Jump to content

Kā mūsdienās pērk auto no privātā?


VebKamera
 Share

Recommended Posts

Gadsimtu nav nācies pirkt auto no privātā.

1) kādi papīri vajadzīgi (kaut kāds līgums?) un kā tas notiek: abi iet uz CSDD? Ar visu auto?

2) kad rituāls prasa, ka tiek maksāta nauda? Tad, kad gatavo jauno tehnisko pasi? Jeb pirms/pēc?

 

Gribu zināt labāko (drošāko) pieejamo scenāriju.

Link to comment
Share on other sites

Viss primitīvi! Pircējs + pārdevējs iet uz csdd, paņem numuriņu, gaida rindā, tad iet uz kabīni noformē papīrus par auto īpašnieka maiņu. Pēc tam atdodam $$$  un gaidam jauno tehnisko pasi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Versija 2) un 3).

 

2) Distances reģistrācija.

3) Pārdevējs noņem no uzskaites, atdod Tev auto ar teh.pasi, tu sameklē, kur uztaisīt Rēķins-Uzziņa un pāaraksti uz sevi.

Link to comment
Share on other sites

Labs jautājums, kad jāmaksā naudu, pirms vai pēc?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

 

 

Pārdevējs noņem no uzskaites, atdod Tev auto ar teh.pasi, tu sameklē, kur uztaisīt Rēķins-Uzziņa un pāaraksti uz sevi.

 

Vot par šito esu dzirdējis. Kas ir rēķins uzziņa, un tiešām: šajā gadījumā vai tas ir droši, un kad maksā naudu?

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

pārdevējs csdd e-pakalpojumos pārraksta uz pircēju un pircējs mēneša laikā brauc uz csdd un reģistrē uz sevi.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Paldies par CSDD. Diemžēl, tas maz pasaka par procedūras reālo norisi. Piem. pie elektroniskās reģistrācijas ir tāds punkts, ka "uzsākto reģistrācijas procesu pārtrauc, ja atsavinātājs pārtrauc distances reģistrāciju". Es saprotu, ka tur var būt variants, ka mēs vienojamies, es jau braucu uz CSDD pārreģistrēt, bet čalis pa to laiku atsauc pārreģistrāciju. Kā reizi no tādām situācijām gribētos izbēgt.

Link to comment
Share on other sites

projektēšana

 

 

Vot par šito esu dzirdējis. Kas ir rēķins uzziņa, un tiešām: šajā gadījumā vai tas ir droši, un kad maksā naudu?

Ja summa liela, tad var caur banku-atver darījumu kontu, pats pirku caur rēķinu uzziņu-turpat blakus csdd bija apdrošināšanas kantoris, kas noformēja visus vajadzīgos papīrus (15e)+ apdrošināja, atdevu naudu īpašniekam. Vsjo:)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Viss primitīvi! Pircējs + pārdevējs iet uz csdd, paņem numuriņu, gaida rindā, tad iet uz kabīni noformē papīrus par auto īpašnieka maiņu. Pēc tam atdodam $$$  un gaidam jauno tehnisko pasi.

šis ir vislabākais un lētākais variants,

 

Tev auto ar teh.pasi, tu sameklē, kur uztaisīt Rēķins-Uzziņa un pāaraksti uz sevi.

par to rēķinu ir jāmaksā 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

3) Pārdevējs noņem no uzskaites, atdod Tev auto ar teh.pasi, tu sameklē, kur uztaisīt Rēķins-Uzziņa un pāaraksti uz sevi.

Šitā es pats nedarītu, ja būtu pārdevējs. Kamēr pircējs nav piereģistrējis to mašīnu uz sevis, tā karājas uz tevis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir tai linkā sadaļa

Transportlīdzekļa pārreģistrācija CSDD atsavinātāja un ieguvēja klātbūtnē.

Tur gan arī ir nianses ( sk. norādes tās tēmas apakšā )!

 

Ja summa liela, tad jāparūpējas par dokumentu - pirkuma - pārdošanas līgumu, jo ar to ir iespējams sekojošais -

sk sadaļu - Transportlīdzekļa pārreģistrācija CSDD, pamatojoties uz īpašuma tiesību maiņu apliecinošu dokumentu

* Zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.p norādītas personas apliecinātu līgumu, ar kuru tiek nodibinātas vai pārgrozītas īpašuma tiesības uz transportlīdzekli;).

 

T.i, slēdzam līgumu pie notāra un taisām darījuma kontu, tad kātojam kārtot tālāk ;).

Link to comment
Share on other sites

rociņās sadevušies uz csdd, samaksājam naudiņu un viss.. ko tur sarežģīt nesarežģījamo.. protams, ja summa liela utt.. tad jau papildus var līgumu noslēgt (nav obligāti notariāli apliecinātam jābūt) un aidā uz csdd..

Link to comment
Share on other sites

Jā, tas ir interesanti, kādēļ Latvijā neder prasts standarta pirkuma līgums, lai auto bez pārdevēja klātbūtnes parakstītu. Notāru vajagot vai to rēķina/uzziņas kuiņu (gadījumam bez pārdevēja klātbūtnes)

 

Kad pirku pēdējo auto, pirkuma līgums, kurā kaut kāds itālis man to mašīnu pārdod, tika cepts tur pat pie Jelgavas CSDD, itāļu blanku paprasot tuvējā OCTA kantorī.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Vēl ir tāda lieta kā attālinātā pārreģistrācija, bet neatceros kāda tur bija secība.

Labots - chubars
Link to comment
Share on other sites

 

 

kopā (pircējs + pārdevējs) aizbraukt uz tuvāko csdd un darījumu nokārtot

Vienmēr esmu tā darījis. Vienīgā lieta, kas reāli besī šādos gadījumos - skaidrā nauda. Man, kā cilvēkam, kas pieradis pie elektroniskiem norēķiniem rada diskomfortu gan iešana uz banku lai lielāku summu izņemtu (alternatīva ir dirnēt pie bankomāta un vairākos piegājienos lasīt kopā vajadzīgo summu neliela nomināla banknotēs) gan arī staigāšana ar to žūksni kabatā, pārskaitīšana norēķinoties utt. brr...


Pērkot atkal citas problēmas - uztraukums lai pārdevējs viltotas banknotes neiedod utt.

Link to comment
Share on other sites

Bet var takš paķert laptopu un iekš csdd veikt pārskaitījumu pārdevējam redzot. 

Link to comment
Share on other sites

ivo

Var testeri iepriekš nopirkt + lampiņu. Ar eiriķi tiešām var būt pagrūti bez pričendāļiem. Mums viņš nesen kā nekā.

Latu laikā vieglāk, tās banknotes toč drošākas likās. Labs reljefspiedums, ļoti sarežģīta rozete un fīčas. Pat likās komplicētāks kā franks.

Eiriķis, toč pat ar dolāru vieglāk. Tam vismaz gandrīz viss pēc papīra, kas piešāvies, tam easy.

Link to comment
Share on other sites

 

 

sēdēt un gaidīt kamērt nauda ieripos otra kontā?

Ja dažādas bankas, tad garām, 2 dienas var paiet. Es šādi esmu pircies, bet no juridiskas personas, veikalā, iepriekš izpētot, ka tā pati banka, kas man. Šie izraksta rēķinu, es turpat no telefona pārskaitu naudu un pēc 10-15 minūtēm grāmatvede pārbauda, ka viss OK.

Bet liela daļa pārdevēju jau tomēr to skaidruci vēlas, dažādu iemeslu dēļ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet liela daļa pārdevēju jau tomēr to skaidruci vēlas, dažādu iemeslu dēļ.

Ir vietas un gadījumi, kad skaidru naudu vajadzēs drīzāk. Sevišķi gadījums ar lietota auto pirkšanu no privātā. Ja kādam ir iebildumi pret skaidru naudu, nu tad atliek meklēt vietu, kur pirkt ar pārskaitījumu, tik tādi privātie lietotu auto tirgotāji, kas grib ar pārskaitījumu būs krietni mazāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Īzī pīzī varianti, lai var saprast.

1) Abi iet uz csdd, samaksà pie kases par pārreģistrāciiu, iet uz otro stāvu (bauskas ielā), pārdevējs uzrāda dokumentus un gaidiet abi rindu kad varēs iet pārrakstīt, kad tas izdarīts, samaksā pesso.

2) Attālinātā pārrakstīšana. Aizbrauc pie pārdevēja, samaksā pesso, paņem tehnisko pasi, brauc kur tev jābrauc, pārdevējs veic attālināto no ecsdd.lv, kas maksā kādi 6eināri, pēc tam sev izdevīgā laikā ej uz csdd un pārraksti uz sevi veicot visus maksājumus, par pārreģistrāciju, tā saucamo ceļa nodokli, mēneša laikā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...