Jump to content

LED spuldžu īsais mūžs !


agnis2005
 Share

Recommended Posts

Negrauj Raimonda1 idejas, viss vēl nav izgudrots!

Link to comment
Share on other sites

Es apgaismojumam daļu lampu uztaisīju uz 12V vannas istabā visss uz 12 v un pieslēgts pie upsa akumulatora. Tad kad Latvenergo uztaisa atslēgumu vismaz normāli uz tualeti var aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Privatmājā, kas tev to ūdeni tajā bačokā iepumpēs?

Link to comment
Share on other sites

 

 

kā atslēdzas elektrība, tā uzreiz velk uz poda ?

 

Labs! Uz pasaules visātrākais ziniet kas ir? Ne gaismas ātrums, ne domas lidojums, bet kas cits - ja "žiglas kājas", tad nepaspēsi ne padomāt, ne gaismu ieslēgt. :D

 

P.S. Vispār upsis hauzenes apgaismojumam ir kreatīva ideja. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Uztaisija baltos LEDus, liekas, nu tik būs ekonomija, bet ņēma un visu sačakarēja ar visādiem lētajiem kondensatora kompensācijas tipa barblokiem, kas pat tīkla sprieguma svārstības nekompensē.

 

Vai arī visu ko uzraida visādos diapazonos.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pēc pusgada,divas čainas LED  ''kukurūzas'',sāka dzīvot savu dzīvi, viena 5 min deg normāli ,tad pamirgo un atkal kādu minūti deg utt,,otru ieslēdzot nedeg,bet pēc minūtes sāk mirgot.  Abas lampas atradās ārpus mājas pagalma apgaismošanai.Ar tādām pašam lampām iekštelpās problēmu nav,  Kādi viedokļi?

Link to comment
Share on other sites

Valduha

 

 

nav paredzētas ārā mitrumā.

drīzāk nevis mitrumā ,bet temperatūrā.Jo telpās arī ir salīdzinošs mitrums,ja protams tās spuldzes nestāvēja ārā iemērktas ūdenī. 


 

 

P.S. Vispār upsis hauzenes apgaismojumam ir kreatīva ideja. 

nav tā kreatīva ideja,tad pirms tā upša būtu jāstāv vēl vienam upsim utt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Pirms 11 minūtēm , ieleja teica:

ir vērts tādas nest atpakaļ uz DEPO veikalu?

Ir jānes un brīžiem vēl jāpierāda,ka nēesi ēzelis, tad apmainīs. Ir bijuši gadījumi. Tāpēc spuldzītes ņemu tikai ledakcijas.lv/lv/led-spuldzes/

Strādā n-tie gadi, mazs brāķa procents.Ja precīzāk nosaukt,tad man bija no 30 ledenēm 1 brāķis, kas nokalpoja paris nedēļas. Bet tā kopumā ir ļoti okei.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja spuldze maksā pāris eiriki un jātērē nauda tramvaja biļetei turp atpakaļ, tad laikam tiešām nav vērts. Ja jau spuldze desmitnieku maksā, tad gan vajag pa garantiju mainīt.

Link to comment
Share on other sites

Es glabāju čekus iepakojuma kastītē un nesu mainīt. Ja vairākas spuldzes vienādas, glabāju tikai vienu kastīti. Speciāli nav jābrauc mainīt,  tika, ja pa ceļam.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Man neviens led-s nav darbojies tik ilgi, lai pārspētu vismazāk kalpojošu kvēldiegu.

Es ledus regulāri vedu mainīt pa garantiju. Vai nu Depo sūdus tirgo, vai visi arī visi ledi ir sūds. Vismaz labi, ka veikals pa ceļam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , _dunduks_ teica:

Es ledus regulāri vedu mainīt pa garantiju.

Pievienojos. Bija sapirkti Leduro, tieši ar viņu 12 W spuldzēm bija bēdas, citas bija OK. Tagad sāku pirkt Philips, it kā mazāk problēmu, pat neatceros, vai kāda Philips spuldze man ir izdegusi, bet biedra ieleja pieredze rāda, ka arī Philips spuldzes izdeg.

Link to comment
Share on other sites

Fēniks

Par leduro neko sliktu nevaru teikt, vismaz pagaidām kalpo kādus 2 ~3 gadus bez problēmām. 

Link to comment
Share on other sites

Ledakcijas.lv un tikai. Esmu izmēģinājis visādus Philipus un Kuršu un Depo brīnumus - tur lielākoties neatbilst ne kelvini, ne lumeni un ātri pabeidzās. Vtaci man ir daži, kas kādi 3 gadi noteikti iet. 

 

P. S. No Ķīnas ar kādas 4 reizes dažādas pasūtīju, bet ar brīnumi un sprāgst nost. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 1 stundas , _dunduks_ teica:

Vai nu Depo sūdus tirgo,

Vai tad kāds vēl nezin, ka tieši tā arī ir?!

Link to comment
Share on other sites

Es ledakcijās kā gadi 3 atpakaļ sapirkos, tā tagad tikai braucu uz turieni samainīt. Iekrāju kādas 10 izdegušas, tad apmainu, un tā jau pāris gadus.

Kā piena pudeles padomju laikos! :D

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Ir gadījies ka brāķīga partija pirms pusotra gada, bet tā uz kādām 40 spuldzēm 3 samainītas. Vēl ir labas Osram dārgā sērija, bet neadekvāti dārgākas. 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Man OSRAM kalpo labi, bet tie bija bija krietni dārgi. No lētajiem V-TAC, Kobi, LED2B, BESK arī it kā kalpo jau kādu laiku. Statistika par kopā pāris desmitiem no sevis un apkārtējiem.

Link to comment
Share on other sites

led2b, kobi pat nenokalpo kvēlspuldzes darba mūžu no sākuma sāk neuzkrītoši mirgot un pēc neilga laika nomirst.

Ļoti labas liekas osram, philips un v-tac, tās jau kalpo no 2014/5. gada un neviena nav izdegusi.

P.S Arī maksimas henske kalpo jau 3 gadus.

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ieleja teica:

diezgan pretrunīgi

Nu tās led nemīl ka iestūķē kādā gaismeklī kam slikta ventilācija. Tipa lustra vai vēl labāk kāds hermētisks tipa mitrum izturīgs kupols vannas istabai. Tā ka vienas un tās pašas spuldze var kalpot dažādiem lietotājiem dažādi.

 Ir pieredze , ka spuldzes kurām ir tipa barošanas spriegums 170-250v kalpo krietni labāk kā tās kam tika ''230v''. Laikam jau tā plašā diapazona ir normālāka elektronika. Ir gadījies izjaukt nosprāgušu 230v- visa elektronika tik kondensators (vajadzīgai strāvai)un , laikam diožu tiltiņš. Nu paši varat izdomāt kas notiek ja pa tīklu nostaigā kāds troksnis kas nav 50Hz, tipa nodzirksteļo kāds kontaktors. Nu tad tas kondensators izlaiž cauri krietni lielāku strāvu un spuldzei kirdik.

  Bet par mainīšanu: lielie kantori daudz nekasās  un maina bez vārda runas. Kāds sīkkantoris gan var kasīties. Man bija pat gadijums, kad dabūju jaunu spuldzi un v;el samaksāja cenas starpību. Nu kad pirku, tādas jaudas maksāja krietni vairāk, bet kad mainīju, šiem nebija tieši tādas , bet krietni lētāka ar to pašu jaudu. Dabūju gan jaunu spuldzi, gan vēl , gandrīz pusi no naudas.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , ieleja teica:

bet par "pretrunīgi" - visi iesaka, bet viens maina pa desmit spuldzēm regulāri un vēl saka, ka baigi labi viss...

Ispējams ka tā ir kaut kādā mērā laimes spēle - kāda partija gadās. Mana pieredze ir pozitīva un draugiem/paziņām arī. Katrā gadījumā daudz labāka kā ar visām Depo, Kuršu un Rimi spuldzēm, tāpēc arī iesaku. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Man arī LEDi diezgan bieži izbeidzas. Meklēt čekus un vest mainīt slinkums. Gaisma arī nav tā labākā. Beigās tā ekonomija ar mīnusa zīmi sanāk.

Turpināšu lietot kvēlspuldzes. Pārbaudīta vērtība.

Link to comment
Share on other sites

Iesākumā pirku ebay, daļa no tām kalpo vēl kopš 2011 gada, sortimentam augot pārgāju uz ledakcijas.lv. Daļa arī kalpo krietni ilgi, bet pirms dažiem gadiem iegrābos uz COB partiju, kas diezgan smuki 1..2x nomira 2 gadu laikā, bet vismaz samainīja bez pretenzijām. Šobrīd atkala pērku tikai smd, bet komentāru par dzīvotspēju varēs dot pēc dažiem gadiem :D

Link to comment
Share on other sites

Man laba pieredze ar V-Tac, kalpo ilgi.

pirms 8 stundām , oxygen teica:

Nu tās led nemīl ka iestūķē kādā gaismeklī kam slikta ventilācija.

Nu jā, tēvam iepirku arī, tad tur vienai lustrai mainam reizi gadā apmēram. Varbūt biki ilgāk izvelk. Tur gan arī tādas mazākas, ar to mazo patronu.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Kādi 3 gadi atpakaļ, dzīvojamā istabā un lielajā istabā pieliktas lustras ar Ikea GU10 spuldzēm kas no Polijas vestas.

Pagaidām, tfu tfu tfu, visas deg, gaisma nav mainījusies.

Bērnam stāvlampai viena vietēji pirkta V-TEC E14 spuldze gan jau izbeidzās, nokalpojusi 2.5 gadus.

Link to comment
Share on other sites

LED spuldzes.. esmu pircis gan DEPO (dažas), gan  RIMI.. negribu sameloties, bet pa šiem gadiem (aptuveni 2-4iem, kad nu kāda LED pirkta) izdegusi no tām nav neviena... Pat vecās ekonomiskās vēl kalpo.. kad beigs, tad tās arī nomainīšu uz LED.. dažas tik palikušas :) Gribās nomainīt istabai kupolam.. bet nevaru pagaidām (īsti meklējis neesmu) šaurās spuldzes.. parastās neder :)

Link to comment
Share on other sites

Šķiet šīs E14 paņēmu vairāku kopolu griestu lampai, kurai  ar dzesi tā pa vidam. Gadu nogājušas, pagaidām ok. Jāskatās izmēri, protams.

 

p.s.

bet vispār, es neko neiesaku ;)

Link to comment
Share on other sites

Pārsvarā tagad lietoju Osram, jo dažādi poļu un ķīniešu ražojumi tomēr ik pa brīdim kāds nomirst. Vecākās Osram ar E27 patronu man ir jau gandrīz 5gadus un no 5 dimmējamām un 5 parastajām LED, nav nomirusi neviena. Vēl iepirku kādas 7gab ar GU10 kontaktiem 2 gadus atpakaļ, tāpat turas! :)

Link to comment
Share on other sites

martinno

Osram = Osram (nu jau LEDVANCE), tur ar kvalitāti ir viss ok, bet cena krietni augstāka. Pēdējā laikā arī Kobi un LED2B spuldzes ir palikušas krietni uzticamākas - brāķu procents mazinās.
Ja vien nav specifiskas vajadzības kā, piemēram, dimmējamas, silta gaisma, u.t.t., tad nekāda vaina nav "lētajām" spuldzēm.

Link to comment
Share on other sites

Pēc manas pieredzes iekš ledakcijas nav nekā pārdabiska! Ne jau viņi paši tās spuldzes ražo, bet tāpat ķīnā iepērk. ;) 

 

Pēc manas pieredzes ilgmūžību stipri ietekmē spuldzes temperatūras režīms. Pirms gadiem 3 nopirku iekš aliexpress kaudzīti ar spuldzēm. Tās, kuras vienkārši patronā ieskrūvētas, aļa iljiča spuldzīte deg vēl joprojām, bet tās kas kaut kādos abažūros visas beigtas. Bet nu skaidrs ka no partijas/ ražotāja arī atkarīgs. 

Ilgi kalpo LED paneļi ar atsevišķiem draiveriem. Tie, kurus birojos liek dienasgaismu vietā. Bet nu izskats viņiem nekāds, mājai neder.

Link to comment
Share on other sites

Normāli, man 2 tādas ar silto gaismu pie mammas ilgi strādā. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Māšuks teica:

Kur tur viņiem tas draiveris ir iebāzts

Ir arī ledi bez draivera, ar strāvu ierobežojošo rezistoru. Diezgan draņķīga konstrukcija jo daļu jaudas rezistors pārvērš siltumā + mirgo. 

Es nesaku ka tā lampa ir tāda, bet tā izskatās pēc bilde. 

Link to comment
Share on other sites

darklight

Ir saimniecībā kāda čupiņa ar Leduro filamentiem. Vecākā kādus pāris gadus jau rukā. Nekas tur nekarst un nemirgo.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...