Jump to content

Rūtera izvēle dzīvoklim


chapman
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Vakar sanāca tāda dīvaina situācija. Draugs pajautāja, kādu rūteri dzīvoklim izvēlēties, bet es īsti nemācēju neko iteikt :D

 

Savā darbiņā ir sanākusi pieredze ar dažādiem lētā gala rūteriem(<50eur), bet tā arī nav sanācis saprast, kas ir labs un kas ne, jo gan tp-link, gan linksys lētā gala rūteri ir sagādājuši gana daudz raižu.

 

Lieta tāda, ka draugam pašlaik dzīvoklī ir viens no pašiem lētākajiem tp link wireless rūterie(ar 1 antenu). Neapmierina tas, ka nav pietiekami labs wireless range un ik pa laikam bezvadu ierīces tiek atslēgtas no tīkla.

 

Vienīgais rūteris, kas man darbiņā nesagādā nekādas raizes un strādā like a boss ir mikrotik wired rūteris, kas apkalpo ~150 ierīcēm ar dhcp un dažādiem firewall nosacījumiem.

 

Doma ir ieteikt draugam šo te

 

Varbūt kāds var ieteikt ko citu? Vai varbūt kāpēc neizvēlēties šo rūteri mājas variantam?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1) Kāds interneta pieslēgums, kāds ātrums?

2) Vajag tikai vadu vai arī bezvadu rūteri?

3) Kādas ierīces aiz rūtera paredzēts lietot?

Link to comment
Share on other sites

1) Pieslēgums -  lattelecom optika, 100mb/s


2) Nepieciešams lielākoties wireless, kā arī 1 dators ar vadu.


3) 1-2 PC, portatīvais dators, vairāki telefoni un planšete.


Link to comment
Share on other sites

Mikrotik +1 (priekš mājas laba izvēle)

Labots - devnull
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Varu es arī palūgt viedokli par sev piemērotāko rūteri?

1) Lattelecom 250 mb/s

2) tikai bezvadu;

3) 2 laptopi, 4 telefoni, 4 planšetes, pa retam xbox 360 un youtube televizorā;

Link to comment
Share on other sites

Ja jau tā ar šiku, tad abiem diviem biedriem - pirmais par ko padomāt - par gigabit WAN portu.
 Augšminētajam rūterim tāda nebūs.

Link to comment
Share on other sites

ja nav jaaskaita katra moneeta tad labaak divus :)

vadu centraale ne vienmeer sakriit ar optimaalu WiFi izsniegshanas vietu

 

man ir shaadi:

1. http://router.lv/product/186/lv/CRS125-24G-1S-2HnD-IN/

   diviem ienaakoshiem isp un daudzpadsmit pie vada piesietaam iekaartaam

2. http://www.asus.com/Networking/RTAC66U/?SearchKey=ac66u/

   izsniedz WiFi un kaa switch vienai iekaartai

 

ja zinaatu ieprieksh ka MT izsniegtais WiFi klibos buutu njeemis versiju bez WiFi uzreiz

 

Link to comment
Share on other sites

Mikrotik jau labu laiku runāja par AC atbalstu - pagaidām vēl nav un jautāju paziņam, kas strādā Mikrotik nevarēja pateikt, kad būs modeļi pārdošanā ar AC atbalstu

Link to comment
Share on other sites

Ja pieslēgums ir tikai 100Mbps, tad kāda jēga no gigabit???

 

Chapman, es teikšu ka http://router.lv/product/331/lv/RB952Ui-5ac2nD/ir ļoti laba izvēle! Kā pats saki MT = stabilitāte, ko nevar par pārējiem teikt. Tikai tad tev būs jāpalīdz draugam viņu nokonfigurēt - ar MT šeit mēdz būt problēmas, pa daļai dēļ tā, ka iespēju daudz un pat tehnisks cilvēks kurš ir uz "jūs" ar datortīkliem apjūk ieraugot MT iespējas.


Pat tplink man ir tikai negatīva pieredze - strādā apmēram garantijas laiku un tad sākās gļuki.... 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Paldies Ronald. Ilgi mekleeju routeri no Mikrotik ar 5Ghz frekfensi un veel jo AC standartu.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja pieslēgums ir tikai 100Mbps, tad kāda jēga no gigabit???

Tāda, ka tos 100 varēsi vismaz izmantot maksimāli efektīvi. Arī jaudas rezerve un līdz ar to arī reālā caurlaidība gigabit portu rūterim parasti būs lielāka.
Stulbi nepiemest nieka starpību un pamainot pieslēgumu atkal meklēt jaunu dzelzi.


 

 

Pat tplink man ir tikai negatīva pieredze
Tirgojam TP-LINKus. Nevarētu teikt, ka būtu sūdzības. Arī pašu tīklā ir daudzas ierīces jau gadiem. Katrā gadījumā krietni mazāk problēmu kā ar citiem lētā gala devaisiem. Pašam mājās jau kādus 5 gadus ir 1043nd. Vienīgi pāršūts uz dd-wrt. Arī neko sliktu nevaru teikt.

Protams, tas nekad nebūs Mikrotik līmenis. Šīs dažādās klases pat salīdzināt nedrīkst! Bet, ja nav naudas un ir entuziasms kaut ko lētāku, ne tik perfektu, bet gana normālu jau var atrast.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

A kas vainas rūterim, ko lattelecoms dod līdzi Optikai?
2 datori ar vadu, 2 TV, portatīvais un vairāki telefoni pa wifi. Problēmu nav bijis.

Link to comment
Share on other sites

Kas šobrīd ir lētākais pieejamais rūteris (vai varbūt rūtera un access pointa kombinācija), kam ir Gigabit porti un ac standarts? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nez kāpēc ražotāji iedomājas ka tam verķim jāstāv goda vietā uz galda.

jo vislabākais savienojums ir, ja ierīce ir tiešā redzamībā ar rūtera antenām.

Link to comment
Share on other sites

man: televīziju nelietoju, vads baltcom, nav kaut kāds sūdīgs modems/rūteris no ltc pie kura jāslēdz vēl viens, lai būtu normāls wifi, pc nelietoju, tikai 3 laptopus, 3 telefonus un planšeti, ā un vēl rpi, ja lietotu, ieliktu wifi adapteri, printers ar wifi, switch nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Es šajā jautājumā pilnīgi piekrītu šņukuram - man arī nepatīk, ka rūteri ir pataisīti par kaut kādām greznumlietām, kuras kā vāzes stāv uz galda (Google Fiber jaunais rūteris vispār ir pa rubli). Man mājās rūteris ir iebūvēts reģipša sienā, un pieeja tam ir pa servisa durtiņām, noslēptām aiz tumbočkas. Un man arī uz to iet septiņi Ethernet kabeļi, kā arī USB no cietā diska.

Link to comment
Share on other sites

 

 

pārklājumam ar tām 8 antenām arī vajadzētu būt zvērīgam

Pats taču zini, ka antenu skaits (kuras visas atrodas vienā vietā) neuzlabo pārklājumu.

(Tas tāds pats blefs kā telefons ar 8 vai, mārutks zin, cik tur vēl kodoliem.)

Labāk vienu normālu standarta AP un adekvātu klienta dzelzi, nekā visādus šitādus brīnumus.

Link to comment
Share on other sites

Shitie eurodk.lv/lv/products/wifi-routers/routerboard-hap-ac-lite dzelziishi ir labi.Straadaa stabiili. Esmu paariti tadus uzstaadiijis. Veel ko esmu piefikseejis,ka shii tipa dzelziishiem labaakai wifi paaraidei,ja piem. ir biezas sienas, vajag mazlietinj samazinaat jaudu TX Power wireless opcijaas. Defaultaa bija -27dBm, bet uzliekot teiksim Tx power Mode:card rates un pasu Tx Power uz 24dBm ir baigi juutama atskiriiba.

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Man viens bezvadu rūteris iet uz galu. Vecs. Vajadzēs jaunu. Lasu forumā, biedri slavē Mikrotik rūterus. Neesmu šajās lietās zinošs. Ceru uz padomu.

 Mana situācija - Lattelecom internets pa vara kabeli max 20 Mbit/s, modems no Lattelecom (Technicolor ar WIFI), no šī modema tīkla vads uz bezvadu rūteri citā stāvā, šis ir tas, kas sācis gļukoties, ko gribu nomainīt. Šim pieslēdzas bezvadu ierīces, cik nu tajā stāvā iegadās uz brīdi, regulāri tiek darbināts viens dators šajā stāvā, pieslēgts caur WLAN, ir viens tīkla printeris pie šī rūtera. Pašreizējā rūtera funkcijas pilnībā apmierina, nekādas papildus iespējas neprasās.

 Apskatījos, kas par rūteri man tagad. D-Link DIR-615 http://www.amazon.com/D-Link-DIR-615-Wireless-N-Router-4-Port/dp/B000QD7B6W/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1454535219&sr=1-1&keywords=D-Link+DIR-615+Wireless-N+Router , ražotāja mājas lapā neatradu, vecs modelis, pirku 2007. gadā, ja pareizi atceros, kalpoja labi.

 Kuru Mikrotik modeli ieteiksiet izvēlēties esošā bezvadu rūtera vietā?

Link to comment
Share on other sites

Kas Lattelecom rūterim vainas? Man gan ir optika, bet šamo rūteris strādā bez kādām problēmām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas Lattelecom rūterim vainas? Man gan ir optika, bet šamo rūteris strādā bez kādām problēmām.
 

tev tp-links, ko deva kā papildus bonusu, vai optiskais modēms ar iebūvēto wifi? Ja pirmais ir baigais pī...pī... tad otrais jau ir OK. 

Link to comment
Share on other sites

Optiskais ar iebūvēto. Konfiga iespējas tur ļoti bēdīgas, bet nu strādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lattelecom bezvadu rūterim nav ne vainas, tas man tuvumā televizoram, TV man arī no Lattelecom, tik šis rūteris nodrošina WIFI stāva robežās, caur pārsegumam īsti nevelk. Tāpēc man otrā stāvā otrs bezvadu rūteris, lai mājinieki vai ciemiņi no saviem telefoniem, planšetēm tiek internetā arī no šī stāva, un tur arī viens dators...

Paldies, ronalds_, par saitēm, apskatījos. Tagad, lūdzu, vienkāršā valodā, ko es iegūstu izvēloties 5 GHz variantu, ko - AC standarta variantu? Kas tas AC ir?

Link to comment
Share on other sites

Vispirms jau tev vajag iekārtas, kuras uzutr to 5Ghz standartu. Faktiski tas vairāk aktuāli daudzdzīvokļu mājās, kur pilns ar tīkliem un problēmas ar brīviem kanāliem var būt. Ja dzīvo privātā mājā, tad kaimiņu wifi apkārt tika daudz netraucēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ā, un vēl jautājums. Tā vietne, uz kurām saites, tur arī tos Mikrotik pirkt? Vai arī citur meklēt, pa taisno no ražotāja?

Paldies, e = d, sapratu, ka 5 GHz man nav būtiski. Kas ar to AC?

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Ar to 5 GHZ nav nemaz, ka nav iekārtu, izrādās manam LG G2 ir 5GhZ, kā arī 2014. g. LG smart tv arī ir 5GHz, takā iekārtas ir.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...