Jump to content

meklēju aktīvo subi priekš HI-FI stereo sistēmas


killersbeez
 Share

Recommended Posts

 

 

Konkrētais Harman Kardon ir STEREO resīveris. Kādas, pie joda, frontālās skandas?

 

Kā jau tas pierasts šī foruma diskusijās, esmu tālu aizgājis no foruma autora sākotnējā uzstādījuma. 

Link to comment
Share on other sites

Skaidrības pēc mēģināšu rezumēt par ko topika autoram ir sūdzības un par ko topika autoram sūdzību nav. 

Tātad, ja pareizi saprotu:

 

1. Topika autoram par basa nepietiekamību palielā skaļumā sūdzību nav.

2. Sūdzību nav arī par to, ka nevarētu ar šīm skandām dabūt vēlamos decibelus

3. Ir sūdzības par to, ka nelielā skaļumā basa pietrūkst.

 

Nez vai topika autors ir pamēģinājis pakruķīt basa toņu regulētāju? IMHO, tas būtu vislētākais variants kā varētu dabūt kaut kādu rezultātu..

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

3. Ir sūdzības par to, ka nelielā skaļumā basa pietrūkst.

O, sorry, šito biju palaidis garām. Nu, tad jā, vai nu kņope "Loudness", vai, kā šinī gadījumā, kad tādas nav, vienkārši piegriezt basu ar tembru kņopi veicot manipulācijas ar pulti.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tāda sajūta, ka te liela daļa vēl uz 5dienas plosta, murgo kaut ko par 5.1 resīveriem, lai arī es te vairākas reizes uzsvēru, ka lietotājam nav nekāds 5.1 sūda resis.

 

Luke ideja par basa piecelšanu ir ģeniāla, vēl ģeniālāks ir tā HK manual, nekas nav minēts ne par loudness, ne par to piekāda f regulējas bass. Atliek vien pašam pamēģināt, ja nelīdz, tad paņem pastiprinātāja regulēji, pacel no datora zemo galu un paklausies vai ir kā gribas.

 

Vēl varians no biedra to JVC paņemt, kam ir loudness un ekvalaizeris.

Link to comment
Share on other sites

killersbeez

Sveicināti, biju pazudis, jo dabūju cīnīties ar miljards reklāmām un citiem sūdiem(piedodiet par rupjībām) no malware vīrusiem.

pastaipīju skandas riņķī un ieliku telpas stūros un tiku pie neliela uzlabojuma basu ziņā(smaids sejā) un opciju esmu izmantojis kur gan bassu, gan trable var palielināt ir izmantots, bet izlēmu par labu subja iegādei un sākšu nodarbojos ar svs pb-1000 subīša meklēšanu pēc iespējas patīkamāku cenu makam un kad būšu ticis pie subja, nākšu pēc palīdzības ar salāgošanu un izveidoju krajkontu, kur iekrāšu čaukstošos papīrīšus un sev uzdāvināšu kaut ko tamlīdzīgu, kā šie aparāti, https://www.cambridgeaudio.com/products/cx/cxa80 , https://www.cambridgeaudio.com/products/cx/cxn , jo tomēr ir pa visam cita lieta ar šādu tehniku un to, kas ir manā īpašumā, pēc visa izlasītā rezumējot.

 

Paldies par palīdzību, informācīju un veiksmi jums visiem 2016. gadā.

Labots - killersbeez
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja kaut kāds tur vidējās klases Kenwoods ir bijis sūds, tas nozīmē, ka visi reši ir tādi paši. Apbrīnojama loģika, tiešām.

 

Nav bijis sūds, mazliet savādāk. Bija saskare ar dažādes klases pastiprinātājiem, bet nebija pieredzes ar resīveriem un bija loģiska pārliecība, ka dajebkurš 5.1 resīvers Stereo režīmā strādās kā normāls 2 kanālu pastiprinātājs (tai skaitā ar neapgraizītu spektru). Pārliecība izrādījās kļūdaina. Neapstrīdu, ka ir augstas klases resīveri, kuri dara visu kā vajag, bet tā kā esošie sakarīgi ļauj baudīt kino daudzkanālu režīmā ar sabu, tad izdomāju, ka mūzikas baudīšanai Stereo režīmā tikai ar tumbām (skandām) bez saba pilnībā pietiks ar samērā vienkāršu 2 kanālu pastiprinātāju un tumbu pārslēdzi no resīvera uz pastūzi. Manām prasībām pietiekami un krietni lētāk, Šāds skaidrojums ir loģisks?

 

P.S. Par to basu trūkumu - pastulbs (iespējams) jautājums, bet vai nejauši tumbas nav saslēgtas pretfāzē? Tā ar mēdz gadīties un tad basu vispār nav...

Link to comment
Share on other sites

Hmz, tad es laikam pat biju pareizi sapratis, ka vienīgā pieredze ar resīveriem Tev ir bijusi ar savu Kenwood resīveri, kas, tomēr neliedza apgalvot, ka resīveri pēc definīcijas nav derīgi pilnas joslas kvalitatīvai apskaņošanai. :)

 

resīvers Stereo režīmā strādās kā normāls 2 kanālu pastiprinātājs (tai skaitā ar neapgraizītu spektru).

Nu resīveriem parasti "apgraizīts vai neapgraizīts spektrs" ir konfigurējams lielums.

Link to comment
Share on other sites

Nav diemžēl man atsauces uz konkrētiem modeļiem, bet tie, kuri ir paziņām uzvedas līdzīgi. Aparāti dažādi - Sony, Yamaha, Pieonieris un vēl k-kāds bij. Ko Tu domā ar konfigurēšanu? Norādam, ka Sabs netiks izmantots, vai vēl ko citu? Nejauši ir sanācis, ka lielākā daļa paziņu ir izmantojuši iepriekš 2 - kanālu pastiprinātājus, sākot ar padomju laiku, beidzot ar Denon, Pioneer, Kenwoood utt. Secinājums līdzīgs. Neesmu arī pilnīgs lauznis šais lietās, jo savulaik ar auto audio esmu pat sacensībās piedalījies AFR pats regulējis, bet ja nu apgaismosi, kā vidusmēra resīverim var panākt, lai jamais Stereo režīmā dod pilnvērtīgu spektru, līdzīgi vidusmēra 2-kanālu pastiprinātājam - cepuri nost. :D

 

P.S. Varbūt diskusija ir bezsakarā. Konkretizēsim - ja esi uztvēris, ka manuprāt resīveri principā nespēj dot pilnvērtīgu basu uz tumbām, tad nē, tāds nav mans uzskats.

 

Lūdzu studijā ne pārāk dārgu resīveri, kurš spēs nodrošināt pilnvērtīgu stereo režīmu (lai atspēkotu variantu ar nedārgu resīveri + 2 kanālu pastiprinātāju).

 

Un nē - neesmu Kenwood fans (drīzāk Blaupunkt) - tā vienkārši sanāca.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

esmu pat sacensībās piedalījies AFR pats regulējis, bet ja nu apgaismosi, kā vidusmēra resīverim var panākt, lai jamais Stereo režīmā dod pilnvērtīgu spektru, līdzīgi vidusmēra 2-kanālu pastiprinātājam - cepuri nost.

 

Hmz, vai tādā gadījumā nevarētu palūgt "spektra" mērījumus, lai varētu saprast, kas tajā resīvera spektrā "nav pilns"??? Savādāk īsti nesaprotu, par ko te runājam. To konfigurēšanu tā arī biju domājis, ka var norādīt parasti resīveriem- vai "spektrs" no apakšgala tiek apgriezts vai arī tiek laists uz skandām pilns "spektrs". 

 

 

 

Lūdzu studijā ne pārāk dārgu resīveri, kurš spēs nodrošināt pilnvērtīgu stereo režīmu (lai atspēkotu variantu ar nedārgu resīveri + 2 kanālu pastiprinātāju).

Nu vakar Tu pateici ne tikai to, bet liki pat manīt, ka resīveriem kaut kas tiek taisīts "speciāli", lai tie nedotu ārā  pilnīgu basu. Kā reiz par to arī tā pabrīnījos.

 

 

Resīveri diemžēl ir uztaisīti tā, ka bez suba uz tumbām pilnvērtīgu basu nedod.

 

Jo man un arī maniem paziņām ir bijusi tieši pretēja pieredze gan ar Denon, Harman Kardon, Roksan, Arcam, Musical Fidelity u. c. resīveriem, kas ārā ir devuši pat ļooti labu skaņu arī stereo režīmā. Pie tam, ja runājam par lietotu mantu, "pateicoties" visādiem Blutoothiem, Blurayiem, Airplejiem, USB un vēl nez kādām jaunām fīčām, sava laika flagmaņi, kam to fīču nav, bieži vien ir nopērkami pat par ļoti viduvēja integrētā pastiprinātāju cenu.

 

 

Lūdzu studijā ne pārāk dārgu resīveri, kurš spēs nodrošināt pilnvērtīgu stereo režīmu (lai atspēkotu variantu ar nedārgu resīveri + 2 kanālu pastiprinātāju).

Interesanti, "ne pārāk dārgs", tas ir cik? Nu ok, lai būtu korekts salīdzinājums, paskaitīsim, cik varētu maksāt:

1. normāls stereo pastiprinātājs (ups, atvainojos), trīs stereo pastiprinātāji ( tā kā resīveros parasti ir vismaz pieci, parasti gan 7 un vairāk pastiprinātāju kanāli.

2. Resīveriem parasti ir tūneris, ko bieži ļaudis arī izmanto. Cik maksā normāls FM tūneris??

3. Cik maksā normāls DAC (resīveriem tas parasti arī ir vismaz piecu kanālu). Bet nu ok, cik varētu maksāt normāls DAC, tajā skaitā ar USB ieeju?

4. Cik maksā normāls Blutooth, Airplay uztvērējs?

5. Nu vispār resīveriem iekšā ir arī DSP, kas ļauj tomēr integrēt, tajā skaitā sabvūferi (ja nu to tomēr vajag). Citiem pat ir istabas korekcija. 

 

Kāds varētu nepaslinkot un parēķināt cik varētu maksāt viduvējas kvalitātes šīs komponentes atsevišķi. Izejot no tā, tad varētu saprast, cik tad ir "ne pārāk dārgs", kā arī tad pēc tam mēģināt vienoties vai resīveri ir kaut kas pārcenots vai arī tā ir prece par cenu, kas atbilst kvalitātei. Vai, varbūt, prece, kas piedāvā funkcionalitāti un veiktspēju par ļoti labu price/performance salīdzinājumā ar atsevišķām audio komponentēm.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Acīmredzot stereoresim, stereopastiprinātājam (vispirmāmkārt) tas tembrubloks - "augšas", "apakšas" strādā efektīgāk, kā daudzkanālu resī un daudziem cilvēkiem, arī man,  tas stereopastūža tembru bloka sniegums šķiet efektīgāks, kā daudzkanālu resim.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Vai tad resiiveriem nav iestatiijumos taada lieta kaa skaljrunju "izmeers"? Parasti tas kaa reiz nogriezh apakshas, lai kaads miniatuuras maajas kinozaales kubucinsh neizgjeerbtos, ja tam pilnas joslas signaala iebaro. Parasti, gan ir iespeeja iestaadiit "lielie" skaljrunji un tad nekas netiek filtreets.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

Lūdzu studijā ne pārāk dārgu resīveri, kurš spēs nodrošināt pilnvērtīgu stereo režīmu

 

Pats intereses pēc testam esmu paņēmis Marantz SR5002, skan visai jauķi, bi-ampingu var veidot, un nemaksā kosmosu, kadi 250-300eur lietots.

 

Pilnīgi piekrītu Luke, ir kaudze labu rešu, kas ir bez pēdējām mega fīcām, bet tehniski spējīgi un cenas ir tik saldas par lietotiem.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu nedaudz dilēmā kā uzlabot stereo skaņu...

1. pieslēgt stereo pastiprinātāju - piemēram Marantz PM8005 vai PM-14S1 Special Edition, vai Yamaha A-S2100...

vai

2. pārdot esošos Yamaha RX-A830 resi un paņemt Yamaha RX-A3050? Par 3050 ir ļoti labas atsauksmes tieši par skanējumu stereo režīmā...

 

Vēl piebilde... es ļoti daudz arī skatos filmas tieši - DVD un Bluray... bet nu gribētos vēl kautko izspiest no mūzikas, jo filams ir SUPER... :)


Laikam jau vislabāk būtu Lyngdorf TDAI-2170 ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Roksan un Musical Fidelity resīveriem... Esmu palaidis kaut ko garām ?

Šiem brendiem aparāti, ar kuriem esmu spēlējies, bija divkomponentu- preamps/procesors un power ampi atsevišķās kastēs. Piemēram, Roksan Caspian DSP ar Roksan Caspian 5CH. Skaņa ļoti iepatikās. Pašam mājās šobrīd ir Roksan Caspian DSP. No 5CH power ampa neatteiktos..

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

Es esmu nedaudz dilēmā kā uzlabot stereo skaņu...

 

Negribi resīveri kā preamp izmantot un frontam slēgt kādu kartīgu stereo pastiprinātāju, būs gan labs stereo komplekts, gan kino režīmā, tā teikt 2 in 1.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Negribi resīveri kā preamp izmantot un frontam slēgt kādu kartīgu stereo pastiprinātāju, būs gan labs stereo komplekts, gan kino režīmā, tā teikt 2 in 1.

 

Doma neslikta, tikai baida tas ka vēl viena papildus pults + tad ka manai otrai pusei tas viss pasākums vēl sarežģītāks paliks! :)

 

Es kādu laiku atpakaļ biju Exposure 2010 jaudinieku pieslēdzis uz priekšējām skandām... (no resīvera preout uz jaudinieku)... nepatika skaņa... Yamaha skanēja labāk... es zinu ka izklausās dīvaini... bet ne man vienam tā likās...

 

tad jau laikam jāsaprot vai nu marantz... vai yamaha vai kas cits... 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

level taču no vienas pults regulējas, nav nepieciešamas divas pultis.

 

par to Exposure 2010 grūti, teikt, bija jāpamēģina bez reša, pa taisno, vai nu resis vainīgs vai pats amp nepatika Tev kā skan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Sveiki! Kāds varētu ieteikt subi priekš kef ls50 + primare i22? Šobrīd skatos uz svs nsd12, kā arī ir neslikts klipsch r115sw piedāvājums. Vai kāds LV tirgo SVS? Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Es tolaik pagādāju SVS SB-2000. Kopumā skanēja ļoti labi, bet jaudas ziņā overall drusku overkills, salīdzinājumā ar satelītiem. Pirku no lsounds.eu, bet šie pašlaik SVS vairs netirgo - tagad tirgo savu Arendal brendu.

 

REL un Velodyne ir labi brendi, bet vismaz štatos SVS varētu būt labāks price/performance. Klipsch ņemt nevajag, kaut arī krāsas sader.

 

Esmu ar sabvūferiem kādu brīsniņu cīnījies un kopumā secinājumi šādi:

 

1) Sabvūfera integrācija nav vienkārša un parasi būs vājā vieta sistēmā. Priekš LS50 laba pārejas frekvence bija ap 60-70Hz.

2) Skaņu basa/sub-basa diapazonā nosaka istaba. Iesaku eksperimentēt ar REW istabas simulatoru un tādējādi noteikt sabvūfera optimālo novietojumu. Labai integrācijai mērīšana ir obligāta.

3) Sabvūfers 90% prasa ekvalizāciju istabas ierosinātu pīķu gludināšanai. Mana pieeja ir cīnīties par to, lai nebūtu AFR bedres un pīķus ganīt ar EQ. Ļoti iesaku šādu kastīti - https://www.minidsp.com/products/opendrc-series/opendrc-di

4) Sabvūfers nedos "tesienu". Sub+sat sistēmai vājā vieta vienmēr būs midbass, kur mazās kastītes sāk gurt, bet subis vēl/vairs nestrādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...