Jump to content

USB hub ar barošanu


anthropophagus
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Raspberry pi sakarā forumos nereti raksta, ka tā barošanai, kā arī perifērijas pieslēgšanai labāk izmantot usb hub, kuram nāk barošanas adapteris,jo pašam Raspberry nepietiek "spēka", lai barotu visas pie usb portiem pieslēgtās ierīces. Mani mulsina tas, ka pašiem usb hub nāk līdzi ap 5V/2A adapteri. Tad kādi ir plusi šim hub attiecībā pret šo pašu 5V/2A adapteri, kas tieši pieslēgts Raspberry? Hub gadījumā taču Raspberry tiek padoti mazāk kā 2A,jo tos sadala uz visiem hub portiem, ne tā? Tad kā izvēlēties hub?

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Jautājums ne indigo stilā: kā usb hub, kas tiek barots ar 5V/2A adapteri, ir labāks priekš Raspberry barošanas nekā pliks 5V/2A adapteris? Ampēri taču nemainās. Ja Raspberry baro no adaptera, primāri elektroenerģija tiek tērēta paša Raspberry darbināšanai, bet pārpalikumi nokļūst usb portos. Ja Raspberry baro no usb huba, tikpat labi paša Raspberry darbināšanai jaudas var nepietikt, nerunājot par tā usb portiem, jo usb hub nešķiro, kurā portā laist vairāk ampērus un kurā mazāk. Ja adaptera gadījumā Raspberry tiek 2A,tad 4 portu usb hub gadījumā uz katru portu būtu 0.5A, rupji runājot. Vai arī es tiešām esmu indigo?

Link to comment
Share on other sites

kā usb hub, kas tiek barots ar 5V/2A adapteri, ir labāks priekš Raspberry barošanas nekā pliks 5V/2A adapteris?

 

       10x izlasīju šo teikumu un tik un tā nesapratu.

un tam Raspberry vai kā viņu tur, ja tam ir savs 5v/2A baroklis, tad tas arī paliek pieštepselēts. papildus tiek likts hubs ar savu barošanas bloku.

Ja tu štepselēsi pie huba tikai peli un flešku, tad papildus barošana nav vajadzīga. Bet ja gribēsi kādu ārējo cieto piebarot, tad bez papildus barošanas hubam neiztikt.

Labots - markei
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

10x izlasīju šo teikumu un tik un tā nesapratu.

Iedomājies situāciju. Ir divi Raspberry pi. Viens tiek barots ar AC/DC 5V/2A adapteri, no kura microusb kabelis pieslēgts šim Raspberry pi. Otrs Raspberry pi ir pieslēgts USB hub. USB hub ir pieslēgts 5V/2A AC/DC adapteris, kas baro, pieņemsim, 4 šī hub portus. Jautājums: kāpēc otru gadījumu uzskata par labāku? Otrā gadījuma slēgums apskatāms šeit, ja vizualizācija nedarbojas: https://learn.adafruit.com/external-drive-as-raspberry-pi-root/hooking-up-the-drive-and-copying-slash

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāda velna pēc šāds murgs ir vajadzīgs? Vai tad tiešām nevar normālu 2A barošanas bloku uz miniUSB pašam Raspberry nopirkt un nečakarēties. Tad arī pietiks jauda, lai varētu slēgt klāt flešus bez papildus barošanas un pats Raspberry strādās normāli bez kāršanās.  

 

 

Otrs Raspberry pi ir pieslēgts USB hub.
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

Hub barošana baro tikai hub.

Huba porti baro tam pieslēgtās ierīces. Arī manis pievienotajā linkā ir redzams, ka gan raspberry, gan ārējā cietā diska barošanai tiek izmantots powered usb hub.

 

 

Kāda velna pēc šāds murgs ir vajadzīgs? Vai tad tiešām nevar normālu 2A barošanas bloku nopirkt un nečakarēties. Tad arī pietiks jauda, lai varētu slēgt klāt flešus bez papildus barošanas un pats Raspberry strādās normāli bez kāršanās.

Man nav nekādu problēmu nopirkt normālu 2A barošanas bloku, taču visur rekomendē izmantot usb hub, ja tiek slēgts klāt, piemēram, ārējais cietais disks.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
anthropophagus

USB habs taču neaizvieto paša mikrodatora barošanu. USB haba ports vairāk pa 1A ārā nedos, kas priekš raspberry ir par maz.  

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

USB haba ports vairāk pa 1A ārā nedos, kas priekš raspberry ir par maz.

Man liekas tieši tāpat, bet pilni forumi ar tēmām, kurās visi saka, ka jāizmanto šāda shēma. Un viņiem viss darbojoties.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tajā shēmā ir taču 1 Raspeberry, bet tu centies 2 aparātus sakārt uz 1 haba. Tur arī ir problēma.  Un nevis caur barošanu caur miniUSB, bet caur pašu portu. 

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus
Tajā shēmā ir taču 1 Raspeberry, bet tu centies 2 aparātus sakārt uz 1 haba. Tur arī ir problēma. Un nevis caur barošanu caur miniUSB, bet caur pašu portu.

Es neko necenšos sakārt. To divu Pi pieminēšana bija vien tādēļ, lai norādītu uz diviem atšķirīgiem barošanas veidiem - no adaptera uz microusb vai no hub uz microusb (manis pirmajā ievietotajā linkā gan cilvēks tiešām baro caur parasto usb portu). Es šo vēlējos apspriest, lai saprastu, ko man iegādāties, kamēr Pi vēl nav pienācis.

Labots - anthropophagus
Link to comment
Share on other sites

pa to bildi.

 

      Ja gribas ļoti izmantot tikai vienu barokli, tad pluss tādam slēgumam ir tāds, ka priekš ārējā HDD barošana nonāks tiešāk, nevis caur diviem USB vadiem, līdz ar to mazāks būs risks, ka HDD atslēgsies barošanas jaudas trūkuma pēc. Īsti gan nekorekti barot to Raspberry caur hubu, bet ja tam raspberry ienākošai barošanas ligzdai 5v ir pa tiešo savienoti ar USB portu barošanas 5v, tad viss strādās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man liekas tieši tāpat, bet pilni forumi ar tēmām, kurās visi saka, ka jāizmanto šāda shēma. Un viņiem viss darbojoties.
  Toč indigo bērns tu no sakuma saproti kapēc vaig to HUB un papuildu barošanu cietnim un tēc tam uzdod jautājumus 
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

Toč indigo bērns tu no sakuma saproti kapēc vaig to HUB un papuildu barošanu cietnim un tēc tam uzdod jautājumus

Pozitīvais aspekts indigo bērnu būšanai ir tāds, ka viņi prot rakstīt. Ja atsevišķi baro Raspberry un HUB, tad viss ir loģiski, jo tiek ienesti papildus ampēri, bet bez papildus barošanas (kā tas redzams neskaitāmās shēmās interneta plašumos) tam hub zūd jēga. Šajā tēmā gan vēlējos dzirdēt biedru pieredzi ar hub un Raspberry, nevis to, ka esmu indigo. :) Nonācu pie secinājuma, ka sākotnēji slēgšu pie 5V/2A adaptera. Ja radīsies nepieciešamība, pievienošu arī neatkarīgi barotu hub.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...