Jump to content

LED spuldžu īsais mūžs !


agnis2005
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Nopirku akcijā vienā no Rīgas veikaliem 5 Led spuldzes. E14/5W 530 lm. Firma arī zināma, Visional. Saskrūvēju lampā, smuki spīd. Pēc dienas viena sāk mirgot, takā raustīties. To izskrūvēju ārā, lai netraucē tā mirguļošana. Baigi dod pa acīm ! Tātad, paliek par vienu mazāk... Vēl pēc pāris dienām ar otru notiek tas pats, un vēl pēc dažām dienām jau trešā. Vairs palikušas divas normālas...

Jautājums, ko darīt ? Čeks ir, garantija 2 gadi. Domāju ka jānes un jāmaina pa garantiju. Bet jautājums paliek, vai tas ir normāli, ka tās Led'inieces sprāgst kā mušas viena pēc otras ? Varbūt viņas nav beigtas, tikai kaut kas nedaudz čakarējas un ar pāris veiklām kustībām viņas var atdzīvināt ? Varbūt vaina nav spuldzēs...
Kādi ieteikumi !??  :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Lai netaisītu jaunu topiku paprasīšu te.

Kādu firmu un modeļu LED jūs iesakat? No parastajā patronā skrūvējamiem. Resp, kuriem gaisma foršāka. Var būt ar padārgi modeļi.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

@@b25, es tev ieteiktu 300w kvēlspuldzīdzīti! Dimmējama, gaisma forša, acij tīkama, tik elektrību rij normāli!

 

Man mājās leduro. Gaisma it kā ciešama! 

Link to comment
Share on other sites

Parastajā patronā ( nu, kas, piem, galda lampai ) 300W? Labi ja 100W. Laba keramikas patrona pati par sevi, nu 200W lampu tur.

Man ar pieGtdiena, bet pa spuldzi ta nopietni domāju.

Link to comment
Share on other sites

Brāķis būs trāpījies, jo tipiski LED tā neuzvedās. Sprāgst tās spuldzes tad, ja ir slēgtā mazā kupolā, kur uzkarst eslektronikas daļa. Man pašam vēl neviena nav nosprāgusi pāris gadu laikā. Vispār par LED lampiņām, te jau bija tēma

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man gan nepilna gada laikā no 5 leduro 12W spuldzēm 2 ir par garantiju mainītas, bet  tur kur pirku tās vairs netirgos , kas arī ir kvalitātes  rādītājs ...kas tās mainīs pārējos garantijas 2 gadus nezinu ... neiesaku pirkt tās leduro ....

Link to comment
Share on other sites

Kkādas V-TAC 5W=40W 470lm (2,99€), saskrūvēju vietās, kur bieži sanāk ieslēgt/izslēgt, gan vaļējos, gan slēgtos, ļoti mazos kupolos. Gaisma tāda pati, kā no kvēlspuldzēm, vismaz es nejūtu atšķirību.

Link to comment
Share on other sites

Dils, vot man tas pats, Leduro esmu sapircis vairākas, dažādas jaudas, tieši ar 12 W spuldzēm problēmas, pārtrauc darboties, dīvaini, citas strādā labi, tikai 12 W ir problemātiskas, veikalā maina, bet čakars, ja izdeg, jāmeklē čeks, jāved uz veikalu...

Link to comment
Share on other sites

Man ar iepērkot pirms gada padsmit 6W (COB) GU10 spuldzes, šobrīd jau vairāk kā puse izdegusi. Patīkami, ka veikals garantijas ietvaros maina. Droši vien kāda brāķa partija gadījusies, jo citas LED deg jau pāris gadus bez problēmām. Nomainītās vairs nav izdegušas.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

 

 

vai tas ir normāli, ka tās Led'inieces sprāgst kā mušas viena pēc otras
 Nē, nav normāli. Man mājās ir vairāk kā piecdesmit ķīnas silti balto LEDu (no dažādiem selleriem), no kuriem daļa tiek dedzināti 24/7 jau trešo gadu, viena tikai līdz šim nosprāgusi.
Link to comment
Share on other sites

Ķīniešu, domāju ap simtu, nomirušas trīs, pirmajai partijai jau gadi pieci vismaz.

Link to comment
Share on other sites

cik es saprotu, tad problēma ir ne tikai ar pārkaršanu, bet arī ar elektrības slēdzi/ lampas slēgāšanu kā tādu - manai vecajai stāvlampai (padomju ražojums, sasodīti mīļa) regulāri deg lampiņas ārā, ir provēti dažādi spuldzīšu ražotāji un nekā.., savukārt mainīt vadu ar slēdzi negribās, pati izdegšana vienmēr notiek ieslēgšanas momentā, un tie izdegšanas laiki - pilnīgs randoms :D

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

bet arī ar elektrības slēdzi/ lampas slēgāšanu kā tādu

Nē - tas bija kvēlspuldzēm. LEDiem pilnīgi pie pakaļas par slēgalēšanu - patiesībā LEDus dimmojot (aptumšojot) tie vienkārši tiek slēgalēti iekšā ārā tūkstošiem reižu sekundē. 

 

LEDus var ieteikmēt tikai pārkaršana (piemēram, ja ieliek iekaramajiem griestiem paredzēto spuldzi iekš plastmasas 'glāzītes'), un, ja sūdīgs barošanas trafs, lieli sprieguma lēcieni darba laikā. Un, protams, ražošanas brāķis.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man mājās leduro. Gaisma it kā ciešama!

 

man arī mājās ir leduro. gaisma it kā ciešama.

bet blakus spīd arī Osram u.c firmas - tām gan gaisma ir ne tikai ciešama, bet arī laba!

TE sīkāk aprakstīts.

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikai kvēlspuldzēm norādītās degšanas stundas bija puslīdz patiesas ap 1000h!

 

Parādoties kompaktajām ekonomiskajām spuldzēm jau sākās meli un vēl lielāki meli, ražotāji tik drukāja teorētiskas stundas ap 8000h. Realitātē philips, osram u.c labās spuldzes labi ja nodeg 4000h, ķīnieši labi ja 3000h. Protams no 10 spuldzēm kādas 2 nokalpo tās teorētiskās 8000h... Bet atkal pie jau pieminētajām 3 līdz 4 tūkstoši stundām sāk spīdēt ļoti vāji un iesilst lēnāk, kā jaunas....

 

Tas pats ar lediem neticu tām teorētiskajām 30000h vai pat 50000h.... Izdegs pie savām 10000h vai pat ātrāk... Šo vēl redzēsim, jo pirmās led spuldzes tika iegādātas pirms nepilniem 2 gadiem... (itkā vēl deg)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Izdegs pie savām 10000h vai pat ātrāk.
Jau teicu, ka manējie ķīnieši ir nokalpojuši vairāk par 25k stundu. 
Link to comment
Share on other sites

Long John

Man ir divas "IC lite"  "LEDenes", intensīvā ikdienas lietošanā ("parastajās" galda lampās virs darba galda), vismaz pirms gada pirktas (ar tekstu uz balona "IC lite- 220-240V/50Hz-43ma; B45 E27 5W 396LM 300K". Bumbulīši ap 46 mm diametrā.  

Stundas nepateikšu, bet spīd un slēgājas gana daudz-  pagaidām tfu-tfu, bez problēmām.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Savā štābiņā visas spuldzes no parastajām uz LED nomainīju. Elektrības rēķina starpība ir stipri jūtama. Ir baigi ok!

Pirku šeit - http://www.ledakcijas.lv/lv/kontakti

Nu jau vairāk kā gads pagājis, viena brākēta no 38 gab.Aiznesu pie viņiem, garantija 2.gadi, nekādu problēmu- samainīja uzreiz :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Osram SCLP25 827 CL 4W E14 - šitais izskatās visatbilstošākais. vai tik 5W nebija tam modelim, ko nopirku.

 

Hipsterlampa. :) 


 

 

patiesībā LEDus dimmojot (aptumšojot) tie vienkārši tiek slēgalēti iekšā ārā tūkstošiem reižu sekundē.

 

Paldies, tā man bij mīkla, tagad pieleca princips. ;) 

Link to comment
Share on other sites

b25

Es arī par V-TAC! Saliku kāpņu telpā, uz sensoriem, 10w/806lm, un gaismas ir vairāk, nekā nepieciešams :) Pietiktu arī ar 5w :D Pa gadu 4as spuldzes(katrā stāvā+ārpusē) apēda 20kw.  Taimers uz kkādām minūtēm 2-3, sāk slēgties iegšā ar krēslas iestāšanos. Uz sešiem kaimiņiem izdalot, pa eirikam gadā nesanāk ;)

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Es arī varu ieteikt V-TAC, virtuvē stāv 15w (1500lm) gaismas pietiek (~20m2 telpa) un tonis stipri līdzīgs kvēlspuldzei.

Koridorā stāv viena EMOS (Depo paša ģišovākā :D) 2,5w (200lm) gaisma nu tā - līdz ar nagiem (~2m2 telpa) šitās man stāv arī sienas lampās. Koridorā tiek slēdzelēta bieži un vēl turās (~gads jau būs)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir man saliktas V-TAC lediniecies gan dzīvoklī, gan kāpņu telpā. Pa 1.5 gadiem vienu tik dabūju nomainīt pa garantiju. Nav nekāda vaina.

Link to comment
Share on other sites

agnis2005

Pirms nopirku šīs 5 Led spuldzes (no kurām vairs tikai 2 deg), man pirms tam bija citas piecas. Kaut kādas noname. Dažu mēnešu laikā nobeidzās pilnīgi visas. Vai nu sāka spīdēt ļoti vāji, mirgot un pēc tam vāji spīdēt un/vai vispār nespīdēt. Tajā gadījumā bija sūdīgi, ka čeku pakāsu, tāpēc samainīt nevarēju....

Bet ja tik bieži LED'i nobeidzas, tad problēma, iespējams, ir kaut kur citur. Man lampai kupoli ir ~10 cm diametrā. Vai nevarētu būt tā, ka tās spuldzes tajā šaurībā vienkārši pārkarst ???  :shok:

Labots - agnis2005
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tikai kvēlspuldzes, kas dod gaismu veselīgu redzei.

 

ņemot vērā gramatiku, posts izskatās pēc gūgles tulka. :p  

Link to comment
Share on other sites

 

 

ņemot vērā gramatiku, posts izskatās pēc gūgles tulka.

 

Лучше так нежели на русском. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

A ledinieces ar var dimmerēt?

 

Nevajag, būs baigie sūdi. Atnāks ledinieču paps uz izdimmerēs Tevi... 

Link to comment
Share on other sites

Sprāgst nost tās ledinieces divu iemeslu dēļ. Pirmais - iebāztas kādā kupolā/lustrā kur nav ventilācijas . Pārkarst un čau. Otrs, no pieredzes, spuldzē ir saekonomēts uz maksimumu, kad nevis normāls strāvas stabilizators, bet viens pliks kondensators , kas kalpo par ''draiveri''. It kā strādā līdz brīdim kad kāds nekontakts vados. No dzirksteļošanas augstfrekvence un lampa izdeg . Nu tas kondensators ir rēķināts 50Hz, bet ja frekvence ( no dzirksteļošanas vados augstfrekvence vai kāds blakus darbina metināmo) tad strāvā lielāka. Nu par reaktīvo strāvu ko rada šads kondensatora slāpetājs, nerunāšu. Dzīvoklī pofig, bet ja kādā kantorī simtiem tādu lēto lampiņu, var veidoties jau interesanta situācija. Kāds ir savilcis tievus vadiņus , rēķinoties ka lampa ir uz 10W, bet reāli tāda lampele rada strāvu kas krietni vairāk kā būtu 10W. Kad tādu simtiem, var beigās kūpēt vadi.

 Nu, un protams , banāls gadijums , kad ražotājam brāķa partija. Tipa ķinietis salicis ne tā nomināla detaļas. Nu, bet pa lielam to īsmūzīguma problēmu risina pirkuma čeks. Kā nekā divu gadu garantiju neviens Latvijā nav atcēlis. Esmu stiepis atpakaļ pārdevējam- maina bez runas , ja nav šaraškina kantoris.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tikai kvēlspuldzes, kas dod gaismu veselīgu redzei.
Tikai saule, zibens un ugunskurs dod dabisku gaismu, viss pārejais no sātana...
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...