Jump to content

4G internets mājai - LMT vs Bite vs Tele2


SaWI337
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , Rubb teica:

Nav man vads, pat nav iespējams! Radiolinks! Radiolinks <> mobīlais nets! Attiecīgi, arī nav problēmas ar kādām ir, vai arī notetikti būs, jāsaskarās mobīlā neta lietotājiem!

 

Nu forši tev. Man piemēram līdz pilsētai ir 13 km, meži, kalni. Lai iebūvētu rādiolinku man būtu jātaisa masts uz piecstāvenes jumta, nu nezinu vai tas ir vērts visa tā čakara. Jāiepērkt iekārtas, darbs, laiks, par internetu tomēr vienalga jāmaksā ir.

Link to comment
Share on other sites

Radiolinkiem ir pat vēl lielākas problēmas kā mobīlajam netam, jo ēters ir pilns vismaz Rīgā Imantā un arī Jelgavā ... tā kā nelielies ja Tev nav vada ...

Link to comment
Share on other sites

Man lattelecom prasījā kādreiz pie 1000Ls par pieslēgumu, lai gan vads pa ielu novilkts nesen. Nez kāpēc viņiem prāts nepietika atstāt galu pretī mājai, kur pēc tam pieslēgties, lai nav jārok pa ielu. Tāpēc arī sēžu uz mobilo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Dils teica:

Radiolinkiem ir pat vēl lielākas problēmas kā mobīlajam netam, jo ēters ir pilns vismaz Rīgā Imantā un arī Jelgavā ... tā kā nelielies ja Tev nav vada ...

Neliels sīkums - visi mobīlie operatori kādās frekvencēs darbojas? Vai tikai nav vienās un tajās pašās? Virziena antenas uz KATRU klientu ir iespējamas? NAV? Tiešām?

 

Labi, neliels offtops. Kam jāsaprot, tie sapratīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Rubb teica:

Neliels sīkums - visi mobīlie operatori kādās frekvencēs darbojas? Vai tikai nav vienās un tajās pašās?

Kāds te sakars ar mobīlā frekvencēm? Tās vismaz LV ir 800, 1800, 2600. RL ir 2.4 un 5 ghz. Un ir 3 galvenie operātori, man jau liekas ka tas neaizdi... to kanālu.

 

Un neviens nesaka ka virzien antenas nav iespējamas, problēma ir 2.4 un 5 ghz ir aizdir...

Labots - LagerLV
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Nesen Rīgā esmu licis 2 radio linkus priekš video, viss darbojas ideāli, var atrast brīvākus kanālus, itsevišķi 5ghz un nelielā attālumā visam jādarbojās ideāli.

Link to comment
Share on other sites

Rubb ja Tu esi viens lauka vidū ar savu radiolinku tad priecājies, bet ja 10 kaimiņi arī izvēlēsies radiolinku tad būs tieši tās pašas problēmas kas mobilajam netam . Pie tam tie radiolinki ir 10 gadu vecas tehnoloģijas un kanālu skaits ir ļoti mazs tajās frekvencēs salīdzinot ar mobilo netu...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , LagerLV teica:

Un neviens nesaka ka virzien antenas nav iespējamas, problēma ir 2.4 un 5 ghz ir aizdir...

Tev par radioviļņu izplatīšanos bišku jāpamācās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Bruketajs teica:

Līdz katram "tornim" var padot tik lielu sakaru kanālu, cik var, un sadalot uz klientu skaitu, rezultāts sanāk skumjš.

Nav tik traki. Tur kur radiolinks ir tā švakāk, bet daudzviet jau optika pie torņa pievilkta un tad praktiski pietiek, jo starp BS un iekārtām reti kad pietrūkst.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Rubb teica:

Pēdējo reizi kad skatījos, es it kā dzīvoju privātajā mājā... :p   Tik un tā mobīlo netu, kā pamata netu, nelietoju un nekad arī nelietošu, kamēr vien tas ir iespējams.

Tev tas radiolinks tāds normāls?

Man "laukos" ir Tele2 kā pamata nets. Cik testēts, jebkurā diennakts laikā kvalitāte ir +/- OK, ja neskaita ~pusnakti, kad reizēm viņiem kaut kas aiziet ciet. Bet nu tas pāriet pāris minūšu laikā.

Ātrums - kaut kādi 5-6 MB/s (jebšu ~40-50 Mbps), pings uz kaut kādu tvnet.lv šobrīd ap 15ms. Nez, man it kā pietiek.

Radiolinks krutāks? Cik maksā? Iekļaujas kaut kādos €10/mēn?

 

pirms 6 stundām , Bruketajs teica:

Un tā tas arī paliks, kamēr visi turpinās ignorēt fiziku un reklāmēt 4.5G... 4.83G 5G... 6G... 

Līdz katram "tornim" var padot tik lielu sakaru kanālu, cik var, un sadalot uz klientu skaitu, rezultāts sanāk skumjš. 

Tak nekas jauns tas nav. Vienīgais, kas mainās - tehnoloģijas. Visādi citādi problēmas tās pašas, kas bija arī pirms 10 un 20 gadiem. Tikai toreiz tās problēmas bija nevis mobilas, bet ar vadiem.

Ja pārstāsim ignorēt fiziku, tad vienīgais, kas notiks - atgriezīsimies 28.8Kbps analogās iezvanpieejas laikos un cīnīsimies ar tām pašām problēmām.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 9 stundām , Dils teica:

RubB visi nedzīvo 9stāvenēs un tad "sviests" ir vienīgā izvēle, pat 100m no tās 9stāvenes, jo 2,4 un 5 GHz jau ir aizdi....

Man ir tieši šāda situācija - 250m no daudzstāvenes, kur man ir optika un ar MT ac sektoreni padota man un maniem pāris kaimiņiem uz mājām. Tie 100mbit, kas pa vadu līdz sektorenei, man arī ir. Kaimiņi arī sākumā vilka kā traki, bet nu jau "tukšgaitā" tikai kādi 2-3mbit staigā. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Saprotiet, galvenā problēma nav "lauki" bet gan "puslauki" kur sabraukuši bari ar planšetēm, tīņiem un soctīkliem, kas nekad nebūs pa spēkam 4G tornim. 

Puslauki ir slaveni ar to, ka iespējas vēl nav, bet ambīcijas jau ir. Pie tādiem pieder arī Ozolnieki, bet es nevaru sūdzēties - Mikrotik NV2 lieliski tiek galā ar "aizlietajām" frekvencēm un man viss iet ideāli, pat neko nepārkāpjot un laikam pat netraucējot citiem. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...