Jump to content

Elektriskās plīts pieslēgšana elektrobarošanai


anthropophagus
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Iegādājāmies šo Zanussi. Tā kā savas rokas uzskatu par gana līkām šajā jautājumā, pasaucu elektriķi, lai plīti pieslēdz. Pieslēdza arī, taču problēma tāda, ka riņķi (hi-light) nesilst, bet krāsns silst. Elektriķis teica, ka vajagot speciālus traukus (TĀ NAV INDUKCIJA). Man ir sekojoši varianti:

1. Plīts ir brāķis;

2. Mans elektrotīkls neatbilst specifikācijā minētajai maksimālajai jaudai - 7.62 kWh;

3. Elektriķim mazliet līkas rokas.

 

Redziet, cik saprotu, man ir 1 fāze, taču plītij 230V ir divi varianti, kā slēgt. Es gan īsti tos apzīmējumus neizprotu, jo man viņu liekas par daudz. Vai nepareiza saslēgšana ietekmētu to, ka krāsns silst, bet riņķi ne? Pat riņķu indikācija nedeg, bet krāsns indikācija deg.

http://prntscr.com/920c3u

http://prntscr.com/920cpw

Vai kāds pēc šiem attēliem var pateikt, vai ir pareizi?

Link to comment
Share on other sites

Tev ir pirmais slēguma variants un tavu elektriķi vajag izkastrēt!!! VIŅŠ NAV PEREMIČKAS SALICIS!


1-2-3 IR JĀBŪT KOPĀ!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Jema pareizi saka! Tieshi taa arii ir!

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

Tev ir pirmais slēguma variants un tavu elektriķi vajag izkastrēt!!! VIŅŠ NAV PEREMIČKAS SALICIS! 1-2-3 IR JĀBŪT KOPĀ!

Lūdzu, paskaidro, kā to shēmu pārnest uz reālo slēgumu! Tas nozīmē to, ka pirmie trīs vadi no kreisās jāsavieno kopā?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

pasaucu elektriķi, lai plīti pieslēdz
Pēc kādiem kritērijiem tagad elektriķis tiek izvēlēts ? 
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Tātad, ja otro un trešo pievienošu pie pirmās skrūves, būs ok? Vai arī labā prakse būtu to peremičku salikšana - viens vads no 1. uz 2. un otrs no 2. uz 3.?

 

 

 

Pēc kādiem kritērijiem tagad elektriķis tiek izvēlēts ?

Saucās - apjautājos cilvēkiem no jaunā mikrorajona, vai ir kāds zināms elektriķis. Teica, ka šis esot pieredzējis.

Labots - anthropophagus
Link to comment
Share on other sites

7,6kW uz vienu fāzi, tas ir stipri par daudz, lai visus rinķus reizē darbinātu. Tev tad uz visu saimniecību vajag ka minimums 40A pieslēgumu un arī tad nevarēs vairs tējkannu ieslēgt. Vads arī jāvelk uz četri- sešiem kvadrātiem. Vārdu sakot. pasākums, uz vienu fazi, ir kā nopirkt Ferari un brauku uz 50km stundā

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

viens vads no 1. uz 2. un otrs no 2. uz 3
Vari tā likt. Tikai visus riņķus reizē neizdomā ieslēgt, bez drošinātājiem paliksi! 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ar vienu fāzi 2 riņķus max. vai vienu riņķi un krāsni. vairāk nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

projektēšana

 

 

Vai arī labā prakse būtu to peremičku salikšana

Labā prakse būtu, lai "elektriķis" izdara līdz galam kārtīgi, tas nulles vads arī čābīgi pieskrūvēts...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Man ir 20A. Teorētiski jau šo plīti vēl varu atdot interneta veikalā, bet vai ir kādi ievērojami labāki varianti, ja cepeškrāsns ir obligāta prasība?

Man liekas, ka saimnieks teica par vienu fāzi. Jautājums - vai ar bildē redzamo slēgumu bija kaut cepeškrāsnij jādarbojas, ja ir viena fāze?

Labots - anthropophagus
Link to comment
Share on other sites

Visdrīzāk 3 kontakts ir tieši cepeškrāsns, tādēļ tā arī strādā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tā otrā bilde tiešām ir no Tavas plīts?
Bildē redzamais kabelis, ar ko tā plīts ir pieslēgta kaut kā ļoti tievs izskatās - labākajā gadījumā 1,5 mm².
Tāds kabelis būs stipri par maz 7.62 kWh plītij. Kaut arī, ja plīts tiek sprausta parastajā vienfāzes rozetē, tad resnākam kabelim lielas nozīmes nebūs, jo parastās vienfāzes rozetē max stravā ir 16A, un gan jau, ka ­ātrāk izsitīs drošinātāju nekā sadegs 1m garais vada gabals.

Link to comment
Share on other sites

Es ceru ka tam vadam galā nav parastais kontakts, kas ir iesprausts elektrības rozetē?

Link to comment
Share on other sites

projektēšana

 

 

vai ir kādi ievērojami labāki varianti, ja cepeškrāsns ir obligāta prasība?

Variants ir gāze(mazais balons)+elektriskā cepeškrāsns, pašam tāds ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1.5 mm - tur apmēram 15A, tālāk jau slodzes sadalījums uz 3 patērētajiem, pienākošajam gan vajadzētu būt 4-6 mm.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

Tā otrā bilde tiešām ir no Tavas plīts?

Tiešām mana plīts.

 

 

 

Es ceru ka tam vadam galā nav parastais kontakts, kas ir iesprausts elektrības rozetē?

Kāds ir neparastais?

Link to comment
Share on other sites

Tādam verķim vajadzētu vilkt vadu atsevišķu vadu no drošinātāja vai sadales kastes!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pie 20A pieslēguma nevajag sapņot par elektrisko plīti. Tikai un vienīgi gāzes rinķi + elektriskā cepeškrāsns.

Link to comment
Share on other sites

ronalds_, var elektrisko, tikai tādu maziņu. Ja kas, mēs sev ielikām elektrisko plīti ar diviem riņķiem, ēst mājās taisam ļoti maz, izdomājām, nevajag mums četrus riņķus. Plīts iebūvētā, atsevišķi cepeškrāsns, atsevišķi virsma, varbūt gadā reizi iznāk, ka abi riņķi vienlaicīgi, bet viss reizē ieslēgts, nekad negadās.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Ko īsti nozīmē šī maksimālā pieslēguma jauda, kurai attiecīgo plīti var pieslēgt? Tā, kā tie ir 7.62 kWh, tad tas ir patēriņš. Nesaprotu, kā to sasaistīt ar 20A pieslēgumu. Ja kāds man pateiktu, cik W patērē krāsns, katrs riņķis, tad es varētu izkontrolēt, lai visas vienlaicīgi ieslēgtās ierīces nepatērētu kādu konkrētu jaudas slieksni, kas varētu beigties ar izsistu drošinātāju. Skaidrs, ka vienlaicīgi visbiežāk darbojas vai nu divi riņķi (kaut kas tiek vārīts un kaut kas tiek cepts, vai arī krāsns. Vienu riņķi, kas noteikti būtu visbiežāk, nemaz nepieminu. Vai tiešām tas ir tik traki?

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos datus 2 mazie riņķi 1200W un 2 lielie riņki 1700W, krāsns nav rakstīta, bet parasti ir 1.5-2 kW.  2 daļas reizē jau var lietot, vairāk būs grūti!

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

Paskatījos datus 2 mazie riņķi 1200W un 2 lielie riņki 1700W, krāsns nav rakstīta, bet parasti ir 1.5-2 kW. 2 daļas reizē jau var lietot, vairāk būs grūti!

http://icecat.lv/p/zanussi/zcv540g1wa/7332543394258-ZCV540G1WA-24938624.htmluzrādās 1815 W krāsnij. Cik W lielu slodzi, Tavuprāt, mans 20 A tīkls vienlaicīgi varētu turēt? Man dāmai būs jāpaskaidro, ko un cik daudz vienlaicīgi drīkst un nedrīkst.

Link to comment
Share on other sites

Abus lielos, + cepeškrāsni, ja nekas cits mājā nav ieslēgts. Ja iet veļas mašīna + tējkanna + gludeklis vai mikroviļņu krāsns - tad neko!  

 

Silti iesaku apmainīt šo pret gāzes degļi + elektriskā cepeškrāsns!

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esmu jau samierinājies ar to, ka lietotāji grib pieslēgt 4 riņķu elektriskās plītis pie vienas fāzes. Nav jēgas moralizēt un stāstīt "gudras" lietas par strāvām  un jaudām, ja plīts jau ir nopirkta. Tādos gadījumos vienas fāzes jaudas trūkums tiek atrisināts ar, to plītij uzlieku 16A automātu. Tālāk jau tā ir lietotāja problēma, ja intensīvi vārot-cepot automātu laiku pa laikam sitīs laukā. Pie ikdienišķas lietošanas, problēmas ar pašas plīts lietošanu nebūs, jo parasti jau vairāk par 2 riņķiem vienlaicīgi neizmanto. Lielāka problēma ir pašā vienas fāzes pieslēguma mazaj­ā jaudā, kas noved pie tā, plīts vienlaicīga darbināšana kopā ar tējkannu, boileri, veļas mašīnu noved pie galvenā automāta atslēgšanos.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Teorētiski pie 220V un 20A tie ir 4,4kW.  Tāds režīms nav nopietns, jo automats pie 20A nostrādā. Tātad 16A reiz 220V un dabūjām 3,5kW. Gan jau lampiņas spīdēs, televizors drbosies un ventilators nosūcējā griezīsies, tā kā vismaz 500W jāatņem. dabūjam maksimums 3kW plītī vienlaicīgi, bet čaiņiku tad slēgt nekādā gadījumā nevarēs. Vadam obligāti jābūt uz 2,5 kvadrātiem kaparam un tas jāvelk pa taisno no sadales skapja. Ja mājā vecā alumīnija instalācija, tad ,katru reizi, kad sieva pankūkas ceps, pie mājas jāizsauc pažarnieku mašīna,lai dežūrē. Tas ka vadi sāks degt kādā sadalē, tikai tikai laika jautājums un pažarniekiem ilgi jāgaida nebūs :sarkasms:

Labots - Didzis
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Vēl jau jāņem vērā tas, ka ne vienmēr riņķis tiks maksimāli noslogots no jaudas patēriņa viedokļa, jo režīmi ir dažādi. Jūs mani, protams, apbēdinat, jo arī es iepriekš esmu dzīvojis ar gāzes degļiem un elektrisko plīti, tāpēc ar ko šādu nebiju saskāries. Jā, arī fāzes bija 3. Šobrīd ir tā, kā ir. Skaidrs, ka nākamo mitekli būs jāmeklē nevis pēc "patīk, nepatīk", bet pēc fāzēm un ampēriem. Tikmēr jācer, ka nekas slikts nenotiks.

Saslēdzu, kā teicāt, un viss darbojas. Paldies! Man centās ieskaidrot, ka elektroinstalācija ir gana svaiga. Viedais skaitītājs gan liecina par svaigumu, taču nevar zināt, kas līdz tam notiek.

Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag tik kritiski. Ja sievišķis ir gana advancēts, lai gatavotu uz 2 vai vairāk riņķiem vienlaicīgi, tad ātri piešaus roku - sapratīs ko var un ko nevar vienlaikus slēgt. I iemācīsies boileri izslēgt uz intensīvās gatavošanas laiku.

Link to comment
Share on other sites

 

 

jo automats pie 20A nostrādā.

 

Tā nu tīri nav! 20A automāts atkarībā no ražotāja niansēm un vides temperatūras pie vienmērīgas slodzes tur vairāk!   

Man dzīvoklī bija 20A , viena fāze, gāzes riņķi un tāpat regulāri blieza ieejas automātu ārā. Mūsdienās ir daudz jaudīgu patērētāju, lai pat bez elektriskās plīts būtu problēmas. 

Link to comment
Share on other sites

Didzi, ar B6 var 2kW tējkannā ūdeni uzvārīt. Ja automāts nav pieradināts, tad nominālu tur.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

Nu nevajag tik kritiski. Ja sievišķis ir gana advancēts, lai gatavotu uz 2 vai vairāk riņķiem vienlaicīgi, tad ātri piešaus roku - sapratīs ko var un ko nevar vienlaikus slēgt. I iemācīsies boileri izslēgt uz intensīvās gatavošanas laiku.

Mana sieviete gudra. Abi slēdzam laukā boileri. Man gan centās ieskaidrot, ka boileris patērē mazāk, ja visu laiku ir ieslēgts. Ar domu, ka tam temperatūru tikai jāuztur, nevis jāsilda no istabas temperatūras. Manas sajūtas gan ir pretējas. Pie tam, ja vakarā uzsildu 100l līdz 45 grādiem, pat no rīta varu siltā dušā ieiet. Īstenībā interesanti, ka vēlme pēc komforta rada diskomfortu. Nu, tādā ziņā, ka pie visa jāpiedomā utt. Tiem, kam domāšana kā tāda nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

 

 

anthropophagus, cik tu elektriķim samaksāji ?

Par laimi maz - vien 10 eur. Sanāk, ka nopirku 6m vadu pa 10 eur. Jā, varēju lētāk, bet tad jāizbrīvē laiks, lai dotos uz attiecīgu veikalu un tā.

Link to comment
Share on other sites

Galvenais ka maita paņēma!

Link to comment
Share on other sites

anthropophagus

Jā, 10 eur par visu. Acīmredzot saprata, ka kaut kas nav labi. No rokas neņēma.Teica, lai nolieku uz galda. :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...