Jump to content

PSRS vai Latvijas radio aparāti


Kitai
 Share

Recommended Posts

 

 

Ja neviens neko neglabās sev šķūnītī, ar šaujamo nebūs ko rekvizēt.  Ieteikt

 

Kāpēc nē? Rāciju no tanka... 

Link to comment
Share on other sites

>jacobs   Tu zini, tieši no Rothammel nevienu. Jo gatavos izmērus izmantoju no šīs: http://www.ibook.lv/BD_paligs-televizijas-skatitajam-r-kalnins-a.aspx?BID=04db9c6d-14a2-4690-9b75-692c3e1cd567vēlāk  arī no šīs: http://www.zvab.com/buch-suchen/titel/antennen-anleitung/autor/spindler/   Bet uz jautājumiem, kas man radās būvējot konstrukcijas sinfāzē, atbildes sameklēju lasot Rothammel.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Standarta krievu laiku spuldzīte, tika visur izmantota, bet bija uz dažādiem spriegumiem un dažādu jaudu.

 

Tipa tāda: http://www.radetali.ru/catalog/product/lampochka-e10-6-3v-0-3a-mn6-3-0-3/

Labots - jema
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

Tādas nāca padomju lukturīšos - nomināli bij kautkādi 2,5V, 3,6V, 4,x, 6,3V un vēl kaut kādi (iespējams, ka neprecīzi atceros). Tinām pie plakanās 4,5V baterijas ar izolācijas lentu pie viena no kontaktiem un spiežot ar pirkstu klāt pie otra kontakta, iedegās - varēja Morzes kodu  mācīties. :D Lampiņu nominālus mainot varēja izmainīt spilgtumu un lampiņas ilgmūžību pie ļoti spožas gaismas... Cik atceros, sarkanzilā pati stipri sila pie slodzes.

 

51230652-bat33361.jpg

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Mēs tieši tā pat paši darījām, tā kā ar to vecumu ir kā ir!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Plakanās bija 4,5V, sadzīvē plakanās ar citādu spriegumu neatceros. Un visas sadzīvē lietojamās apaļās, resnas vai tievas, bija ar 1,5V spriegumu. Var būt tajā laikā bija arī tāda paša formfaktora aķi, tad tien citi spriegumi, bet ar tādiem padomju laikos sadzīvē nesastapos. Armijā, bet tur pavisam citi formfaktori.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

reiser, tu esi bezkauniigi vecs!

 

Hmm, bet no otras puses ir bonuss tiem, kas soļo ziemā aiz manis pa apledojušu vai apsnigušu taku - kājas neslīd pa smiltīm, kas no manis birst... :D

 

P.S. Kaut kā arīdzan ar Kronām ar to lampiņspaidīšanu darījām, bet īsti neatceros kā.

 

s-l225.jpg

 

Vēl bij kaut kādi briesmīgi 8.4V akumulatori, kuri ne vella neturēja:

 

image008.jpg

 

Uzlādes iekārta bij vēl fantastiskāka, :D

 

4292435.jpg

 

tāpēc principā lādēšana tika izveikta ar pašbūvētiem barokļiem. ;)

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šitie nāca komplektā uztvērējam "Selga".

 

Hmm, iespējams. Cik atceros, Selgā nāca Krona, vai pirkstiņu sešpaka. Akumulatari bij bik lielāki, bet tad ir jāpēta vēsture. :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirmajām Selgām komplektā nāca kāreiz tāds lādētājs un apaļais akumulators. Problēma bija , ka lādētājā nebija nekādas uzlādes atslēgšanas automātikas un varēja aizmirst akumulatoru lādejoties. Vispār, gan tie akumulatori, gan tā laika kronas bija konkrēti štrunti. Ar bateriju kalpošanas ilgumu problēmu nebija Spīdolā un VEF201-206. Apaļās baterijas kalpja pat gadiem un aparāts vēl skanēja, kad bačas jau tecēja. Vot tā bija problēma, jo tas dranķis, kas nāca ārā no baterejas, saēda visus kontaktus un pat spolītes uz plates.

Ja par mazajām spuldzītēm, tad spriegumi bija 2,5V, 3,5V, 6,3V, 6,5V,13,5V, 24V un 26V Vismaz tāda sprieguma spuldzītes man mētajs lampiņu kastītē. Gan jau bija vēl kādiem španungiem paredzētas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bačenes un aķīši ir tie, parasti par kuriem atceramies, kad šie sāk beigties nost:) ...neliela atkāpe jautājumam. Kurš no psrs laika ''portatīvajiem" verķiem būs oki lai pavasarī braucot ar motorlaivu upē pret straumi,(ja nosīkst vai noklājas ar nav žēl) klausītos Vjetnamas kara mūzikas šitoo :yahoo:     The Rolling Stones - I Can't Get No  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kurš no psrs laika ''portatīvajiem" verķiem būs oki lai pavasarī braucot ar motorlaivu upē pret straumi

Neviens. Telefons ar austiņām būs labu labais risinājums. Bez austiņām nav jēgas, tāpat motoram rūcot neko nedzirdēsi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau pavasarī klausās putnus, nevis līdzi velk šitādu ķieģeli, kuram vieta virtuvē uz skapīša. Tagad tak papilno ķīniešu mazo rāčiņu par piečuku, kurš ķer tik pat labi un ielien bikšu kabatā. Ietin celefāna maisiņā blakus sērkociņiem un miers. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kungi! Paldies, par katru Jūsu ieteikumu. To novērtēt protu! Pavasarī, pēc laivojuma padalīšos ar [subjektīvo vērtējumu ] ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Atradu paksī Salena 219. Miskastē vai var notirgot? Skan. Nav bateriju vāka.

Link to comment
Share on other sites

Vai ta FM diapazons ir pārskaņots ka skan vai tur vidējos viļņos kaut ko vēl var uzķert?

Link to comment
Share on other sites

Un ja ir krievu, ko tad :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Salenai bij tikai 88-108 MHz, tb jaunais diapazons. Ļoti labi uztaisīts uztvērējs, man tāds skan vasaras mājas virtuvē. 

Link to comment
Share on other sites

Tam rāčiņam savulaik nebija ne vainas, bet vai to mūsdienās var notirgot, es gan apšaubu. Nē, ja ar notirgošanu saprot ar viena aliņa cenu, tad droši vien var.

Link to comment
Share on other sites

2018.06.17. , 11:12, Racer teica:

Salenai bij tikai 88-108 MHz, tb jaunais diapazons. Ļoti labi uztaisīts uztvērējs, man tāds skan vasaras mājas virtuvē. 

Ja iemet nosaukumu google tad bildes rāda pavisam citu info un šeit arī norādīts ka var būt gan krievu diapazons gan standarta FM.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ieplānoti bij abi, bet taisīja tikai 88-108, cik atceros... 

Link to comment
Share on other sites

Nu HVZ. Diezgan vēlu izstrādāja uz vecās Abavas bāzes un 94. jau visur pēc plāna pārgāja uz 88-108. Vnk man sencis bij līdz RRR izjukšanai Izmēģinājumu nodaļas vadītājs un pēc tam "Rigondā Serviss". Tad nu atceros, ka teica par vecā diapazona neražošanu, ka tie tik bijuši kā prototipi. Nepretendēju uz to, ka tā bij, tik saku ko atceros. Skan un ķer joprojām labi, tik počos bij kontaktpūšamais jāiepūš.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 38 minūtēm , Racer teica:

kontaktpūšamais jāiepūš

 

Kādreiz dažādus aparātus ir mocījusi šī problēma. Kādus ražojumus šitai kaitei jūs lietojat? Mūsdienu ķīmijā grūti orientēties - nevar saprast kura manta strādā, kurš ir placebo.

Link to comment
Share on other sites

Man ar vienai dekai vajadzētu pocīti uz austiņu izeju ar kaut ko saeļļot,arī gribētos kaut ko labāku par wd40.

Link to comment
Share on other sites

Man ir kaut kāds sprejs ko ieteica džeks, kas ikdienā ņemās ar veciem dzelžiem. Kad tikšu klāt, nofočēšu un ielikšu bildi. Tiešām labi strādā tas pūšamais, es vēl kaut kādai pultij počus sapūtu.

Link to comment
Share on other sites

Vislabāk iebrauc Argus un pajautā - viņiem ir plašā izvēlē:

http://argus.lv/products?cat=W670

 

Man savulaik, kad ņēmos ar vecajiem aparātiem, ieteica šādu komplektu:

Kontakt 60 - tīrīšanai, tad Kontakt WL tīrītāja neitralizēšanai, pēc tam Kontakt 61 eļļošanai.

Bet gan jau pietiktu ar 1 flakonu - Kontakt 61

 

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...