Jump to content

Pīkstuļa polaritātes noskaidrošana.


Padjoms
 Share

Recommended Posts

Nu nez ir dzirdeets kaa nocjaukst un pii piikstulis bez kondiera pieshaujot....

negribaas riskeet ar 9 V liidzspriegumu...nav jau vairs nemaz tik viegli dabuut utenii tos ar nesaspaidiitu kupolu.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt jūs te jaucat jēdzienus. Ar mērmikrofonu mēra vienas akustiskās sistēmas raksturlīkni. Nekāda runa nav par divām  reizē neiet. Kad viena sistēma sataisīta, tad to pašu dara ar otru tumbu. Tālāk jau seko visādi steriosistēmas novietošanas varianti, bet tas cits stāsts un tam nav nekāda sakara ar pīkstuļa fāzējumu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

:). Es uztveru sistēmu, kā kaut kā kopumu (piem. 5.1; 2.1; stereo, -sistēmas), kura sastāv no atsevišķām sastādaļām skandām, tumbām, skalŗuņiem. Savukārt, lai būtu fāze, pretfāze ir jābūt diviem signāla avotiem. Ja subūfers būs pretfāzē 2.1 sistēmā divām pārējām tumbām, to varēs dzirdēt, vai izmērīt, manuprāt nē, tā pat ja pīkstulis būs pretfāzē vidējam skaļrunim. Es pat šaubos vai iespējams dzirdēt, ja viens no pīkstuļiem ir pretfāzē stereosistēmā. Augstās frekvences skaļruņiem vēl ir tāda īpašība, kā virziendarbība. Vienīgais ko varētu dzirdēt ir divi dažādi pīkstuļi, bet tāds jau nebija topika jautājums

Link to comment
Share on other sites

Vispirms saved, katru tumbu, kaŗtībā atsevišķi. Tas ir pamatu pamats. Tāds variants, ka vienā tumbā pīkstulis pretfāzē ar videjo frekvenču skaļruni, tad nav iespējams. Par variantu, kad kreisais kanāls pretfāzē labajam, mēs vispār nerunājam, tas lai paliek priekš pilnīgiem idiņiem.  5.1 variantā vispār viss pofig, tur tikai kino efekti kur fāze, nefāze, tāpat neko nesapratīsi un mūziku uz tādas sistēmas neklausās. Lai kā arī būtu, vispirms saved kārtībā katru tumbu atsevišķi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir gan iespējams, tā pat kā subūfers pretfāzē ar vidējo frekvenču skaļruni. Varbūt uz robežfrekvencēm, mērot slāpētā telpā mērījums kaut ko uzrādīs (un tad vēl ir jautājums vai filtrs nav pienērots aizvietotam pīkstulim, vai pīkstulis ir pretfāzē), bet vienu tumbu parastos apstākļos, nē. Tāpēc Tevis paša vārdiem runājot, saved kārtībā katru elementu atsevišķi :), bet kā noteikt pīkstuļa polaritāti #1?


-> Didzi arī par 5.1 Tev nav taisnība, vienkārši tādi mūzikas ieraksti nav. 5.1 no stereo ieraksta tā pat kā 70's mo mono ieraksta taisīja pseido stereo, aizturot vienu kanālu fāzē, skaņa izklausās telpiskāka.

Link to comment
Share on other sites

Tev pilnīgi pie dir***  tā pikstuļa plaritāte. un vispār, kas ir polaritāte. Tev galvenais, lai pikstulis ir fāzē ar vidējo frekvenču skaļruni. Skaļrunis skaņu dod vienallga, vai membrāna kustas uz priekšu vai atpakaļ. Galvenais, lai visi saļruņi reizē iet uz priekšu vai atpakaļ.Ar subu, ir precīzi ta spats. Noloec vidējo frekvenču skaļruni uz suba un fāzē, kamēr melns gar arīm, tikai kāda jēga, jo subis tāpat kautkur pagaldē nomests un par  kvalitatīvu sknēšanu runa nevar būt, jo nekas tur fāzē nav iespējams un vispār subis domāts bubināšanas efektam, nevis  mūzikai. Tapēc jau es neciešu 2.1 vai 5.1 sistēmas. Tās nav priekš mūzikas klausīšanaš. 5.1 tikai un vienīgi priekš kino. Gan jau mani te nories, bet es savu uzskatu nemainīšu, jo mūzika ir jāklausās uz kārtīgas stereo akustikas, kurai nekādus subus nevajag!

Link to comment
Share on other sites

Ir ok.

Nomērīju ar testeri ciparu telefunkenam,uzsitot pa membrānu-smuki aiziet plusā,pēctam mīnusā. Uz 200 Mv. Līdztam nočakarējos ar B3-38a, bet tas tak līdzstrāvai neder .Skatījos ar mikroskopu vai kust pieliekot pirkstinjbateriju - neredz.

Iesilikonēju 3gd2 oriģinālā funkena korpusā -izskatās kā īstais.Intetesanti ka aktīvā pretestība 3,8 Om.

3gd2 mērās jau daudz grūtāk, pārliecības nav- jāņem kāds ar zināmu polaritāti salīdzināšanai.

post-96204-0-71055700-1453590441_thumb.jpg

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

 

 

to varēs dzirdēt, vai izmērīt, manuprāt nē, tā pat ja pīkstulis būs pretfāzē vidējam skaļrunim

 

apmetu vienai tumbai videejo frekvenci polaritaati otraadi. nez, vai te ko var dzirdeet, redzeet un saprast ??? izmeeriits taa kaa ir ......

 

3w.sized.jpg?1453628228

Link to comment
Share on other sites

Izmērīts jau ir, varēji vismaz uzrakstīt cik tumbas piedalījās mērījumā. Kāpēc ir cēlums zemajā galā violetai līknei?

Link to comment
Share on other sites

es skaidri uzrakstiiju---> 1 tumba. 3 izstarotaaji ( skaljrunji ) . mb mid un hi. es par polaritaati runaaju. neprasu apspriest kpc vienaa meeriijumaa zemajaa galaa ir paceelums ( kam galiigi nav sakars  ar apskataamo jautaajumu  ) . Shajaa zinjaa mans viedoklis sakriit ar Didzi, resp- savedam kaartiibaa vienu tumbu, un peec tam runaajam par stereo lietaam ......

veelaak piesleegshu veelvienu divjoslu un arii nomeeriishu apmestu polaritati piikstulim, lai ir skaidriiba, kaa izskataas meeriijums , kad signaali ir faazee un pretfaazee ( ar apgrieztu polaritaati ) , taa lai ir skaidrs, ja ar vienu piemeeru nepietiek

Link to comment
Share on other sites

veelaak piesleegshu veelvienu divjoslu un arii nomeeriishu apmestu polaritati piikstulim, lai ir skaidriiba, kaa izskataas meeriijums , kad signaali ir faazee un pretfaazee ( ar apgrieztu polaritaati ) , taa lai ir skaidrs, ja ar vienu piemeeru nepietiek

 

Tā kā Kevins kavē, ieilkšu piemēru no sevis- redz man vieni Visaton BG20 mērījumi kompī mētāas:

post-94504-0-00882900-1454071499_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Kautko taadu arii biju izteelojies ieraudziit pie meeriishanas...

Luke 2 joslu visatonam tas efekts daudz speeciigaak izteikts kaa Kevina 3 josliniecei...

Starp citu-skatiijos Argusaa tikai un googlee lv lapaas: Vai ir uz vietas lv meermikrofons kkur ?

Mans pashtaisiitais kautko gljukot saacis/beidzis :)

Link to comment
Share on other sites

Priekš šādiem mērijumiem der pati vienkāršākā elektretā kapsula. Jā, mērijums nebūs apsolūti precīzs, bet nevienmērību redzēs tāpat. Abos gadijumos tak kapsula viena un kļūda arī.

Link to comment
Share on other sites

Veel jau vajadzees filtru paarskanjot

Link to comment
Share on other sites

 

 

Luke 2 joslu visatonam tas efekts daudz speeciigaak izteikts kaa Kevina 3 josliniecei...

Nu Kevina 3josliniecei faktiski ir tas pats, tikai tas AFR bik sarežģītāk "lasās", jo viņam tā viena mazā rūtiņa ir 10dB. Tāpēc AFR izmaiņas pēc pirmā acu uzmetiena neizskatās ar pārāk lielu amplitūdu. Patiesībā arī šis pat nav diez ko veiksmīgs piemērs, jo arī man šā visatona gadījumā bija stāvi 3.šās kārtas filtri. Ja tie būtu lēzenāki, piemēram, otrās kārtas filtri, tad tā AFR dzēšanās starp pīkstuli un midbasu/midu būtu lielākā frekvenču diapazonā. Tādā gadījumā, ja skaļruņi ir nokrossēti korekti, it īpaši pie otrās kārtas, saklausīt pretfāzi ir pat ļooti vienkārši. Tur nav ne kas gudrs jādomā- vienkārši runājot skanda, kurai skaļruņi ir pretfāzē- skan klusāk un tas ir ļoti labi saklausāms kaut ar rozā troksni. Cits jautājums gan- vai tiem konkrētajiem 70.to gadu telefunkeniem ir bijis viss korekti sakrosēts un vai pīkstulis, vienkārši pēc tupas nomaiņas, korekti krossēsies- visticamāk, ka nē.

Link to comment
Share on other sites

Luke 2 joslu visatonam tas efekts daudz speeciigaak izteikts kaa Kevina 3 josliniecei...

 

kas tur speeciigaak, 10-12dB pie konkreeta liiknes smoothinga pretfaazee ir kaa man taa Lukem + veel arii atkariigs kaa to mikji noliek, 3 joslaam smukaaks meeriijums bija pie lielaaka attaaluma, bet ne jau par absoluutu precizu liikni te staasts ..... Lukem zemaakas kaartas kross, izskataas plataaka taa paarklaajuma josla.

da ne jau par to staasts ......

 

man piem bija slinkums tajaa dienaa vairs ko meeriit un likt, bet vajadzeetu principa peec salikt, kaadas tad izskataas liiknes pie 30-50-90 graadu faazu nobiides..... taa lai ir interesantaak ---savaadaak -- faaze/pretfaaze, nu tas jau skaidrs kaa diena pret nakti .....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tātad pielodēšu pie filtra 3 slēdzīšus lai var atsevišķi ieslēgt/atslēgt katru joslu un sākšu mērīt to ar nomainīto pīkstuli.

Vai arī tā slēgāšana neko nedos...uzreiz jāpēta kopējā līkne un jākoriģē vidiem augšām filtri ?

Ir, ok !

sanāk man tā mērīšana beidzot...dabūju to raksturīgo bedri ap 3Khz- jāmet pīkstulis otrādāk..

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...