Jump to content

Balagāns par autobraucēju kultūru


martinno
 Share

Recommended Posts

Nu, Rīgā ceļi ir psc... Nu pilnīgs psc... Nav iespējams normāli braukt - kāda straujāka bremzēšana vai asāks manevrs un var sākt jau taisnot mašīnu...

Pagalmā, pa dienu, gandrīz viens purnā ielika... Veiksmīgi abi izsturējām, bet tālu nebija no kreša...

 

P.S.

Ziemenes man pilnīgi jaunas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu, Rīgā ceļi ir psc... Nu pilnīgs psc... Nav iespējams normāli braukt - kāda straujāka bremzēšana vai asāks manevrs un var sākt jau taisnot mašīnu...
Pats asums.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnī piekrītu drunk_lizard, krievulaikos vienīgās ziemenes bija sņežinkas, bet tās dabūt nevarēja. Nekas, dzīvojām, braukājām bez problēmām.  Tagad, kā nav ziemenes, tā lūk vairs pabraukt nevar. Tak braukt vajag mācēt nevis gausties par riepām. Tie lidotāji, kuri vakar bezjēgā močija, tūlīt apsitīsies un pakāpeniski, uz ceļiem, iestāsies miers. Nevienas ziemas riepas nevar nodrošināt tādu braukšanu, kā vasarā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tie lidotāji, kuri vakar bezjēgā močija, tūlīt apsitīsies

BET diemžēl kādu nelidotāju arī paraus līdzi... 

Link to comment
Share on other sites

Nu vienam pašam kaut kur aizčunčināt pa ceļa vidu nav jau grūti. Ceļi brīvi, korķus vispār tajā laikā redzēji ierindas mikrorajonā no rīta un vakaros? Tipisks avāriju laiks, neskaitot 100km/h plūsmu uz ceļa, apdzenot 70km/h braucošos. Laiki mazliet mainījušies - izmetiet 90% satiksmes, izmetiet auto virs 80 zs (takš ne jau sēnēm kaut kas slīd), izmetiet Vienības/Jūrmalas ikdienas dragreisus. Būs miers :)

Link to comment
Share on other sites

Stāvvietās noteikti arī cilvēki mierīgi likās pie Spices, Alfas arī bez visādiem tur buržuju sensoriem - un neko 1000 žiguļi mierīgi tika galā.. Pagalmos arī visi 5 auto atrada vietu kur nolikties, ne tā kā tagad..

Link to comment
Share on other sites

Ta padlaikos auto remonts, sevišķi virsbūves, bijusi baigā sāpe. Detaļas deficīts. Auto rinda gara jo gara ( protams, īpašajiem cilvēkiem ar sarkanām grāmatiņām - labāka rinda, krutāka ). Kaut kādi limiti, cik gadus pēc auto iegādes atkal ņem rindā. VIPiem cita pasaulīte. Baidījās autiņu apskādēt. Autiņu ar daudz mazāk, ta ar naudu nepietika, vēl bija jātiek pie autiņa pirkšanas.

Labots - b25
Link to comment
Share on other sites

un vēl - idiņu mazāk uz ceļiem savulaik bija. pat ja tagad % tāds pats kā padomju laikos (pieņemsim), tad šoferu skaits uz ceļiem daudz lielāks, attiecīgi lielāka iespēja satikt kādu. Šodien akurāt viens priekšā piecirta - bez paskatīšanās spogulī, vai pa manu joslu kāds nebrauc. Gandrīz iepazināmies :D

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par to braukšanas ātrumu, tikai nevajag. Žigulītis tīri ātri ripoja un vakardien braukt ar 100kmh , pofig ar kādām riepām, bija pilnīgs stulbums. Redzamības ta nekādas un neviena riepa nepalīdzēs, ja priekšā grēderis. Skaidrs, ka krievulaikos mašīnu bija mazāk un ziemā vēl mazāk ,jo tās tika taupītas. Braukšanas māksla gan no tā nav atkarīga. Arī tais laikos bija daudz avāriju, jo stulbu vadītāju procents nav atkarīgs no autiņu skaita. Runa ir par to, ka , nez kapēc, vadītāji iedomājas, ka ar ziemas riepām var močīt tāpat kā vasarā. Tad vēl visādi ABS, stabilizātori un citas hui***, kuras reklamē, kā baigo aizsardzību. Beigaš pilni grāvji ar krutiem autiņiem  :sarkasms: 

Link to comment
Share on other sites

Idiotu jau bija gana arī tāpat. Man liekas, ka galvenā atšķirība ir mašīnas vērtībā, tad auto bija vērtīgs jebkuram un ar to apgājās kā ar ģimenes locekli, bet tagad par nepilnu algu var nopirkt kaut kādu gāžamo 18 gados un viss pie kājas. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu vienam pašam kaut kur aizčunčināt pa ceļa vidu nav jau grūti. Ceļi brīvi, korķus vispār tajā laikā redzēji ierindas mikrorajonā no rīta un vakaros? Tipisks avāriju laiks, neskaitot 100km/h plūsmu uz ceļa, apdzenot 70km/h braucošos. Laiki mazliet mainījušies - izmetiet 90% satiksmes, izmetiet auto virs 80 zs (takš ne jau sēnēm kaut kas slīd), izmetiet Vienības/Jūrmalas ikdienas dragreisus. Būs miers

Tu vispār pats saproti, ko esi samurgojis? Es točno nē.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Tad vēl visādi ABS, stabilizātori un citas hui***, kuras reklamē, kā baigo aizsardzību. Beigaš pilni grāvji ar krutiem autiņiem :sarkasms:
Diemžēl šis hui*** piesaukšana man saistās ar to pašu principu kā īsti vīri bekupus netaisa.

Jā, atsevišķās situācijās abs bremzē sliktāk nekā bloķēti riteņi, bet pateikt, ka tas viss ir sūds, ir pilnīgi aplami. Arī drošības jostas nepiespādzēšana atsevišķās situācijas būtu varbūt glābiusi kāda cilvēka dzīvību, bet tas nevar būt par pamatu, ka nepiesprādzēties ir drošāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nelaime jau tā, ka daudzi autobraucēji paļaujas uz visiem modernajiem auto automātikas navorotiem, bet, kad autiņš aiziet skrūvē, tad ziepes daudz lielākas, kā, ja brauktu uzmanīgi un paši kontrolētu autiņu. Ja autiņam nez kāda tur automātika, nenozīmē, ka putenī var braukt ar 120kmh.

Link to comment
Share on other sites

ABS ir laba lieta, bez stabilitātes kontroles iztieku labi;

Lielākās šausmas ir nevis braucēji, kas, protams, neizslēdz to, ka daudzi brauc kā pilnīgi pamuļķi (blakus 2 joslās, abi uz 30, bet gan gājēji, kam laikam vēl nav pielecis, ka NAV iespējams apturēt auto pirms gājēju pārejas identiski, kā uz sausa asfalta - šodien 2 šitādas duras kapucēs gandrīz uzlīmēju uz kapota;

+novēroju vēl 2 riteņbraucējus, kas spītīgi - uz kritiena robežas pie valdemāra ielas rimi brauc pa vienīgo izbraukto špūri - nu kamoon!

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

blje, tacju izdziivoja visi!

Ja? A tie, kas nositās - arī izdzīvoja?

Toreiz bija i mazāks ātrums (spilgti atceros citātu no vienas bērnībā lasītas grāmatas, kur kkāds spekulants puiše;ļus ar volgu uz sotaka vizināja, wooooooooow), i mašīnu mazāk - un tāpat nositās. Ā, a zini, kas toreiz bija drusku citādāk - ceļus 1) šķūrēja 2) kaisīja ar smilti, smilts un sāls maisījumu un kūtsmēsliem.

Vakar braucu ar luxexpress no Tallinas - ja igauņos bija bvairākas tīrītājmašīnas, tad letiņos pirmo redzēju jau pirms iebraukšnaas Rīgā. Pa putru, ar paceltu šķūri, kaisīja balto pļuru.

Un lai arī Igaunijā ceļi bija psc un nenokaisīti, avārijas vismaz 3 vai 4 bija redzamas tikai LV.

 

A ko dara mūsu autoceļu uzturētāji? pareizi! Ir ziema, slīd - neriskē.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

ziema saakaas novembrii un beidzaas martaa. blje, tacju izdziivoja visi!
Izņemot tos kas nositās...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man nav ne abs ne esp, vakar pa veikaliem braukāju pat īpaši nevajadzēja, laikam uz dīķa pavadītā jaunība daudz iemācījusi, ar pēcpusi jūtu kurā brīdī bloķējas rati un kā jāstrādā ar gāzi lēkājot pa joslām un slidinoties krustojumos/līkumos, žēl vienīgi ka nav kvatras vai bembja, vakar tad droši vien no auto ārā nekāptu, šādas ziemas izpriecas neatminos pēdējos 3-4 gados.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

ka vidējā auto jauda pa šo laiku ir vismaz divkāršojusies vai trīskāršojusies,

un ziemā šiem auto zem gāzes pedāļa vajag ķieģeli palikt - jefiņiem....,

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Rīgas ceļu uzturētāji ir gatavi strādāt, lai sakārtotu ielas un izvestu sniegu, un turpmāko divu līdz trīs dienu laikā pilsēta tiks sakārtota, pirmdien žurnālistiem sacīja Rīgas vicemērs xxx.
 
xxx teica, ka pašreiz Rīgā neesot nevienas ielas, kas nebūtu [ar paaugstinātas caurgājamības auto :D ] caurbraucama.
 
Gaidāmajā naktī plānota sniega izvešana, tādēļ iedzīvotājiem būs jārēķinās ar ierobežojumiem auto novietošanā.

 

http://www.delfi.lv/news/national/politics/rigas-celus-sola-savest-kartiba-tris-dienu-laika.d?id=46905343

 

[xxx ieviesās, lai nevienu nereklamētu]

 

Teiksim tā - sniga sestdien naktī, visu svētdienu, bet sola sakopt līdz trešdienas vēlai naktij. Var just par ko maksā IIN un ceļa nodokli!

Labots - Žaks Noriss
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Neatceros gadījumu kad manam auto bez ABS es būtu nobloķējis ratus.

ja tu par ziemu runā, tad jāsāk domāt par tavu vidējo ātrumu. :) būtu labāk ar tramvaju braucis.

Link to comment
Share on other sites

Tak liekās mierā, nav jau privātmājas pagalms jāizved. Trīs dienas sakopšanai ir normāls laiks pēc tik intensīvas snigšanas. Nav jau arī tā sniegs sasnidzis, lai nevarētu pa ielām pabraukt.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Es godīgi sakot nesaprotu, par ko cepaties. Vakar sanāca pabraukāt apkārt, protams, sniegs un slīd.

 

BET tā taču ir ziema. Ja bail, nelien uz ceļa. Turklāt, ja puteņo, vispār nav jēgas tīrīt, jo pēc pusstundas ceļš izskatīsies tieši tāpat, savukārt sāls šķīdina ledu tikai līdz kādiem -5 grādiem, pēc tam tā ir vienkārši putra.

 

Par tiem visiem ASC - šis faktiski ir mans pirmais auto, kam tāda ir (bija vēl vienam, bet tam bija arī AWD, tā ka neskaitās)

 

Man tas ASC patīk - palīdz savākties līkumos, palīdz uzsākt. Pāris reizes esmu izslēdzis un tik pat ātri ieslēdzis atpakaļ.

 

Darbojas vienkārši, samazinot gāzi, kad pakaļējie riteņi izslīd. Pavisam nost nemet, atstāj tik cik vajag, līdz ar to var nedaudz, eleganti paslidināties sāniski, tai pat laikā nav sajūtas, kad atņemti kādi prieki, vai, ka kaut kur ietrieksies.

 

 Priekš RWD - priceless.

 

Leksim tā stabilitātes sestēma savukārt uzreiz meta nost gāzi pavisam, citreiz pat deva pa bremzēm, un tas manāmi sūkāja. It kā kāds ieslēgtu gaismu kinoteātrī filmas vidū.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Es laikam esmu mazohists un dievinu šādus laikapstākļus. I pilsēta skaistāka i diena gaišāka.

 

Neskatoties uz to, ka šorīt greiders bija apracis auto un no Rietumu Bankas līdz Sky&More braucu 50 minūtes tik un tā esmu pozitīvs. 

 

Sniegs piespiež vairumam autovadītāju sākt domāt ārpus savas komforta zonas, domāju, ka garākas, regulārākas ziemas lieliski trenētu brauktprasmi, kuras uz mūsu ceļiem tik ļoti pietrūkst. 

Labots - Destructo
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Var just par ko maksā IIN

 

par tiem tūkstošiem gada laikā varētu mierīgi nopirkt LABU džipu. ar buldozera lāpstu. pāris tādi no katras daudzdzīvokļu mājas aizbrauktu no rīta līdz darbam - uzreiz Rīga ar stipri samazinātu šļuras daudzumu ielas vidū..

Tikai tagad ar tiem džipiem citi vizinās :D

 

 

 

 

Nav jau arī tā sniegs sasnidzis, lai nevarētu pa ielām pabraukt.

 

Neviens jau nesaka, ka pabraukt nevar.

Tik šļura brīnumus taisa. no rīta viens izpildījās, lēni braucot un no 3. joslas pēkšņi nogriežot ceļu man 2. joslā:

 

 

Šodien akurāt viens priekšā piecirta - bez paskatīšanās spogulī, vai pa manu joslu kāds nebrauc. Gandrīz iepazināmies :D

OK, nav liela bēda, iebraucu tukšajā pirmajā joslā lai nesabučotos (no pirmās pa labi rinda stāvēja, attiecīgi tukša). Bet mans auto sāka peldēt pa to zampu - vadība pazaudēta, grozījos kā mācēju, lai ne grāvī tiktu, ne tam brīnumšoferim sānus iedauzītu. kāpurķēžu nav, piedziņa aizmugurējā.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man gan šķiet, ka ir par ko brēkt, jo viena lieta ir nikna snigšana gandrīz divas diennaktis, bet pavisam kas cits ir tas, ka ceļu uzturētāji nelien ārā, kamēr nav pierimusi snigšana. No vienas puses - jā - it kā izmesta nauda vējā šķūrējot kamēr snieg, bet cilvēkiem šur tur šad tad ir jātiek. Ieteicams dzīviem. Un nešķūrēt neko (vai vismaz šķūrēšanas fakts nav vizuāli fiksējams ar neapbruņotu aci), kad sniegs sagāzies 10cm+++, ir noziegums un sava darba neizpilde.

 

Šorīt pa Rīgu gāju ar kājām, vienīgā REDZAMI iztīrītā iela bija Valdemāra, turklāt virzienā no centra uz Sarkandaugavu, no Vanšu tilta līdz laikam Stabu ielai varēja pabraukt kā pie baltajiem cilvēkiem. Perpendikulārās ielas bija kamzec. Elizabetes ielā pie Valdemāra ielas šķūris nebija bijis vispār. Melngaiļa ielā ar klīrensu zem 15 cm nebija ko darīt! Tur visiem citiem vēderi šļūc pa sniegu, zemākiem rati paceļas gaisā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

bet pavisam kas cits ir tas, ka ceļu uzturētāji nelien ārā, kamēr nav pierimusi snigšana

Ja viņi vispār nelīstu ārā, tā būtu tikai daļa problēmas - vakar vakarā Rīgas centrā es redzēju četrus (!!!) sniega šķūrus, kas riņķoja paceltām lāpstām, no kuriem tikai viens kaut ko kaisīja, pārējie vienkārši braukājās (turklāt viens pa apli, jo tieši sanāca braukt aiz jamā kādas 15 min). Kāds var izskaidrot?

Labots - J.Reinis
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Kāds var izskaidrot?

 

Ušakam droši vien ir labs skaidrojums. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Par to nešķūrēšanu, kamēr nav beidzis snigt - nu, es autiņu arī izraku jau vakar vakarā, biš pabraukāju uz priekšu/atpakaļ - šorīt atlika tikai ar slotiņu noslaucīt drusku un aidā uz darbu. Bet, protams, ja būtu tīrōijis tikai šorīt, summāri aizietu mazāk laika.

Ir tomēr starpība, vai braukt pa 5 cm sniega, vai 10 vai 15...


 

 

pārējie vienkārši braukājās (turklāt viens pa apli, jo tieši sanāca braukt aiz jamā kādas 15 min). Kāds var izskaidrot?

Var. Šai sakarā, varu iedot palasīties

http://klab.lv/users/indulgence/754443.html

http://klab.lv/users/indulgence/754216.html

Tur vēl citi, bet šie laikam precīzāk ilustrē...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Vai tad tajos sniega šķūrētājos nav iekšā GPS un vadība var kontrolēt, kurā brīdī tiek kaisīts/lāpsta nolaista? LAU (vai kā viņus sauca) katrā mašīnā tas verķis iekšā.

Link to comment
Share on other sites

versatile

LAU vadība uztaisīja kampaņu - ir ziema, slīd, neriskē - tobiš, jau iepriekš pateica, ka viņus šogad ceļi nesatrauks.

mļedz, ja tādu kmpaņu taisītu csdd, būtu ok. Bet ne jau LAU kopā ar LVC, kas ir atbildīgi par to, lai, Lieliski, neslīd!!!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Es godīgi sakot nesaprotu, par ko cepaties.

cepās , jo ir runa par autiņiem, braukšanu...,

esmu jau sen pamanījis, tikko te ir kaut kāds sakars ar auto, tad aiziet...........bla, bla....., kā tirgus sievas....

 

 

man nav ne abs ne esp, vakar pa veikaliem braukāju pat īpaši nevajadzēja, laikam uz dīķa pavadītā jaunība daudz iemācījusi, ar pēcpusi jūtu kurā brīdī bloķējas rati un kā jāstrādā ar gāzi lēkājot pa joslām un slidinoties krustojumos/līkumos, žēl vienīgi ka nav kvatras vai bembja, vakar tad droši vien no auto ārā nekāptu, šādas ziemas izpriecas neatminos pēdējos 3-4 gados.

plātīzers.... 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu, Rīgā ceļi ir psc... Nu pilnīgs psc... Nav iespējams normāli braukt - kāda straujāka bremzēšana vai asāks manevrs un var sākt jau taisnot mašīnu... Pagalmā, pa dienu, gandrīz viens purnā ielika... Veiksmīgi abi izsturējām, bet tālu nebija no kreša... P.S. Ziemenes man pilnīgi jaunas.

Nezinu ka riga bet bergos vakar cilveki snovoja ar deeli aiz masinas ,

Ar kulturu viss bija kartiba un visi pasi ar lapstam izraka vai ari cik masinas izbraukaja ,

Ridziniekiem laikam patik gausties :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nekad neesmu pircis ziemas riepas,tikai M+S

M+S ir ziemas riepas 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Nezinu ka riga bet bergos

 

Ušaks jau ar visām 4 par separātistiem, bet atdalīt Berģus no Rīgas. Tas pat viņam nebija ienācis prātā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...