Jump to content

Os X instalēšana


tasesitu
 Share

Recommended Posts

MacBook Pro 2011 gada, Cd-Rom vietā ieliku SSD. Vēlos uztaisīt clean Os X instalāciju. Iepriekš bija Os X Maverick 10.9.5 13F1112.

Instalāciju veicu no bootable USB kuru uztaisiju Windows ar TransMac programmu. Pašreiz esmu izmēģinājis 4 Os X versijas:

 

Mavericks 10.9.5 13F34

Mavericks 10.9.2

Mavericks 10.9.3

El Capitan

 

nevienu no tām nevaru veiksmīgi instalēt katrā instalācijas reizē parādās- stop zīme. Saprotu ka tas ir kaut kādas nesakritības dēļ. Tiesa gan neesmu izmēģinājis instalēt to pašu Os X versiju kura bija iepriekš- 10.9.5 13F1112, jo nevaru to atrast.

 

Vai tiešam lai pārinstalētu Os X vajag atrast identisku Os x kāds bija iepriekš ?! Kadēļ tas nav tik vienkārši kā ar Windows ?! :D 

 

Paldies !

Link to comment
Share on other sites

Nu nāksies samaksāt kādam kas prot uzinstalēt.

Ja nav čakaris ar datiem un tādu jezgu, tad jau vairāk pa 20€ diezvai būs.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu āboļspeciālists, taču emsu N reizes instalējis no ārējā CD-Rom. Smieklīgi ir, ka vari uzinstalēt no ne-mac CD-ROM, bet jau uzinstalēta sistēma lamājas un neļauj izmantot Ne-abola CD-ROM.

OSes versija ir mēreni pofig.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cd-Rom vietā ieliku SSD
  Vai tik atbilde neslēpjas te ?  Sistēmas disku loģiski būtu likt vecā HDD vietā un to savukārt CD-ROM vietā.
Link to comment
Share on other sites

Dodu 99.99%, ka tas TransMac neuztaisa pareizu instalācijas flešku.

Flaška jātaisa no Mac :)

Link to comment
Share on other sites

vismaz iepriekšējiem osx tukšā vietā liekot bija instalācijas tūlim augšā menu tāda neievērojama izvēlne vārdā disk tools vai partition manager, pa kuru bij jāpastaigā jāatķeksē un pēc tam instalācija notikās kā vajag.

 

un tas ka transmac var neuztaisīt pareizu boot usb (ko pēc pirmās pārlādes mac nesaprot) - mani neizbrīna. droši darīts ir ja viss tiek sagatavots strādājošā osx.

Link to comment
Share on other sites

Dodu 99.99%, ka tas TransMac neuztaisa pareizu instalācijas flešku.

 

Mac man ir nācies tikai pāris reizes pārinstalēt(ar domu nesalīdzināmi mazāk par win), bet vienmēr ar  TransMac  esmu taisījis būtojamu flašku ar instalāciju un vienmēr viss ir sanācis! 

 

Pievienojos padomam ielikt ssd vecā hdd vietā. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Skatos te makten gudri MACisti sanākuši.

Radās doma uzlikt MACOS uz HP C2D Lifebook  portativā kā vienīgo OS

Pameklējot info ir metodes kā to darīt. Bet visur aprakstošā daļa nepilnīga. Sakarā ar iespējamajām driveru problēmām, meklēju kādu savietojamības lisi, bet ar neatradu. Moš kādam ir zināms resurs, kur ir apkopots apraksts ar izmantoto instrumentāriju. Man nav MacOS neviens un kā tad var izveidot korektu USB flasku?

Link to comment
Share on other sites

it.invalīds, meklē vajadzīgo hakintoša instalācijas imagi un liec virsū! 

Variants kā paspēlēties ir oki, bet reālam darbam - nafig!  

Link to comment
Share on other sites

freebooterv

Vienmēr instalēju svaigu OS X no interneta. Uzreiz pēc ieslēgšanas Command+Option+R un sekojam norādēm.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Variants kā paspēlēties ir oki, bet reālam darbam - nafig!

Man ir tieši hackintosh setups darbam 80% bildes, 20% video. Tīri darbam. Un tādēļ, ka varu krāsas monitoriem salāgot daudz vieglāk, eksports ir daudz ātrāks, un lai cik naivi izklausītos - neviens kriptovīruss nepalaidīsies uz manas darbastacijas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

eksports ir daudz ātrāks

 

 kādu softu un cik ātrāks?

 

 

 

neviens kriptovīruss nepalaidīsies uz manas darbastacijas
 

 

Tu takš saproti ka var arī priekš MACOS kriptovīrusu uzrakstīt! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispar Command+Option+R ir Mac klaviatuurai. Kada rutka peec partiicijas?

tas ir recovery mode, atverās iekš boot ar klaviatūras kombināciju. particijas, jo es nezinu, vai viņa dzīvo biosā vai uz hdd atsevišķas partricijas, respektīvi nomainot hdd viņa var būt nepieejama, līdz ar to USB instalēšanas stiks ir vienīgā opcija

 

https://support.apple.com/en-gb/HT201314 


 

 

Tu takš saproti ka var arī priekš MACOS kriptovīrusu uzrakstīt! 

 

tu taču saproti, ka os x ir normāla programmu permission pārvaldība un bez tavas ziņas pa disku neviena draza ar root permission nevarēs palaisties? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

kādu softu un cik ātrāks?

Lightroom 6 ~20% ātrāks, Premiere pro ~10%. Final cut pro arī noder dažreiz, kad gribas ātri visu samontēt.

 

 

Tu takš saproti ka var arī priekš MACOS kriptovīrusu uzrakstīt!

Zinu. Neesmu no tiem idiotiem, kas saka, ka Maciem nav vīrusu, bet tāda iespēja ir daudz mazāka, nekā Windows darbinātam datoram ņemot vērā tirgus sadali statp Windows un Mac OS X.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ka os x ir normāla programmu permission pārvaldība un bez tavas ziņas pa disku neviena draza ar root permission nevarēs palaisties? 

Vai tad windows arī kopš vistas laikiem nav puslīdz normāla privilēģiju sistēma? Visa draza ir tikusi palaista ar lietotāja palīdzību vai izmantojot kādu windows vai 3 puses programmas ievainojamību...

 

 

 

ņemot vērā tirgus sadali statp Windows un Mac OS X.

 

Nemaz tik maza tirgus daļa viņiem nav, vēl jo vairāk lielākie apple lietotāji ir rietumu valstīs līdz ar to nosacīti varētu izspiest lielākas naudiņas... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nemaz tik maza tirgus daļa viņiem nav, vēl jo vairāk lielākie apple lietotāji ir rietumu valstīs līdz ar to nosacīti varētu izspiest lielākas naudiņas...

Pag pag, arī tas, ka es praktiski vienīgais lietotājs esmu arī ir faktors. Iespējamība, ka uz Windows būs vīruss, kas bez manas palīdzības sabojās manu darbu tomēr ir lielāka nekā uz OS X, kur bez paroles pat pulksteni samainīt nevar.

 

Tajā pašā laikā es ļoti labprāt strādātu uz Windows, jo OS X nav power useriem domāts (vismaz ne hackintosh gadījumā), jebkādu izmaiņu veikšana ir skabarga pakaļā. Windows ir vienkāršāk tas viss.

Link to comment
Share on other sites

Nu salīdzinot ar Windows, Mac, Linux u.c. ir niecīga lietotāju daļa, savukārt tas, ka tur it kā, uzsveru "it kā" nav problēmu ar vīrusiem ir tikai dēļ tā, ka neviens sevi cienošs vīrusu rakstītājs neies sevi apgrūtināt sīkumu dēļ, bet jebkuru aizsardzību ir iespējams apiet, ja pielieto smadzenes. To mēs labi redzam pie Android - pāris gadu laikā drazas ir vairāk, kā visā Windows pastāvēšanas laikā, jo Android ir populāra OS.

 Par hakintosh, jo vairāk uz laptopa un normālu darbu - nu nevajag fantazēt. Normālai foto/video apstrādei vajadzīgs jaudīgs PC, VGA ar spēcīgu CUDA atbalstu un ar vismaz 3, labāk 4 diskiem (softam un swap (jo swap labāk likt uz atsevišķa diska, nevis tā paša, kur sistēma), - divi ātri SSD), melnajam un gatavajam materiālam - divi terabaitīgi HDD. Kurā laptopā ko tādu var iebāzt ???

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Normālai foto/video apstrādei vajadzīgs jaudīgs PC, VGA ar spēcīgu CUDA atbalstu un ar vismaz 3, labāk 4 diskiem (softam un swap (jo swap labāk likt uz atsevišķa diska, nevis tā paša, kur sistēma), - divi ātri SSD), melnajam un gatavajam materiālam - divi terabaitīgi HDD. Kurā laptopā ko tādu var iebāzt ???
 

tādi laptopi ir, jāspēj tikai maksāt. http://www.amazon.com/18-4-inch-i7-5950HQ-NVIDIA-Windows-Computer/dp/B00YHU6FLW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1446383586&sr=8-1&keywords=msi+gaming+laptop+gtx+980+sli+4+ssd

viss kā pienākas, i7, 32 gb rāmis, veseli 2 gabali ssd un 2tb parastais cietais, un divas GTX 980m sli videokartes ar 16gb Vram, domāju diezgan neslikti varētu uz tāda pastrādāt

Link to comment
Share on other sites

 

 

OS X nav power useriem domāts
 

 

Ja  ar to domāts MS Office power user ,  tad jau gan   :)   

Iekš UK vairums  IT strādnieku lieto Mac.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kurā laptopā ko tādu var iebāzt ???

 

manā macbook pro šobrīd ir 1 SSD un 2 terabaitīgi WD + 2TB WD diski :D

 

 

 

Iekš UK vairums  IT strādnieku lieto Mac.

 

tas gan dēļ pieejamās softwares, tas ko linux useri man darba mokas pa termināļiem, man tam visam ir kāda GUI programmiņa, nekas nav jāatceras no galvas, visu var izdarīt ar 4 klikšķiem

Link to comment
Share on other sites

Ja ar to domāts MS Office power user , tad jau gan :) Iekš UK vairums IT strādnieku lieto Mac.

Ja lasam, tad lasam tikai daļu teikuma un bļaujam... :D

P.S. Statistiski var pierādīt???

 

jo OS X nav power useriem domāts (vismaz ne hackintosh gadījumā)

Un vismaz manā jomā, kur jācīnās ar katru pluginu, kuru vēlos uzlikt un pielāgot man ir čakars. No IT jomas gan man ir tālu, tikai parasta krāsu, asuma utt iestatījumu standartu maiņa pluginos.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ir tieši hackintosh setups darbam 80% bildes, 20% video. Tīri darbam.

Seems legit...

 

 

Iekš UK vairums IT strādnieku lieto Mac

Ko tad viņi darbā lieto? Photoshopu un Safari?

 

 

tas ir recovery mode, atverās iekš boot ar klaviatūras kombināciju. particijas, jo es nezinu, vai viņa dzīvo biosā vai uz hdd atsevišķas partricijas

Programmētājs.... mmmhm, noteikt... cirkus mākslinieks!

Link to comment
Share on other sites

Ieliec savu veco disku atpakaļ un uztaisi boot usb no tā:

1) novelkam OSX

2) Disk Utilities taisam restore no dmg uz usb

3) Būtojam no usb pie boot pieturot option / alt / -\=  sauciet kā gribiet

 

Domāju ka gļuks ir dēļ win taisītās fleškas

 

P.S. Maciem nāni bioss.

P.P.S un nevajag te ļaļaļa

P.P.P.S. Ja nu viss ir slikti, par 35 eiro aizbraukšu un to lietu nodarīšu (ceļš un PVN cenā iekšā, varu izrakstīt rēķinu uz firmu)

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

McB, 01 Nov 2015 - 15:16, teica: Iekš UK vairums IT strādnieku lieto Mac Ko tad viņi darbā lieto? Photoshopu un Safari?

 

bash, perl un python, āzi. 

Labots - shpokas
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Seems legit...

Sarkasms vai nopietni??!!

 

 

bash, perl un python, āzi.

Pirmie trīs ir kaut kur dzirdēti, bet man liekas, ka āzi tu esi ar kādu drukas kļūdu uzrakstījis.

Link to comment
Share on other sites

1. sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction

p.s usb nofamatējot un nosaucot pa "Untitled"

2. Izmantojot aplikāciju DiskmakerX http://diskmakerx.com/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ko tad viņi darbā lieto? Photoshopu un Safari?

 

Ja viņi programmē iOS appus  tad parasti Xcode.     Pārējie - ko pagadās,  Emacs , VIM , Sublime , Eclipse   utt 

 

Photoshop  ir māksliniekiem -  radošiem cilvēkiem.   :)

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

diskmakerx  spriežot pēc paplašinājuma ir MACos apps. Ir tad kāda metode stabila lai no Win vai Linux sataisītu to boot install flasku?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir tad kāda metode stabila lai no Win vai Linux sataisītu to boot install flasku?

TransMac. Esmu sainstalējis vairākus kompjus izmantojot šo tikai ar mazu Windows netbook un pieslēgumu internetam un 8GB USB flešku.

Link to comment
Share on other sites

A kāpēc autors lika ssd cd roma vietā? Tas ports manuprāt ir lenaks. Liec to ssd hdd vietā. 


Un hdd tur kur bija cdrom

Link to comment
Share on other sites

Ja viņi programmē iOS appus tad parasti Xcode. Pārējie - ko pagadās, Emacs , VIM , Sublime , Eclipse utt

Ak pareiz, visi, kas lieto MAC, programmē appus. It sevišķi tādi kā šīs tēmas aizsācējs.

 

A kāpēc autors lika ssd cd roma vietā? Tas ports manuprāt ir lenaks. Liec to ssd hdd vietā.

Kādā ziņā lēnāks? Pamato savu "domu"! Vai arī izdzēs savu postu.

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

kas lieto MAC, programmē appus.

 

 

Tāpēc es jau to sacīju tikai par IT strādniekiem.    

 

Ir jau arī citi ļaudis, redzēju vienu bābu, kas Apple Storē paņēma MacBook (to ar vienu usb portu),  tikai dēļ tā krāsas.    :)

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

http://apple.stackexchange.com/questions/127757/should-i-put-the-ssd-in-the-optical-or-main-bay-when-replacing-optical-drive

 

cd-rom 

Link Speed: 3 Gigabit
Negotiated Link Speed: 1.5 Gigabit

 

hdd bay

Link Speed: 3 Gigabit

Negotiated Link Speed: 3 Gigabit

 

Tur gan saka, ka ssd iekš cdrom jāliek tieši tādēļ ka tas ir lēnāks. Lai hdd nebremzētos vēl vairāk.

 

Es iekš cd liku hdd un ssd hdd vietā.

Link to comment
Share on other sites

A tev nešķiet ka tas ātrums ir tāpēc ka CD-ROMS VAIRĀK NEVELK?!?!?!?!

Puszābaks...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...