Jump to content

Aliexpress. Muitas nodokļa noteikšana


eddge
 Share

Recommended Posts

pirms 1 stundas , Metrs teica:

PVN sadārdzinājums

tieši tā arī regulā ir paredzēts. Sūtījumiem līdz 150 euro viss notiek iekš platformas (ebay, aļiks utt..)

Link to comment
Share on other sites

energys

Pagājušas 10 dienas, kopš atmuitošanas, tāpēc šodien aizgāju līdz pastam - paprasīt, kur tad mana paciņa. Izrādās, paciņa mani jau gaidot. Kaut kas nestrādājot saistībā ar īsziņām, es jau esot 4 klients, kurš atnāk prasa paciņu un izrādās, ka īsziņas nav aizgājušas...

Labots - energys
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , energys teica:

izrādās, ka īsziņas nav aizgājušas.

Man, atnāca īsziņa no pasta, kas bija izsūtīta VESELU gadu iepriekš. Sākumā brīnījos kas par sūtījumu, bet kad sāku meklēt Aliexpress vēsturē, atradu to tracking numuru . Man , toreiz, pasts vēlāk atnesa atkārtotu pavēsti papīra veidā, ka es neejot pakaļ. Tīri interesanti kur tā īsziņa bija ''iespriedusies'' - vai pasta serveros vai LMT. Tā ka ar tām modernajām tehnoloģijām var būt spokošanās.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

šovakar saņēmu īsziņu, ka man ir pastā atnācis atmuitojams sūtījums. Interesantākais ir tas, ka pirkums veikts jūlijā un aliexpress tad jau iekasēja PVN. Kā tagad apiet šo muitošanu un saņemt preci bez nodokļa atkārtotas apmaksas? Pastma mājas lapā nekā nav. Ejot caur muitošanu, man uzrēķina nodokli vēlreiz un nav iespēja norādīt, ka nodoklis ir jau samaksāts.

 

Link to comment
Share on other sites

Piezvani muitai.

Kaut kad pirms pāris gadiem man bija no ASV paciņa, kaut kas tur pietrūka toreiz, kaut kāds kravas numurs vajadzīgais vai kas... Piezvanīju, atrisināja, pat nobrīnījos, palaida cauri bez muitas, nebija dārga manta.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumu!

Es šodien aizgāju uz pasta nodaļu pie mājas, lai aprunātos par situāciju. Man iedeva kaut kādu konsultatīvo tālruni, lai sazvanot un atrisinot. OK, sazvanīju, izstāstu lietas būtību, ka man ir maksājuma uzdevums, kur redzams, ka nodokli jau esmu samaksājis un vēlos saņemt savu preci. Man atbildēja, ka tā kā neesot no aliexpress saņemta info par to, ka PVN ir nomaksāts, tad vienīgais risinājums ir man veikt atmuitošanu, samaksāt PVN un tad prasīt, lai aliexpress atgriež samaksāto naudu. Citādi nevarot.

Tad rakstīju uz aliexpress online servisu. Tur man teica, lai es maksājot PVN un pēc tam taisot strīdu (disputu). Samaksāju PVN, tagad jāgaida, kad saņemšu preci un būs jātaisa disputs. Redzēs, kā tas beigsies.

Vēl šodien citu preci caur omniva saņēmu. Atkal vilšanās... nē, PVN nav otreiz jāmaksā, bet prece visa samirkusi. Bija iepakota plēves maisā, tālāk vēl katra prece savā maisā, bet tik un tā viss slapjš. Tāda sajūta, ka vai nu kut kur peldējusi, vai šajos lielajos lietos zem klajas debess pastāvējusi kādas dienas... Nu un, kas tagad vainīgs? Piegādātājs, bet ko to no tāda pieprasīsi. Uztaisīju disputu, lai daļēji atgriež naudu.

Tādas nebūšanas pilnīgi nocērt saknē vēl kaut ko pirkt trešajās valstīs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , energys teica:

Tāda sajūta, ka vai nu kut kur peldējusi, vai šajos lielajos lietos zem klajas debess pastāvējusi kādas dienas...

Visdrīzāk omnivas pakomāta «uzpildīšanas» laikā pēkšņa lietusgāze, paciņas samirka.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , vvv teica:

Visdrīzāk omnivas pakomāta «uzpildīšanas» laikā pēkšņa lietusgāze, paciņas samirka.

šis diez vai būs patiesība, jo Liepājā lietus pēdējo reizi bija ceturtdien, bet paciņu ielika sestdienas rītā. Kaut kur citur paciņa saķēra ūdeni.

Link to comment
Share on other sites

sequenze

Nepieciešams pasūtīt vienu iekārtu un citu kasti ar izejmateriāliem no ķīnas. Rēķins uz ~ 2,5k USD. Sūtīs ar DHL, TNT vai FedEx. Kā pareizāk rīkoties ? Saprotu to ka PVN + muitas nodoklis jānomaksā būs. Kā ar muitas nodokli, ja 2. kastē ~ 30 dažādas vienības. Jādeklarē katra atsevišķi pēc klasifikatora? Vai labāk pajautāt pārdevējam lai rēķinā ieliek kā vienu pozīciju piemēram "CNC supplies".

Varbūt kāds ir saskāries ar līdzīgu gemaroju. Sūtīšu kā privātpersona.

Link to comment
Share on other sites

2021.08.21. , 13:24, energys teica:

omniva

raksti omniva.. viņiem ir apdrošināšana.. risini no šī gala. Kameras tiem pakomātiem arī ir un gan jau var izsekot kas ar sūtījumu ir bijis.

Link to comment
Share on other sites

šodien saņēmu atmuitotu paciņu caur pastu... atkal slapja. Viņas kaut kur pa ceļam līdz LV samirkst, vai tomēr pie mums muitā vai vēl kaut kur samirkst? viena bija caur Omniva, otra uzreiz pēc tam caur pastu un abas slapjas...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 51 minūtēm , energys teica:

Viņas kaut kur pa ceļam līdz LV samirkst, vai tomēr pie mums muitā vai vēl kaut kur samirkst?

Neesi redzējis ka pie lielajiem šķirošanas centriem visas tās pakas stāv ārā metāla režģu kastēs?

Izkrauj, laika sašķirot nav, vai citas kravas svarīgākas, tā arī viņas stāv zem lietus. It īpaši no Ķīnas, kur par sūtīšanu maksā $0.90.

Link to comment
Share on other sites

Manā lielajā Ķīnas paciņu klāstā, lielum lielais to vairums gan būtu jāiegremdē tā ilgāk ūdenī, lai tiešām prece samirktu. Un neatceros arī nevienu tādu gadījumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , jacobs teica:

Manā lielajā Ķīnas paciņu klāstā, lielum lielais to vairums gan būtu jāiegremdē tā ilgāk ūdenī, lai tiešām prece samirktu. Un neatceros arī nevienu tādu gadījumu.

Man tieši tāpat - vairāku gadu darumā kādas 600 paciņas un tikai tagad divas konkrēti slapjas.

 

Pirms 38 minūtēm , AndrisBB teica:

Neesi redzējis ka pie lielajiem šķirošanas centriem visas tās pakas stāv ārā metāla režģu kastēs?

Izkrauj, laika sašķirot nav, vai citas kravas svarīgākas, tā arī viņas stāv zem lietus. It īpaši no Ķīnas, kur par sūtīšanu maksā $0.90.

Ja būtu no lietus, tad tikai virspuse kādai būtu slapja. Bet manā gadījumā vienai pakai bija aptuveni puse konkrēti īdenī bijusi un otrā gadījumā kā iepakojums bija biezs kartona rullis un tas aptuveni 15cm augstum\a pilnīgi izmircis + uz preces jau gandrīz tāds kā pelējums veidojas... Kaut kur ir kādu brīdi mirkušas.

Link to comment
Share on other sites

Papēti, caur kurieni paciņa nākusi. Ja caur Igauniju - tad hvz, bet jau caur Nīderlandi vai kur tur tuvumā - droši, ka noliktava pāris dienas biju ūdenī, kā daudz kas tajā pusē.

Link to comment
Share on other sites

2021.08.21. , 13:24, energys teica:

nocērt saknē vēl kaut ko pirkt trešajās valstīs...

Nu bet tas taču ir tas, ko ES vadība cenšas panākt!

Link to comment
Share on other sites

Piektdien saņēmu papīra cedeli no pasta, ka jāveic atmuitošana. Otrdien pie atmuitošanas norādīju tel. nr. un uzreiz atnāca arī īsziņa par to, ka saņemts sūtījums un jāveic atmuitošana. Samaksāju veselus 35 centus PVN plus vēl 36 centus par pārskaitījumu. :D Un vakar vēl viena tāda pati papīra cedele no pasta kā pirmā! Sviests kaut kāds. Diemžēl paciņa ir nereģistrēta un izsekot, kur šobrīd atrodas, nevaru.

Link to comment
Share on other sites

Nekas, tu neesi tāds vienīgais.🙂

Pirms 16 minūtēm , ivo teica:

Nu bet tas taču ir tas, ko ES vadība cenšas panākt!

Latvijā gan labi, jo nav pat jācenšās. Pasts un muita savādāk strādāt nemaz nespēj.

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
pirms 2 stundām , ivo teica:

Piektdien saņēmu papīra cedeli no pasta, ka jāveic atmuitošana. Otrdien pie atmuitošanas norādīju tel. nr. un uzreiz atnāca arī īsziņa par to, ka saņemts sūtījums un jāveic atmuitošana. Samaksāju veselus 35 centus PVN plus vēl 36 centus par pārskaitījumu. :D Un vakar vēl viena tāda pati papīra cedele no pasta kā pirmā! Sviests kaut kāds. Diemžēl paciņa ir nereģistrēta un izsekot, kur šobrīd atrodas, nevaru.

A kur problēma? Cik tad paciņas vērtība?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man liekas ka vienkārši cilvēki pieraduši bij pie haļasvas un tagad tā izbeigusies, tapēc visa raudāšana.

Kautkā pirmstam nedzirdēju ka cilvēki sūdzētos, ka bij čakars kautko nopirkt no US, Japānas vai Austrālijas. Vienkārši nepirka, kautvai tur lētāk, jo bij čakars ar muitām, nodokļiem utt. Protams jau bij kas pirka, bet ne nu tādos apjomos. 

Kautkā maz ticams ka kāds pērk bieži visādus sīkumus reizi nedēļā no US un tad sūdzas ka pastā kautkas nav labi.

Bet no ķīniešiem jau varēja, vienkārši tam tika pievērtas acis. Tagad kad sāk kontrolēt, tad raudāšana.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet no ķīniešiem jau varēja, vienkārši tam tika pievērtas acis. Tagad kad sāk kontrolēt, tad raudāšana.

Nezinu gan kāds tam visam sakars ar mūsu pasta un citu ''postsovjetisko iestāžu'' kroplo funkcionēšanu..?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , ivo teica:
2021.08.21. , 11:24, energys teica:

nocērt saknē vēl kaut ko pirkt trešajās valstīs...

Nu bet tas taču ir tas, ko ES vadība cenšas panākt!

Tas vairāk par šo.

Plus ja esi US, tad kautko nopirkt no EU nav nemaz vieglāk. Tāds pats čakars.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Māšuks teica:

A kur problēma? Cik tad paciņas vērtība?

Problēmas nav, tik tas, ka pasts ģenerē visādus liekus papīrus un sūta. Nu un vēl tāds sīkums, ka visiem muitas maksājumiem nāk klāt pakalpojuma maksa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , ivo teica:

visiem muitas maksājumiem nāk klāt pakalpojuma maksa.

nu pag.. tu jau vari izvēlēties.. atmuitot pats un maksāt tik pvn.. vai uzticēt pastam un maksāt komisiju, ja tu par bankas komisiju, tad tas ir atkarīgs tikai un vienīgi no bankas, visām normālām bankām SEPA maksājumi ir iekļauti mēneša maksā.. tur no 1,50 līdz kādi 4-5 eur mēnesī.. un nekādu papildus maksu par pārskaitījumu nav.

Link to comment
Share on other sites

Neviens jau te baigi neraudātu, ja:

1) Tas process būtu vienkāršāks un ātrāks - tgad reāli sanāk, ka pazaudē kā minimums nedēļu uz piegādes laiku.

2) Preces atnāktu nesabojātas;

3) Nebūtu šī čakara, kad esi samaksājis PVN jau pie pirkšanas, bet kaut kāda koda trūkuma dēļ, Tev te atkal liek maksāt PVN. Un pēc tam cīnies ar tirgoāju, lai atgriež nodokli, jo LV neviens neko negrib zināt, ka jau esi maksājis.

Tāpat turpināšu pirkt, to, kas būs man vajadzīgs un ir ievērojami lētāks. Tagad tikai izvērtēšu visu šo čakara un cenas starpības atbilstību.

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
pirms 4 stundām , ivo teica:

Problēmas nav, tik tas, ka pasts ģenerē visādus liekus papīrus un sūta. Nu un vēl tāds sīkums, ka visiem muitas maksājumiem nāk klāt pakalpojuma maksa.

Ir nu gan par ko iespringt. Kad gribēju, lai pasts sūta to veidlapu, jo sms nav kur saņemt, tad ne par ko negribēja. Tagad viss esot elektroniski. Ivo atkal otrāda situācija. Mazliet amizanti ar to pastu...

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Māšuks teica:

sms nav kur saņemt

kā to saprast?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

kā to saprast?

nu kā.. cilvēks dzīvo bez mobilā telefona laikam :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , CAP teica:

cilvēks dzīvo bez mobilā telefona laikam

Kā Lapčenoks dzied: ''Vai tad tas ir cilvēks?'' 😀

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , CAP teica:

cilvēks dzīvo bez mobilā telefona laikam

Vai arī žņaudzas maksāt mobilajam operatoram par pakalpojumu un iztiek ar whatsapp/telegram/viber un dzīvojas pie wi-fi :D

 

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
pirms 2 stundām , ivo teica:

kā to saprast?

Truba regulāri tiek iegrūsta lombardos un nav pa rokai kad vajag.

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Saprotu...

Man arī viens kaimiņu dzērājs par 10 eirikiem, nupat kā atstāja ķīlā tīri labu smartfonu.😀

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Māšuks teica:

Kad gribēju, lai pasts sūta to veidlapu, jo sms nav kur saņemt

Ja tiešām nav kur saņemt SMS tad nav arī telefona numura uz pakas.

Link to comment
Share on other sites

kojots66
Pirms 16 minūtēm , hehe teica:

Ja tiešām nav kur saņemt SMS tad nav arī telefona numura uz pakas.

Lai iekš veikala nomain telefona numuru  uz tādu  kurš nav pesteļotājs,kurs ir vienmēr tuvumā kas pateiks ka uz tavu vardu ir atnākusi paka ,bet pasta sms vārdus neminēs-būs javadas pēc sūtijuma,trekinga nmura...!

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

Māšuks
pirms 6 stundām , hehe teica:

Ja tiešām nav kur saņemt SMS tad nav arī telefona numura uz pakas.

Ir , ir nr uz pakas. SIM jau ir tik nav kur ielikt.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau pats lētākais podziņnieks var saņemt SMS, bet 21. gadsimtā bez jebkāda mobilā - nu nez, varbūt tikai Amazones džungļu indiāņi var iztikt :biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

Cirks ar jauno sistēmu turpinās. Biju jau piefiksējis, ka vienu preci man uzrāda, ka kopš 02.08. ir pastā. Šodien apnika gaidīt, kad tad beidzot izkustēsies un rakstīju e-pastu uz pastu. Saņēmu tādu atbildi, ka viņiem atnākusi prece, bet nav nekāda dokumentācija. Esot pieprasījuši datus citiem piegādātājiem , bet nekādu info nav saņēmuši. Prasīja, lai nosūtu info, kas man ir pieejama - kas ir pārdevējs, kam jāsaņem utt. Ok, savācu visu info + papildus norādu, ka PVN jau esmu nomaksājis pirkšanas brīdī (pievienoju izdruku, kur tas ir redzams). Saņēmu atbildi, ka dokumenti esot pieņemti, lai es gaidot, kad izvērtēs. Tagad vakarā saņemu īsziņu no pasta, ka man jāatmuito un tātad atkal jāmaksā PVN.

Kāds var pastāstīt, kā tad strādā pasts/ muita? Kādi dokumenti var būt pazuduši? Vai tad uz pakas nav visa info, kas nepieciešama? Ja jau reiz fiksēja kodu, ka paka ir pastā ienākusi, tad kaut kas uz pakas ir bijis uzdrukāts... Un, ja es pats nekapātos, tad viņi joprojām, kaut ko gaidītu? Nu un protams dusma, ka atkal jāmaksā PVN, ka viņiem neder manas izdrukas, ka tas jau ir paveikts.

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
pirms 3 stundām , raiviic teica:

Vispār jau pats lētākais podziņnieks var saņemt SMS, bet 21. gadsimtā bez jebkāda mobilā - nu nez, varbūt tikai Amazones džungļu indiāņi var iztikt :biggrin:.

Gadās visādi dzīvē. Gan jau drīz tikšu sakaros 😁 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Radās jautājums par to muitošanu: tiko atnāca manta no aļika, bet pasta īsziņā ka jāmuito. Palūrēju aļika Order- tur cenā ''VAT included'' Ar visu pvn 24eur. Kas tie par pigoriem? Ko tad šinī gadījumā darīt ? Būs jāmaksā dubulta tas PVN? Nu galīgi nav cenā kad jāmaksā vēl muitas nodoklis. Vai muitnieki ko sajaukuši?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...