Jump to content

Balagāns par autobraucēju kultūru


martinno
 Share

Recommended Posts

Bruketajs

Un piebildīšu, ka par dīzelistiem saucu trakos, kas ir reliģiski pārliecināti par sava saļarauto pārākumu un neinteresējas par pārējo veselību un sava konteinera tehnisko stāvokli. 

Doma ir vienkārša - vai nu viss ir jāsakārto un kūpekļus zem preses, vai nu būs viss podā...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Bruketajs teica:

Jau kādu labu laiku necenšos skrieties ar vietējiem lauķiem

Dīzelisti bija, ir un būs. Neatkarīgi, vai būsim Tu, vai es. Tā šī pasaule ir iekārtota. Mēs nevaram to izmainīt, mēs varam mainīt tikai savu attieksmi.


Par kādu veselību Tu runā? Tu dzīvo ceļa malā? Ja tā, tad viss ir slikti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Bruketajs teica:

Uhh, pieļauju ka esi dīzelists, ja reiz izlēmi ķerties klāt personīgi. Tfu. 

Jemam līdz dīzelistam ir tālāk nekā domā :D Vinshs savādāk nīcina ārā pasaules naftas krājumus ar 4x lielāku vērienu kā kkāds 1.9 tdi :D 

Labots - Zin...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 38 minūtēm , ggg97 teica:

Par kādu veselību Tu runā? Tu dzīvo ceļa malā? Ja tā, tad viss ir slikti.

 

Par laimi nē, bet gaiss mana auto salonā nenāk no akvalanga balona. Un ir cilvēki kas dzīvo tajās daudzstāvenēs, kurām brauc garām kvēpobīļi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vienīgais, ko gribētos, lai kūpošos, pārsvarā vecos, auto apskatēs novāc no trases, jo pa retam ir jābloķē gaisa ieplūde no ārpuses, kad kāds pavecs dīzelists kūp priekšā...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tracina tas paradokss, ka manu sievas auto, par dūmainību, kas ir daudz mazāka kā "normālam"  audārim, vienkārši novāks no trases. Kad redzu ciparu krietni pāri 2, domāju, cik tas ir lielāks par 0.51, kas vienalga atsit to smārdu, bet nesit ciet rīkli. 


Savulaik pat biju domājis par dīzeli ar LPG iekārtu, kas radikāli samazina dūmainību. Naudas ekonomija gan nekāda. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Atgriežoties pie topika...

Starp citu, vai kāds ir ievērojis, ka cilvēki, kuru auto ir spējas "vālēt"  nebrauc agresīvi? 

Manā pilsētā ir 2 WRX STI (\isti, nevis tikai "arkls" ), kuru īpašniekus pazīstu un abi viņi brauc relaksēti un ārdīšanos atstājuši trasei. 

Ārdās tikai lauķi ar veciem bīdeļiem - tikai tos, mana auto specifiskais troksnis (nav skaļš, bet īpatnējs) "uzskrūvē"  kā toreodors bulli. Un sākās vilkšana garām un "launch-control" no krustojuma. Pie aicinājuma vakarā samērīties Rullītī, seko vai nu rupjības, vai arī atrunas. Neviens vēl nav pieteicies. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Bruketajs teica:

Starp citu, vai kāds ir ievērojis, ka cilvēki, kuru auto ir spējas "vālēt"  nebrauc agresīvi? 

Jo parasti jau izvālējušies līdz riebumam pirmajā ekspluatācijas mēnesī :D

 

Pēdējo reizi "vālēju" šopavasar naktī, kad kaut kāds 330d bembis visu laiku mocījās uz čakenes, tad ar paskrējos, bet nu divus luksoforus tik, tālāk apnika, vienkārši gribēju padedzināt tā cilvēka ego :D

 

Par ārdīšanos - manā uztverē paši agresīvākie un no tādiem, ko uzmanos ir Volvo V70, vecie VW Passat un "satūnēti" Audi, var jau būtu, ka tik personisks novērojums, bet šie taisa visvairāk īpatnējus trikus uz ceļiem. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Bruketajs teica:

Starp citu, vai kāds ir ievērojis, ka cilvēki, kuru auto ir spējas "vālēt"  nebrauc agresīvi? 

Jaudas apziņa nomierina nervus un tev nekas nevienam nav jāpierāda :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Vakar bija interesants gadījums uz P89 - kaut kāds atsaldenis ar maziņu zelta krāsas pežo nemotoru un "M" burtu logā. Pie stūres sirms kungs,bet laikam ne gluži pensis.

Ātrums 80-90. Es nolemju viņu apdzīt. Ļoooooti savlaicīgi ieslēdzu virziena rādītāju,pārkārtojos uz pretējā virziena joslu, ieminu gāzes pedāli... Bļiņ, šis pēkšņi izlien man priekšā - arī uz apdzīšanu. Bet viņam tas nemotors ne vella neiet. Manevrs,izskatās, ka būs ilgs,tāpēc es atgriežos savā joslā. Tālumā jau parādās pretī braucoša mašīna. Pežo joprojām "dzen". Pretī braucošā mašīna nu jau pavisam tuvu. Pežo atsaldenis joprojām "dzen" (atrodas aptuveni blakus apdzenamajam) un nemaz negrasās atmesties un dot ceļu. Tad pretī braucējs stājās ceļa malā, jo jāpalaiž pežas kings.

P.s. Nepiefiksēju vai tas bija dīzelis :D

Labots - Koala
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 59 minūtēm , Zin... teica:

manā uztverē paši agresīvākie un no tādiem, ko uzmanos ir Volvo V70, vecie VW Passat un "satūnēti" Audi,

Taisnība,vēl pievienojot bmw 330, 530... 

1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

vienkārši gribēju padedzināt tā cilvēka ego :D

Vienreiz dzīvē guvu ultimatīvo baudu, kad šāds "ready-steady-go" nespēja atslābt un turpināja dot rorē un pēc tilta, kam pāri nevar redzēt, stāvēja ekipāža. Varētu teikt "riktīgs latvietis", kam baudu sagādā cita nelaime. Bet es ne par to - priecājos, ka cilvēks ir ticis disciplinēts un neprātīgais sods šo atturēs no turpmākas gonkošanas un, iespējams, paglābs no smagākām sekām.

Pirms 48 minūtēm , jema teica:

Jaudas apziņa nomierina nervus un tev nekas nevienam nav jāpierāda :biggrin:

Arī taisnība.

Un vēl tie divi ko zinu, parasti izrādās Rullītī un tad ir ko paskatīties. Pēc šiem pat negribās braukt, jo liksies, ka neiet un neprotu un vispār esmu tur iemaldījies. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 14 minūtēm , Koala teica:

Pie stūres sirms kungs,bet laikam ne gluži pensis.

Tā ir bīstamības apogeja (ar dažiem izņēmumiem) - cilvēks, kas akseleratora pedāli atcerās tikai tad, kad kāds iet garām. 

Link to comment
Share on other sites

10/08/2017 , 20:06, jema teica:

Tu drīksti pārkāpt un citi nedrīkst, slimnieka loģika! :biggrin:

Slimnieks tu pats, jo kā zināms, uz A6 un A1 vasarā vietām ir atļauts uz 100km/h. Es braucu bez problēmām un bez sodiem.

Vakar viens volgo Lielvārdē panesās garām krustojumā uz A6 kas pie koka pils, un tad Ķegumā tīri pārlaida pāri sarkanajam. Daudz šoferīšu ar zemu iQ.

Link to comment
Share on other sites

ir man ģimenē arī dīzelis.. nu šādi nekūp... un ja kas.. benzīnieki arī mēdz smirdēt..

Link to comment
Share on other sites

Vot kā kuru reizi, citu reizi tieši otrādi, man viņiem gribas iemest pudeli logā, kas cenšas apdzīt.

Ja tu esi ar kkādu x renault busiņu vai ar kkādu 3. golfa dīzeli un konstanti vālē uz 80-100, tad nafig tu velti tās piepūles mani tā apdzīt, ja esmu izgriezis ārā un ļoti strauji paātrinos, apdzīšanas manevrā jau mums ir viens ātrums, bet tagad man tādu dēļ ir jānobremzē, jāpalaiž garām un pašam "jāriskē ar savu dzīvību" lai pēc 10 sekundēm vņu apdzītu. Principā cik ceļu un šoferu, tik situācijas, atliek vien cerēt, ka cilvēki arvien labāk mācēs novērtēt notiekošo un pieņēmt racionālus lēmumus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Zin... teica:

un konstanti vālē uz 80-100

"80-100" nu nekādi nav "konstanti" :D

 

Pirms 44 minūtēm , Zin... teica:

ja esmu izgriezis ārā un ļoti strauji paātrinos

Ja kāds tuvojas uz 80-100, tad nafig izgriezies ārā? Vot šitādiem nevis pudeli logā, bet nost no trases jāņem. Ne vienu vien reizi ir nācies šitādu dēļ dzēsties.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, M@R$$ teica:

Vēl ir tādi atsaldeņi, kas tajā brīdī, kad tu sāc apdzīšanas manevru

 

Man šķiet viņi ir garīgi slimi un speciāli provocē...Arī bija gadījums uz Daugavpils šosejas...nav nekāds man ūber vāģis, piedevām piekrauts, un bērns vēl arī pie visa..Velkās viens...nu labi - iešu garām...uhh ka sāka vilkt līdzi un nelaist atpakaļ, pretī jau pietuvojas citi - tik un tā nelaiž pārkārtoties...Un vēl mātes bērns smejās... Tie reāli ir garīgi slimie...

Ja es gribu relaksēti pabraukt lēnāk - peizāžu pavērot, es uzmirkšķinu, lai iet garām... un viss normāli.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau tā, ka dodos ārā uz trases pēdējā brīdī un nespēju novērtēt cik ātrā laikā man tā mašīna paātrināsies un speciāli lieku cilvēkam mest pa mēmajiem, tik vien kā sliktākajā gadījumā samazināt ātrumu par 10 km/h maximums, ja nu esmu pārrēķinājies bik tomēr :) Bet nē, iemauc pretējā joslā un tajā brīdī jau esam vienādā ātrumā un ko, man kā idiotam nelaist garām? Jebkurā gadījumā tā nav ikdiena, bet ir novēroti šādi dīvaini gājieni.

Uz tās pašas Rīgas-Ventspils ja redzu, ka kāds izgriežas man priekšā un tas nav kkāds busiņš vai mazmašīnīte tad mazliet atlaižu gāzi un pagaidu, lai cilvēks paātrinās, visticamāk tāpat pēc pāris sekundēm brauks ar ātrumu, kā visa satiksme kustas.

Link to comment
Share on other sites

Varam parunāt arī par pozitīvo. Ir daudz šoferu, kas pabrauc gar pašu ceļa malas līniju, lai palaistu garām, kuri brauc ātrāk. Ir pieklājīgi smago auto šoferi, kuri uzmirkšķina ar pagriezienu, kad tu vari droši apdzīt. Ir novēroti arī tādi šoferi, kuri pat nedaudz piebremzē, lai tu varētu ātrāk apdzīt.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 3 stundām , Zoom teica:

Varam parunāt arī par pozitīvo. Ir daudz šoferu, kas pabrauc gar pašu ceļa malas līniju, lai palaistu garām, kuri brauc ātrāk. Ir pieklājīgi smago auto šoferi, kuri uzmirkšķina ar pagriezienu, kad tu vari droši apdzīt. Ir novēroti arī tādi šoferi, kuri pat nedaudz piebremzē, lai tu varētu ātrāk apdzīt.

ir sastapti, bet par "daudz" es to nesauktu :)

 

8/12/2017 , 22:30, ggg97 teica:

Dīzelisti bija, ir un būs. Neatkarīgi, vai būsim Tu, vai es. Tā šī pasaule ir iekārtota. Mēs nevaram to izmainīt, mēs varam mainīt tikai savu attieksmi.

kaa ieprieksheejaa lapaa mineeju ir valstis kur ar akciizi padara smirdekljus mazaak izdeviigus

 

 

vakar ~40km naacaas tupeet aiz netrafareeta Superb, brauca ar 99kmh peec GPS,

ieprieksh sastaptos, kas brauca pa nulliiti, vareeja ar +10 apiet bez sankcijaam :)

cepums par ne tik drastisku pluusmas leeninaashanu, bet apdziishanai taads vairs neder -

taatad no satiksmes doshiibas aspekta, meerkjis ir panaakts, bet valsts budzhetam gan pa tuksho shis posms bija

Link to comment
Share on other sites

un cik tad tā laika Tu galu galā ietaupītu apdzīdams un skriedams ātrāk par tiem 99?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 10 minūtēm , CAP teica:

un cik tad tā laika Tu galu galā ietaupītu apdzīdams un skriedams ātrāk par tiem 99?

Pieļauju, ka šis retoriskais jautājums mums Latvijā vienkārši nerezonē smadzenēs. Daudz reiz esmu pievilcis formulu un rādījis tās 3 minūtes, bet ir cilvēki, kam riskēšana ar sodu attaisnojas pat 1 minūtes dēļ. Pieļauju, ka risinājums tādiem būtu regulāri braucieni uz Vāciju - izskrietos uz bāņa un iestātos dvēselē miers.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 2 stundām , Bruketajs teica:

izskrietos uz bāņa un iestātos dvēselē miers.

zelta vaardi, nevis vilkties, ka aizmigt var :)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 29 minūtēm , MartiniB teica:

zelta vaardi, nevis vilkties, ka aizmigt var :)

Nu, pa poļu bāni vēl būdiņas, bet arī tad var kādu brīdi vienmuļi pabraukt. Cik nu kuram tas miega iestāšanās periods. Pa vācu bāni var tikai skaitīt tiltus, lai neaizmigtu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , M@R$$ teica:

kas tajā brīdī, kad tu sāc apdzīšanas manevru ... iemin grīdā!

 

Es ieminu grīdā, ja beidzas kāds ātruma ierobežojums. Piemēram, apdzīvota vieta. Ir tādi atsaldeņi, kas to nespēj sagaidīt un mēģina apdzīt (pārsniedzot atļauto ātrumu) pirms ierobežojums beidzies. Tad viņiem ir problēmas.

 

Link to comment
Share on other sites

Nu un kā, lepojies ar sevi? 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , e = d teica:

Ir tādi atsaldeņi, kas to nespēj sagaidīt un mēģina apdzīt (pārsniedzot atļauto ātrumu) pirms ierobežojums beidzies. Tad viņiem ir problēmas.

Tā intereses pēc - Tu esi autosatiksmes ārsts/sanitārs un tādējādi ceri izārstēt cilvēkus, vai apmierini savu ego (jo no satiksmes drošības viedokļa ar šo pieeju Tu neko labu nedari)?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

8/14/2017 , 18:22, MartiniB teica:
8/14/2017 , 16:14, Bruketajs teica:

izskrietos uz bāņa un iestātos dvēselē miers.

zelta vaardi, nevis vilkties, ka aizmigt var :)

Tādiem miera NEKAD nav, līdzīgi kā lietotājam Racer, lietotāja vārds visu raksturo. :D Vispār nedaudz smiekli nāk, kā daudzi satraucās par to, ka kāds nesīsies garām virs atļautā. Tas notiek katru dienu un katru sekundi. Pilni datu nesēji ar šiem atsaldētajiem. :D

Link to comment
Share on other sites

8/14/2017 , 16:14, Bruketajs teica:

Pieļauju, ka risinājums tādiem būtu regulāri braucieni uz Vāciju - izskrietos uz bāņa un iestātos dvēselē miers.

Ar to bāni ir interesanti, cik ar vāciešiem esmu parunājis, tā ātruma ierobežojuma neesamība mobilizē vadītājus, jo tiek vairāk sekots ceļam dēļ braukšanas ātruma izmaiņām. Kruīza braukšana atslābina uzmanību. Skaidrs, ka pie mums to ieviest nevar, jo neesam vēl izauguši - daudzi apsitīsies, bet pieļauju, ka tas varētu būt kā faktors, kāpēc mīcās un bieži apdzen, neko īpaši laikā nevinnējot - garlaicīgi uz ceļa.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Racer teica:

Skaidrs, ka pie mums to ieviest nevar,

Pie mums šosejas ar divām un vairāk joslām vienā virzienā ir vien daži desmiti kilometri.

Link to comment
Share on other sites

Pat ja būtu atbilstošs ceļš, nevarētu, līdz tam ir jāizaug domāšanā... ;)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tie pаjоļi, kam uz ceļa ir garlaicīgi, parasti neko... pavisam neko nespēj parādīt trasē - tikai stulba gāzēšana un stūres raustīšana, "lidojot" ar 80km/h. 

To, ka cilvēks nespēj mobilizēt savu pelēko vielu ilgāk par 5 minūtēm sauc par akūtu uzmanības deficīta sindromu un visiem mūsdienu indigo-bērniem tāds ir.  Tas gan nenozīmē, ka visiem uz to jātiecās.

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

Agrāk apdzīvptās vietās bija 60km/h-gribu atpakaļ...

Dodies atpakaļ uz PSRS Krieviju! Tur viss bumbās. Ideāla ceļu satiksmes organizācija. Nav ko pielikt/atņemt.

Bet varbūt, vispirms paskaties tutrubā, cik forši gājēji lido pa gaisu un mašīnas lokās, kad tādi šņukuriņi ar 60 +/15 km/h pa apdzīvotu vietu vālē pie "dzeltenās gaismas".

Link to comment
Share on other sites

Nez vai vāciešiem šis sindroms ir baigi izplatīts. Cilvēki pieiet pragmatiski - ja paliels laiks ir jābrauc, tad skaidrs, ka viendabīga vide "iemidzina". Lab, nestrīdēšos, tik mēğinâju no mazliet cita skatu punkta parādīt situāciju...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB
Pirms 1 minūtes , Racer teica:

tik mēğinâju no mazliet cita skatu punkta parādīt situāciju..

bezjeedziigi, te vienvirziens modee :)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Rekomendējamais ātrums vienmēr ir bijusi utopija. Tas nekad nestrādās. Ja ir atļauts 90, tad tieši ar tik visi brauks, kamēr statistika nepiespiedīs uzlikt zīmes ar mazāku ciparu. 

Un ne jau ātrums ir galvenais, kas nogalina, bet absolūts braukšanas kultūras trūkums un daudzu noteikumu klaja ignorēšana, kas dažreiz beidzas nesmuki. Tādos gadījumos ir jāveic "noklīdušo" autovadītāju rehabilitācija ar netrafarētiem auto, luksoforu kamerām un drastiskiem sodiem. Tā teikt, stibas un burkāna audzināšanas metode, tikai mūsu trakajiem jāizmaina mazliet burkāna pielietojums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pilna youtube ar atsaldeniem uz ceļiem... nu nav braukšanas kultūras ne Latvijā, ne dažā labā tuvējā kaimiņvalstī..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...