Jump to content

100kW elektrosildītāja builds


Smii
 Share

Recommended Posts

Jūtūbā ir daudz dīvainu lietu. Tomēr šis mani tiešām uzrunāja no sirds.

 

komentos runa, ka patēriņš esot 0,11 MW

Labots - Smii
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

salaboju ;)

es tā saprotu, kara apsēstajā Luganskā var brīvi tikt pie lieljaudas pieslēguma 

Link to comment
Share on other sites

:sarkasms:

Šodien biedrs Raimonds1 atvēra vienu tēmu. Nedaudz pietrūka. :)

Toties pēc biedra Smii ievietotā youtubes video noskatīšanās, mana svētdiena ir izdevusies. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Es paskatījos citus to džeku video. Tas kur viņi laiž kolas pudeles pa gaisu, protams ir jautri, bet tie velobraucieni uz Doņeckas lidostu ir diezgan neomulīgi. Postapokalipse. Sāc saprast, kādēļ tie eksperimenti ar elektrību. Jo pa lielam ir vienalga. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=d4rLyQ0zbUs

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Doņeckas? šie paši raksta, ka Luhanskas.

 

Vienā video ar ričukiem līdz Doņeckas lidostai bija aizminušies. 2 stundas pēckara hārdkora. Es tā saprotu, tur viss diezgan tuvu.

 

 

To megatronu vajag uz kaimiņiem tusētājiem palaist.

 

Viņš ir visai neveselīgs dzīviem organismiem. Jamie uzsilst «no iekšām» :D 

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Sīki būdami pēc šāda principa bijām šķūnītim sildītāju uztaisījuši.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ja bez ekstrēma, tad 5 metri laikam 3mm dzelzs stieples saslēgti virknē ar 2,4kW tējkannu pie 240 voltiem un 10 ampēriem paņem uz sevi 1 voltu, protams, 10 ampērus, kā jau virknes slēgumā un izdala 1volts reiz 10 ampēri = 10 vatus uz to stiepli.

 

No tā loģiski seko, ka , ja paņemtu 240 reizes garāku dzelzs stiepli (1.2 kilometri), tad sanāktu 2,4kW sildītājs bez nekādas tur sarkankvēles karšanas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

500A, tāds pamatīgs elektrības ievads
Varētu domāt, ka pieslēgušies pa taisno apakšstacijai, tomēr video notiek darbības ap vecu skaitītāju. Būtu labāk nofilmējuši kā viņš griežas. Kā fleksis droši vien.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Cik gara dzelzceļa sliede būtu jāņem lai tā darbotos kā 2.4 kW sildītājs :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

tomēr video notiek darbības ap vecu skaitītāju. Būtu labāk nofilmējuši kā viņš griežas

 

Takš viņi ir pieslēgušies pirms skaitītāja! Pie ieejošiem drošinātājiem. Vecajās krievu instalācijās šāds triks bija iespējams. No tās drāts skaitītājs momentā nokurētos!   

Link to comment
Share on other sites

Jebkurā gadījumā tur nav ne tuvu 100kw! 

 

Izskatās, ka tur elektrokompānijas kontrole nav un nav bijusi kopš padomju laika, tā kā slēdzies kā gribi klāt. :D Tomēr jebkurā gadījumā tie vadi neturētu 100kw kas ir ap 400A ievads, ja pareizi izrēķinaju

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Jūtūbā ir daudz dīvainu lietu. Tomēr šis mani tiešām uzrunāja no sirds.
 

Uzrunāja ideja, krievu debīlisms vai viss kopā? Kādi 110kw? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uz 240V vajadzēs 416 ampērus, lai dabūtu 100kW.

 

Uz 3f 380V - 263A/v3 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Turpat blakus ir video kur čaļi mēra īsslēguma strāvu. Tur viņiem šķiet sanāca ap 170A. nu jebkurā gadījumā 100kW tur točna nav. Moš 10kW ir.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uzrunāja ideja, krievu debīlisms vai viss kopā?

 

Es to uztvēru kā laikmetīgās mākslas performanci. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pilns youtube ar tieši krievzemē tapušu "performanci" - mūžīgie dzinēji, elektrība pa velti, nauda no tukša gaisa... 

Padomju laikā bija populāri tīt uz resnās azbesta trubas drāti un tādā stilā tapa megasildītājs, tikai drāts bija tieva un garums bija milzīgs. Bet tad jau jāsaprot, ka padomju laikos drīkstēja visu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Padomju laikā bija populāri tīt uz resnās azbesta trubas drāti un tādā stilā tapa megasildītājs, tikai drāts bija tieva un garums bija milzīgs. Bet tad jau jāsaprot, ka padomju laikos drīkstēja visu
Atceros ,sildītājam bija divi režīmi -starp fāzēm un parastais :)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas,ka šitā var drāti uzkarsēt, mani nepārsteidz. Vēl krievulaikos, stipra vēja laikā, man, lauku mājā, pazuda elektrība. Sestdienas vakars, skaidrs, ka neviens, tais laikos, nebrauks labot. Man visas atslēga sno transformātora bija, mocim mugura un braucu drošinātāju labot. Transformātors atradās uz četriem stabien un jau piebraucot sapratu, ka kautkas nav riktīgi, jo 50Hz rūkoņa pamatīga. Uzkāpu augšā un skatos, uz manu līniju stāv 100A drošinātājs, bet vesals. Tā nu gāju pa līniju un meklēju, kur vadi sametušies. Kādu 700m attālumā atradu īso un atbaksīju vaļā. Nekas jau baigi daudz uz tās līnijas neizdalijās. Kurš duraks 100A bija iespraudis uz trim lauku mājam, nezinu. Ja tāda līnija un dzelzs drati pieliks galā, tad, bez drošinātājiem, mierīgi var sarkanu dabūt, bet nu tadus kilovatus gan nedabūs. Protams, stulbam jābūt, lai tā darītu.

Ja par krievulaiku sildītājiem, tad  pirkām veikalā, pa 25 kapeikām, spirāli no gludekļa un maucām cauri caurumotajam māla ķieģelim. Sanāca baigi lēts sildītājs. Problēma bija ar ķieģeļa izturību, bet tās mantas jau netrūka un jebkurā stroikā varēja paņemt, cik vajag.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, tas jau nav nekas neparasts :D Man gadus atpakaļ ir nācies redzēt situāciju, kur līnijas galā atkārtotais zemējums nejauši pie fāzes vada "gadījies" un tā shēma bija tādā veidā strādājusi gadiem. Vien nieka 20A īsslēguma strāva bija, jo līnija pietiekami gara. Ja vien tā situācija nebūtu bijusi dārzkopības sabiedrībā, kur tie 20A tika uzskaitīti ar sabiedrības kopīgo skaitītāju, diez vai kāds būtu vispār atradis to problēmu.

Iemesls, kā toreiz spriedām - vietējais elektriķis "Koļa" kaut kādu iemeslu dēļ 1-fāzes nozarei bija vienkārši samainījis vietām vadus :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...