Jump to content

Jauns dators ikdienas lietošanai/nedaudz spēlem, līdz 600EUR


Smokijs
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Uzreiz jau atvainojos, ja kādus no sadaļas noteikumiem esmu pārkāpis jeb nekorekti ievērojis (izlasīju).

 

Ir velme iegādāties jauno datoru, vecais PC ir savu godam nokalpojis, pašsaprotama ir lieta, ka komplektēt ir daudz labāk nekā pirkt veikala piedavātos variantus, taču šajā jomā esmu absolūta nulle.

 

Dators primāri būs domāts ikdienas lietošanai, pa lielam internets, kaut kādu darbu darīšana (nav saistīts ar nekādām grafiskām darbībām) un, protams, neliela spēļu spēlēšana. Spēles, kuras noteikti vēlētos kvalitatīvi uzspēlēt būtu Wolfenstein jaunie, Killing Floor 2 un vārbūt vēl kaut kas, "high-end" gals mani īpaši neinteresē, kā arī samierinos ar faktu, ja nākotnē gribēšu, kādu no jaunajām spelēm uz labiem parametriem spelēt, ir jaiegulda vairāk naudas datoram.

 

Budžets datoram vēlams būtu līdz: 600 EUR

 

Esošais komplekts, ko esmu atradis ir - http://i.imgur.com/6TbE2GM.jpg (summa nedaudz virs tā, ko es vēlētos par datoru terēt, taču ļoti atvieglo prātu fakts, ka pašam nav jākomplektē un ir gatavs lietošanai) Taču, ja šis variants patiešām ir krietna pārmaksa un nav nemaz labs, un neatbilst manām norādītājam vēlmem, būtu ļoti pateicīgs jums, ja jūs varētu man piedāvāt kādu labāku variantu.

 

 

Liels paldies jau iepriekš, ceru uz sapratni.

Labots - Smokijs
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • EEE

    15

  • Smokijs

    12

  • shadow118

    13

  • uldii12345

    11

1) tai mātes platei nav iekšējo usb3 piesleguma vietu uz pasas plates tikai usb2 ka rezultāta bez papildus kartes vienīgo usb3 piesleguma vietu priekša uz keisa nebūs kur pieslegt un ta nestradās ... tas ir haswell platforma ... kuras laiks ir beidzies un to aizstāj skylake. Pērkot šodien skylake  jo domat par cpu upgrade pec gada vai diviem uz to brīdi nekas Haswell nebūs pieejams jauns un lietots būs dargs un nepoiejams domaju par jaudīgākajiem cpu ... 3) SSD 120GB ir bezjedzīgs pirkums vismaz 480 lai uzliktu visas ejošākas aplikācjas un tas būtu pieteikami izturīgs .... 


Corsair barošanas bloks ir pārmāksa par uzrakstu ...  ražo tas pats fortron/fsp ok krāsa melna  un cits uzraksts.... Atkal veca Haswell platforma ....

Link to comment
Share on other sites

 

1) tai mātes platei nav iekšējo usb3 piesleguma vietu uz pasas plates tikai usb2 ka rezultāta bez papildus kartes vienīgo usb3 piesleguma vietu priekša uz keisa nebūs kur pieslegt un ta nestradās ... tas ir haswell platforma ... kuras laiks ir beidzies un to aizstāj skylake. Pērkot šodien skylake  jo domat par cpu upgrade pec gada vai diviem uz to brīdi nekas Haswell nebūs pieejams jauns un lietots būs dargs un nepoiejams domaju par jaudīgākajiem cpu ... 3) SSD 120GB ir bezjedzīgs pirkums vismaz 480 lai uzliktu visas ejošākas aplikācjas un tas būtu pieteikami izturīgs .... 

Corsair barošanas bloks ir pārmāksa par uzrakstu ...  ražo tas pats fortron/fsp ok krāsa melna  un cits uzraksts.... Atkal veca Haswell platforma ....

 

Vadoties pēc tava teiktā, vai vari ieteikt labāku variantu komplektācijā, kas nepārsniegtu 600eur?

Link to comment
Share on other sites

 

 

saliku ko sadu, 9 eur letak sanaca, bet ar kvalitativaku barosanas bloku, un jaudigaku procesoru

Un briesmīgu SSD. Nepērciet V300 Kingstonus - tā ir laimes spēle.

 

Kingston Fury, Samsung, Intel diski ir lieliska izvēle. Apjomu vismaz 180-240GB + 1TB cietais.

i5 var palikt 4460, plati citu, kam ir USB 3 priekšējiem portiem.

Videokarti no AMD puses var jaudīgāku.

Link to comment
Share on other sites

Par skylake kādu I5 6600 var piekrist :)

SSD prasītos 240gB ... Vismaz pie mūsdienu cenām

Radjiku ... 370?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un briesmīgu SSD. Nepērciet V300 Kingstonus - tā ir laimes spēle.
 

 

pamatojums?? man darba visiem ir v300, pats ari lietoju vel neesmu nekadas problemas saskatijis. Neapsaubu, ka intel, samsung ir labaki, bet maksa ari daudz vairak

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

3) SSD 120GB ir bezjedzīgs pirkums vismaz 480 lai uzliktu visas ejošākas aplikācjas un tas būtu pieteikami izturīgs
120GB SSD +  1TB HDD ir normāls kombo. Spēles, no tā, ka viņas uzinstalēs uz SSD, vairāk kadrus sekundē neiegūs. Tagad gan prātīgāk jau ņemt 240Gb SSD, jo cenas noslīdējušas uz leju. 480Gb būs bik pa sālītu, it īpaši priekš 600€ komplekta
 

 

pamatojums?? man darba visiem ir v300, pats ari lietoju vel neesmu nekadas problemas saskatijis. Neapsaubu, ka intel, samsung ir labaki, bet maksa ari daudz vairak
Kāda tiem V300 ir firmware? Lidz 505A skaitijās labie, sākot ar 506 un uz augšu ir sliktie - krietni lēnāki ātrumi. Man pašam arī ir V300, bet to pirku, kad tikko viņi parādijās, tas vēl no ātrajiem 
Link to comment
Share on other sites

pamatojums?? man darba visiem ir v300, pats ari lietoju vel neesmu nekadas problemas saskatijis.

Ja neesi lasījis, tad daļai V300 ir divas lielas problēmas:

1. Kā jau @@shadow118, teica, ka firmware ir viena laba, vairākas sliktas, kas jūtami ietekmē ātrdarbību;

2. Vienā brīdī viņi pārstāaj ražot labās V300 versijas un sāka izlaist zem V300 nosaukuma diskus ar daudz sliktākām NAND šūnām un šūnas no sinhronajām uz asinhronajām nomainīja. Rezultātā no ~500MB/s uz 250MB/s mainījās ātrums.

Vai kāds varētu būtu tik laipns un iemest vēl kādu komplektāciju?

Ja vari pagaidīt, tad ap 22 būšu mājās no darba un varu iemest kādu komplektāciju ar citu SSD un Radeon karti.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Müller jau sakomplektēja

nav jau īpaši variantu par tādu summu. sistēma uz skylake i5 nesanāks.

nu varbūt video pamainīt uz 950 vai analogu no radeoniem.

 

ja vecais hdd +/- norm. vari ieekonomēt 50 eur

Link to comment
Share on other sites

Ja vari pagaidīt, tad ap 22 būšu mājās no darba un varu iemest kādu komplektāciju ar citu SSD un Radeon karti.

 

 

Protams, pagaidīšu. Velme ir nākošās nedēļas laikā iegādāties jauno kompi

 

 

ja vecais hdd +/- norm. vari ieekonomēt 50 eur

 

Vecais ir WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device  (1000 GB, SATA-II)

 

Esošais dators ir +- 7-9 gadus vecs, ļoti apšaubu, ka vispār kaut ko no viņa būs iespējams izmantot jaunajam.

Labots - Smokijs
Link to comment
Share on other sites

Kada jega no kombo ja aplikācijas tiek liktas uz mazliet lenāko HDD un pirkts dārgs atrasi disks.... Jēga no kombo ir tikai ja visais aplikācijas ir uz ātraka diska bet dokumenti un tml ir uz lēnaka diska ... Skylake ir izvele šodienm jo ;sadu datoru upgrados ko ar Haswell darīt pēc gada būs problematiski ... naksies pirkt jaunu mb uj cp nevis tikai cpu ... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vecais ir WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (1000 GB, SATA-II)

Šis te ar labu SSD kā reizi iet kopā. Green diski ir paredzēti datu glabāšanai. Tev sanāk SSD sistēmai un aplikācijām + kādām spēlēm, un kaut vai šitais HDD datu glabāšanai.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Kada jega no kombo ja aplikācijas tiek liktas uz mazliet lenāko HDD un pirkts dārgs atrasi disks
Pati OS jau tiek likta uz SSD, tas arī dod to lielāko ieguvumu. Ja spēles liec uz HDD, tas jau nenozīmē, ka tad SSD uzreiz ir bezjēdzīgs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šis te ar labu SSD kā reizi iet kopā. Green diski ir paredzēti datu glabāšanai. Tev sanāk SSD sistēmai un aplikācijām + kādām spēlēm, un kaut vai šitais HDD datu glabāšanai.

 

To, ka esošais HDD ir SATA2 neprasīs ņemt uzreiz sūdigāku mātesplati?

 

Palienot pa AIDA64, pie cietā gan radās, ka visi SSD features - Not Supported,  es iespējams te kaut ko galīgi greizi runāju, taču tik izceļu šos sīkumus :))

Link to comment
Share on other sites

nē, viss ok. protams strādās kā sata2

kāds sakars ar SSD?

Labots - arturz
Link to comment
Share on other sites

Nja kāda problēma izņemt no vecā PC to HDD? Sistēmas ātrumu tas neietekmēs nu nekādīgi, un ietaupīsi 50 eirikus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

To, ka esošais HDD ir SATA2 neprasīs ņemt uzreiz sūdigāku mātesplati?

Sata 2 disks strādās uz jebkuras Sata2 un Sata3 atbalstošas mātesplates. Atpakaļsvietojamība.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

To, ka esošais HDD ir SATA2 neprasīs ņemt uzreiz sūdigāku mātesplati?

Nē, SATA2 disks strādās arī SATA3 slotos, tikai, protams, ar SATA2 ātrumiem. HDD gadījumā gan par to vispār var nesatraukties, jo pat labākie HDD nav tik ātri, cik SATA2 limits, par SATA3 nemaz nerunājot 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vot I3 likt I5 vietā, it sevišķi ka ir paredzēts uzgeimot kaut ko prasīgāku, ir pilnīgi bezjēdzīgi ...

It sevišķi ka budžets atļauj ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Kāpēc tieši i5? Pēc autora vēlmēm te labāk iederētos i3. Precīzāk Skylake i3.
Ilgtermiņā lielāka jēga būs no i5.
Link to comment
Share on other sites

ilgtermiņa ir jega no skylake ... jo to varēs uzlabot ieskaitot uz i7 .... haswell ir pagatnes arhitektura jeb intel vienkārsi neizlaidīs tai cpu .... Jegas SSD windows nav ja nevari uz tā diska salikt visu palaižamo os+visas programmas .... vismaz ja ieslēgt msi quick boot .... ar visu parasto HDD  ir žiperīgi zem win10 .... nē protams ja ielikt ssd uz 480 GB ... tas būs varbūt 1s ātrāk bet finansiali ši sekunde neatmaksājas tā ka kad 480 GB SSD maksās 80=90 eiro pat to varēs domāt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jegas SSD windows nav ja nevari uz tā diska salikt visu palaižamo os+visas programmas

 

Nu tīri par sevi runājot, man uz datora, programmu ir maz, arī spēļu ir ļoti maz (4-5) ieinstalētas un neviena no viņām nav jaudīgās. Personīgi uzskatu, ka ar 120GB SSD man būs pilnībā pietiekami, pie jauniem dzelžiem vienmēr parādās jaunas ambīcijas, taču nekas daudz man nemainīsies, maksimums 2-3 spēles klāt uz datora. Galvenais iemesls, kam ir nepieciešams jauns dators, ir tadēļ, ka esošais, ir nenormāli skaļš, ko famīlījā vairs neviens nevar izturēt : ))

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jegas SSD windows nav ja nevari uz tā diska salikt visu palaižamo os+visas programmas .... vismaz ja ieslēgt msi quick boot .... ar visu parasto HDD  ir žiperīgi zem win10 .... ... tas būs varbūt 1s ātrāk . 

Var jau dzīt tuftu, bet ne jau tādos apjomos ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vot I3 likt I5 vietā, it sevišķi ka ir paredzēts uzgeimot kaut ko prasīgāku, ir pilnīgi bezjēdzīgi ...

It sevišķi ka budžets atļauj ....

 

Skylake i3 vilks visu, nevajag jaukt ar vecajiem i3. Spēlēs būs labāks fps ar i3 un jaudīgāku gpu nekā i5 un lēnāku gpu.

 

Ilgtermiņā lielāka jēga būs no i5.

 

Ilgtermiņā labāks būs arī i7, bet tāpēc jau mēs viņu neliekam pāri pārējām komponentēm. Jūs te spraudiet i5 un uz pārējo tiek ekonomēts.

Link to comment
Share on other sites

Man uz datora ir 3 spēles gta5 un aw, un wot kopā ar windows 10 un dažam citam programmam ieskaitot steam 283GB visi dokumenti un pārējais ur uz ārēja 1TB usb3 diska ... tas ir tipisks mājas dators .... tā kā minimums ir 500GB disks majas datoram .... vai 480GB SSD ko kurš pirks .... 120GB ir planšetei kaut kam tādam

 

MSI ātra ielād vienkarsi mazliet noptimize ielades kartību so to ieliekot uz velāku laiku starp citu tas paradījas jau windows 7 servisi ar atliktu ielādi 

Link to comment
Share on other sites

Man ir 60GB SSD .... zini nesūdzos. Tāka neko nevajag overkillot, wina+softi ... un viss lido. Vismaz winai nav klasiskās HDD bremzes.

Tagad 120gB met pakaļ ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
tā kā minimums ir 500GB disks majas datoram .... vai 480GB SSD ko kurš pirks .... 120GB ir planšetei kaut kam tādam

Kāpēc tu uzskati, ka nevar neko instalēt uz HDD, un ja uzinstalēsi kaut ko uz tā HDD tad uzreiz kaut kā mistiski viss SSD ātrums pagaisīs? Neviens jau nesaka likt tikai to 120Gb SSD, tas ies komplektā ar HDD. To, kas neielīdīs uz SSD, uzinstalēs uz HDD, nu būs tev kāda spēle vai proga uz tā lēnākā diska, nu un kas par to? Kopējais ieguvums tāpat būs. Pašam ir SSD + HDD, nu nevar salīdzināt, kā bij tikai ar HDD. Ieslēgšanās vien jau ir trīsreiz ātrāka. Visas spēles man ir sainstalētas uz HDD, un, neticēsi, kompis tik un tā ir ātrs

 

 

 

uz ārēja 1TB usb3 diska
Vot, ja ir uz USB diska, tad gan varētu būt kā būt ar to instalēšanu un ātrdarbību, bet es runāju par iekšējo, kas pie SATA pieslēgts, domāju, ka lielākai daļai būs šis variants Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Ja vienu sistemas daļu liek uz lenaka diska kopejais atrums būs lenakas iekārtas ātrums plus vel vajadžīgo failu kopesana starp diskiem .... tas ir tik pat ātri ka lenakais disk ja ne pat vel lēnāk un līdz ar to zūd jega pec atra diska ... un līdz ar to vajag 480GB sistema uz ātrā ssd un cik vel uz parasta HDD diska ... ssd ir verts pirkt tad kad budžeta ir 480 GB versija no Samsung/Crucial/Intel  lai patiesam ietaupītu pāris sekundes  un tas viss strādātu ilglaicīgi.

Link to comment
Share on other sites

kopejais atrums būs lenakas iekārtas ātrums

 

 

šis apgalvojums bija spēkā pata šleifei.    un kā tiks sadalīts win pa vairākiem diskiem?

Labots - kukkuru
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Kamēr tu lietosi to progu, kas ir uz HDD, jā, tur būs ar HDD ātrumu. Kad lietosi tās progas, kas ir uz SSD, tur viss ies ar SSD ātrumiem un tas, ka man kaut kas būs uzinstalēts arī uz tā HDD tur neko neietekmēs.

Link to comment
Share on other sites

ta programma uz HDD prasīs datus no SSD diska un SSD windows prasīs datus no HDD un lasīsana starp diskiem ir vislenaka ... Neveikmīgs risinajums ja programmas ir  uz dažada ātruma un dažādiem diskiem ... ta ka nvai 480GB SSD +normals HDD 120GB vienkarsi neder veltīgi izmesta nauda .... ;) 

Link to comment
Share on other sites

ta programma uz HDD prasīs datus no SSD diska un SSD windows prasīs datus no HDD un lasīsana starp diskiem ir vislenaka ... Neveikmīgs risinajums ja programmas ir uz dažada ātruma un dažādiem diskiem ... ta ka nvai 480GB SSD +normals HDD 120GB vienkarsi neder veltīgi izmesta nauda .... ;)

Tad jau vari paņemt klāt  2TB hibrīddisku (SSHD)  tad nemanīsi to atšķirību,jo  atškirība  nebūs tik liela.

http://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_hdd/seagate_desktop_sshd_2tb_7200rpm_sata3_64mb_st2000dx001?utm_source=salidzini&utm_medium=ad_item

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Es ar visām rokām par ssd, bet tagad jau sākot no 250gb. Ar 250 pietiek windowam, parastajām progām + 3 spēlēm. Nav jau nekas speciāli jākopē. Vienkārši retās progas var instalēt uz hdd. Ko var muldēt ka no mazākiem ssd nav jēgas un starpība starp ssd un hdd nav tikai 1-2 sekundes. Ssd ir iekārta kas viss jūtamāk palielina datora ātrdarbību. Ņemt datoru bez ssd ir lielākā muļķība, ko var izdarīt. Pat pentiums windovā būs ātrāks un patīkamāks nekā i5 ar parasto hdd.  Ir taču arī skylike i56400 un tas ar gtx950 un samsung 850evo 250gb tikai nedaudz pārsniegs 600eur, pieņemot ka autors izmantos veco hdd.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...