Jump to content

Resīvers, kas no stereo vai 5.1 audio padod mono uz visiem kanāliem, DTS Neo:6 ?


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri,

Ir nepieciešams nodrošināt samerā tuvu esošas vairākas telpas/zonas ar fona mūziku: radio, mp3. 

Tā kā šīs zonas ir tieši 5, metu acis uz 5.1 AV resīveriem (AV, jo būs arī viens TV, kam var tikt padots 1 no vairākiem HDMI avotiem).

Ņemot vēra, ka katrā istabā būs 1 kanāls, tad nekāds stereo tur nespīd, un arī nav vajadzīgs - nepeiciešams pa visiem 5 kanāliem padot vienu un to pašu (visus IN kanālus).

Jautājums, vai tas ir realizējams ar jebkuru resīveri, vai arī man jāmeklē kas īpašs?

Ja kas īpašs, tad uz ko skatīties?

 

P.S. Vēl ir nepieciešamība, lai katri zonai varētu atsevišķi regulēt skaļumu.

P.P.S. Pagaidām plānots, ka katrā zonā būs četri 8 Ohm skaļruņi, kas būs saslēgti šādi: http://www.speakerimpedance.co.uk/?act=two_series_two_parallel2&page=calculator

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt diezgan utopisks plāns uztaisīt multizonu no parasta av resīvera, pie tam katram kanālam regulēt skaļumu neatkarīgi arī nespīd. Un cerams tu saproti, ka tie dažādie skaļruņu pāri tādā slēgumā katrs skanēs savā skaļumā? Šādiem mērķiem ir nepieciešams kas šāds, piemēram.

Link to comment
Share on other sites

Un cerams tu saproti, ka tie dažādie skaļruņu pāri tādā slēgumā katrs skanēs savā skaļumā?

Nebūs dažādi skaļruņu pāri, visi būs vienādi ar 8 Ohm. Saiti iedevu vien, lai slēgumu parādītu.

Un par tām multizonām: avots visām zonām būs viens.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Skaljumu individuaali reguleet nevareesi, tikai caur resiivera menu iebakstiit katrai istabai savu liimeni.

 

Interesanti, gan, kas tur vareetu skaneet, sasleedzot 20 skaljrunjus, pie viena AV resiivera... :)

Link to comment
Share on other sites

tikai caur resiivera menu iebakstiit katrai istabai savu liimeni.

Em, vai tad tas tie līmeņi neatbild par skaļumu? Un šajā gadījumā nav nepieciešams, lai labi skanētu, galvenais, lai skan :)

 

Lai vai kā, esmu atvērts arī citiem ieteikumiem. Galvenais, lai būtu "receiver" fīča ar vairākiem inputiem, kas visiem Out kanāliem, kuru skaļums ir regulējums, var padot vienu un to pašu signālu (mono).

Galvenais, lai ir lētāks nekā nnoname ieteiktais un ir pieejams te pat uz vietas (Latvijā).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Mani vēl satrauc cita lieta, vada garums un vai jau nav jāpāriet uz tam paredzētām lietām, kā jau noname minēja.

Link to comment
Share on other sites

ja jau nekādu dižo skaļumu, kvalitāti utt nevajag, tad var mēģināt likt jaudīgus stieples rezistorus virknē katrai iztabai un vispār pietiek tad ar mono pastiprekli

Link to comment
Share on other sites

Kaspar, ap 10-15m no resīvera (vai kas cits man nepieciešams) līdz tālākajam skaļrunim.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Cena jau tīkamāka, paldies.

Skatos, ka šim ir 4 ieejas. Kā ar šo iekārtu nodrošināt vairākus inputus + mono uz katru no tiem kanāliem? Ko likt pirms pastiprinātāja?

Kādu lēto AV resīveri + stereo to mono pārveidotāju pie Front izejām + 2 x  kanālu splitteri (1 uz 2) uz katru pastiprinātāja ieeju?

 

Vai arī resīverim var izmantot pre-out (subwoofer) izeju, kam teorētiski vajadzētu būt mono? Skatos, ka šim pieoneerim pre-out izejai cutoff frekvences var mainīt, gan nav ne jausmas cik lielās robežās (defaultā ir 100 Hz).

 

Un vai ar 30W RMS uz kanālu nebūs pa īsu, lai kaut cik jēdzīgi iekustinātu, piemēram, šos 4 skaļruņus iepriekš minētajā slēgumā? Vai arī meklēt 4 Ohm skaļruņus, kas man dotu max 12.5W jaudu 7.5W vietā uz vienu skaļruni?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Mani vēl satrauc cita lieta, vada garums

Nu man vienā objektā stāv parasts resīvers ar 4 tumbu izejām. Uz katru izeju pieslēgtas 5, 4, 4, 2 tumbas. Vadi tur ir čut ņe 100m uz kanālu. Rādžiņš fonā skan, apziņot arī var, vienīgi tam resīverim nevar regulēt skaļumu katrai izejai atsevišķi. Viss pieslēgts caur parastu mikšerpulti.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Vislētākais variants būtu paņemt kādas čipamp platītes un savākt pastūzi pašam

 

Tipa 3 šādus http://www.ebay.co.uk/itm/TPA3116D-2-CH-Class-D-50W-50W-H-Power-Stereo-Digital-Amplifier-Board-12V-CAR-/331656936687?hash=item4d384b3cef

Kastīti un barošanas bloks.  Daudzkārt lētāk, kā gatavs pastūzis. (Es vismaz tā darītu!)

 

Bet nu ja ar meistarošanu uz Jūs, tad es ņemtu 2 vai 3 gab 

http://www.ebay.co.uk/itm/SMSL-SA-S3-PRO-CLASS-D-AMPLIFIER-VERSTARKER-2-x-30-W-SCHWARZ-/262006140610?hash=item3d00c86ec2

;)

 

Sasummēt kopā labo ar kreiso kanālu un pēc tam signālu sadalīt var ar rezistoriem - mums takš te ir pāris elektronikas speci - lai uzmet shēmiņu. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Vajag kaut ko, ko varu drīzumā nopirkt te pat uz vietas un vēlams ar pēc iespējas mazāk komponentēm :)

Kaspara ieteiktais STA-450D vai 8 kanālu versija STA-850D liekas visai OK variants.

Tad principā mans jautājums ir, kā no AV resīvera dabūt padotā inputa mono versiju uz N kanāliem pastiprinātājam? Šis jautājums attiektos arī uz biedra ronalds_ piedāvāto risinājumu.

 

Un vēl šis:

Un vai ar 30W RMS uz kanālu nebūs pa īsu, lai kaut cik jēdzīgi iekustinātu, piemēram, šos 4 skaļruņus iepriekš minētajā slēgumā? Vai arī meklēt 4 Ohm skaļruņus, kas man dotu max 12.5W jaudu 7.5W vietā uz vienu skaļruni?
Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Signālu sadala apmēram šādi

post-62913-0-02447900-1444827837_thumb.jpg

 

Šeit shēma ar skaļuma regulatoriem un 3 kanāliem. Bet nu dalot uz 5 vai 6 kanāli ideja līdzīga.

 

Nedomāju ka kaut kas tāds ir gatavs pieejams. Bet nu salodēt - elementāri. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Var arī tupa salaist abus kanālus kopā ar vadu vai pāreju.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Nu tupa salaist abus kanālus kopā, un tad pieslēgt pie visām ieejām - īsti pareizi tas nebūs!

 

Vajag kā minimums pasīvo summatoru un spliteri uz rezistoriem.

Link to comment
Share on other sites

Paldies, ronald, doto shēmu vakarā iečekošu.

Kā ar to jaudu priekš 4 iepriekš minētajiem skaļruņiem? :) Gan tevis ieteiktajam SMSL SA-S3 PRO, gan Kaspara ieteiktajam ir 30W uz kanālu.

Link to comment
Share on other sites

Nu reāli 30w RMS ir diezgan daudz... 

 

 

Tam interjera skaļrunim rakstīts ka 40w jauda... Nu nu! Viņš bez akustiskā noformējuma un skanēs vienkārši briesmīgi lai neteiktu vairāk. Neko skaļi viņu tā vai tā nevarēs uzgriezt! 

Un cena! 30 EUR par tādu mēslu!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Nu, neko lētāku neatrodu + nav īsti mērķis ie***t kapeiku, šis tik tā kā piemērs iedots.

Max pieļaujamais dziļums ir 85 mm.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Uz analogo ieeju jau pofig to mono dabūt, bet ko te

 

 

kam var tikt padots 1 no vairākiem HDMI avotiem

Kaut ko atceros, ka agrāk bija stiprekļi un resīveri ar mono podziņu. Tagad nav?

Link to comment
Share on other sites

Tur es laikam ne tā izteicos: signālu resīveris var ņemt no HDMI, Optical u.t.t., bet izejas būs tikai analogās.

Entajiem budžeta modeļiem izskrēju cauri, bet mono podziņu neatradu :/

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nu reāli 30w RMS ir diezgan daudz...

Uz kanālu, ja uz skaļruni, tad tur ar 8 Ohm skaļruņiem sanāk vien 7.5W: http://medias.audiofanzine.com/images/normal/img-stage-line-sta-850d-948677.jpg

 

Par auto skaļruņiem: diez vai derēs, jo vajag kaut ko ar metāla resti pāri un kas neizskatās drausmīgi.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur es laikam ne tā izteicos: signālu resīveris var ņemt no HDMI, Optical u.t.t., bet izejas būs tikai analogās.
Vai es kaut ko neiebraucu vai tu nedasaki.

Nu ja resīverī iespraudīsi HDMI vai optiku un nav mono funkcijas, tad mono nedabūsi. Tur tad pa vidu starp resīveri un avotu vajag vēl kaut ko kas no HDMI vai optikas dod ārā analogo uz resīvera RCA.

Link to comment
Share on other sites

 

 

jo vajag kaut ko ar metāla resti pāri un kas neizskatās drausmīgi.

 

Visiem auto skaļruņiem restes parasti ir komplektā. Vienīgi melnā krāsā. Bet domāju ka zini, kur krāsas baloniņu nopirkt!  

Link to comment
Share on other sites

Nu ja resīverī iespraudīsi HDMI vai optiku un nav mono funkcijas, tad mono nedabūsi. Tur tad pa vidu starp resīveri un avotu vajag vēl kaut ko kas no HDMI vai optikas dod ārā analogo uz resīvera RCA.

Tieši tāpēc jautāju, kā no resīvera stereo (Front L un R) dabūt mono.

HDMI ir entie IN un 1xOUT, bet tā kā HDMI tiks izmantots tikai priekš video, tāpēc skaņu no tā nevajag dabūt.

Optical ir tikai IN un, manuprāt, dabūt signālu no Optical IN uz RCA OUT problēmām nevajadzētu būt. Labo, ja kļūdos.

 

Un restes šmestes, man arī smuku rāmīti vajag :D Apskatoties dažu restītes, nav nemaz tik slikti. Ir kāds iemesls, kāpēc ir speciāli griestu skaļruņi? Atradu arī baltus (gan apaļos) skaļruņus, kurus nevajadzētu pārkrāsot: http://www.salidzini.lv/search.php?q=PIONEER+TS-MR1600

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Piedod, bet es nesapratu šo ieteikumu.

Uz resīvera ieeju? Man ir iespējami vairāki skaņas avoti, kas ieies resīverā un no kuriem vienu brīvi izvēlētu pa analogajām Front (L R) izejām padošu uz āru (šo daļu vajadzētu pārvērst par mono).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

no kuriem vienu brīvi izvēlētu pa analogajām Front (L R) izejām padošu uz āru

Tās ir kas par izejām?

Tu domāji no resīvera, kur tumbu pieslēgumi? Tur tak vairs neko nevar izmainīt.

Jeb tev būs resīvers, kurš kalpos kā komutātors no kura tālāk ies signāls uz citu pastiprinātāju?

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Tas, cik sapratu pēc biedru teiktā, ir to-go risinājums. Jo pa visiem kanāliem vajag padot vienu un to pašu skaņu (mono) un katram kanālam ir nepieciešams regulēt skaļumu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
tad tur ar 8 Ohm skaļruņiem sanāk vien 7.5W

 

Tā ir mazākā problēma, jo tev taču tas būs fonam, ja tām tumbelēm ir ap 88dB/1w/1m, tad pie tiem 7w tie būs ap 97dB, pie tāda skaļuma vairs nevar sarunāties :D

 

Aizmirsti par jaudām un domā citas problēmas kā atrisināt.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Ar citām tu domā, kā pārveidot Front (L R) uz mono un padot uz pastiprinātāja inputiem? Vai arī ir vēl kāda problēma, ko tu saskati?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Apvienot L un R kanālus un tad visu var sadalīt pa 5 kanāliem var ar šādu vienkāršu shēmu.

post-62913-0-95336900-1444834933_thumb.png

8 rezistori pa 150 omiem. masa kopīga.Ja kļūdos - labojiet!

 

Atvainojiet par kvalitāti kā uz planšetes paintā sanāca uzķēpāt, tā ir...

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Paldies par shēmu, paprovēšu salikt. Gan gatavs pērkams variants būtu vislabāk :)

Skaļruņi pagaidām ir noskatīti šie: http://www.amcpro.eu/doc_list/PC%206%20Technical_specification.pdf

http://www.salidzini.lv/search.php?q=AMC+PC+PRO+6

 

Kopumā tas pagaidām izskatās šādi:

Pioneer VSX-329-K resīvers (radio, mp3 čerez USB), kas vēl var ņemt audio arī no TV caur tā optisko vai austiņu izeju (redzēs, kas ir)

+

Kaspara ieteiktais STA-850D (8 kanālu pastiprinātājs)

+

12x AMC PRO PC 6 skaļŗuņi (sākumā 3 zonām)

 

Vēl joprojām gan tiek meklēt kas jēdzīgs, kā pārvērst stereo uz multi kanālu mono priekš pastiprinātāja ieejām.

Ja kāds biedrs vēlas uzņemties šī pārveidotāja uztaisīšanu priekš 6 mono kānāliem ar  RCA štekeriem (vai kas tie tādi tam resīverim un pastiprinatājam), esmu ar mieru samaksāt. Jo ātrāk, jo labāk. Kaut kādu korpusiņu gan vajadzētu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tie skaļruņi tik 4 veikalos no salidzini.lv tavā linkā parādās. Domā būs iespējams 12 gab. dabūt?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut kādu korpusiņu gan vajadzētu

 

Kam te korpusiņu - rezistori takš maziņi! salodējam, noizolējam ar termokebrikiem. Sanāks tāds kā zirneklis - divi vadi vienā pusē, 5 otrā ;) 

Link to comment
Share on other sites

Korpusiņu un normālus štekerus vajag, lai nākotnē kāds cits bez problēmām varētu vadus spraudelēt.

Link to comment
Share on other sites

vēl pēc kādiem 50 postiem redzēsim variantu, kur skaņa tiek laista no sputņika caur viņpasauli

Link to comment
Share on other sites

Padjom, kas tev nepatīk? Izteicu vajadzības/sākotnējo ideju, biedri paskaidroja, ka tā nu gluži nedarās, pa čīpo neizsprukšu, un ieteica labāku risinājumu. Kur problēma?

Tev ir labāks variants? Dalies!

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...