauc ar eļļu utml. Troksnis, smaka un vibrācijas arī manāmākas. 

Ja tiešām tik ap māju, tad labāk elektrisko.


 

 

Es nesen aizņēmos no kaimiņa kaut kādu noname, bet viņa zāģis sita ārā visus drošinātājus.

Cik tad tev tur, 16A? 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ju

Es jau arī vienu brīdi biju nolēmis pirkt elektrisko zāģi, bet tas drošinātāju jautājums kaut kā lika padomāt. Automāti standarta 16A. Protams, ka ar elektrisko var kaut istabā vai garāžā siltumā zāģēties, arī troksnis mazāks.

 

P.S. Ja mājās benzīna zāles pļāvējs, tad ar benzīnu nekad nav problēma. 

Link to comment
Share on other sites

Ja 16A, tad nav brīnums, ja nu vienīgi sarunā C līkni (standartā liek B), pie tā varētu palaisties, ja uz tās fāzes nekā cita nav.


Var jau būt tas zāģis ar bija kāds 3kW vai vairāk. Ar 2kW nevajadzētu būt tik traki.

Link to comment
Share on other sites

Ir pieredze ar abiem zāģējot kopā vecu guļbūvi.

Ar benzīnnieku viss beidzās pie tā, ka zāģis vairs neleca. Cik nu laukos varēju izjaucu, tīriju bez rezultātiem. Sanāca pap*ist brīvdienas, vest zāģi uz servisu Rīgā un gaidīt mēnesi līdz serviss tiks skaidrībā.

Pa to laiku aizņēmos elektrisko makita, sazāģēju visu ko vajadzēja bez grūtībām un čakara..

 

Ja zāģēšana ir paredzēta tur kur ir pieejama elekrība neredzu pamatojumu benzīna zāģiem. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nesit jau tā. Man 10A (uz ārējo rozeti terasē vairāk nav) tikai vienreiz izsita, kamēr 3 pamatīgus kokus nogāzu un sadalīju.

Bet nu zaru zāģēšanai pa smagu tas ķēdes zāģis.

Link to comment
Share on other sites

Paldies,ka uzrakstījāt no pieredzes.Sākuma doma man jau bija par Makita vai Bosch. Palieku pie Makita.

Link to comment
Share on other sites

Man apmēram gadus astoņus ir elektriskais Husqvarna 321. Esmu remontējis divas reizes. Vienreiz ir pārtīts motors. Neteikšu, ka notika kaut kāda īpaša mocīšana. Vienkārši zāģis pamazām kļuva arvien švakāks un sāka karst. Pārtina veči Gogoļa ielā, netālu no "Latgalītes". Pēc pārtīšanas zāģis iet tā, kā pat jauns nekad nebija gājis. Acīmredzot viņam jau no dzimšanas rotorā kaut kur bija īsslēgti vijumi. Otrreiz aprāva zobus plastmasas zobratam. Tajā brīdī nodomāju - eh, labāk būtu pircis Makitu, tam šie zobrati un vispār rezerves daļas internetā daudz pieejamākas, kā elektriskajai Husqvarnai. Bet dabūju no dīlera zobratu, pie viena nomainīju arī gultni, kurš acīmredzami bija pirmcēlonis zobrata zobu apraušanai un nu jau gadus trīs problēmu nav bijis. Var darīt arī smagākus darbus, galvenais, lai ķēde būtu asa. Nevienu brīdi nenožēloju, ka nopirku ķēdes asināmo mašīnīti, ar vīli man nekādi neizdevās ķēdi tik labi uzasināt. Ja vēl tas, kā kož būtu pieņemams, tad neizdevās uzasināt abu virzienu zobus simetriski, zāģējums aiziet šķībi, noķīlē un tad ir vakars.

Link to comment
Share on other sites

@M_J 321 Husim tā ir tipiska problēma ar to zobratu.
Kādu tieši asināmo ņēmi? Varbūt ir kāds links.


Autoram mans ieteikums:
Elektriskais Makita vai piemetot 30eur no bendzīnniekiem McCulloch 380 vai Husqvarna 236.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Ir Makita, esmu starā. Ir arī benzīnnieks, Piemājas darbiem Makita saliek to benzīna šņagu vienos vārtos. Var ar vienu roku cilāt. Nez kādam jābūt bluķim, lai benzīnnieks prasītos - man domāt uz savi 50 cm diametrā. Man tik kamīnmalka un brikšņi, pietiek pa visiem 100%. Benzīns jau 2. gadu atpūšas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

IMO cena priekš normāla benzīnnieka ir kritiski zema.. ja nu vienīgi kādu lietotu husīti, kuru pēc tam saved kārtībā(nedomāju, ka dzīvotspējīgi varētu būt tādā cenā). Elektriskie... nez, IMO tikai izklaidei, nevis nopietnam darbam, vai ja tiešām reizēm vienkārši vajag kādu zaru nogāzt. Kaut gan zinu, ka kaimiņš paņēma elektrisko (akumulatoru) husīti un esot veselu dienu(~8h) čīgājis krūmiem zarus. Ja tā padomā - man uz ~8h vajadzētu kā minimums  pāris litru benzīna... vai tiešām tik daudz var aķī iebāzt?

 

P.S. Es vairākus gadus lietoju Oleo-mac 4xx sērijas aparātu par ~300EUR. Ir ok. Sagādāju malciņu savām abām mājām bez aizķeršanās :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

cilvēkiem nav vajadzīgs nopietnam darbam, bet piemājas vajadzībām. Tur elektriskais izliek benzīnniekus visos punktos. VIspirms jau tas ir uz pusi vieglāks.

Un normāliem elektriskajiem ir aizsardzība pret pārkaršanu un nosvilināšanu.

Labots - e = d
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

par augšminēto Makitu varu teikt tikai labāko, man tāda ir, tikai iepriekšējais modelis, jau 10 gadu iet.galvenais turēt ķēdi asu un naglās nebraukt.motors spēcīgs un ļoti kluss, trāpot naglā parasti ķēdei 3 daļa zobu vairs nav vispār. Pēc šitā benzīnnieku riebjas rokā ņemt, elektromotors daudz labāk velk. Kamēr kaimiņi rausta savas vārnas, tikmēr esmu izripinājis savu 100m paštaisīto pagarinātāju un pirmo eļļas tvertni izzāgējis. Pasrasti izzāģē tvertni, un tad ar 2-3 vilcieniem noiet pa ķēdes zobiem ar vīli

Link to comment
Share on other sites

Ja jāizvēlās lēts benzīna vai puslīdz normāls elektriskais tad mājai ņemtu elektrisko.

Vienīgie mīnusi mazā sliede un parasti sliedes stiprinājums kaut kāds plastmasa kuru nevar kārtīgi pievilkt... Jaudas ziņā pat jaudīgāki par dažu labu benzīna zāģī (2kw ir ap 3 zirgiem) 

Apkope gandrīz nav nepieciešama, tik cik iztīrīt un nomainīt oglītes.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

un kolektoramotora 2 kW ir pilnīgi kas cits nekā divtaktu benzīnnieka 2kW, kuram tie ir pie maksimāliem apgriezieniem, tai pašā laikā griezes momentam strauji ejot lejup

Link to comment
Share on other sites

Es arī esmu ievērojis, ka pie līdz līdzīgām jaudām uz papīra beznzīnnieks iet krietni labāk! Kas tam par iemeslu - grūti izskaidrot. Iespējams ka savu lomu spēlē sprieguma kritums 100m garā elektrības vadā! 

Link to comment
Share on other sites

Ir gan benzīnieks (Husqv), gan elektriskais (Oleo-Mac). Atzinumi tādi.

Piemājā biežāk gribās lietot elektrisko.

+) Visu laiku gatavs darbam, nav jāiedarbina

+) Gaidot nākamo zāģēšanu skaļi nerūc tukšgaitā

+) Klusāks darba laikā

+) Nevajag jaukt benzīnu un eļļu

+) Vieglāks smaguma ziņā

 

-) Pagarinātājs, kurš maisās pa kājām

-) Oleo-Mac ir kaut kāda sistēma, kad atlaižot gāzi, ir jāsagaida kad apstāsies ķēde, lai atkal sāktu zāģēt

 

Pagaidām vienīgā problēma ir elektriskā vada "pārlūšana". Tas notika jau pirmajās dienās. Garantiju atteica, ķipa "uz to neesot garantija!"!

Labots - Loading
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 Pa brīvdienām nedaudz veicu zāģēšanas darbus ar savu elektrisko ķēdes zāģi. Vecs modelis, bet Makita mājas lapā vēl ir. Šis: http://www.makita.lv/tool-lv/14938/UC3020A.html Tad, lūk, izbeidzās man tas zāģis, griezties vēl griezās, bet nebija vairs jaudas. Nu ko, godam nokalpojis instruments, daudz kas sazāģēts. Šodien uzzvanīju Makita instrumentu remontdarbnīcai, izstāstīju par zāģa vainu, apprasījos vai remontē tādus, jā, remontē, tik lai es izvērtēju vai ir vērts, visdrīzāk būs jāmaina rotors (kā minimums), remonta izmaksas sākot no 60 € vai pat 70 €, tad gan remontēt nav vērts, jo jauns tāds pats veikalos cenā tā ap 100 € nopērkams. Tā arī izdarīju, nopirku vietā jaunu. Tuvākā būvmateriālu veikalā nopirku šo: http://www.makita.lv/tool-lv/14938/UC3541A.html Būtu pircis ar 30 cm sliedi, bet tāda nebija, nav problēmu ar to, sliedes var likt arī īsākās, vienkārši ķēdes man vairākas krājumā 30 cm sliedei.

 Pirms veco zāģi mest miskastē, iedomājos, varbūt kādam foruma biedram ir tāds pats zāģis, varbūt var noderēt kaut kas no mana zāģa priekš rezerves daļām, nav jau mans vecais zāģis nekādā ideālā izskatā, kaut kādi lietošanas rezultātā radušies bojājumi ir, bet ja nu tomēr, kāds tāda paša zāģa īpašnieks ar prasmīgām rokām var pie gadījuma izmantot kādas veselas detaļas no mana vecā zāģa savam, tik pat labi, kādam varbūt ir tas konkrētais zāģis salūzis ar citu vainu, varbūt no diviem beigtiem sanāk viens darbojošs. Tā iedomājos, tāpēc arī šeit komentāru uzrakstīju.

 Vai ir kādam interese? Atsaucieties. Varu aizsūtīt caur pakomātu, sūtīšanas izdevumus apmaksāšu es (zaļās idejas vārdā).  Ja nu kāds biedrs piesakās, uzreiz izstāstīšu, sliedi un ķēdi nesūtīšu, tās der jaunajam zāģim, pārējais gan tur ir savādāks, korpusam cita konstrukcija, tātad, aizsūtīšu tik pašu instrumentu. Negadīsies neviens no foruma biedriem, kas uzskatīs, ka var noderēt kaut kas rezerves daļām, pēc kāda laika izmetīšu ārā savu veco instrumentu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
viesturs0711

Atļaušos mironi paspārdīt! 

Ir man pienācis brīdis pirkt jaunu Elektrisko ķēdes zāģi, jo vecajam motors izbeidzās un remonts maksā tā, ka piemetot šo to, sanāk jauns! Zāģet paredzēts visādu malciņu pie mājas, savām vajadzībām! Tad nu man dilemma starp Makita un McCulloch. Konkrētāk, Makita UC3541A https://www.makita.lv/tool-lv/0/UC3541A.html

un McCulloch CSE1835 http://www.mcculloch.com/lv/products/chainsaws/cse1835/

Cenas abiem plus mīnus tādas pašas!

 

Kā pluss McCulloch ir tas, ka tam garantijas pieņemšanas punkti visā Latvijā, kamēr Makitu jāved pašam uz Rīgu. Vēl arī McCullocham ķēdes, slides, etc, varu nopirkt tepat Asaru bodē, Jūrmalā.

 

Ko tauta saka par McCulloch ķēdes zāģiem?

Link to comment
Share on other sites

Brālim piederošo Makitu, izmantoju reizēm arī es un nevaru teikt neko sliktu...

Ir firmas serviss arī mums tuvējā Valmierā, lai gan Makita nav tās klases instrumenti, kuriem uzreiz jāraugās garantijas remonta virzienā...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , viesturs0711 teica:

Zāģet paredzēts visādu malciņu pie mājas,

Es skatītos tomēr benzīna zāģa virzienā.

Jo:

pirms 2 stundām , viesturs0711 teica:

jo vecajam motors izbeidzās

Jaunajam arī izbeigsies - Netur elektriskie slodzi. Ja jānozāģē 3 rokas resnuma kociņi ta ir oki, bet nekam nopietnākam elektriskie neder.

Es nopirku līdzīgām vajadzībām lietotu profesionālo husi un bēdu nezinu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar tepat minēto Makita ir čupa vecu ābeļu sazāģēts. Un nekādas vainas. Resnākās bija vismaz 60-70cm diametrā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , e = d teica:

Resnākās bija vismaz 60-70cm diametrā.

Man bija bosh elektriskais ķēdes zāģis. Zāģēju līdzīgus baļķus un ātri vien motors nobeidzās. 

Bez tam benzīnniekam cita jauda un zāģēšanas ātrums. Arī vads līdzi nevelkas.


Vienīgais ka pa 100 eur nekas prātīgs pat lietots no benzīnniekiem nesanāk... 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Man iepriekšējais bija Partner 1500W jaudu. Nokurinaaja man to mans labs rada gabals. Vinsh vairaak ar benziinniekiem straadaajis un kaut kaa atshkjiriibu nesajuta. Man atkal benziinnieki nepatiik. Esmu visu laiku paarsvaraa ar elektriskajiem zaagjeejis. 

 

Shad un tad kadaa telpaa, pa kaadai logu/durvju ailei sanaak pagriezt, tur benziinnieks neder.

 

Par Bosch (par zaljo) man vairaaki paardeveeji un chomi ir teikushi, nepeerc - aatri luuzt. Laikam jau taisniiba ir.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , viesturs0711 teica:

Par Bosch (par zaljo) man vairaaki paardeveeji un chomi ir teikushi, nepeerc - aatri luuzt. Laikam jau taisniiba ir.

 

tā ari ir zaļais bosch ir lieka naudas izmešana 100eiro robežas makita vai macculon(tjipa lēta husqvarna)pats izvelejos macculonu jo vajadzibas gadijuma husqvarna 10 gadus nodrošina detaļas...ar makitu jau neliels nezinamais var būt pec 5gadi

 

Labots - tam4
Link to comment
Share on other sites

Man kalpo elektriskais Rēzeknes ķēdes zāģis jau gadus divdesmit. Ne zāģa modelis galvenais, bet kā to lieto. Par manu zāģi vietējais kurinātājs tikai pasmējās, jo viņam tas trešā dienā nodega. Ar elektrisko zāģi jāprot strādāt. To nedrīkst slogot kā benzīnieku. Elektriskais motors visu laiku jātur dziesmā, lai dzesējās. Ķēdei jābūt asai un labi jaēļļojas. Cik nācies redzēt, kā tiek izmantoti elektriskie zāģi, tad parasti nekas netiek darīts pareizi. Ķipa, man tikai divus baļķēnus pārzāģēt, ko tur iešu ķēdes eļļu pirkt un gan jau pārzāģēšu ar sausu neasu ķēdi. Vārdu sakot, ja nav jušanas zāģejot, kā slogoja selektromotors, tad vajag pirkt benzīnieku. Tam jau iebūvēta muļķu aizsardzība.

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Pēdējā laika Husqvarnas arī ir totāli brāķi. Karburators ļoti sarežģīts (pašam tīrīt neieteicu) ar daudzām plastmasas (kaprona) detaļām, kuras pie augstākas temperatūras , saprotams, deformējas.  Pārkarsēt elementāri viegli, lietojot oriģinālo ķēdes eļļu, sevišķi ziemas laikā. Piedzen zāģi ar skaidu un eļļas maisījumu. Prasīju profiem, ko lieto.

Lietojot to pašu dīzeļeļļu ziemā, vasarā - transmisiju eļļu. Tā arī daru un problēmu nav. Ar veco zāģi bija viss vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

Motorzāģiem jau arī tagad attiecas visādi noteikumi par izplūdes gāzēm. Tapēc karbiņi paliek sarežģīti un bāž elektroniku, kur to apsolūti nevajag.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
viesturs0711

Paldies biedriem par padomiem! Ilgi domāju un svēros un paņēmu Makitu. Turot rokaa, lai gan nedaudz smagāks par Mcculloch, toties laba ergonomika, labi ieguļas rokās, gumijoti rokturi. Zāģim labs uzrāviens. Kā pluss ir tas, ka oglītēm var tik klāt, nejaucot laukā pašu zāģi! Arī pueradums pie Makitas štrumiem ar kuriem ir daudz, jo daudz straadaats un neviena slikta vārda teikt nevaru. Mcculloch it kā bija ok, man pat divas rezerves ķēdes, kā arī sliede būtu bijušas, bet nepameta mani tāda plastmasīga sajūta, turot rokās un operējot. :)

 

Visiem priekā! :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...