Jump to content

Dell kompis lēns, slogu sagādā vienkāršas darbības.


obaltais
 Share

Recommended Posts

Sveiki, forumieši!

 

Atkal problēmas sagādā mans Dell Latitude e5420. Pirms kāda laika nestrādāja ekrāns un Markei bija ļoti izpalīdzīgs un salaboja. Paldies viņam par to! Ekrāns strādāja un strādā, bet, manuprāt ir problēma arī ar softu. 

 

Ir neorģinālais windows, līdz ar to nav atnākuši 10 windows updeiti, ko gribētos iegūt, un, manuprāt, ir arī problēma ar antivīrusu. Iespējams to arī vajag updeitot vai uzlikt citu (neesmu baigais speciālists). Gan jau, ka iztīrīt no uzsūktajiem vīrusiem arī vajadzētu. 

 

Problēma ir tajā, ka dators ir ļoti lēns, cietais nav pilns, bet nu ja atver vienlaicīgi vairākas programmas, tad sāk ļoti skaļi ventilators strādāt un sajūta,ka laptopam ir nepanesama slodze. Dators tiek izmantots tikai darbam ar dokumentiem, internets, filmas un pāris programmas arī darbam, kā Stata un tamlīdzīgas. 

 

Draugs ieteica servisu "Datoru ātrā palīdzība". varbūt kādam ir komentāri par to? Viņam pa 30 eiro iztīrīja, uzlika 8 vindowsu, līdz ar to uzlikās 10., kas man liekas ļoti ērts un pārskatāms.

Link to comment
Share on other sites

Nu tak griezies pie Markei vēlreiz! Par to draugu, labāk nebūtu tu tā skaļi lielījies, neviens Win nemaksā 30 eur!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Man arī darba laptops sāk gaisu pūst, kad atveru Hromā ntos tabus

 

Par to Stata

Labots - DeepSpaceMonkey
Link to comment
Share on other sites

Paldies, DSM par Statas linku, bet Stata, ja godīgi, nesagādā problēmas. Kā katrs fails, ko atveru, arī stata veras vaļā ļoti ilgi, bet principā pat MS Office programmu faili veras vaļā tik pat lēnu un bremzē tempu arī strādājot. 

Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Ctrl + Shift + Esc un skaties, kas tev resursus ēd. Ja lapsim ir 5400 cietais un nepietiek rama, tad jau viss būs peidžfailos sakrāts.. Tādā gadījumā visi ieteiks ielikt SSD, ja vēl nav.:D

Link to comment
Share on other sites

Godīgi, neko daudz no tā nesaprotu. Varbūt kāds jau uzreiz var pamanīt kaut ko, kas nav labi.

post-100248-0-50358100-1449246406_thumb.png

post-100248-0-24696100-1449246407_thumb.png

post-100248-0-74390000-1449246407_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Tavu zināšanu sakarā, vari veikt Windows clean reinstall. Pirms tam saglabā kaut kur sev svarīgo infu.

 

Prātīgāk gan būtu apsekot kā elpo HDD. Izčekot SMART stāvokli, vai uzreiz nomainīt HDD uz SSD.  Bet tavu zināšanu sakarā labāk samaksā kādam kurš saprot to lietu, un lai novērtē kas tev tur bremzē. 

Labots - it.kroplis
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
EsTeBiju

Tā kopumā ir regulāra problēma kad kompjis sāk bremzē un ierosinātāji var būt dažādi. Reizēm vienkārši jāpatīra - tam iesaku Auslogics softu izmantot. Reizēm kompis padzīvojis un tam vienk jāpapildina Rams vai jānomaina CPU uz stiprāku. Tur var izmantot CPU-Z un apskatīt kādas specifikāciajas ir tava pc detaļām un attiecīgi atrast nepieciešamās jaunās detaļas. Caur netu individuāli pasūtot, ja saproti ko pasūti noteikti būs samērā izdevīgi. Bet ja nav nekādas saprastnes par to kas ir DDR3 un ar ko tas atšķiras no DDR3L vai kāda atšķirība starp i7 un kāpēc reizēm i5 ir gudrāka izvēle, tad noteikti iesaku aiznest kompi uz kādu datoru servisu lai čaļi visu izdara tavā vietā. Jā piemaksāsi par viņu darbu nedaudz, bet nebūs lieki ko satraukties.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , EsTeBiju teica:

Reizēm vienkārši jāpatīra - tam iesaku Auslogics softu izmantot.

Es tīrīšanai iesaku skrūvgriezi, zobu birsti. Ja nepieciešams, vēl var ņemt talkā putekļusūcēju.

Bet vispār topiks ir teju 5 gadus vecs, tāpēc vēl varu ieteikt neaizrauties ar nekromāniju.

Labots - binary
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Hopā, nezināju ka arī capital algo spamerus nekrofīlus :shok:

 

Bet kas ir spamera pieminētais Auslogics? Nebiju par tādu dzirdējis. Resnatūra (bloatware) un spiegatūra, kā visi "optimaizeri" senos laikos, vai ne gluži?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Stasss teica:

Jibac.. vimpelis par šo noderīgo informāciju.😁

man arī likās, ka @binary saprot ko runā un sūdu neieteiks

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Murlo teica:

man arī likās, ka @binary saprot ko runā un sūdu neieteiks

Lūk tā notiek, kad "pēdējo necitē" 🙂

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...