Jump to content

Sveiciens no Zonas


Destructo
 Share

Recommended Posts

Destructo

@@Toļiks

 

Man kā Ukrainas nepilsonim ~90 Eiro + Proviants + aizkļūšana/atkļūšana līdz mājām Kijevā (~6 EUR) + Suvenīrīņš = ~105 EUR uz vienu dienu un absolūti katra centa vērts. 

 

Es netīšām autobusā satiku vienu meiteni no Latvijas, viņa lidoja caur Viļņu ar Wizzair (50 EUR turp/atpakaļ). 

Link to comment
Share on other sites

Fantamass

Bija tādas vietas kur bija aizliegts ganīties ?

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@Fantamass,

 

Lielākā daļa, protams, var ieslēgt dumpinieku un iet pret ieteikumiem, bet tur ir divi varianti - SBU tevi sašņorē (3 gadi čokā), gadījumos, ja šie pārkāpumi attiecas uz vietām kā ČAES, Duga, Pripete (Mazāk) vai arī tu esi gatavs spīdēt un paciest aurojošo dozimetru (blandoties pa mežiem un radiācijas plankumiem).

 

Pati Pripete jau tika vairākkārt mazgāta, ar cukuru un (neatceros) otru komponentu, līdz ar to viss tur ir visai tīrs, vistrakāk ir visos "magiļņikos", kuru tur ir apmēram gabali 20 - 30, vairums bez zīmēm. 

Link to comment
Share on other sites

Fantamass

Diezgan milzīga tur tā teritorija par vienu dienu laikam jau nevar paspēt visu izstaigāt. Klimats tur ir tāds pats kā Latvijā vai tomēr atšķiras ?

Link to comment
Share on other sites

Jauks labi izglītotu, pieredzējušu profesionāļu komandas darba rezultāts 1986 ajā. Piestāstit pasauli.

 

Uz Kištimu ru negribas braukt? Tur arī profesionāļu komanda strādāja, ilgi pirms černobiļas gada. Var ieguglēt, palasīt. Imho, ne mazāk kruti kā černobiļa bija. Tagad jau psrsija nav, pat krievijas vikipēdijā laikam ir raksts. Latviski arī mazliet kas googlējams.

Vispār, daudzi tur brauc? Manuprāt, vairākums baidītos tur braukt. Uz Pripeti.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@Fantamass

 

3 dienas ir pietiekoši lai visu izbraukātu krustām šķērsām, ja plāns ir stalkerot, tad laikam nedēļu vajagot.

 

Klimats... nūūū, ja LV tāds būtu es, protams, būtu starā, vēl pirms divām nedēļām bija +31, šodien Dņepropetrovskā bija 26. 


@@b25,

 

Man šķiet, ka apskates objekti varētu būt visai minimāli, jo pēc pieejamās informācijas tur tik vien kā Rezervāts ir.  

Link to comment
Share on other sites

Destructo
(labots)

@@deriksx,

 

mēģināšu, varbūt otrdien sanāks ielikt.  

@@j@nis,

 

Īsto stalkeru vairs nav palicis daudz, jo palielam zona jau visa ir izpētīta, bet tik un tā, ir cilvēki, kas joprojām ar šo nodarbi aizraujas, biju arī dažās mazsvarīgākās vietās, kas spēlē ir ietvertas. 

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

Wow, tik lēti tur! Arī ir doma, ka gribās uz turieni, bet līdz šim neko pētījis nebiju. Noteikti ierakstīšu plānos uz tuvāko gadu/diviem, kā sanāks ar laikiem...

Link to comment
Share on other sites

Destructo, malacis!

 

 

 

Baseins strādāja līdz pat 1996. gadam.
Nesapratu.

 

Bērnudārzā karte prikolīga, ir Smiltene un  - Венден, Вольмар.

Link to comment
Share on other sites

Destructo
(labots)

@@Zuxters,

 

Baseins darbojās līdz 1996, viņu lietoja cilvēki, kas strādāja AES, Pripete arī vēl ntos gadus bija apdzīvota pilsēta, līdz kkādam '92 tur ja nemaldos dzīvoja likvidatori un principā tikai pēc PSRS sabrukuma viņu pameta novārtā.  

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

līdz kkādam '92 tur ja nemaldos dzīvoja likvidatori un principā tikai pēc PSRS sabrukuma viņu pameta novārtā.

Ekstrēmi gan toreiz tur tās radiācijas bija vel vairāk. Tam baseinam nav logu interesanti tas ir darīts ar nolūku vai vandāļi viņus ir izdauzījuši?

Interesanti cik visā zonā ir iedzīvotāju.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Destructo
(labots)

@@Toļiks,

 

<2500 cilvēku, lielākoties Černobiļā, ~2000. 

 

p.s. tikko atgriezos no Austrumiem, joprojām skats visai bēdīgs, ir ntie blokposti, tanki, bruņumašīnas, armija.

 

Pozitīvais - mašīnas nekrata, un tiešām var just, ka ir pamiers. 

 

 

ja nu kādam interesē, no 1h18 min ir Pripete 1990, kā redziet, pilsēta joprojām bija perfektā stāvoklī. 

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

Man interesē, pa kuru brīdi tika izsisti lielākā daļa logu, un kur pazuda visas iedzīvotāju mantas (ok, elektroniku būtu loģiski iznīcināt, lai netiek pārdota tālāk pateicoties kādam veiklam darbonim, bet mēbeles, utt)?

Link to comment
Share on other sites

Destructo
(labots)

post-59757-0-17281400-1444057585_thumb.jpg

 

Netirgoja, bet deva par velti.

 

Kad tīrija pilsētu, mēbeles/mantas atzīmēja ar X/O

 

X - jāmet ārā

 

O - var lietot

 

O apzīmētās mantas glabāja baltās mājas pirmajā stāvā, respektīvi ja kādai no Zonas brigādēm kautko vajadzēja sadzīvei, viņas nogādāja uz nepieciešamajiem punktiem.

 

Bildē var redzēt kā baltā mājas pirmais stāvs izskatās šobrīd. 

 

Edit:

 

Mogiļņikus sākotnēji sauca Poļe Čuģes, jo vairums no viņiem tika pārrakti un viss vajadzīgais un vērtīgais tika tāpat izrakts un pārdots tālāk...

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

Kaut kur ekskursijas laikā bija redzama tehnika (īpaši lidojošā), kas tika izmantota seku likvidācijā? Tas būtu mans galvenais mērķis, lai dotos uz turieni un sabildētu...

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Tu noteikti domā Buryakovka. Nū, no interesantuma viedokļa tas noteikti varētu būt iespaidīgi, bet no drošības, es īsti nezinu, gan jau, ja tu netrīsies gar dzelžiem, problēmu nebūs, bet tā visa tehnika tur burtiski spīd.

Link to comment
Share on other sites

Vispār netā atradu šo un izskatās interesanti:

 

Rossokha (former vehicle graveyard):
51°09'14.4"N 29°58'58.8"E [51.154, 29.983]

 

Tā Buryakovka eksrēmāk izskatās...

Link to comment
Share on other sites

Tu noteikti domā Buryakovka.

Cik viņa tālu atrodas no Černobiļas ? 

 

Laikam šī ir tā vieta.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bērnudārzā karte prikolīga, ir Smiltene un - Венден, Вольмар.
Jopcik!!

Vakar lēnāk aizdedze darbojās. Šodien pielēca, Вольмар - Valmiera, bet Венден nezinu, google atrada kā Cēsis, pēc vietas kartē tā izskatās. Pежица - Rēzekne.

Link to comment
Share on other sites

Destructo
(labots)

Vindau (idiots) =/= Venden = Cēsis.

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@deriksx,

 

Ou, paldies!  :blush:  

 

Ja godīgi, es pats noklausījos šodien un man dažās vietās vienkārši ar nazi pār ausīm pārvilka, bet nu, vairs neko, tā kā brauciens bija iespaidiem bagāts, baigi laika daudz nebija piedomāt ko es tur pie sevis murmulēju. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vindau bija Ventspils. Venden ir Ceesu veesturiskais nosaukums, jo uz turieni apmetaa dziivot no Ventspils kurshu padziitaa Vendu tauta.

Link to comment
Share on other sites

Tiešām forša.

Uzdrīkstēšos atgādināt, ka šo prieku, tāpat kā Kištimu, cilvēcei " uzdāvināja " izglītotu speciālistu komandas darbs. Kuru izglītība bija pilna laika maģistra studiju ekvivalentā + nopietna pēcdiploma apmācība ar praksēm.

Komandēja priekus ar vismaz 10 gadu studijām un praksīti. Ekvivalenti doktoriem. PSRS sauca kandidat nauk. Vismaz 5 gadi dienas studiju, ne ar 3 lekciju dienām nedēļā. Piecām, sešām. Tad darbs un t.s aspirantūra 4-6 gadi.

Tie ir nevis melnstrādnieku, bet inteliģentu panākumi.

" u hohlov rvanul reaktor, a u nas na poļe pašet traktor ".

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...