Jump to content

Balagāns par autobraucēju kultūru


martinno
 Share

Recommended Posts

pirms 1 stundas , xp teica:

Vēl pasaki, ka tu esi tik profesionāls, ka krešus vienkārši nevari uztaisīt.

Tieši tādēļ, ka es NEESMU profesionālis, es necenšos braukt tā, kā to neatļauj apstākļi vai iemaņas. Un, jā, ar visiem līdz šim sakrātajiem kilometriem, nekad neesmu bijis nevienā avārijā, kurā būtu bijis pie stūres, un par to esmu priecīgs. Tu laikam selektīvi izlaidi pārējo situācijas skaidrojumu nākošajā manā rakstā.

 

P.S. esmu galvā sistais bembists ar 535-to un ar 330+ zirgiem zem haubes.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Ironiskā kārtā - vairāk Opel Vivaro vadītājiem, nekā manai govij. :D 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Artanis teica:

nekad neesmu bijis nevienā avārijā

Nu redz, te arī apstiprinās mani vārdi.

Es arī biju pārliecināts par sevi, ka es jau nu gan esmu labs braucējs - līdz 1. krešam.

Tās drošas braukšanas skolas tiešām ir principā nekas. Pašam ir daudz jābrauc un jācenšas just mašīna, kā arī analizēt situācijas un meklēt likumsakarības. Kā man teica instruktors, ka ar tiesību iegūšanu nekas nebeidzas - būs visu mūžu jāmācās.

 

Link to comment
Share on other sites

@xp  Nu bet es tak neapgalvoju pretējo - pieredze ir neatsverama, par to nav ne runas. Tas ko es saku, ir ka manuprāt vismaz minimālajam pamatkursam braukšanai ne-optimālos braukšanas apstākļos būtu jābūt obligātam vadīšanas iemaņu apmācības programmas ietvaros, jo ļoti ļoti daudz vadītāju pie pirmā ledus izpildās ne pa jokam, apdraudot gan sevi, gan citus. Tak paskaties kaut vai CSDD statistiku vai ziņu portālu rakstus.

 

Un par to, ko rakstīji augstāk - parasti jau cilvēki mācās no pieredzes, nevis no krešiem. Man pašam taču arī ir bijusi ne viena vien situācija, pēc kuras nāktos pārbaudīt, vai apakšbikses sausas, taču diezgan droši varu apgalvot, ka pat pirmajā uz ceļa sagaidītajā ziemā tādus brīnumus, kā vairums pilsētā redzēto brīnumnieku taisa pirmajā rītā pēc apledojuma, man nesanāca sagādāt.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 12 stundām , xp teica:

Paskaties WRC vai citas autosporta disciplīnas, kur profiņi tāpat uztaisa glupības vai nokrešojas. Neesam neviens roboti.

tikai WRC un citās disciplīnās viņi brauc uz laiku un spiež ārā visu, ko var izspiest. Tur visu laiku esi uz mašīnas/braucēja speju robežām. Bet nu vienkārši braucot pa ceļu tā nevajadzētu būt

Link to comment
Share on other sites

2021.11.30. , 22:10, raivix95 teica:

Nu neba jau pats tik pūkains. Šodien es arī vienam aizgriezu priekšā, pats pēc tam kļūdu sapratu. Kaut kas prātā ne tā saslēdzās,

+1

arii shoriit netiishaam izpildiijos,

bez sekaam, vien fanfaaras nopakalj sekoja, no praatiiga BMW :)

Link to comment
Share on other sites

Baigi slīd ar visām radzēm un pilnpiedziņu, bet tā jau forši. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar rwd vai vislabāk Q jau interesanti braukt pa piesnigušajiem rīgas ceļiem, labāk sniedziņš nekā to sāls tonnu izkaisa, tik cik joslas pazūd un šaurāks ceļš paliek..

Ir jāslīd ar jebkurām riepām, vienām vairāk vienām mazāk

Tagad forši vel snieg, cerams tik ātri tas sniegs nepazudīs

Link to comment
Share on other sites

Ir jautri.

Ar savu civiku izklaidējos pēc pilnas programmas.

ESP mirgo bieži.

Galvenais lai ir labas riepas un nejaukt gāzi ar bremzi, lai velk ārā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Stasss teica:
2021.11.30. , 23:53, Betmenis teica:
2021.11.30. , 22:14, Artanis teica:

ekstrēmās vadīšanas kursi, kur izdzenā pa slapju/slidenu segumu,

diezgan bezjēdzīgs pasākums,cik redzēts.


Šņuksis, protams, zin labāk visu par DBS instruktroriem.

 Atslēgas vārdi "CIK REDZĒTS". Izbrauktu pats, izgāztos kā veca sēta!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Tikai atgādinu, ka apzinātās slidināšanās mūsu ceļu policija traktēs kā agresīvu braukšanu ar attiecīgajiem sodiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , _dunduks_ teica:

Tikai atgādinu, ka apzinātās slidināšanās mūsu ceļu policija traktēs kā agresīvu braukšanu ar attiecīgajiem sodiem.

Tā gan

Cik tagad dod vinnestu, redzēju kautko 70+

Par punktiem gan nezinu, šķiet kontā ieskaita 6, tas, ja nesasummējas ar kādu citu punktu, piemēram norauj sarkano luksaforā un tad gan ir bingo :D

Link to comment
Share on other sites

Uz koplietošanas ceļiem jau tā izpildās tikai galīgi nabadzīgi ļaudis, kuri nespēj saorganizēties stāvlaukumu vai trasi piemeklēt.

Link to comment
Share on other sites

nu cik ir samestas pakaļas, policija nereizi nav aiztikusi, jo visus gadījumos bija vainīgs ledus/sniegs

jo krustojumā nebraucu driftēšanas pēc

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Apzināta sānslīde ir agresīva braukšana un to var viegli pierādīt. Ja samet stāstiu un dod ručkā pakaļas piedziņai, tad driftošana, bet ja priekšas piedziņai, tad savaldīšana.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 3 stundām , e = d teica:

Uz koplietošanas ceļiem jau tā izpildās tikai galīgi nabadzīgi ļaudis, kuri nespēj saorganizēties stāvlaukumu vai trasi piemeklēt.

šito nabadziņu lūdzu neņemiet vērā, jo tur vēl citu ārstu  zīmes jādabū viņam, lai klasificētos par pilnvērtīgu spriedeletāju ....

Link to comment
Share on other sites

Uz koplietošanas ceļiem nevajadzētu atrasties vismaz pusei autovadītāju, ja ir šādi laikapstākļi, un vajadzība nespiež, /darbs/ vecāki slimi/mājā ugunsgrēks/, lielākai daļai auto braucēju nevajadzētu sevi pierādīt un censties kaut kur izpildīties, neaptverot, ka ziemā ir jābrauc pilnīgi savādāk, nekā vasarā, lai cik kruts auto un šerpas riepas.

 

Šorīt pat: uz radio pazvana kāds sašutis "vaģila" un sūdzas, ka viņaprāt, sniegainā šoseja esot "normāla" un viņu kaitina tie autobraucēju bari, kas "velkas" uz 70.

Ja nu reiz vairums izvēlas drošu ātrumu, tad tam vienam ar galvu kaut kas nav kārtībā.

Pieļauju, ka ziemas ralliju braucējiem ari parastie vadītāji liekas pārāk piesardzīgi, bet viņi vismaz prot savaldīt savas emocijas :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

Pieļauju, ka ziemas ralliju braucējiem ari parastie vadītāji liekas pārāk piesardzīgi, bet viņi vismaz prot savaldīt savas emocijas

Ja viņi to neprastu, viņi daudz retāk sasniegtu finišu.

Link to comment
Share on other sites

Rīt sākas F1 weekends, fināls solas būt interesants :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Artanis teica:

vairāk Opel Vivaro vadītājiem

 

Hmmm.. nezinu, manējam pakaļa turās uz ceļa, bet priekša gan ar visām jaunajām šipotajām riepām ik pa laikam grib spītīgi iet taisni kad jāizgriež likums 😄 un tas pat nav speciāli. Tiesa skatoties kā citi uzsāk spolējot rostas jautājums par riepu stāvokli, jo ptfu, ptfu, ptfu, pat no sasniegušiem pagalmiem līdz šim izdevies izbraukt bez "kārpīšanās". Bet vidējais ātrums uz šosejām nokrities līdz kādiem 75km/h. Vismaz vakar un šodien.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , AVilks teica:

bet priekša gan ar visām jaunajām šipotajām riepām ik pa laikam grib spītīgi iet taisni kad jāizgriež likums

Nav nosprūduši suporti?

Link to comment
Share on other sites

To man pateiks servisā, jo mans lauciņš cits. Bez regulārajām eļļas maiņām dodu autiņus reizi 4-6mēn. uz tehnisko apkopi lai tad arī novērtē un salabo, kas labojams, pats tajā galīgi neiedziļinos. Protams ja ir kāds defekts, tad bez liekas problēmas uzturēšanas prom uz servisu. 
Nobraukt sanāk ļoti daudz, bet teikšu tā, katra ziema viss no jauna jo pa vasaru pierasts straujāk izgriezt vai pieturēt mazāku distanci, u.t.t., tad ziemā atkal no šī sākumā jāatrod. Bet nav kompleksu pa šoseju uz 70km/h braukt jo neesmu ziemas rallīju eksperts kas tiešām spēs uz 100km/h savākt autiņu braucot pa samalto sniegu.
Tiesa kad fūra ir aiz muguras, nejūtos diez ko omolīgi, jo par savām bremzēm un riepām esmu pārliecināts, bet cik sanācis saskarties ar tranzītbiznesa aizkulisēm, tad tur izrādās ir normāla bēdu ieleja.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Otrs debīlisms ir distances neievērošana, ja vasarā ir pietiekoši daudz redzēts "vilcieniņu", kur viens otram sēž pāris metrus astē, tad ziemā tas vispār ir pilnīgi crazy.

Vispār par šādu agresīvu un satiksmes incidentu provocējošu braukšanu, nevajadzētu likt smieklīgus naudas sodus, bet reāli ņemt nost tiesības uz kādiem 3-6 mēnešiem, un pie atgūšanas likt iziet drošas braukšanas skolas kursus, līdzīgi, kā Anglijā dara ar dzērājiem pie stūres.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.12.1. , 21:54, Artanis teica:

330+ zirgiem zem haubes

Kas vainas 300+ zirģeļiem? ;) 

Link to comment
Share on other sites

@Regisss  Es nesūdzos. Ziemā grūtāk laideni uzsākt, lai nesāktu kārpīties. Gribu iemācīties caur ISTA pats pāršūt akseleratora mappinga līkni, lai varu sezonā/nesezonā pamainīt pedāļa uzvedību. Citādi pārāk bieži sāku izmantot Kaross'a labo sirdi.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

@marrtins un kas te smieklīgs? Jāpriecājas, ka viss laimīgi beidzās, jeb atkal fašisti vainīgi, ka sniegs snieg?
 

  • Patīk 3
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tu man prasi, kas tev [ne]smieklīgs? Atbildi pats par sevi!

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Viņam tak abižinka/skaudība kautkāda uz to AirBaltic, tapēc arī priecājas par katru nelaimi, kas ar viņiem notiek.

Labots - AndrisBB
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Man tikko zvanīja kaut kāda ģefka - 'es tikko pienācu pie mašīnas un skatos ka sāns mašīna galīgi sasista, paldies ka atstājāt zīmīti ka tas bijāt jūs.' Kas pa kuiņu, uz kā šitas lohatrons balstās?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Beidz ņirgt, nopietni. Uzzvanīju pēctam policista kungiem par izkrāpšanas mēģinājumu, viņi teica apmēram pēc domas - atslābsti, priecīgus svētkus, laimīgu jauno.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , ImissimI teica:

uz kā šitas lohatrons balstās

Uz Sašām? :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , ImissimI teica:

uz kā šitas lohatrons balstās?

Uz tiem pašiem, kam "jūsu bankas kartē fiksēti aizdomīgi darījumi, nosauciet kodu no kalkulatora, lai to atbloķētu" un neaizmirstamā klasika "dēls Anglijā aizturēts par laupīšanu, samaksājiet izpirkumu uz šo bankas kontu un palaidīsim brīvībā"...

Link to comment
Share on other sites

Atnāc pie sasistas mašīnas, pie loga zīmīte: "Es sasitu jūsu mašīnu un šobrīd apkārtējie liecinieki domā, ka es rakstu savu kontaktinformāciju".

Link to comment
Share on other sites

Zvans... ( lieki piebilst, ka krieviski) tipa jūsu meita (trāpīja sukas, meita nevis dēls) avāriju uztaisīja, ir cietušie. Atbilde - jā, zinu, jau zvanīja, teica, ka esot māte ar tēvu beigti un trīs bērni ložņājot pa zemi. Ieteicu sabraukt šos pavisam. Tikko atskaitījās, ka viss štokos.

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

https://www.apollo.lv/7571795/varetu-piemerot-naudas-sodu-par-nelielu-atruma-parkapsanu-kontroli-varetu-nodrosinat-fotoradari

 

"29% Latvijas autovadītāju ievēro atļauto braukšanas ātrumu ārpus apdzīvotām vietām", pārējie brauc >90 km/h (tur, kur atļauts 90). Šķiet, lasīju, ka 95% brauc ar max +10 km/h. Pēdējā laikā ir runas, ka par to varētu sākt iekasēt soda naudu. Faktiski vairāk kā puse autovadītāju jebkurā brīdī tiks pie negaidītām soda naudām, liela daļa - pirmo reizi savā autovadītāja mūžā.

 

Tai ielinkotajā rakstā minēts, ka tādus "mazos pārkāpumus" varētu kontrolēt fotoradari, nevis ekipāžas. Tagad tupākā daļa:

Citēt

Lai disciplinētu šoferus, (..)


"Tehniskās ierīces sagatavotos protokolus var nosūtīt tikai tad, ja ir minimālais naudas sods. Šai sankcijai nav minimālais, ir tikai brīdinājumus. Tāpēc būtu nepieciešams naudas sods, lai autovadītāji kļūtu atbildīgāki," teica SM pārstāvis.

 

IMHO ja grib disciplinēt, tad vajag nevis uzreiz sodus izrakstīt, "jo tehniskās ierīces nevar izrakstīt brīdinājumus", bet vispirms tās tehniskās ierīces pielāgot "brīdinājumu izrakstīšanai". IMHO brīdinājumu saņemšana jau gana daudzus varētu disciplinēt. Ja ar to būtu par maz, tad var domāt par soda naudām.

 

Vēl tupums tajā visā, no sērijas "vajag aizliegt ūdens lietošanu pārtikā, jo ūdens rada applaucēšanās risku" (t.i., medijos minētais kaut kā nerada ticību, ka grib novērst īstenos aprakstītās problēmas cēloņus):

Citēt

Naudas soda piemērošanu atbalsta Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), jo šādā veidā ir iespējams mazināt vidējo braukšanas ātrumu valstī, kas nozīmē mazākus letālu ceļu satiksmes negadījumu riskus.
(..)
"Viennozīmīgi tas atstāj iespaidu uz kopējo satiksmes drošību. Pēc Valsts policijas aplēsēm, 60% negadījumu tieši ātrums ir tas faktors, kas ir bijis par iemeslu, lai notiktu negadījums," stāstīja CSDD pārstāve Ilze Šipkeviča.

Tāds pilnīgs "bla bla bla". Tiešām vidējais ātrums ir tas, kas to baigi ietekmē? Varbūt letālu CSNg risku var samazināt nevis piebremzējot tos, kas brauc ar 95 km/h, bet piebremzējot visādus +30 un +50 "pilotus"?

 

Ka tik nesanāk "bēgt no vilka, uzskriet lācim" - jo vairāk būs tādu, kuri brauks lēnāk, jo lielāka būs iespējamība, ka nepacietīgie rausies garām potenciāli bīstamās vietās.

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...