Jump to content

Aliexpress. Muitas nodokļa noteikšana


eddge
 Share

Recommended Posts

Maris77

Jaunu tēmu negribu vērt. Tātad, ja aliexpress pasūtu preci par 45 eiro kā ir ar nodokļiem? Kādreiz varēja ar ķīniešiem sarunāt, lai raksta mazāku summu. Kā tas notiek? 

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Vienalga, vienmēr būs kā paveiksies. Un pasūtot 10 paciņas par 45,- , bet ar vienu iekrītot, tas būs mazāk sāpīgi, kā nopērkot tikai vienu, bet par to pašu sadegot.😀

Līdz jūlijam jau vari vēl laimi pamēģināt. Ķīnietis defaultā pats taču ir ieinteresēts to summu mazāku uzrādīt.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

aliexpress arī dažām precēm piedāvā piegādi no Spānijas , Polijas u.c. Eiropas savienības valstīm, tad jau muita un PVN vispār nav jāmaksā? 

Link to comment
Share on other sites

Es parasti sūtu no ES noliktavām un neko tādu neesmu maksājis, velns viņu zin kā tagad ar UK ir, vajag lietu, ko atrod tikai UK noliktavās, maksā 100€, ja nāk klāt PVN un muita, tad vairs nav interesanti.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Bet precei ap 40 eiro jau jāmaksā sliktākajā gadījumā tikai PVN , tas būs ~ 10 eiro, tur jau muitas nodokļa vēl nav? 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Es gan cenšos visā iekļauties līdz tiem 22e. 

Ja nepieciešams lielāks daudzums, tad sūtu vienu lietu vai vairākas līdz 22eur pie viena tirgotāja, un pārējo pie cita. Cirks, bet ko darīt, ka valstij sava doma...

sutijumi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Es neko sadalīt nevaru, preces cena ir 40 eiro. Skatos no Spānijas varētu pasūtīt, bet tur piegādi uzskrūvējuši uz gandrīz 20 eiro vai arī prece par 15 eiro dārgāka. Tā kā riskēšu un sūtīšu no Ķīnas, jo lētāk būs PVN samaksāt, ja nu kas aiziet greizi. 

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt muitniekiem pietrūkst jaudas, lai visu Ķīnas šipmentu pārbaudītu.

Vai daudziem ir bijis, ka  Aliexpress Standard Shipping preci virs 22EUR apliek ar nodokļiem? Jeb man vienam tik veicas un nekad pa šiem gadiem neesmu uzrāvies?

Šo summu pārsniedzoši DHL sūtījumi 100% ir gājuši uz muitu, no štatiem sūtītie arī.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Es arī domāju, ka šamie aprausies un būs jādomā atkal jauni varianti, vai arī vienkārši stavēs sūtījumi menešiem uz vietas, kamēr izdzīs cauri.

Brats bij sūtījis, ja pareizi atceros ap 80eur summa, un aplika ar pvn, bija jāsamaksā tiešsaitē pvn un tikai tad varēja iet uz pastu pakaļ.

Dhl un līdzīgajiem jau izsenis ir jāmaksā muita, vienreiz iekritu, aptuveni pirms 5 gadiem, jo bija salīdzinoši lēta sūtīšana, domāju nu lai iet caur dhl, bet kopš tā laika nekad neesmu izvēlējies tāda veida sūtīšanu, lai cik lēta un ātra tā būtu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 2 stundām , Maris77 teica:

aliexpress arī dažām precēm piedāvā piegādi no Spānijas , Polijas u.c. Eiropas savienības valstīm, tad jau muita un PVN vispār nav jāmaksā? 

Esmu sūtījis un ir labāk, ja tāda opcija, ātrāka piegāde. Lētāk diži nebūs, jo to var pārliecināties, ka mainot piegādes punktu, arī mainās cena, kur jau iekļauti ES nodokļi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 39 minūtēm , Boņs teica:

Vai daudziem ir bijis, ka  Aliexpress Standard Shipping preci virs 22EUR apliek ar nodokļiem?

Kā palaimējas - es parasti diezgan regulāri katru mēnesi sūtu pa pāris loriņiem 20-40$ vērtībā, un tā tīri statistiski teiktu, ka vienā no trim/četriem gadījumiem sanāk uzrauties un maksāt PVN.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Msnikss
pirms 2 stundām , AVilks teica:

Es parasti sūtu no ES noliktavām...

Klau - ir kāda iespēja uzzināt, kur attiecīgajam pārdevējam vai precei ir noliktavas? Ļoti jau bieži ir gadījies izsūtīt sīkumus it kā no china(citas valstis nepiedāvā), bet rezultātā saņemu paciņu pēc divām nedēļām, kura ceļu sākusi Mārupē/Igaunijā/LT. :dntknw:

Link to comment
Share on other sites

Ja pasūti tur daudz detaļas un izejmateriālus, kurām ''pats pievieno vērtību'', tad labāk, ja ķēpas mazāk. Vienreiz samaksā un miers.

Žēl, ka manas detaļas, reti mīt ES noliktavās. Muita gan nav spējīga, ne zinoša, pat mazāko daļu kontrolēt no precēm. Varu spriest objektīvi, jo man paciņu ir ļoti daudz.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 6 minūtēm , Msnikss teica:

ir kāda iespēja uzzināt, kur attiecīgajam pārdevējam vai precei ir noliktavas

Principā neiespējami. Nereti gadās tā, ka daudzi ķīnas lielie tirgotāji vienkārši īrē loģistikas mezgla pakalpojumus Eiropā, un viņi pat paši nezina, vai viņu preces atrodas un tiks sūtītas no noliktavas piem. Polijā vai Spānijā, vai, ja tajās noliktavās konkrētās preces tobrīd nebūs, no pašas Ķīnas.

Labots - Artanis
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

Kā palaimējas - es parasti diezgan regulāri katru mēnesi sūtu pa pāris loriņiem 20-40$ vērtībā, un tā tīri statistiski teiktu, ka vienā no trim/četriem gadījumiem sanāk uzrauties un maksāt PVN.

tātad precēm līdz 150 EUR vidēji sanāks 5-7% pārmaksāt, nevis 21% :)

Link to comment
Share on other sites

Artanis

@Boņs  es tieši tā arī galvā parasti rēķinu nodokli saviem ēbaja pirkumiem... 😅

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Msnikss teica:

Klau - ir kāda iespēja uzzināt, kur attiecīgajam pārdevējam vai precei ir noliktavas? Ļoti jau bieži ir gadījies izsūtīt sīkumus it kā no china(citas valstis nepiedāvā), bet rezultātā saņemu paciņu pēc divām nedēļām, kura ceļu sākusi Mārupē/Igaunijā/LT. :dntknw:

Ja nu vienīgi lasīt komentārus - tauta mēdz atsauksmēs ierakstīt, ja no CN gaidīts šipments negaidīti atnāk no EU

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , kaut_kaads teica:

Es arī domāju, ka šamie aprausies un būs jādomā atkal jauni varianti, vai arī vienkārši stavēs sūtījumi menešiem uz vietas, kamēr izdzīs cauri.

Ko ar šo domā? Ja domā valsti pēc 1.jūnija, tad tiem jau maz kas mainīsies. Jau tagad, tā atmuitošana , saņēmēja pašapkalpošanās pasākums. Tā kā notiek tagad, elektroniski, tad , domāju VID pusē ir  ''robots'' kurš automātā sarēķina. Cita lieta , ko pats saņēmējs tur ieraksta/ieliet ekrānuzņemumu ar pamatojumu . Nu , laikam jau izlases kārtībā pārbaudīs kāds reāls cilvēks.  Vienīgi , ja būsi šmugulējies, tad būs konkrēti pierādījumi un varēs ''izdrāzt'' pēc pilnas programmas. Tagad... uz paciņas 10$- ja muitnieks kontrolē un iekšā manta  tipa telefons par 400$, tad saņēmējs var mierīgi teikt ka neko nezināju ko tas sūtītājs ir uzlīmējis un tipa ''es jau gribēju pats muitot'' ( tipa kā tiem kam nelegāls kabatā nelegāls stroķis, bet otrā papīrs ar iesniegumu, ka atradu uz ielas un nesu uz iecirkni). Bet kad pats saņēmējs būs iegrāmatojis kādu ''palabotu'' ar fotošopu ekrānuzņemumu kad 400$ pārtapuši par 20$, tad.... krimināls pasākums.

Link to comment
Share on other sites

@Msnikss es parasti ebay, aliexpress meklēju ES noliktavu piedāvājumā, ja nav, tad China (ja manta ir lēta), ja dārgais gals, tad vai nu tepat uz vietas vai pa Eiropas dīleriem.

Bet ar to Ķīnas noliktavu arī interesanti (lasīt @Artanis postu augstāk).

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tik tas ka lielā daļā gadījumu tikuntā atsūta no Ķīnas, kautvai rakstīts ka atrodas UK, Spānijā vai kur citur.

Pilns ebajs jau arī ar tiem kam mantas nemaz nav, tik ieliek ka pārdod un ja kāds nopērk, tad pats nopērk no ķīniešiem un ieliek gala pircēja adresi.

Link to comment
Share on other sites

Pukinens

Vienā piegājienā neko lielāku par 40$ no aļika nēesu sūtijis, bet uz pakām uzrādītā summa nekad nav pārsniegusi 10$ bez kādas prasīšanas.

Link to comment
Share on other sites

No Aļika esmu sūtījis ļoti daudz. Ir bijuši visādi gadījumi, kad pasūta no UK, bet nāk no Ķīnas, ir bijis, kad pasūta no Ķīnas un atnāk no Vācijas vai Spānijas.

 

Esmu sūtījis preces pat 700 EUR vērtībā, bet ne reizi neesmu maksājis ievedmuitu vai PVN, bet lielākām precēm ir paradums uz kādu nedēļu uzkārties Nīderlandes noliktavā, kad liekas, ka nu kaut kas būs tiešām jāmaksā, bet pēc nedēļas tāpat turpina ceļu uz LV un pagaidām bez papildus maksām. Šogad sūtot preces ap 70 EUR arī neesmu neko maksājis, bet visām precēm vērtība norādīta max 20 EUR.

 

Jebkurā gadījumā tā ir laimes spēle un katru reizi pasūtot zinu, ka varu dabūt maksāt un ar to rēķinos. Vinnē vinnē, papis papis. :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ķēpīgākais laikam ko esu sūtijis no Aliexpress bij karbona riteņā rāmis, apmēram 400 eiriki ar visu sūtīšanu. Dīvainā kārtā nekas papildus nebij jāmaksā, kautvai kaste gigantiska :D 

Link to comment
Share on other sites

No paša pieredzes par cenām uz paciņas: ir bijis ka virsū reāla 60$ un ... pastā saņemu bez jebkā. Laikam neviens nebija pievērsis uzmanību tai cenai. Un ir bijis ka vienu mantiņu pa 14 eur pasūtīju sev un pie reizes pieliku klāt otru paziņām un ... uzaicinājums no pasta ka jāatmuito lai saņemtu ( sūtītājs kaut caur Aliexpress, bet cienājams kantoris) .  Nu tagad mācība: ja vairākas mantas no viena un summa pārsnidz tos 22, tad sūtu kaut piecas paciņas atsevišķi.

Link to comment
Share on other sites

Sūtīšana tiešām ir laimes spēle. Ar DHL gan parasti dārgākai mantai jāmaksā muita un PVN, bet caur pastu mierīgi var atnākt prece pa 400 eirikiem un tikai lūdzu-paldies pastā, manta rokā. Kā notiks turpmāk preču monitorēšana un PVN iekasēšana, nu nestādos priekšā. Tur kārtejo reizi valdība nedraudzējas ar galvu. Tak par katru zobubirstīti no Ķīnas aprēķināt PVN maksā algā darbiniekam dārgāk, kā pati birstīte. Kā atšķirs no kurienes manta nāk, arī nav saprotams. Muļķu zemē, muļķu likumi!

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Tak par katru zobubirstīti no Ķīnas aprēķināt PVN maksā algā darbiniekam dārgāk, kā pati birstīte.

Tāpēc jau vairumā gadījumu neskaita un pareizi vien dara.

P.S. Mēdz būt arī ķīniešu zobubirstes ar cienījamu cenu un smuku displeju - Oclean X Pro, piemēram.

 

Link to comment
Share on other sites

Muļķu zemes tirgus tantes jūtami sašūmējušās 😆

PVN un muitas nodokļi pastāv visur, ne tikai banānu republikās vai ES.

Ja līdz šim ES bija vienota nostāja par 22EUR, tad no šī gada nostāja mainās uz to, ka PVN visām jāmaksā visiem komerciāliem B2C sūtījumiem no trešajām valstīm sākot ar pirmo cenu. Kāpēc - pašas labi atbildējāt kāpēc.

Kā maksāsiet - pie pirkuma tiks pierēķināts PVN (ja gribat atvērt veikalu Ķīnā, tad pameklējiet MOSS, OSS, IOSS būs risinājumi). Precēm virs 150EUR netiks automātiski pierēķināts, tad PVN un muitas nodevas sarēķinās piegādātājs - pasts/kurjers vai būs tas jāizdara pašiem VID EDS.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32017L2455
https://www.globalvatcompliance.com/eu-new-vat-rules-applying-to-b2c-e-commerce-trades-in-the-european-union-as-of-1-july-2021/

https://www.vid.gov.lv/lv/izmainas-no-2021gada


 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Tak par katru zobubirstīti no Ķīnas aprēķināt PVN maksā algā darbiniekam dārgā

Nu ja to dara ''robots'' , tad šim pa lielam vai 1 vai 100 00 . Nu tagad jau datoru jaudas pietiek. Un  būsim , godīgi, cik reāli līdz šim mēs maksājam to PVN no precēm kas ārpus  ES (un cena krietni virs 22eur), kad pēc likuma bija jāmaksā.  

Link to comment
Share on other sites

Paši tak sakiet, ka brīžiem pasūti preci pie šķībacainajiem, bet atnāk no Eiropas savienības valsts. Tas tak viss ir jāmonitorē un jāskatās līdz. Nē labi, būs atkal cilvēkiem darbs valsts sektorā. Es tak neko nesaku par muitas nodokli virs 160 eirikiem, bet nu par katru zobubakstāmo prasīt PVN ir stulbums.

pirms 1 stundas , maize teica:

Ja līdz šim ES bija vienota nostāja par 22EUR, tad no šī gada nostāja mainās

Domā, ka jevroparlamentā tādi paši muļķi, kā pie mums nesēž. Mēs tak atī uz turieni vienu otru, ne sevišķi gudru, aizsūtijām.

 

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Maris77
Pirms 15 minūtēm , Didzis teica:

 

Domā, ka jevroparlamentā tādi paši muļķi, kā pie mums nesēž. Mēs tak atī uz turieni vienu otru, ne sevišķi gudru, aizsūtijām.

 

Principā jau visas valstis tā dara, jo kur tad muļķi un slinķi likt? Vienīgā iespēja, pacelt amatā, lai netraucē tiem kas strādā. 

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Kurš paskaidros, kur ir loģika maksāt PVN arī par transportēšanas izmaksām?... 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Domā, ka jevroparlamentā tādi paši muļķi, kā pie mums nesēž.

Skaidrs, ka nodokļus izdomājuši muļki. Bet aiz ko vietējais tirgotājs ir sliktāks un pie viņa pērkot ir jāmaksā PVN, kamēr pērkot pie ķīnieša nav?
Tātad nodokļi nav vajadzīgi, labāk atbalstam ķīniešus, ne savējos nagu maucējus, jo ķīnieši tādi mazi balti pūkaini nabadziņi.
Pieņemu, ka iepriekš limits tika pieņemts, jo administratīvais slogs uz muitas procesoru izmaksāja vairāk kā ieguvums. Tagad ar elektroniskām sistēmām izdarīt ir vieglāk un lētāk.
Starp citu, pāris muļķu valstis šo jau ir ieviesuša , sākumā tantiņas esot bijušas šokā, pēc tam pirkušas tāpat kā iepriekš ar visu PVN.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan kādas tev tur tikai mistiskas tantiņas un ko tādu, teiksim Ali, tās pērk un kas tas tāds ir, ko +PVN, viņu ''šmotkām'' neietekmē?

 😏

Es piemēram, tur iegādājos pamatā izejvielas, detaļas, kuras vajadzīgajā sortimentā, ne daudz maz cenā, ES savas birokrātijas un alkatības  un citu savu glupību pēc, nekad neražos. Arī mans nomaksātais PVN tur situāciju nekādies neuzlabos. Protams arī mani tas neietekmēs, tikai gala patērētājs par izstrādājumu samaksās attiecīgi vairāk.

Lūk piemēram, šādam izstrādājumam (159mm Sanitary TriClamp Ferrule + Tri Clamp + Silicon Gasket SS 304) par cenu€ 24,79

https://www.aliexpress.com/item/32868358253.html

Man šeit , Alfa Laval sanāks tikai viena labāka blīve...

Tā apmēram ir, ja tu esi tuvāk drēbei, nevis vēlme tikai pagrabēt...

P.S. Mana vecākā dēla uzņēmums no ķīniešiem arī pērk izejmateriālus, bet jau konteineriem. Varētu piesmērēties klāt, bet man sortiments krietni plašāks, toties apjoms krietni mazāks.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Maris77

Sava taisnība jau ir, visi gribam bezmaksas medicīnu, bezmaksas izglītību, labus skolotājus, labus ārstus, labus policistus, bet nodokļus maksāt negribam. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Maris77 teica:

nodokļus maksāt negribam

Mēs tāpat ikdienā maksājam pietiekami lielus nodokļus - algas nodoklis, NĪ nodoklis, akcīzes nodoklis, PVN, ceļa nodoklis utt. Un valstij visu laiku liekas par maz. Jo liela daļa aiziet alkāniem, kas strādāt netaisās, bet kaudzi sīko sadzemdējuši un valsts šiem maksā pabalstus. Sory - es nevēlos viņiem ne centa maksāt!

  • Patīk 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Maris77 teica:

Sava taisnība jau ir, visi gribam bezmaksas medicīnu, bezmaksas izglītību, labus skolotājus, labus ārstus, labus policistus, bet nodokļus maksāt negribam. 

Šis ir uzbrauciens lielākai daļai šeit.  

Tiešām, visi mēs maksājam nodokļus u.t.t.., vēl vairāk maksātu ja tiešām zinātu, ka tie aiziet pareizā virzienā.

 

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

ceļa nodoklis utt

Esi pārvācies prom no LV? Tāpēc, ka tur jaunā vietā alkāniem maksā par neko?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nav jau runa, ka nodokļus nevajag maksāt, bet cik daudz. Pie muižkunga klaušās bija jāstrādā divas dienas nedēļā, bet cik tagad procenti no jūsu darba aiziet nodokļos. Nu labi, ne par to, bet par mūsu tirdzniecību. . Tak visi zin, ka pārtika maksā līdzīgi kā Vācijā, bet algas nesalīdzināmas. Tāpat apģērbi pie mums daudz dārgāki kā Anglijā, u.t.t. Nu nav tur kautkas kārtībā ar mūsu nodokļu politiku valstī.Protams, daudz vainīgi arī paši bodnieki, jo grib ātri uzvārīties. Kaut vai tīri tehniskās lietās. Man savajadzejās SMA štekerus, tad nu pie vietējā tirgotāja tie maksāja kautkur pie 3 eiriki gabalā, bet Ebay es tos nopirku divdesmit pa piečuku. Labi varētu teikt, ka vietējais tirgo brendīgu teiksim AMP produktu, bet tak nē, to pašu ķiniešu ražojumu. Pie tādas tirgotāju cenu politikas man dziļi pofig arī valsts pieliktais PVN interneta pirkumiem, iešu vietējai bodei ar līkumu. No otras puses, var saprast vietēji bodnieku, jo alga jāmaksā pārdevējiem ar visiem nodokļiem, bet darbaspēks mūsu valstī sanāk visdārgākais un lai visu godīgi samaksātu, tad jāliek desmitkārtīgs uzcenojums precei. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Didzis teica:

No otras puses, var saprast vietēji bodnieku, jo alga jāmaksā pārdevējiem ar visiem nodokļiem, bet darbaspēks mūsu valstī sanāk visdārgākais un lai visu godīgi samaksātu, tad jāliek desmitkārtīgs uzcenojums precei.

Nu redzi, tu taču pats saproti. Vietējā bodnieka problēma ir vienkārša - jo mazāks apgrozījums, jo lielāks uzcenojums jāliek precei, kura tiek iepirkta un turēta uz vietas.

Kamēr lielais vairums visu pasūtīs "Aļikā" - tas būs apburtais loks - bodnieka apgrozījums paliek smieklīgs, jebkura prece, kura tiek turēta uz vietas, kļūst "ekskluzīva"

 

[quote]bet nu par katru zobubakstāmo prasīt PVN ir stulbums.[/quote]

Nu, ja lielais vairums pasūtītāju neprasītu ķīnietim norādīt zemāku vērtību, nekā reālā, un tos pašus telefonus nedeklarētu kā zobubakstāmos - tad arī attiecīgi likumdošana nemainītos 🙂 Pa lielam - paši piedir*ām, paši arī sūdos sēdēsim. (Šī nav moralizēšana, bet vienkārša fakta konstatācija - būtībā jau vēlme ietaupīt ir pilnīgi normāls instinkts :)

 

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , e = d teica:

tur jaunā vietā alkāniem maksā par neko?

tepat mūsu valsti pabalstus maksā tikai tā. Jo mazturīgie. Bet strādāt ņifiga negrib.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...