Jump to content

SSD pazušana no bootable devices.


Bomaars/C12
 Share

Recommended Posts

Tātad lieta sekojoša, šad tad restartējot nav ssd, tad kad viņš ir, notestējot fiziski viņam viss kārtībā, nezinu kur problēma. Reiz steigā netīšām nospiedu RST_SW vietā CMOS_SW, jo pogas tuvu viena otrai. Kaut kā arī neilgi pēc tā tika problēma saskatīta, vēlāk jau pat notika tā ka serfo netā un viss nokara un uzmet blue screen, critical_process_died, vai arī citi blue screen, updeitoju bios, pārinstalēju windows, tāpat SSD turpina pēc dažiem restartiem pazust, līdz atkal parādās. Idejas? Paldies jau iepriekš! Plate gigabyte z87x-ud4h, ssd - kingston sv200.

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • intervall

    12

  • Bomaars/C12

    19

  • Toļiks

    14

  • jema

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iespraud citā slotā ar citu kabeli.

 

p.s. Varbūt barošanas šleife gļuko.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

mainu sata slotus, divi sata vadi pamainīti, pat paņemu parveidotāju no 12v lai ar molex barotu ssd, notiek tas pats...iespēju protams ka ssd ar barošanu gļučij neizslēdzu, vienmēr pielieku laptopam un rādās viņš, tiesa tagad arī pie pc katru rītu kā slēdzu pirmaja reizē ir viņš, nākamās ja restartē/ieslēdz/izslēdz nav laiciņu lidz atkal parādās...laptopā diemžel ilgākā laikā nav sanacis testēt.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

 

 

notestējot fiziski viņam viss kārtībā


Ar šo arī biju domājis ka iziet jebkuru testu bez problēmām  Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Stiep uz garantiju!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

kingston <- lūk arī galvenā problēma. :sarkasms:

Labots - marrtins
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Un ja pamēģina citu bootable device pie tā paša kompja tā paša porta? Varbūt dēlis gļuko?

Link to comment
Share on other sites

intervall

 

 

kingston <- lūk arī galvenā problēma.

Tūlīt slavināsi Intel?

Ar ko mainstream diski no Kingston būs sliktāki par Intel? Ne ar ko!

Kingstonam nav nekādas vainas, jamiem pat visiem ir lielāks TBW un ātrumi arī ir labi. Tas, ka vecā "v" sērija bija gļukaina, vēl, ka atmiņas čipus vienam modelim lika dažādus, tas ir cits stāsts. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

kingston <- lūk arī galvenā problēma

 

Tiešs trāpījums!

Kingston SV... klasiskā miršanas pazīme. Vispirms sāk pazust pa reizei, kamēr noklājas pavisam. Esam samainījuši veselu lērumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar ko mainstream diski no Kingston būs sliktāki par Intel? Ne ar ko!

:rofl:

Tak manis pēc lieto ko tu pats uzskati par sev vairāk piemērotu. Es gan neesmu redzējis nevienu topiku par līdzīgām problēmām ar inteļiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

intervall

Tāpēc, ka Inteļus mainstream kompjos bāž krietni retāk kā Kingston'us.

Nevajag velti noriet ražotāju neveiksmīga modeļa/sērijas dēļ.

Labots - intervall
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 No personīgās pieredzes - tieši šādā veidā galus atdeva mēnesi lietots Crucial.  Kingston HyperX 120GB strādā jau divus gadus bez problēmām. Bet vispār - bez Intel un Samsung Pro ņemt citus SSD nav prāta darbs.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag velti noriet ražotāju neveiksmīga modeļa/sērijas dēļ.

Kāpēc ne? Un kingstons jau nav vienīgais.
Link to comment
Share on other sites

 Nu par Kingston - kvalitatīvi ražot tie prot tikai RAM. Paša un daudzu pieredze ar fleškām un CF, SD kartēm parāda, ka šīs lietas ir ļoti neuzticamas. Tā kā SSD jau ir flešku/karšu tuvs radinieks - nekas labāks tur nevar būt.

 Ja par kartēm - izņemot Lexar, Transcend un SanDisk - pārējās nav uzskatāmas par normālām, jo var atteikt jebkurā brīdī "bez brīdinājuma". (Tiem kuri grib ko sprēgāt - par foto/video darbiem man ilgi jau algu maksā, arī kolēģu netrūkst un šis secinājums ir izdarīts ne jau no 3 - 4 kartēm>)

Link to comment
Share on other sites

intervall
Kāpēc ne? Un kingstons jau nav vienīgais

Nav, bet inteļa diski ne ar ko nav labāki par citiem. Ir pat pīķaini kā dažam mīlētam brendam.

Intelim spīdoši ir tikai serveru/darbstaciju un entuziastu diski, mainstream, consumer ssd uz citu fona ne ar ko neatšķiras. 

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Kingston nekad nav taisījis labus ssd. Ir gadījies pārbaudīt arī uz savas ādas nopērkot pilnīgi jaunu "Top Kingstonu" un iegūstot pīķainu un ļoti lēnu performanci.

 

Tas ka kingstonam ir liels TBW vel negarantē to ka viņš arī tā dzīvos. Patiesībā tas viss ir blēņas vai vel labāk mārketings uz ko daudzi arī uzķeras.

 

Stiep uz garantiju!

Šaubos ka tur ir vel kāda garantija jo tas ssd ir vecs tādus ražoja 2011. gadā un bomaars vienmēr pērk lietotas preces tā ka pēc kāda laiciņa varēs droši mest ārā.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

nevertell
Ar ko mainstream diski no Kingston būs sliktāki par Intel? Ne ar ko!

Ar

 Tas, ka vecā "v" sērija bija gļukaina, vēl, ka atmiņas čipus vienam modelim lika dažādus, tas ir cits stāsts. 

 

Ēēē, sarosās, es atradu to vienu, kas balso par vieniem un tiem pašiem mūllāpiem vislaik.

Labots - nevertell
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kingston ir vislabākie ssd lētājā galā, ieteiktu cilvēkiem kas neko nerubī pievērt pāksti un neizplatīt nepatiesu info jeb celt neslavu

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

intervall

@@nevertell

KKāda 4-5 gadus veca modeļa statistika. Tas ir Tavs arguments?

Daiļtiršana, izskatās, ir lipīga. 

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ta V sērija nebija vienīgā bēdīgā. Un ta lab, vienu bēdīgu sēriju es ta vēl piedošu. Piedošu pat piecas, ja vien kompānija pratīs uzvesties. Bet ko līdz viņi reklāmē vienu čipu, bet pārdod citu, tajā brīdī es vairs negribu iesaistīties finansiālās saistībās ar attiecīgo entitāti. 

Jums gan izskatās, ka patīk, ka noliek jūs kā patērētājus uz ceļiem un aizbāž muti. 

 

Es tā dzirdēju, ka Šlessers sola 20 tūkstošus jaunu darba vietu.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Sarkasms nevietā.

Es personīgi neko nereklamēju, gribēju tikai dzirdēt kādu argumentu, pašam ir Intel SSD, bet tas neko nemaina.


Man kā lietotājam ir bijuši abu brendu mainstream diski, es neredzēju īpašu atšķirību, it sevišķi par labu Intel. Kingstoni pat ir bijuši ātrāki.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man kā lietotājam ir bijuši abu brendu mainstream diski, es neredzēju īpašu atšķirību

Cik tādu disku ir bijis? Viens, vai divi, tie, kas mājas datorā?

 

Te čaļi runā par pieredzi nedaudz citā līmenī. Paskatījos savos papīros... Šī gada laikā bijuši man kaut kādi padsmit kingstonu garantijas gadījumi. Procentuāli katrs piektais ir sprādzis vai pussprādzis.

Link to comment
Share on other sites

Par kuras sērijas Kingston iet runa? Pāri desmiti HyperX ir salikti, neviens nav nosprādzis.

Link to comment
Share on other sites

Ja to jautā man, tad praktiski visi V sērija. Bija arī vien "Fūrija", kas nebija izturējusi barošanas spriegumu lēkāšanu paknapākam knapam baroklim.


 

 

Kingston ir vislabākie ssd lētājā galā, ieteiktu cilvēkiem kas neko nerubī pievērt pāksti un neizplatīt nepatiesu info jeb celt neslavu

 

Lētajā galā patreiz pievilcīgus saskatu tikai Samsung 850 EVO.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pavisam vecajiem inteļiem bija identisks kontrolieris ar kingston v sēriju... bet tas bija 32 un 60 gb laikā.

Visiem lētā gala SSD var gadīties un gadīsies feili - priekš tam ir backupi.

Jā, Kingston pēdējā laikā izceļās ar to, ka ražo flashus no brāķētiem čipiem, lai samazinātu cenu, bet pie tā jau +- ir vainīgs patērētājs - ja negrib maksāt 1Eur/gb, tad jāsamierinās ar kvalitāti (ar retiem izņēmumiem)

Jebkurai firmai premium gals būs kvalitatīvāks, lai nesmērētu imidžu, taču... Kingston ir "saradījuši" 101 HyperX paveidu - Fury neFury un pārējos, puse no kuriem ir ļoti lēta cena, kas vieš aizdomas.

Pats pretīgākais ir tas, ka visu laiku mainās čipi, kontrolieri un vēl joprojām nav pieejami servisa utiļi, ar kuru palīdzību var cieto "atdzīvināt" read-only režīmā un izkopēt, kas izkopējams. Cerēt, ka lietotāji pēkšņi sāks veikt backupus ir manuprāt absolūti bezjēdzīgi.

Savulaik vija ar Seagate NS sēriju piemērs - cietie nogūlās bez brīdinājuma, taču tika atrasts veids, kā ar seriālo kabelīti iedot kontrolierim komandas, kas reinicializē servisa tabulu un atdzīvina cietu, vismaz uz backupam nepieciešamo laiku.

Arī lielai daļai usb flashu ir servisa utiļi, ar kuru palīdzību var daudz ko dabūt ārā 2x gadā - kad studenti ar saviem kursa darbiem skraida... 

Ar ssd šajā jomā ir tumša nakte, zaļa zāle.


Starp citu, paredzu, ka Kingston rekordi kritīs, par labu OCZ Trion sērijai - neviens nejaunina firmwari un Trioni mirst kā mušas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

ir ļoti lēta cena, kas vieš aizdomas.

Cena primāri veidojas pēc pieprasījuma, kurš, savukārt, izriet no popularitātes.

Ja atceramies, cenu tendenci Segate un HGST, tad šie divi brendi 2014/2015. gadā burtiski samainījās vietām.

Pat jaunajos lētā gala laptopos Segate disku praktiski vairs nav. (Ja nu kādā vēl ir, tad tas jau ir jaunais Samsung-Segate). Cik tad ilgi tirgosi tos brāķus? Vienreiz iegrābjas, otreiz iegrābjas, trešo reizi sūta citus.

Link to comment
Share on other sites

intervall
OCZ Trion

Par šito mēslu pat normāls hārds ir labāks, neskaitot seq read ātrumu. 

 

 

Cik tādu disku ir bijis?

Jā, ir bijis maz, ap desmit. Bet nevienam nekādu bugu nav bijis. Te runa ir par savstarpēju salīdzinājumu veiktspējas ziņā, nevis par brāķiem vai ko citu.

Viens lietotājs nevar statistiku veidot.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

No OCZ par labu esam nu jau vairs atzīstu vienīgi vecos Vertex4. Pēc tam, kad paši pieķērās pie firmwarēm, viss nostājās savās vietās. Nezinu, kāpēc bija viss atkal jāsalaiž dēlī.

Link to comment
Share on other sites

Man pašam tagad stāv Vertex3 portatīvajā, stacionārajā Vertex4, iet normāli nu mūsdienām, jau ātrums zems. Divi gabali Vertex3 arī aizgāja pa garantiju, arī aizdoma uz barošanas bloku.

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos, ka tēmai ne īsti atbilstošs jautājums. Vienkārši te tagad vairāki zinoši biedri par SSD. Kuru SSD dotajā brīdī ieteiktu pirkt? Lielumā 120 GB vismaz, drīzāk jau 240 GB. Kurš ražotājs? Kādreiz boot.lv forumā dominēja viedoklis, ka labākie ir Intel, bet tas bija kādreiz. Kā ir tagad?


Piebildīšu - cenai nav nozīmes, saprāta robežās, protams.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kingston - kvalitatīvi ražot tie prot tikai RAM

Tas bija kādreiz! Palasot FreeNAS forumu tur pēdējos gados par Kingston neko labu nedzird.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Neesmu īpaši zinošs - bet price/performance 850 evo 240gb.

Šim vismaz nav 840 evo slimības  ar ātruma kritumiem un datu nolasīšanu, vismaz pagaidām. :D

Varēji uzrakstīt budžetu un mb, varbūt pat ielien kāds pci-e ssd.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

 

 

Piebildīšu - cenai nav nozīmes, saprāta robežās, protams.
Es sev ņemtu Samsung 850 Pro.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par Kingston nevajag, ja? Speciālistiski pamainīju savu parakstu, lai varat redzēt, kāds man SSD. Mocīts nežēlīgi, jo bija puikas kompī, kamēr jamam nesagribējās lielāku. Tad atdeva man. SSD nopērkamais (nu, tas, ko normāls cilvis var atļauties) ir visīstakā laimes spēle.

 

Šitas bija spams. Tagad par tēmu....

 

Man bieži sanāk pievienot savam kompim kādu svešu disku vai aizmirst izraut savu fļešku vai kaut kā tā. Pēc restarta kompis nestartējas - nav, no kurienes BOOToties.

Protams, izsmisums, mati pa gaisu, puslitrs u.t.t. Bet, prātīgi izanālizējot situāciju, izrādās, ka BIOS ir gudrāks par mani un labāk zina, no kurienes BOOToties. Proti - no HDD. Vai no fļeškas,kuru esmu aizmirsis izraut. SSD šādos gadījumos BIOSā pie starta diskiem neparādās. Jānorāda ar koku. Vai roku.

 

Esmu jau pieradis. Mātesplate - ASUS.

 

Varbūt autoram līdzīgs gadījums?

 

 

vvv - pofig par ražotāju. Galvenais ir savs pārdevējs. Pārdos Tev sūdu - beikc i.

Link to comment
Share on other sites

VVV - lētākiem pus-budžeta datoriem lieku Samsung 850 EVO.

Dārgāmiem-labākiem lieku Samsung 850 PRO.

 

Pašam stāv Intelis, bet tagad visticamāk liktu Samsung 850 PRO.

Samsungs Price/Performance variantā ir labāks par Inteli.

Problēmu man nav bijis.

840EVO neesmu lietojis, tiem bija problēmas ar šūnām,  taču itkā Firmware updeiuts to laboja, vai vismaz daļēji novērsa.

 

Vēl jau ir enterprise gals priekš SSD, bet tas ir cits stāsts.

Protams, ka viss augstāk rakstītais ir mans subjektīvais viiedoklis.

 

Kāda tautai ir pieredze ar Samsung PM863 ?!


Nav man baigi lielā dzelžu aprite, bet visi sprāgušie SSD kas pie manis ir, ir Kingstoni.

Jā veci, jā ne dārgā gala, bet nu tomēr.

Un pat nesprāguši man viņi uzdzina antipātiju un nekad nav paticis, kā viņi strādā.

Labots - MIGs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildi.

Paskatījos, Samsung 850 PRO dod 10 gadu garantiju. Tas, laikam, kaut ko pasaka par uzticamību.

Jā, enterprise galu neskatos.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
Proti - no HDD. Vai no fļeškas,kuru esmu aizmirsis izraut. SSD šādos gadījumos BIOSā pie starta diskiem neparādās. Jānorāda ar koku. Vai roku.

 

Ja biosā neparādās kur tad? P.S vispar tavs variants arī atkrīt tāpēc ka šad tad pc nokaras un blue screen uzmetas, domāju tajā mirklī atslēdzās ssd ejošam un ieslēgtam windulim.

 

P.S Daiļdčibrikiem par brendu...parādat savus SSD ar 25 000 H!

 

EH boot autoedits :D

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

intervall

Tik daudz nav, bet tuvu tam:

rahfo3kqm3z77q9j6nc.jpg

Skrīns pavecāks, no vecā thinkpada.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

840EVO neesmu lietojis, tiem bija problēmas ar šūnām,  taču itkā Firmware updeiuts to laboja, vai vismaz daļēji novērsa.

 

 

Darba kompī ir. Jaunākajā Samsung Magican utilī Performance Optimization parādījusies "Advenced" iespēja, kura tad ari, pēc netā sastopamās infas, veic šūnu lādiņa atjaunošanu. Bet tā ir jāpalaiž ar roku. Var būt ir arī shedule, nezinu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...