Jump to content

PSRS vai Latvijas radio aparāti


Kitai
 Share

Recommended Posts

Piemēram šis te ? Sony ST-S370  http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-ST-S370-RDS-FM-AM-Tuner-Hi-Fi-Excellent-Condition-/291684406279

vai te pat vietējais Denon Tu-600  http://www.fmtunerinfo.com/reviewsD-G.html https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/reseivers/kxghm.html

 

Kāds frekvenču sintezators tur nāk ? Cik tas labāks slikktaks ja piemēram salīdziant ar k-kādu Yamaha Rx-V359 Veidīgo? 

Link to comment
Share on other sites

Saprotams, pamata funkcijas nodrošina arī mūsdienu mobtelefons vai divčipu FM tuneris ar stereo dekoderi. RDSam laikam gan vēl vienu korpusu vajag. Bet zelta laiku FM tuneris (1985-2000 ... Sony, Kenwood, Grundig) bija kaste uz 8kg, piebāzta pilna ar detaļām. Ar to arī aizdīķa signālu varēja sagrābstīt...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tornis, vai nebija tā, ka tie 8kg lielākā daļa sastāvēja no korpusa metāla, trafa un elementiem, kuri tagad ir integrēti mazos čipiņos? Vai tiešām nevar būt arī integrēts uztvērējs ar labu jūtību?

 

Runa ir par FM diapazonu :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

ar joslas platumu, režekciju un jutību tieši ir problēmas... ar frekvences stabilitāti vai dekodēšanu gan ne...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nja... režekcija.. atceros bērnību, kad lasīju grāmatas par Radio lietām. Režekcijas filtrs bija tāda pasakaina lieta, ko parastais mirstīgais nevar labi uztaisīt.. taisīju savu pirmo detektornieku, jo sapratu, ka FM rādio vienkārši detaļas nav pieejamas, anetna bija vara drāts gabaliņi, kuri iebāzti elektrības "korķī" un uzlēju virsū alvu. Par apalvošanu, kontakta kvalitāti neko nezināju... Diodīte, spole, augstomīgās austiņas, mainkondiķis kuru es meklēju iiilgi(nekur nevarēja dabūt - tie bija 80tie, veikalos(Ventspilī) nebija, nebiju pazīstams ar elektroniķiem)... bet nu kaut kā jau darbojās :)

 

Ehh...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Tornis pareizi saka, to ko var izdarīt mikroshēmas, jaunajos aparātos nav problēmu, bet radio bez spolēm un laba starpfrekvences filtra nevar dabūt labu jūtību. Protams, ir moderni SDR uztvērēji, kur viss notiek uz procesora veiktspējas rēķina, bet ķēķa SDR es gan neesmu redzējis. Visādas māja skinozālēs bāž pašus vienkāršākos radiouztvērējus, jo tādai kastei galvenais ir dabūt 5,1 skaņu. Labākais no man zināmajirm uztvērējiem ir  Sony XDR-F1HD  Aparāts gan noņemts no ražošanas un tā ir ar daudziem labiem uztvērējiem. Diemžēl šī pasule neiet uz kvalitāti, bet uz lētumu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dzidzis, a ko Tu gribēji? Kā parastais Latvietis izvēlas preci? Aiziet uz veikalu, palūr, vai apmierina... tad nopērk kaut kādā kreisā inet bodē par EUR lētāk. Neko darīt, tā nu tas ir...

 

Šis pats darbojas visā pasaulē - cena nosaka visu. Ja konkrētais tehnikas brīnums nav ar WOW efektu(kā iPhone etc draza), tad neviens to nepērk par cenu, kas objektīvi ir daudz lielāka, nekā reālā konkrētā loriņa cena...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet zelta laiku FM tuneris (1985-2000 ... Sony, Kenwood, Grundig) bija kaste uz 8kg, piebāzta pilna ar detaļām. Ar to arī aizdīķa signālu varēja sagrābstīt...

 

par kādiem radio aparātiem tieši ir runa? 

Link to comment
Share on other sites

par kādiem radio aparātiem tieši ir runa?

Viss, ko Tu jebkad esi vēlējies zināt par uztveršanas māxlu:

http://www.fmtunerinfo.com

 

Mn ir bijuši SONY 505ES un Kenwood KT5020 un KT7020. Kā arī Marantz ST6000. Kenwood liekas ka bija vislieliskākais.

Link to comment
Share on other sites

90-to beigās krāju naudu un sakrājis nopirku lietotus Kenwood tuneri (vizuāli līdzīgs Torņa pieminētajam Kenwood KT5020) un CD atskaņotāju. Uztveršana bij laba un arī par skaņu nevarēja žēloties. Pēcāk aizvedu uz vasarnīcu un ap 2005., kad tur tika taisīts remonts, meistari bij nospēruši, ko ievēroju tik vēlāk. :( Tai laikā parādījās DVD atskaņotāji, kas māk divX un mp3 spēlēt, biju paņēmis Xoro. Parastais CD skanēja labāk no Kenwooda.

 

Par uztvērējiem vienkārsi - vajag vietu, lai ieliktu normālus filtrus un kontūrus (tais skaitā spoles). Viss, kas tiek samazināts, rada blakusefektus ar dinamiku un selektivitāti, pat ja jūtība ir ciešama. Man joprojām Saulkrastos virtuvē stāv ~20-gadīga Sharp 2kasešu magnetola, kura lieliski uztver lielāko daļu Rīgas staciju un skaņa ir izcila priekš mazās kastes. Pirms 2 gadi paņēmu bērnam kaut kādu LG magnetolu pa 70Ls, kas lasa dajebko, ta skaitā no USB, bet 1) skaņa pliekana, 2) pat Rīgā šņāc uz dažām stacijām. Saulkrastos ir dikti bēdīgi ar uztveršanu. Problēma jau ir iekš pieprasījuma - vajag modernu dizainu ar viduvēju skaņu, bet lai lasa visu. :(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēlējos apjautāties - ar kādu radifonu varētu noķert, piemēram, Rietumu radio, kurš raida no Liepājas, ja pats atrodies Latgalē? Jo reiz te minēja, ka cilvēki pat štatu radio ķēruši?

Link to comment
Share on other sites

tu nezini pat pamatus - dažādu garumu radioviļņu izplatīšanās principus. tā kā klausies vien netā.

Link to comment
Share on other sites

Vēlējos apjautāties - ar kādu radifonu varētu noķert, piemēram, Rietumu radio, kurš raida no Liepājas, ja pats atrodies Latgalē? Jo reiz te minēja, ka cilvēki pat štatu radio ķēruši?

 

 

Ne ar kādu. Štatus utt. var uztvert īsviļņos, kur katrā diapazonā ir savas izplatīšanās īpašības dažādos diennakts laikos. Signāls bieži reāli tiek uztverts atstarojoties dažādos atmosfēras slāņos. Protams, UīV diapazonā arī mēdz būt supertālā izplatīšanās, bet tas ir lielākos attālumos un reāli lielākas izredzes ir brīžiem īslaicīgi dzirdēt itāļus, nekā Liepāju Daugavpilī. Otra lieta - vietē'jie raidītāji, kuri Tev aizbliezīs uztvērēju ciet. Daugavpilī vispār bezcers, jo tornis pilns ar FM raidītājiem, bet, piemēram, Rēzeknē, izmantojot specifiskas antenas (kas izvietotas mastā uz daudzstāvu ēkas) un un uztvērējus var dzirdēt Rīgas stacijas, bet līmenis mainās padsmit decibelu robežās.

 

Klausies vien tīmeklī. ;)

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jo reiz te minēja, ka cilvēki pat štatu radio ķēruši?
Nu garajos vai super garajos viļņos, tas būtu iespējams, bet domāju ka tagad tādus jau vairs neizmanto, kaut gan krievi sakariem ar zemūdenēm, vēl kādu laiku atpakaļ tos izmantoja. 
Link to comment
Share on other sites

Pats tāds!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pats tāds!

Lizardam taisnība. Jeņķus varēja ķert tikai īsviļņu diapazonā. 

Link to comment
Share on other sites

Tu domāji par  Amerikas balss no Vašingtonas?

Link to comment
Share on other sites

Nav tik traki. Es piemēram Lielvārdē, katru dienu, varu dzirdēt dažas zviedru un somu stacijas. Jā ir problēmas, nav stereo un neiet RDS, bet dzirdēt var stabili. Protams, tur stāv jaudīgi raidītāji kārtīgos tor]nos. Galvenais ir uztverošā antena. Man stāv tikai šādas piecelementu Yagi, abās polarizācijās, bet var jau vēl lielaķu uztaisīt  http://fotki.lv/lv/Mimivat/comments-34691391/

Vārdu sakot, lielākais spēks ir antenā. Tālāk jau seko labs uztvērējs. Es gan pārsvarā klausos ar USB SDR uztvērēju uz RTL2832 čipa, kurš maksā 15$. Ieliek jūtībā tāds SDR lielākajai daļai stacionāro uztvērēju, bet selektivitāti uzgriez kādu gribi. Esmu SDR salīdzinājis ar Sony XDR-F1HD, kurš skaitās viens no labākajiem aparātiem priekš tāluztveres un USB puļķis bija ļoti līdzīgs ar saviem parametriem. Kertas tika ļoti tālas un vājas stacijas uz trokšņu līmeņa. Par leišie un igaiņiem vispāŗ nav ko runāt, tie skan kā Rīga. Te gan jāizšķir tāluztveršanas hobijs vai sports, sauc kā gribi un radio klausīšanās. Es jau neklausos radio, interesanti ir tieši uztvert. Ja grib tikai klausīties, tad klausies internetā un neko vairāk par datoru nevajag.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es piemēram Lielvārdē

 

Nu skaidrs, ka tur Tu vari izvirst - Tev tuvākie 3 raidītāji pāri pa 10 km Dzelmēs un ar ne tie jaudīgākie. Tad viskauto var... Lielpilsētā, netālu no torņa + visādi EMS avoti, var aizmirst par tālāku uztveršanu ar vienkāršiem paņēmieniem.

 

 

 

Ko varat ieteikt līdzīgu tam Sony ? To vairs nopirkt nevar , jo neražo. Ir kāda alternatīva ar pēc iespējas labākiem parametriem?

 

Pameklē lietotus tos pašu Sony vai Kenwood. 

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

tāluztveršanas hobijs vai sports

Savulaik otrs šī hobija paveids bija televīzijas tāluztveršana. Līdzīga un arī bezgala aizraujoša :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

uz CRT TV , jo jaunie LEDi to neprot.

 

Kādā sakarā ta neprot? Manuālā regulēšana un uz priekšu Francija! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lizardam taisnība. Jeņķus varēja ķert tikai īsviļņu diapazonā. 

 

Par jeņķiem nezinu, varbūt viņi garos vispār virtuves rādžiņam neizmanto, bet poļu garos varēja uztvert pat Dienvidamerikā. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ko varat ieteikt līdzīgu tam Sony ? To vairs nopirkt nevar , jo neražo.

Nu gan problēma. Kaut vai te.

Izsolēs, protams var sameklēt lētāk.

No šodienas aparātiem, es droši vien skatītos Denon virzienā. Es vienu tādu lietoju, bet arī jau pasens modelis, jauns nav dabonams. Skan superīgi un jutība arī līmenī.

Man arī vēl šādi tādi veco laiku tuneri, kur var dabūt nedārgi, konkrētais modelis gan nava.

https://picasaweb.google.com/102754066600177297549/HiFiForSale?authuser=0&feat=directlink

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Racer, nresaki vis, ka Rīgā nevar ar tāluztveri nodarboties. Rekur Rplands Strautmalis ar manis pieminēto SONY XDR-F1HD un pliku diplu uz piecstāvu mājs jumta, ''pus pasauli dzird''   http://www.freefm.lv/forum/viewthread.php?thread_id=220&pid=4258#post_4258

Jā, čakars un cīņa ar traucējumiem, bet, kad ir signāla izplatīšanās, tad daudzko izdoda uztvert. Skaidrs, ka man mežā nav pilsētas traucējumu, bet, māju pērkot, es arī par vietu piedomāju.   Es  esmu uzgriezis antenu uz Helsinkiem, lai tīri hohmas pēc jebkuram parādītu, cik tālu pastavīgi var uztvert FM signālu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai tu apjeedz, kaadas jaudas un antenas jaaizmanto? 

 

Poļu antenas izmēri un raidītāja jauda jau sen nav nekāds noslēpums.  Kārtīga ballīte garajos un vidējos viļņos nekad nav izmaksājusi lēti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Racer, nresaki vis, ka Rīgā nevar ar tāluztveri nodarboties. Rekur Rplands Strautmalis ar manis pieminēto SONY XDR-F1HD un pliku diplu uz piecstāvu mājs jumta, ''pus pasauli dzird''   http://www.freefm.lv...=4258#post_4258Jā, čakars un cīņa ar traucējumiem, bet, kad ir signāla izplatīšanās, tad daudzko izdoda uztvert. Skaidrs, ka man mežā nav pilsētas traucējumu, bet, māju pērkot, es arī par vietu piedomāju.   Es  esmu uzgriezis antenu uz Helsinkiem, lai tīri hohmas pēc jebkuram parādītu, cik tālu pastavīgi var uztvert FM signālu.
 

 

Didzi, Tu visu sabāzi vienā katlā un uztaisīji reālu putru. :D

 

Jānodala ir

 

1) ikdienas max uztveršanas iespējas, kur attālumi (salīdzinoši) nedaudz mainās, jo signāla līmenis nostaigā laikapstākļu dēļ. Daugavpilī var leišus, krievus un baltkrievus klausīties, Ventspilī un Liepājā skandināvus, Valmierā igauņus utt. Ikdienā var uztvert praktiski vienus un tos pašus signālus, kur attālums tiešām ir atkarīgs no uztveršanas apstākļiem (trokšņu un blakus esošo raidītāju līmeņiem), antenas, tās izvietojuma un uztvērēja parametriem.

 

2) uztveršana, izplatīšanās laikā, kad ir diezgan vienalga ar kādu antenu klausamies. Pat iekāpjot mašīnā, 1,5m augstumā no zemes ar auto uztvērēju dažkārt pat ik pa 100kHz skan stacija, vai stacijas mišungā - balkāni, itāļi franči un igauņi.

 

Tāpēc ir nekorekti runāt par uztvertajiem signāliem tālās izplatīšanās laikā.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Racer, Tev pilnīga taisnība. Tāluztveršana pie zināmiem saules aktivitātes apstaķļiem vai troposfēriskās isplatīšanās laikā, nav pastāvīga uztveršana, bet antenu uz jumta vajag gan tāluztveršanas gadījimā, gan arī tad, ja grib pastāvīgi klausīties salīdzinoši netālu vāju staciju. Jau ar pliku dipolu ievērojami var uzlabot uztveršanu arī pilsētā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un kaa ar jutiibu tiem lcd? betona klucim labaaka :> bet taa... kaadreiz bija tv-konstruktors junostj, vai kas tamliidziigs. 125 rublji maksaaja. tam gan jutiiba un selektivitaate bija fantastiskas)

 

Grūti spriest par LCD, bet man abām plazmām nav problēmu. Saulkrastos pagrozīju antenu un pat Cesvaini noskannēja ar iebūvēto DVB-T. Lattelecom Star salīdzinājumā ir pilnīgs sū, jo raujās nost pat uz Rīgu.Vēl bij pieejams Jacobson uztvērējs, kurš ir samērojams ar TV iebūvēto. Par analogo uztveršanu - neesmu baigi eksperimentējis, bet līdzīgas miglu bildes grozot antenu varēja redzēt gan ar 32" Panasonic CRT, gan arī ar Plazmu.

 

Cik atceros, tad kirevu teļļukiem bij problēmas decimetros ar jūtību, jo pārsvarā metrus izmantoja un tikai 80-to beigās decimetri kļuva aktuāli, bet iespējams, ka kļūdos.

Link to comment
Share on other sites

Lokālajām stacijām es iztieku ar ~1m kapara drāts gabaliņu :D

Link to comment
Share on other sites

Lizardam taisnība. Jeņķus varēja ķert tikai īsviļņu diapazonā. 

 

 

Tu domāji par  Amerikas balss no Vašingtonas?

 es tev uzdevu konkrētu jautājumu, esi tik laipns un dot atbildi! 

pārējo, ļoti gribās dzirdēt!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Ja sadomā pirkt FM antenu, tad tikai nekad to rinķī saliekto dipolu. Nezinu, kurš kādreiz, lai antenai nebūtu virziendarbības, izdomājis normālu dipolu saliekt, bet par antenu es to neuzskatu. Tas rinķis nevis pastiprina signālu, bet pavājina.

Link to comment
Share on other sites

Es jau cik gadus tunerim baroju signālu no TV āra antenas. Skan ideāli, ja neskaita dažas stacijas (Star FM laikam bija viena no tām), kuras darbojas vertikālajā polarizācijā. Bet tās es neklausos.

Neiešu tak vēl vienu grābekli uz jumta stutēt. :D

Link to comment
Share on other sites

jema, reāli tas, kas tika raidīts mums, bija īsviļņos 3 frekvencēs. Garajos viļņos kaut ko ņēmās, bet nebij īpaši saistoši, jo bija orientēts uz Āfriku. Brīvā Eiropa ar bij īsviļņos un kaut kas bij arī vidējos. Jebkurā gadījumā zāģi, kas tika darbināti, lai mēs nedzirdētu bija īsviļņos. Tai laikā man fāters bij uztaisījis antenu - kabeļa cilpa uz finiera taisnstūra, kura ar fiksējamu stiprinājumu pieskrūvēta pie galda un grozot varēja noņemt zāģi. Bet tie toč bij īsviļņi, klausījāmies ar Viktoriju.

 

 

 

Ja sadomā pirkt FM antenu, tad tikai nekad to rinķī saliekto dipolu. Nezinu, kurš kādreiz, lai antenai nebūtu virziendarbības, izdomājis normālu dipolu saliekt, bet par antenu es to neuzskatu. Tas rinķis nevis pastiprina signālu, bet pavājina.

 

Vispār jau Mr. Rothammel tādu iesaka savā grāmatā kā selektīvu. FM diapazonā neesmu mēģinājis, bet 90-to beigās no santehnikas kapara caurulītēm tādu uztaisīju uz 40 MHz mežiniekiem, jo mežniecībā bij augsts trokšņu līmenis un ar klasisko Ļon 1/4 vilni bij diezgan švaki. Uztaisīju precīzi pēc izmēriem un atvērtajā galā vēl kondensatoruuzkabināju, lai rezonansi piedzītu. Uztveršanas ziņā strādāja labi (pastiprinājums ne lielāks kā 1/4) un trokšņu līmenis nokritās. Problēmas bij izmantot raidītājam, tāpēc kombinēju, ka raida ar 1/4, tver ar izvaroto dipolu. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Es praksē esmu salīdzinājis klasisku dipolu un salocītu pa rinķi. Atšķiras tie kā diena pret nakti. Ja ar klasisku dioplu mierīgi varēja Lietuvas FM radio dzirdēt, tad ar salocxīto dipolu nekā. Protams, uz spēcīgākām stacijām atšķirība ne tāda un , ja antena uz jumta, tad ar jebkādu dzelzi ķers radiosignālu labāk par istabas antenu.

Jā interesanti, ka Rothammel pēc profesijas bija ārsts, bet nu radioamatieris tiešām labs un grāmatas arī. Viņš visu teoriju un praksi bija apvienojis vienā grāmatā, no kuras savulaik es arī daudzko apguvu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...