Jump to content

Datu nesējs foto uzglabāšanai


Mr.Deus
 Share

Recommended Posts

Sveiki, varbūt varat padalīties ar to, kur labāk uzglabāt bildes?! Šobrīd visas tiek ceptas DVD, bet ja pareizi atminos, tie labākajā gadījumā 5-7 gadus turēs. Otras kopijas tiek ārējā cietnī glabātas, bet vēlme upgradoties uz kaut ko drošāku un nopietnāku.

Radās doma par ssd diskiem, kādas domas?

Piemēram:

http://220.lv/lv/datortehnika/arejie_datu_neseji/hdd___ssd/kingston_v300_120gb_ssd_sv300s37a120g?id=1217477

 

Varbūt ir kāda labāka doma. 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Vislabāk svarīgo infu glabāt ārējos HDD. Tas ir - iegādāties pāreju USB->SATA(e-bay pa pāris EUR, piemēram http://www.ebay.com/itm/311420885637?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ), nopirkt pārīti SATA MEHĀNISKO cietņu ( izmērs pēc paša vēlmēm) un tur arī visu svarīgo ierakstīt divos eksemplāros. Mākoņi šodien ir, rītdien nav... Kādreiz rakstīju MO diskos (katrs pa ~1.3GB), kuriem pēc tehnoloģijas dati glabāsies simtiem gadu. Tomēr tā ir veca tehnoloģija.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šobrīd visas tiek ceptas DVD,
  Vēl nedrošāku veidu jau nevar izvēlēties.  Atkarībā no veiksmes, var nolasīties arī pēc 10 gadiem, bet var arī pēc pāris mēnešiem vairs neredzēt savas bildes. Par jebkura veida mākoņiem vispār neizteikšos - glabāt jebko kaut kur ārpusē ir stulbuma kalngals, tāpat kā visādi twiteri, feisbuki, oranžie portāli.

  Tikai un vienīgi uz diviem dažādiem ārējiem HDD - abi reizē nenosprāgs un ja viens atņirgsies, no otra izveidosi nākošo dubultnieku.  SSD, ja piecus gadus glabāsi skapī, visticamāk arī nelasīsies - to tomēr vajag regulāri "pabarot" ar strāvu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt ir kāda labāka doma.

mana metode ir NAS + Flickr, jo Flickr ļauj lejupielādēt oriģinālu 1:1

Link to comment
Share on other sites

ok, ja ssd neder bilžu glabāšanai, tad iesakiet LABU ārējo cietni, kas nokrītot nepazaudēs visu saturu...

Link to comment
Share on other sites

 Nez, ļaut nokrist ārējam HDD nav labi jebkurā gadījumā.

 Pavisam nesen viens paziņa nejauši nometa zemē ārējo HDD, tur (un tikai tur) viņam glabājās viss ģimenes bilžu arhīvs (padsmit gadi), HDD neiet. Aiznesa sasisto cietni spečukam, vienam darba kolēģim, šis lēnu garu izcēla visas bildes no beigtā cietņa. Tas HDD viņam nebija nekāds triecienizturīgais, iespējams, triecienizturīgais nokrītot zemē nesabojātos. Biedra Hoonda saitē Adata, bija manam vienam čomam tieši Adata, arī triecienizturīgais, iespējams, vecāks modelis, izbeidzās kaut kā tas ārējais HDD, ne no triecieniem, pats no sevis pēkšņi nebija noslasāms, figviņzin, kas pie vainas bija, arī dati pazuda, dati gan nebija svarīgi, bija dublikāti citur...

Link to comment
Share on other sites

Ja atmiņa neviļ, vienreiz jau forumā minēju. Šo vienā lekcijā dzirdēju. Kurš ir visdrošākais datu uzglabāšanas veids? Ar grafīta zīmuli uz papirusa. :)

Bilžu gadījumā to jādara tā - garas vieninieku, nullīšu virknes... :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu nav tādu triecienizturīgu HDD kā sugas. Visas tās gumijas kastes no nopietnāka sitiena vai kritiena nepasargās. Albums arī var ugunsgrēkā, piemēram, nosvilt :D Bet ja nopietni - nevajag visu glabāt vienā vietā. Manā gadījumā NAS plus mākonis. Nezvai abi reizē galus atdos. Ja tomēr... nu tad neko - liktenis. Lētāks risinājums divas kopijas (divi HDD) dažādās mājās. 

Link to comment
Share on other sites

Šim ir divi USB konektori(speciāli tādu meklēju, galu galā zinu kas un kā darbojas :p). Ja vissirslikti, pie otrā pieslēdzu normālu telepona USB lādētāju, un viss ir ok :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

 Ja par tēmu. Es arī glabāju bildes divos ārējos HDD, plus vēl ir dažos datoros uz HDD. Kādreiz cītīgi rakstīju DVD, esmu skatījies tos DVD, vēl viss vietā. Savā laikā viens datorists teica, DVD droši turēt 5 gadus, pēc tam jāpārraksta. Nezinu, cik ilgi glabāsies tādos HDD. Ar laiku būs kaut kas jauns, drošāks un ilglaicīgāks, tad būs jāpārraksta.

 Ā, pavisam sen, bija kaut kas man uz mākoņa no bildēm salikts, neatceros, vai inboxfoto, vai apollo, kāda starpība. Zuda man tas viss, ha, iemesls banāls, aizmirsu paroli tur :), nebija nekas unikāls, tikai kopijas.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Man ir kādi 20 HDD (kopā ~60TB)... arī ~10 gadus atpakaļ (arī PATA, netikai SATA) rakstītais nolasās. Teoriju par to, cik ilgi HDD saglabātais būs OK, īsti nezinu... zinu tikai to, ka uz visiem ārējiem nesējiem (arī uz paša PC esošajiem 5xHDD) ir TrueCrypt 7.1a - vienkārši katram gadījumam. Ceru, ka vecumdienās paroles (kuras ir tādas, ko atcerēties nav iespējams) neazimirsīšu (tomēr KeePass noder).

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

vvv,

Ne tikai bildes. Arī ar vēl ar vien manu mīļako kameru HV20 safilmētais ceļojot utt...

Aizrautīgs fotogrāfs uz tādu apjomu nevar būt - ja ir šāds apjoms, tad ir pilns ar drazu un jāsāk nodarboties ar pašnovērtēšanu. Any way, kas mums liekas draza, nākošām paaudzēm var likties "Likteņa līdumnieki".

 

Protams, ir arī daudz vinyl ripu augstā izšķirtspējā, tomē par to es neko nesaku :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Anekdotes nevar būt.

Melnās kastes materiāls ir tik smags,ka lidmašīna vienkārši nepaceltos :)

Link to comment
Share on other sites

Man gan liekas, ka primārais ir izvēlēties dažas labākās bildes un tikai tās saglabāt. Nu kāda jēga ar tūkstots bildēm no katras ģimenes jubilejas. Tāpat neviens tās nevar caurskatīt. Pietiek ar piecām krutām bildēm no pasākuma. Dzīves laikā to tusiņu tāpat daudz un liels skaits bilžu salasīsies. Tas pats ar video. Samontējam minūtes desmit, piecpadsmit no ceļojuma un viss. Nu nevienam neinteresē stundām skatīties uz video, kurš fimēts pa autobusa logu ar trīcosu kameru. Labi, uz mani jau neviens tāpat neklausīsies un glabās visus tūkstošus bilžu :sarkasms:

Es bildes glabāju uz vecajiem cietajiem diskiem. Ar 20GB sen diezgan.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tomēr KeePass noder

pamēģini kādreiz nomirt - visi tavi dati pa kāju dēļ parolēm.

blociņš un pildspalva ir labu labie paroļu glabātāji patiesībā. un vairāk kā 1 cilvēkam zināmā vietā. ir jau kādas reizes pierādījies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt tas ir smieklīgi, bet pagaidām pats drošākais datu glabāšanas variants ir magnētiskās lentas!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jema: ir gan smieklīgi. šumeri ierēc par šādiem apgalvojumiem :)

 

262px-Stele_of_Vultures_detail_02.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

vislabākais variants bildes glabāt ir uz hdd + ik pa laikam kad iekrājas kāda kaudzīte, saarhivēt un ar paroli iemest kādā google/yandex diskā

Link to comment
Share on other sites

Un kā lai tai fllmiņai tiek klāts?

 

 

"Cмотрю на вас и удивляюсь" 

 

57606_or.jpg

 

Uzspied uz saiti un beigās  - lejupielādēt. ;)

Labots - Racer
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

LTO magnētiskās lentās var glabāt, kasetes lētas, bet rakstīšanas iekārtas nejēdzīgi dārgas. Esmu dzirdējis ka izmanto arī bankās.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Es visu svarīgo infu uz vairākiem HDD glabāju! Laiku pa laikam tiek pierūcināti un apskatīta veselība, kā arī reizi gadā infa tiek iekopēta vēl kādā papildus HDD. Varbūt izklausās paranoiski, toties kaut kādā mērā droši! Visi HDD reizē pedāļus nenometīs!

Link to comment
Share on other sites

Man momentāli zosāda uzmetās, kad kautkas bezjēgā jākačā uz datoru, ja man vajag tikai aci uzmest, bet filmiņa nav skatāma online. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kurš ir visdrošākais datu uzglabāšanas veids? Ar grafīta zīmuli uz papirusa.

Nekā, zīmulis var izbalēt vai nejauši tikt nodzēsts. Visdrošākais būs ar kaltiņu granītā :D


 

 

Par jebkura veida mākoņiem vispār neizteikšos - glabāt jebko kaut kur ārpusē ir stulbuma kalngals

Varētu sniegt objektīvu pamatojumu šādam apgalvojumam? 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pavadīju duadz laika lasot literēti simtiem dažādus review visvisādiem longterm storage risinājumiem, un nonācu pie secinājuma, ka pašlaik priekš mājas lietotāja sakarīgā budžetā nekā labāka un ilglaicīgāka par M-Disc nav. Pats sev tikko tādu iegādājos, jo nesen kā reiz saskāros ar to, kā darba fotogrāfijas no atvilktnē stāvējušas flash atmiņas pa pāris gadiem sāka bojāties un palikt nelasāmas.

 

69€ un pašlaik labākās atsauksmes internetā. Vairāki ievērojami dzelžu portāli (tai skaitā Engadget un Gizmodo) šitā ražotāja diskus moca un ik pa laikam pārbauda jau kopš 2010.gada, un pašlaik izskatās nepārspēts līderis starp consumer grade backup variantiem.

http://store.mdisc.com/M-Disc-DVD-Archive-Bundle---Includes-15-pack-of-MDISC-DVD-LG-GP60NB50-Drive_p_23.html

 

Ja ar 4GB DVD arhīva diskiem ir par īsu, tad var arī iegādāties turpat BluRay 25GB diskus ar attiecīgo rakstītāju par 150 naudām.

http://store.mdisc.com/M-Disc-25GB-Archive-Bundle---Includes-15-pack-of-25GB-MDISC-SamSung-SE506-Blu-ray-Drive_p_28.html

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

J.Reinis

Optiskie diski ir sūds neatkarīgi no firmas. Vari pat necensties pārliecināt par pretējo, jo saturu raksti iekšā ar to pašu lāzeru, ko parastos diskos.

 

Nekas nav labāks par 2 cietiem diskiem. Drošībai vēl var noklonēt saturu uz 3. diska. Info turu uz dažādiem cietiem diskiem kopš 2000.g un pa šo laiku nekas nav pazudis. Pilnīgi noteikti to nevar teikt par CD/DVD kakām, kas paredzēts īslaicīgai liešanai.

Link to comment
Share on other sites

Optiskie diski ir sūds neatkarīgi no firmas. Vari pat necensties pārliecināt par pretējo, jo saturu raksti iekšā ar to pašu lāzeru, ko parastos diskos.

Mārtiņ, vismaz varēji kaut drusku palasīt par konkrētajiem diskiem un tehnoloģiju, pirms sākt pārliecināt par savu vienīgo taisnību - ļoti neprofesionāli no tevis. Nolasa to info no diskiem ar parasto DVD agregātu, bet raksta ar speciālu. Arī pati ieraksta tehnoloģija materiālā pilnīgi citādāka kā parastajiem uzklātā alumīnija ripuļiem.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Lai kā tas arī nebūtu, disku ēra ir beigusies. Gan jau man te kāds nepiekritīs, jo Maxsimā, pie kases, tak čupam DVD tirgo, bet jaunajos daroros tak disku lasītājjs jau ir ekstra. Līdz ar to, kautko glabāt tādā formatā ir bezjēdzīgs pasākums. Kādreiz ģimenes video uz VHS kasetes arī bija kruta, bet tagad vairs nav uz kā to kaseti noskatīties. Cietais ārejais disks vēl ilgi būs pieslēdzams jebkuram datoram, jo USB diez vai tuvākaja laikā nomirs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

J.Reinis

Pirms laiciņa ar putām uz lūpām tepat forumā apgalvoja, ka magnētiskā lenta ir "ze best". Tagad, lai magnētisko lentu varētu nolasīt, muzejā jāsameklē aparāts, kurš jau pie mūsdienu datora vairs pat nav pieslēdzams. Kur tur ilgmūžība?

 

Es palasīju to tehnoloģiju - uz izturīgāka materiāla un ar spēcīgāku lāzeru. Es neapšaubu, ka tos diskus ir testējuši visekstremālākos apstākļos, bet ilgmūžību pārbaudīt var tikai ilgāka laika. Kad paies noteikts laika sprīdis, DVD/BD kļūs par vēsturi, kompānija pazudīs un nebūs ka paprasīt atbildību. Pirms 15 gadiem neviens neiedomājās, ka diski tik ātri var sabojāties, bet laiks iet ātri.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...