Jump to content

Jautājums par 4K monitoriem


Martins1122
 Share

Recommended Posts

netflix arī ir diezgan mazs bitreits, ja nemaldos ~15-16mbps, nekā labāka jau īsti nav. torentos qhd un uhd praktiski nav, varbūt uz rokas pirkstiem saskaitāms. iespējams kaut kādus reklāmas rullīšus var atrast vienīgi. ja nu vienīgi pašam telefons vai kamera, kas spēj ierakstīt 4K.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Jā, tas būs īstais risinājums problēmai, kurai nekad nevajadzētu eksistēt.Filmēsim filmas paši uz saviem telefoniem un skatīsimies paši savus garadarbus.

 

4K ir priekš darba, atpūtai vēl tas formāts ir par zaļu. 

Cik tad tur tas 4k kontents uz ņetfikss. Neba ta visu viņi tur strīmo iekš 4k. 

 

Protamistiski, var jau būt, ka esmu cilvēks kas pērk austiņas un DAC'u, lai klausītos mūziku, nevis konkrētus skaņu darbus kas ir ierakstīti un izplatīti trejdeviņsimt bitu izšķirtspējā ar sample reitu virs 3 ghz.

Link to comment
Share on other sites

Galīgi nepiekrītu, ka 4K ir tikai profiem. Es HD kameru nopirku 2006, lai arī HD tv nopirku krietni vēlāk.

Un tagad varu priecāties par to, ka esmu tajā laikā filmējis HD. Tāpat arī tagad nopērkot 4K - pēc 10 gadiem Tu priecāsies, jo 4K mājās būs ikvienam.

Protams tam ir nozīme, ja tas patiešām ir reāls HD(vai 4K) nevis "parodijas telefonos".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Kameru ta es vēl saprastu, bet patlaban 4K televizoriem pielietojums nav, bet cena ir sāpīga.

Ptfū, patlaban vēl īsti 1080p nevar skatīties, kur nu vēl ko 4K. Tad, kad vismaz stabili visu varēs dabūt 1080p, nu tad varēs sākt atskaiti 4k televizoram.

Link to comment
Share on other sites

Tie kas pērk 4k TV paliek ar gariem deguniem jo 1080p izskatās labāk uz 1080p nevis uz 4k. Var jau nopirkt un pēc tam gaidīt gadi 5 kā minimums.  :mrgreen:

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja nu vienīgi pašam telefons vai kamera, kas spēj ierakstīt 4K.
Pirms muldi, noskaidro, ar ko atšķiras telefona vai amatieru kameras 4K no īsta, pro līmeņa 4K. 

 Tas būtu tāpat, kā salīdzīnāt telefona fotokameras 20 megapikseļu bildi ar FF matricas DSLR 20 megapikseļu bildi, piemēram abas 20x palielinājumā.

Link to comment
Share on other sites

3D jau praktiski ir nospradzis, tā isti nesācies. Domāju, ka lidzīgi būs ar 4K.Jā, gan jau kādi fani to izmantos, tāpat kā audiotehnikā 24bit 192kbps mūziku, bet tas diez vai būs masu produkts. Virszemes apraide uz 4K nav iespējama, no SAT ir lielas problēmas, disku nav, flešā 4K fails neliem iekšā, vajag cieto disku. Da nu i nafig parastam lietotājam to jāšanos . Ieies Rimčikā, nopirks orģinālo DVD pa rubli un būs laimīgs tāpat kā ar MP3  muzičku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es domāju tev nav taisnība. TV un SAT lēnām mirst, Latvijā lēnāk kā citur, bet pateicoties optiskajam internetam strīmošana zeļ un plaukst. visādi chromecasti un smartTV, vairs pat kabelis nav jāpērk, pietiek ar pliku internetu un skaties TV bez reklāmām kad un ko vēlies.

Link to comment
Share on other sites

Dzidzi, 24@192 gan nemirs(pašam tādi ir) - galu galā, labāk labu analogo signālu nociparot ar maximālo kvalitāti, pēc tam samazināt to var, bet palielināt gan ne :) A tā, principā, pilnīgi Tev piekrītu...
 

 

Kroop kā jau vienmēr sapņotājs un nerubī. Optika nav pieejama visur, strīmotais 4k on line(īstenībā arī 1080P) saturs ir konkrēti saspiests, pat parasts blu ray(off line media) ir nesalīdzināmi labāks. Piemēram es dzīvoju vecpilsētā - optika šeit nespīd. Labi, ka vismaz 10 mbit simetrisko var dabūt. Ar laiku var būt arī kas ātrāks(ja radio linki attīstīsies), bet ne jau optiku.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Nu lūk, patērētāji, kuri dzenas pēc daudzuma, ne kvalitātes. Šiem iesmērēsi 720P, pateiksi, ka tas ir 4k, un šie būs laimīgi - Placebo, tā teikt.

Link to comment
Share on other sites

tieši pretēji, ar internetu tu izvēlies kvalitāti un ko skatīties pats, ar TV tev jāskatās ko tev iesmērē.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Vecpilsētā optika varbūt arī nespīd, tik cilvēki dzīvo kur???? Pareizi!!! Mikrorajonos, kur optika ir iztikas minimums. Tas ka daži procenti iedzīvotāju dzīvo pāķos un vecpilsētās ir pilnīgs nieks pat LV. Tehnoloģiju centrā Āzijā, vecpilsētas kabeļiem nav šķērslis un no turienes visi šie jaukumi aizkavējoties vien par 5-10 gadi neizbēgami atnāks arī pie mums. Nebūtu tie dažādie 3D formāti, arī tā jau būtu ikdiena

Link to comment
Share on other sites

Bonifaacij, man draugs dzīvo US, Wašingtona, D.C., šim ir Comcast 4k inet TV un jaunākais 4k TV. Nets 500 mbit simetriskais (šoreiz ne par to cik tas maksā, daudziem no mums tas ir virs mēneša ienākumiem :) Viņs par netu un TV ir starā. Palūdzu, lai atsūta kadrus no kādas 4k pārraides kadrus. Kadrus samazināju uz 1080hd, starpība knapi 1%. Kompresija, placebo vai tomēr ne? :)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu nu, Rīgā dzīvo ap 50% valsts iedzīvotāju, bet ir arī citas pilsētas vēl - slinkums meklēt un analizēt statistiku, tik nu tā uz aci, tik kādi 5% iedzīvotāju varētu dzīvot tādā čuhņā kur tuvāko 10 gadu laikā neievilks optiku, vai citu līdzvērtīgu risinājumu. Pāķi tas tak ir labs latviešu vārds, nearko sliktāks par Ķenci, vai laucinieku.


Tāds pats placebo kā corolla vs A4 - rullē abi, bet kolīdz nauda ir - izvēle skaidra


Man radās iespaids ka komunistiski sociālistiskajā Vjetnamā internets un visādi, smartfoni, planšetes ir izplatītāks un pieejamāks nekā Baltkrievijā - tad atliek vien iedomāties kā lietas sastāv Dienvidkorejā!!!!!!! ASV, nervozi pīpē maliņā un domāju ka mēs ar, ar lielu blīkšķi

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Rīgā nedzīvo 50 %, Rīgā ap 30 %. Rīga ar apkārtējiem tuvējiem novadiem un tuvējām pilsētām varētu būt 50 %.

Ja par tēmu, 4k tagad ir jaunums, vairāk vai mazāk. Ļoti dārgi, ta nevajag viņu man pagaidām. Pareizi biedri izsakās, tas lai ir profiņiem, kam vajag. Kādreiz arī FullHD bija jaunums un maksāja dārgi, skat, tagad televizorus vai monitorus ar mazāku izšķirtspēju kā FullHD gandrīz nemaz veikalos netirgo. Paies daži gadi, varbūt tā pat notiks ar 4k, būs visiem modeļiem, sākot ar lētākajiem.

Protams, ja ir nauda un gribās, nav iemesla nepirkt, viens mans korišs sev nopirka 4k TV, palielījās, aš staroja viss... Man bija prieks par viņu. :)


 

 

3D jau praktiski ir nospradzis, tā isti nesācies.

Es tā neteiktu vis. Paskatīsimies, kas notiks, kad izaugs tie bērni, kurus tagad mammas un tēti uz 3D filmām kino vadā.

Labots - vvv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifācij, optika ir tikai daudzdzīvokļu darbaļauzu  guļamrajonos. Privātmaju rajonos optikas nav un arī nespīd, bet tur dzīvo kāreiz bagātākie cilvēki, kuri varētu atļauties 4K teļuku.

Tas,ka parastā televīzija mirs,i r taisnība. Vismaz man tā jau ir nomirusi, jo internetā skatīties ir daudz ērtāk, bet ne kvalitatīvāk. Reālā kaikā labu bildi var redzērt tikai un vienīgi no SAT. Visi strīmi ir ar parāk mazu bitraitu. Priekš HD jau parasts vara kabelis ar DSL gurst, jo nevelk bitraitu, bet 4K vajag ievērojami lielāku bitraitu. Es protams nerunāju par You tube bildes kvalitāti. 4K bitratam jābūt 50Mbps un vairāk. To var pacelt tikai optika.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Palūdzu, lai atsūta kadrus no kādas 4k pārraides kadrus. Kadrus samazināju uz 1080hd, starpība knapi 1%.

 

man liekas tā neviens neko nemēra, protams, ka ja labāko saspiež uz sūdīgāko, tad abi neatšķiras jo ir vienlīdz sūdīgi. tev 1080p bija jāapskeilo uz 4K un jāsalīdzina upskeilots pret native, tad varētu kaut kādu atšķirību redzēt. tas ir kā lietot titan x ar kaut kādu pentium 4 un pateikt, ka tas ir sūds, jo strādā tik pat slikti cik GT 610

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Didzi, man grūti spriest par pļavu hatām, bet tas noteikti nav vairākums. Manuprāt kā reiz lāpstas inženieri kā reiz ir masveidā ar vai bez kredīta sapirkuši visjaunākos 3 un 5 dē, nu relatīvi. No otras puses - ja reiz esi uzbūvējis suņubūdu pļavā, bet negribi būt bomzis - ņem kaut 10 SIM kartes un organizē sev normālu internetu, jebšu pērc groziem gatavubkontentu diskos lai nav jāsarkst mikrorajona iedzīvotāju priekšā ka vēl neesi jauno Bondu vai ko tur redzējis. Es pat teiktu tā - ja jau vari atļauties fazendu tad neskopojies un atļaujies arī sev un draugiem uzsaukt īstu kinoteātri kopā ar popkornu - 5 seansi mēnesī būs pilnīgi pietiekami!

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik skatos Ilgais ceļš kāpās. KRIEVISKI! Latviski vienkārši NAV! Esmu ar mieru nopirkt legālo variantu, izmeklējos. Bet NAV. Latviešu filma :(

 

 

Didzi, ir padomi par šo tēmu? Vienkārši sviests. Šeit vēl runā par 4k.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

ieleja, visu cieņu, tomēr apskaties cik sērijas tur ir un kādā kvalitātē... 720p tur ir konkrēts apskeils no riktīgi nodrillētas vieo kasetes :(

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
Latviski vienkārši NAV!

 

Tas vienkārši ir fuc inn autortiesības, par ko šajā forumā tā fano!

Nu kurš ies izlikt torrentu zinot ka viņu aiz žaunām ņems pa nopietno?

Jāņem piemērs no krievfašistiem - nah uz krievu filmu autortiesībām, jo tas pirmkārt ir kultūras mantojums un pieder tautai!!!

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...