Jump to content

BIOS neredz RAMu, Windows redz


raivix95
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri!

Mēģināju pats tikt skaidrībā, bet nesanāk...

Ir man iekš PC divi RAM moduļi (2 x 1GB). Sagādāju vēl vienu gandrīz identisku moduli (gandrīz, jo melnie atmiņas čipi, attiecībā pret esošajiem moduļiem, ir otrā pusē, visi tehniskie parametri ir vienādi).

Kad ieliek iekšā, BIOS jauno moduli neredz. Windows redz visus 3, bet lieto tikai 2 (2GB usable).

Mēģināju likt pa vienam - ar katru moduli viss strādā perfekti.

Mēģināju likt jauno kopā ar vienu veco - arī viss strādā un uzrāda 2GB, tā kā saderības problēmu nav.

Windowsā maks. atmiņas limits arī atslēgts.

BIOSā Memory Remapping opcijas vispār nav.

Plate atbalsta līdz 4GB.

Mēģināju likt viņus visādās kombinācijās - bez rezultātiem.

Uzliku voltāžu par 0.1 lielāku - nekā.

Arī CMOS resets nepalīdz.

 

Vai tiešām fakts, ka jaunajam modulim čipi otrā pusē, varētu būt pie vainas? Visi viņi ir single-sided, tikai tas, ka čipi dažādās pusēs.

Varbūt arī pēdējā atlikušajā slotā jāieliek tāds pats, lai strādātu pa pāriem Dual Channel režīmā?

 

Plate - Gigabyte GA-EP31-DS3L

OS - Win10 x64

 

Kur tas āķis?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

heh, vel centos atdzīvināt šo pašu plati. divi dažādi kiti, pa 1gb stikiem un sanāk uzdabūt līdz 3gb, uz 4gb pat boot screen neparādas. biosa update nepalīdzēja, tika nomēģināts gan f3, gan f4. betu likt nebija īsti vēlmes.

Link to comment
Share on other sites

bios update

Aizmirsu piebilst, ka arī BIOS tika atjaunots uz aktuālāko. Joprojām nav skaidrības, kas pa šteksiem.

Fakts, ka tas RAM pats par sevi ir labs un strādā nevainojami pat kombinācijā ar kādu veco, bet kāds velns neļauj šancēt visiem trim kopā?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

intervall

 

 

Tev viņi divkanālu rež? Tad paprovē ielikt ceturto ( tādu pašu moduli ) un paskaties.

Trīs moduļi nestrādās dual-channel.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man jau arī tāda sajūta, ka ar 4 moduļiem viss varētu aiziet. Lasīju, ka tas čipsets sākotnēji esot bijis paredzēts tikai platēm ar 2 DIMM slotiem, tāpēc tur esot šādi tādi ierobežojumi attiecībā uz double-sided ramiem, bet nu vismaz 3 identiskiem single-sided moduļiem tā kā būtu jāstrādā.

 

Kā šito saprast?

Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDR and DDR2).

 

Sanāk, ka abus viena kanāla slotus vienlaicīgi nemaz nevar izmantot?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

:rofl:

Tu gribi uz vienas plates darbināt DDR un DDR2 vienlaicīgi??? :)

Aizmirsti. Vai nu DDR vai DDR2. Abus kopā neliec!


EDIT: plates specenē neredzu atsauksmi uz DDR. Šai platei ir paredzēta tikai DDR2 atmiņa.

 

Palasot visus brīdinājumus atmiņas sakarā - nav brīnums ka kaut kas neiet. Drīzāk - uz šī čipseta būs brīnums, ja darbosies vairāk kā 2 moduļi! :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār jau šai mātenei par RAM ir šāda info:

  1. 4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory
  2. Dual channel memory architecture
  3. Support for DDR2 1066/800/667 MHz memory modules
Because of chipset limitations
*To avoid the system being unable to start or the memory being incorrectly detected, if only one memory module is to be installed, we suggest that you install it on the DDR2_1 or DDR2_3 socket.
*To install two memory modules, we suggest that you install them on the DDR2_1 and DDR2_3 sockets, when the DDR2_2 or DDR2_4 socket is populated with a DDR2 1066 MHz memory module, the memory speed will be downgraded to 800 MHz).
*when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.
(Please refer "Memory Support List" for memory support information)

 Nebūtu slikti, ja uzrakstītu precīzus veco un jaunā moduļa datus, nevis tikai

 

...melnie atmiņas čipi, attiecībā pret esošajiem moduļiem, ir otrā pusē, visi tehniskie parametri ir vienādi...

 Un vēl - kad un kādā sakarā tev izmeta to interesanto brīdinājumu ?

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Tu tur nejauc kopā double-sided ar singe-sided? Gan jau šī ir no brīnumplašu kategorijas, kam 4 sloti, bet, lai izmantotu vairāk par diviem slotiem, var izmantot tikai single-sided moduļus. Tā teikt, mēs jau nemelojam, tikai neizstāstam visu līdz galam. Labi, ja manuāli vēl piemin.

Link to comment
Share on other sites

Visi moduļi ir DDR2. Bet beigās atradu, kur tas suns aprakts. Mana plate ir revision 1.0, kurai nevar likt RAMus abos viena kanāla slotos, respektīvi, plate vairāk par 2 moduļiem pretī neņems, lai arī sloti ir 4. Īpašs eksemplārs man gadījies... Vienīgā iespēja, kā dabūt virs 2GB, ir meklēt 2GB moduli. Tātad, ja nu kāds var samainīt manus 2 X 1GB DDR2 800MHz PC6400 pret 1 X 2GB, būtu ļoti pateicīgs.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Diezvai būs kā saki. Viņi jau visi var būt DDR2, bet paskaties vai ram čipi ir vienā pusē vai abās. Ja abās, tad gan tikai divus tādus varēsi ielikt. Ja vienā, tad 4.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

jā visdrīzāk te fīča slēpjas kā marrtins rakstīja low un high density ramos

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

 

 

Mana plate ir revision 1.0, kurai nevar likt RAMus abos viena kanāla slotos, respektīvi, plate vairāk par 2 moduļiem pretī neņems, lai arī sloti ir 4. Īpašs eksemplārs man gadījies.
arī man bērnībā patika leģendas izdomāt :grin:
Link to comment
Share on other sites

Neviens no 3 moduļiem nav double-sided. Visi ir SS, tikai vienam atmiņas čipi otrā pusē. Par tehniskajiem parametriem pārliecinājos - vienīgais, kas atšķirās ir ražošanas gads. Sākotnēji man visu laiku bija tie 2 moduļi iesprausti slotos 1 un 3 - viss strādāja uz urrā. Šodien pamēģināju saspraust slotos 1&2 (kuri ir vienā kanālā) un BIOS redzēja tikai vienu moduli. Un nesakiet, ka slots beigts, jo slots vesels. Arī kad paskatās konkrētā P31/G31 čipseta manuāli, tur rakstīts, ka tas atbalsta tikai 2 RAM slotus, tā kā mana teorēma varētu būt patiesa. Joprojām teiksiet, ka es te pasakas stāstu?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...