Jump to content

Atsauksmes par lētā gala 27 collu QHD monitoriem


ZeltaKontrobanda
 Share

Recommended Posts

Vēlos iegādāties QHD monitoru 27 collu izmērā bez pārliekas naudas izšķiešanas, un parokoties salidzini.lv esmu atradis Benq GW2765HT kā arī Philips 272C4QPJKAB par samērā labām cenām. Pagaidām sliecos uz Benq GW2765HT, jo nav īpaši dārgāks un krāsas it kā ir labākas. Gribētos zināt vai kādam ir pieredze viena vai abu lietošanā vai arī kāds labāks alternatīvs ko ieteikt (ja tas ir līdz ~400 eur cenā).

Link to comment
Share on other sites

nez es mazlieotu 4k AOC moni paņemu pa 280eur tad citi lieks biški ovepriced

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kautkāda parodija tas Yamakasi :D

 

Es arī kādu laiku nevarēju izvēlēties ko pirkt, svārstijos starp 28'' UHD un 27'' QHD.

Domu par UHD atmetu, jo man laptopam ir 14'' FHD un zinu cik viss ir sīks uz viņa,  skaidrs bij ka bez scaling'a tas UHD nebūs lietojams. 27'' QHD atkal izskatās apmēram tāpat kā 23'' FHD, varbūt nedaudz labāk.

 

Beigās izvēlējos 25'' Dell U2515h, kurš manuprāt ir 'spot on' pikseļa lieluma ziņā, kā arī pats par sevi izskatās labi. Tākā pirku divis monitorus, tad man bij svarīgi lai es varētu lietot abus uz viena Display Port'a, par Daisy Chaining to laikam sauc.

Par krāsām spriest nevaru, jo saprāšana no tā ir 0, bet nekādas dīvainības nemanu, vismaz oficiāli ir rūpnīcas kalibrēts.

Link to comment
Share on other sites

vismaz oficiāli ir rūpnīcas kalibrēts.

  Sasmējos ne pa jokam.  Kalibrējot monitoru, svarīga ir gan videokarte, gan monitora režīmi (gaišums/kontrasts/krāsu temperatūra), gan apkārtējais apgaismojums un ne tikai, pie tam - darbojoties gan monitora, gan VGA parametri mainās (noveco) - tā kā kalibrēšana jāatkārto vismaz pāris reizes gadā, vai pat biežāk.  Kalibrējot tiek izveidots konkrēts krāsu profils konkrētam dzelzim - divus moņus pie vienas VGA nekad nenokalibrēsi precīzi - pareizs profils tiks izveidots pēdējam, bet profilu lietos abi.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 Nē nu protams, rakstot wordā vai kodējot tam nav nozīmes, bet - parādi man kaut vienu datorlietotāju, kurš nekad neskatās savas vai draugu bildes, neskatās video Youtubē, vai torrentos "pirktos" šedevrus ? Nu var jau protams, skatīties, bet tur līdz bildes perfektumam ir tikpat tālu, kā mp3 līdz orķestra skanējumam koncertzālē :D.  Ne velti profesionālajiem kalibratoriem ir arī televizora kalibrēšanas iespēja - bet visi jau skatās pārspīlētās krāsas ar nepareizu balansu, 4:3 iztiepj uz 16:9 un uzskata, ka viss ir OK :D.  Mans uzskats - krāsainam objektam, vai cilvēka sejas krāsai, salīdzinot ar blakus esošā televizora vai monitora bildi, jābūt maksimāli vienādai.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man jau tā kalibrēšna bijusi - nebijusi, tik saku ka kautkāda kalibrēšana ir veikta, citiem pat tāda nav. Vai no tās ir kāda jēga, lai strīdas tie kam tā ir svarīga.


 

 

parādi man kaut vienu datorlietotāju, kurš nekad neskatās savas vai draugu bildes, neskatās video Youtubē

Skaidrs ka jebkurš skatā bildes, bet reti kurš tur krāsas pēta :D

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Arī šobrīd meklēju moni, pagaidām sliecos uz AOC Q2770PQU vai BenQ BL3200PT, bet varbūt ir vērts arī paskatīties, kas ir sanācis ar tiem jaunajiem 144hz IPS.

Link to comment
Share on other sites

bet varbūt ir vērts arī paskatīties, kas ir sanācis ar tiem jaunajiem 144hz IPS.

 

Ja tev ir video karte kas spēs izspiest 144fps tavās spēletās spelēs un papildus nauda tad uz priekšu

 

http://www.dateks.lv/cenas/lcd-monitori/109142_asus_mg279q_27_

 

144Hz principā jau domāts hardcore FPS spēļu faniem kuriem ir extra nauda kabatā. 

 

Šim ir FreeSync, tad vēlāms lai būtu AMD karte, Asus vēl izlaida Gsync variantu, bet nu tas domājams būs par 100-150e dārgāks... 

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Jā, tieši uz šito arī biju skatījies.

Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

 

 

Kāda tev ir video karte ? 
Paķēru R9 390. Priekš CSGO, LoL un vēl dažām būtu jāpietiek uz 1440 uz 144. 
Link to comment
Share on other sites

CS:GO jau nu noteikti pavilks bet ar citām spēlēm būs pavisam cits stāsts kur labi būs ja tos pašu 60 fps varēsi izspiest.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Pagāšnedēļ paņēmu DELL U2715H. Nez, liekas ka defaultās krāsas ir pilnīgā di**ā. Kaut gan vajadzētu būt super-duper salīdzinot ar TN matricām.

 

Nevaru saprast, varbūt brāķis, vai arī tā tas ir ar IPS matricām. Mēģināju visādus variantus ar vadiem(HDMI, DP, mDP), nekas nemainās. Pie cita PC arī tas pats.

 

Laikam jānes atpakaļ, 14 dienas vēl nav pagājušas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Laikam jānes atpakaļ, 14 dienas vēl nav pagājušas.

un tā katras 13 dienas un vienmēr lietojam jaunāko monitoru, par to neko nemaksājot 

Link to comment
Share on other sites

 

 

gan apkārtējais apgaismojums

 

vai tas nozīmē,ka nomainot telpā lampu,kura izdegusi,monitors ir jāpārkalibrē?

Link to comment
Share on other sites

ja man spēli nevelk uz 144fps minimums, uzlieku 85hz un ir ok. (ja spēle velk 85+fps) lielākais hz lēciens ir no 60 uz 85. no 85 uz augšu to tik ļoti nejūt. 1080p spēlmanis šeit. 290x.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja man spēli nevelk uz 144fps minimums, uzlieku 85hz un ir ok. (ja spēle velk 85+fps) lielākais hz lēciens ir no 60 uz 85. no 85 uz augšu to tik ļoti nejūt. 1080p spēlmanis šeit. 290x.
Vai tad runa iet par 1080p ? 
Link to comment
Share on other sites

iet runa par 144fps izspiešanu. uz tādu 1080p+ to grūti būs izspiest, tāpēc var uzlikt 120, 100 vai 85hz, atšķirībā kā kura spēle iet. ne vienmēr vajag 144. augstāk jau minēju, ka lielākais bumps ir no 60 uz 85hz, augstāk ejot to atšķirību tik ļoti nejūt.

Link to comment
Share on other sites

tāpēc var uzlikt 120, 100 vai 85hz, atšķirībā kā kura spēle iet.

Par 85 FPS tur var pat necerēt kur nu vel 120!  :mrgreen: Nezinu kur tu tādus skaitļus izrāvi. Kā jau iepriekš minēju labi būs ja tos pašus 60 FPS varēs izspiest!

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

nu bet, ja sāk skatīties uz 144hz monitora pusi, tad arī pērk attiecīgu-/as videokartes, lai to prieku pavilktu. 144HZ IPS monitors nemaksā kapeikas. ja to var atļauties, tad attiecīgu videokarti arī var. nesaprotu pēc kā vadījies metot šeit to video. ne tev ir informācija par autora dzelžiem, ne zini vai 144hz monitoru pirks. 

 

Nezinu kur tu tādus skaitļus izrāvi.

 

man nekas nav jārauj. es domāju loģiski.

 

edits: aj kā man besī, ka cilvēki met iekšā savus jautājumus citu topikos. neievēroju, ka pa 144hz interesējas pavisam cits cilvēks. taisiet savus topikus, lai nejauc galvu.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

nu bet, ja sāk skatīties uz 144hz monitora pusi, tad arī pērk attiecīgu-/as videokartes, lai to prieku pavilktu. 144HZ
Paķēru R9 390

Un tu domā ka ar šo karti pietiks ?  :mrgreen: Vai pat nebiji tik tālu izlasījis!

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

@@Toļiks,  un kur vaina tajā 390? Varbūt kādu no tām konsoļu spēlēm nevilks uz 144 nu un pofig - tas ir priekš CSGO, SF4 utt. Kad nokrītas zem 144, tad ir tie paši FreeSync un G-Sync atkarībā no kartes un monitora..

Link to comment
Share on other sites

@Toļiks,  un kur vaina tajā 390? Varbūt kādu no tām konsoļu spēlēm nevilks uz 144 nu un pofig - tas ir priekš CSGO, SF4 utt. Kad nokrītas zem 144, tad ir tie paši FreeSync un G-Sync atkarībā no kartes un monitora..

Nevilks nevis kaut kādu daļu bet gan lielāko daļu jauno spēļu! R9 390 nav nekādas vainas laba karte par savu cenu! Bet reti kurā spēlē tu redzēsi tos 144 FPS ja nu vienīgi tu spelē tikai CS:GO un neko citu neesi redzējis par kaut kādiem SF4 vispār nerunāšu. 1440p 144hz monitora pilnais potenciāls (varbūt) atveras tikai pie kādas GTX980TI kartiņas!

Īstenībā pat Titan X ir par īsu priekš 1440p 144hz monitora!

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

ne vienmēr iegādājas 144hz monitoru, lai varētu spēlēt witcher 3 u.c zvērus uz 144fps minimums. ja to kāds dara, tad arī rēķinās ar attiecīgu videokartes iegādi.  ;) deepspacemonkey jau teica, ka tas ir domāts priekš cs go. ar saprašanu grūti ietās, toļik? es, piemēram, ņēmu sev 144hz tikai un vienīgi dēļ cs go, jo es to spēli ikdienā arī spēlēju. battlefield 4 spēlēju uz 100hz, nolokoju uz 110fps max un esmu apmierināts. ja tomēr spēle nevelk pat tos 85fps, tad spēlēju ar tik, cik velk. zem 70 gan ir diezgan čābīgi, ja esi pieradis ar 144hz.

es personīgi nespēlēju single player spēles, principā tikai multiplayer. cs go, league, battlefield 4 un drīzumā arī overwatch. protams, witcher 3 u.c grafiski skaistās spēles lejupielādēju un padzenāju stundu.

Link to comment
Share on other sites

Tajos testos jau parasti ir MAX settingi, tāpēc FPS ir zems pat ar High end kartēm. var jau pieregulēt settingus un dabūt daudz labāku FPS nezaudejot daudz attēla kvalitāti...

 

Bet nu tas kurš interesējas par 144Hz, jau spelēs CSGO un LoL kas maigi sakot nav prasīgas speles un 85-144fps tur būs brīvi 


 

 

principā tikai multiplayer. cs go, league, battlefield 4 u

 

Principā var teikt, ka 144hz arī ir domāts tieši MP-fps spēlētajiem lai iegūtu nelielu priekšrocību.

 

Neviss lai mēģinatu izspiest 144fps no AAA single-player consoļu portiem ar kruto un neoptimizēto grafiku uz PC 

Labots - GaryII
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 deepspacemonkey jau teica, ka tas ir domāts priekš cs go. ar saprašanu grūti ietās, toļik?

Es tik nesaprotu loģiku priekš dažām novecojušām online spēlēm ir jāpērk tāds monitors ? 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Toļik, piekrītu, jaunajiem konsoļu portiem pilnīgi pietiktu ar 30hz - cenas būtu daudz zemākas :)

Link to comment
Share on other sites

tieši tā, tu nesaproti. league - populārākā spēle pasaulē, cs go - viena no populārākajām. neteiktu, ka kaut kas tur ir novecojis. grafika nav kā witcher 3, bet tāpēc tā spēle nav novecojusi. viņas ir tieši dzīvākās. līgā man 144hz nevajadzēja. pirku tikai dēļ cs go. tas man deva lielu advantage pret spēlētājiem, kam ir 60hz. augstāki herci ir tikai un vienīgi priekš šūteriem. nevar noliegt, ka spēlēšana ir daudz patīkamāka pat @league ar 144hz. 

neviens cs go pro spēlētājs nesēž uz 60hz monitora. visiem ir vismaz 120hz. e-sport, dēls.

Link to comment
Share on other sites

 

 

neteiktu, ka kaut kas tur ir novecojis. grafika nav kā witcher 3,

 

Pēc pusgada par Witcher 3 vairs neviens nerunās...bet cs go un league kā bija tā būs, CS vispār jau no gadsimta sakumā spelē :)   

 

144hz  MP fps domāts kā jau minēju

 

 

AAA SP spelēm principā Gsync vai Freesync ir daudz vairāk aktuāls, lai fps svārstības nogludinātu pie 45-60fps un pie lielākiem fps tearingu novērstu...

Link to comment
Share on other sites

DeepSpaceMonkey

Tam pašam MG279Q FreeSync kā reiz arī iestatīts uz 35-90hz un ņemot vērā esošo karšu veiktspēju - pareizs lēmums.

Link to comment
Share on other sites

Fantamass

144 hercu monitors jau vairāk neskaitās kruts! Jo ir iznācis jaunais ar 165 herciem! :mrgreen:

 

Lūk arī visa realitāte par herciem! Tikai vienu no piecām reizēm atminēja. :mrgreen:

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

bleķis ieradies, wolā. tehnoloģijas attīstās, labrīt.

linus tests ir nepareizs. ir jāpalieto monitors ilgāku laiku, lai pēc tam justu atšķirību. nedēļu minimums.

esmu jau minējis vairākas reizes, ka, čoms, kas nekad nav lietojis 144hz monitoru, atšķirību nejuta. (atnākot pie manis apskatīties kas tas pa 144hz zvēru ir) es redzu atšķirību jau browsojot second monitorā. (otram 60hz) redzu kā mouse pointeris raustās. tie, kas nav lietojuši 144hz, to nesapratīs, tāpēc skaidrot nav vērts.

 

Link to comment
Share on other sites

Fantamass
spēlē noteikti fps bija virs 120 un tests jebkurā gadījumā ir bezjēdzīgs.

Kā var būt virs 120 fps ja spēlē iestatījumos ir uzlikts uz 120hz ? Nekā nebija maksimālais fps tur ir 120! 

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

kā kā var būt? da tu tēlo muļķi vai esi nopietns? tu vispār saproti kas ir herci? vsync off un volā, kaut 200fps ja pc velk.

 

ko es vēlos paskaidrot ir šeit:

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Fantamass

Nemuldi blēņas! Vsync on = 60hz, 75hz, 120hz ,144hz.


 

 

ko es vēlos paskaidrot ir šeit:
Jā un tavas acis to redz tā pat kā redzams video tūlīt! 
Link to comment
Share on other sites

kur tu linus video redzi vsync on? kur? 

82a0372ac4.jpg

ja man acis rāda pareizi, tad tur ir off.

 

manis ieliktais video ir palēlināts, lai vieglāk varētu saskatīt atšķirību, bet to arī tu joprojām nesaproti.

Link to comment
Share on other sites

Vai ir droši overklokot monitoru teiksim no 60hz uz 75hz ? Un ja tas nav droši kas var notikt ?

Labots - Marwell
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...