Jump to content

Vai varu šajā portatīvajā nomainīt HDD uz SSD?


Vinils
 Share

Recommended Posts

Man ir šāds Toshiba laptops http://www.toshiba.co.uk/discontinued-products/satellite-r630-155/

 

Skatos uz SanDisk ultra II 480gb 2.5 inch SATA III SSD.

 

Tikai nav man ne mazākās jausmas vai es tā vienkārši varu nomainīt viņu. Vai izmērs derēs utt. Kā man par to pārliecināties?

Link to comment
Share on other sites

Man ir aizdomas ka jebkurā portablī, kurā ir 2.5" sata cietais, nevajadzētu būt problēmām ...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Man ir aizdomas ka jebkurā portablī, kurā ir 2.5" sata cietais, nevajadzētu būt problēmām ...

 

Biezums retos gadijumos ir jāņem vērā, sevišķi ja lapsis ir "slimais". 

Link to comment
Share on other sites

Liekas visiem var ielikt wraitera vietā 

 

Bet ātrums tad būs mazāks tam SSD diskam,ja pieslēdz CD rom vietā? 

 

P.S Vismaz manam specifikācijā tā rakstīts,ja pareizi saprotu.

 

• SATA 6 Gbps for hard drive • SATA 3 Gbps for optical drive

Labots - Norchello
Link to comment
Share on other sites

Vari likt, jo tas SSD ir 7 mm augsts, reti kurš HDD ir tik zems. Noņem vāciņu un paskaties HDD augstumu pēc specifikācijas, ir jau tādi brīnumi kā 5 mm, bet tas ir super retums. Vienīgais sistēmu jau ieteiktu no jauna likt.

Link to comment
Share on other sites

Nē, nevar. Šitam portjikam disks zibina citā sertifikātā. Tev vajadzēs pāreju nu perpendikula uz inventeri un tā ir dārga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Eu, nopietni. Kādēļ šitam McB ākstam ļauj piestāstit jebkuru tēmu?

 

Autor, varēsi ielikt. Un HDD liec disku rakstītāja vietā. Būs gan ātra sistēma, gan vieta storidžam. Un nebūs jāķēpājas ar ārējiem diskiem.

Labots - Senteevs
Link to comment
Share on other sites

Autors grib likt 480 Gb, vai tad portatīvai tas ir maz, priekškam vēl HDD saglabāt.

Link to comment
Share on other sites

Nu man portablis vienlaikus ir arī PLEX serveris. SSD sistēmai un 1TB HDD seriāliem/filmām. Ātri vien tā vieta aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Ja vajag glabāt tādu apjomus tad jau vajag NAS ar RAID, savādāk tas nenopietni izklausās! :)

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

NAS ir papildus ķēpa ar skatāmā materiāla iegūšanu + vēl viena ierīce, kas elektrību rij.

Link to comment
Share on other sites

Nez, neglabāju nevienu filmu un seriālu - noskatos un izdzēšu un pietiek vietas (kompis ar 250GB SDD bez HDD+WD My Cloud ar 2TB HDD)!

Labots - zulus
Link to comment
Share on other sites

lai neceptu jaunu tēmu-

vai ir vērts pirkt ssd desktop kompim, kuram plate atbalsta tikai sata 2, bet 99% ssd izmanto sata3. Cik saprotu sata ir atpakaļsavietojama ar dažādām versijām, bet ātrums būs mazāks (sata 2 3gb/s sata 3 6gb/s) vai tas neizmantotais ātrums būs tik liels, ka nav vērts pirkt ssd un jāmeklē jaunu plati?

Link to comment
Share on other sites

vai kāds var ieteikt kādu sakarīgu budžeta ssd, kuri tagad ir aktuāli internetveikalos, cik sapratu no citiem topikiem, no kingston lētā gala jāizvairās slikta kontroliera dēļ

Link to comment
Share on other sites

Sandisk, Corsair. Izvēle nu jau ir ļoti plaša. Visi būs ātrāki par mehānisku cieto disku.

Ja vien netaisīsi baigos benchmarkus un nav no svara katra milisekunde, tad nav īpaši no svara kuru budžeta variantu ņem.

Ieskatam: http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-recommendation-benchmark,3269.html

Labots - Senteevs
Link to comment
Share on other sites

Paskaties Samsung 650, lēti, ar labiem ātrumiem.

Link to comment
Share on other sites

Man tas laptops tolaik vēl skaitījās kā super slim and light. Varbūt kāds pēc bildēm var apstiprināt vai tur viss derēs?

Un kā ir ar mātes plati? Vispār atbalsta to SSD?

 

P.S. Cd Rom neizmantoju, bet nav īsti vajadzības pēcpapildus vietas un pēc skata arī nesaprotu kā tas notiek, jo tie SDD taču ir citā izmērā un tad tur sānā man paliktu nesmuka sprauga vai kā tas viss notiek?

 

bd8pb1uoz8xnycuy09ae_thumb.jpg

 

cfpmws5437erbnfpu0v_thumb.jpg

 

hjfwv47bn8rcz01sfesl_thumb.jpg

 

682oou2sry9inzp6jz2a_thumb.jpg

Labots - Vinils
Link to comment
Share on other sites

Derēs tev tur viss.

Un CD slotā HDD liek speciālos stiprinājumos. Saucās HDD caddy. Jāzina tikai diskdziņa augstums. 9 mm vai 12 mm. eBay ar šitiem ir pilns. Un caurums nepaliks. Izskatīsies kā tagad, tikai diskus nevarēsi ierakstīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šis HDD ir 9.5 mm augsts, jaunais SSD 7 mm, viss derēs.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Ar ko man aizpildīt brīvo vietu, lai tur nekas nekratītos?

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu redzējis, ka nav HDD stiprinājuma! Varbūt pirms tevis kāds Meistars ir pastrādājis! Uzlīmē plāno gumiju, kas domātu durvju šķirbu blīvēšanai. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

ir stiprinājumu vietas, bet es savā stulbajā galvā biju iedomājies, ka viņas nesakritīs ar jaunajiem SSD. Ok, paldies par atbidēm uz maniem tupajiem jautājumiem.

Labots - Vinils
Link to comment
Share on other sites

tikai diskus nevarēsi ierakstīt.

Disku rakstītājam var nopirkt ārējo caddy/kastīti ar USB kabeli ja ir plānots to šad un tad izmantot.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Kādas HDD kastes CD vietā, gatavie podi onānisti, nu tas  tā vārds saucās!

Link to comment
Share on other sites

kā pareizi notiek pāreja uz ssd? šādi būs pareizi?

pievieno ssd, biosā pārslēdz sata mode no ide uz ahci un tad būtojas no usb/cd ar windows instalāciju, uzinstalē to uz ssd un pēc tam veco windows no hdd var dzēst vienkārši nost?

Link to comment
Share on other sites

Šeit gribās runāt McBetona vārdiem - es nezinu vai topika autors spēs nomainīt hdd uz ssd, bet man tas būs elementāri izdarāms! Ierakstam googlē "laptop xxx disassembly" Būs video kā konkrētais modelis jājauc - izjaucam, nomainām hdd pārinstalējam sistēmu, noperkam usb hdd case, kur ieliekam veco hdd filmu glabāšanai.

Link to comment
Share on other sites

Nopirku ssd. Nomainīju un uzinstalēju svaigu windows. Biju cerējis, ka transfer speeds no ssd uz ārējo HDD ievērojami uzlabosies (līdz šim bija max 20MB/sec) un tagad tas ir līdz 28MB/sec. Itkā caur USB 2.0 vajadzētu izspiest pat līdz 60MB/sec tāpēc besaprotu kur ir problēma. Tā savādāk iet super un āatšķirība ir jūtama. Varbūt kāds zin problēmu transfer ātruma problēmas cēloni?

Jo tas bija galvenais iemesls viņa pirkšanai. HD filmas glabāju ārējā cietnī, kurš pieslēgts pie TV.

 

http://www.bildites.lv/viewer.php?file=drsk4hmxu82vdy7v41to.jpeg

 

Ja problēma nav risināma tad drošvien sūtīšu atpakaļ vai pārdošu. Ja kāds vēlas 150€ par to brīnumu.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tie SSD uz lieliem failiem nav nemaz diez ko ātri, reklāmā redzēto dali uz 7 un tas arī būs

Link to comment
Share on other sites

 

 

Biju cerējis, ka transfer speeds no ssd uz ārējo HDD ievērojami uzlabosies (līdz šim bija max 20MB/sec) un tagad tas ir līdz 28MB/sec. Itkā caur USB 2.0 vajadzētu izspiest pat līdz 60MB/sec tāpēc besaprotu kur ir problēma.

Kāpēc lai tur kaut kas baigi uzlabotos? Tu tak tāpat kopē iekšā tajā pašā ārējā HDD. Cik ātri viņš rakstīja, tik ātri arī turpinās rakstīt 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vinils, tev problēma ir iekš usb un ārējā diska! Tehnisks ierobežojums! Nomierinies un izbaudi ssd ātrumu!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāds sakars SSD ar datu kopēšanu uz ārējo HDD, pie tam caur USB2 ???  Ja lapsim nav USB3 vai eSATA porti (un atbilstošs ārējais HDD), nekas tev ātrāk nenotiks. Ja sākumā būtu pateicis, ka tā ir vienīgā vēlme, neviens tev SSD nebūtu ieteicis.

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja SSD ir sistēmai, lielākais ieguvums - sistēma kļust ātrāka. Kaut kāda failu kopēšana iekšā, ārā tas taču maza daļa no visa tā, kas tiek darīts ar datoru.

Link to comment
Share on other sites

Bet vai tad nebūtu jābūt ātraikai datu pāraidei?

  Kur tad tas ātrums radīsies ??? Ko dod tas, ka no SSD nolasās ātrāk, ja "pudeles kakls" ir USB2 un ārējais HDD, kuri vienkārši nespēj to datu plūsmu sagremot ?  Ja būtu eSATA un ārējais ar SSD - tad jā, būtu jūtams efekts.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Es i pārgājis us SSD only, uz PC ir 3 gab Intel SSD pa 240 Gb, filmu kopēšanai no diska uz disku ieguvums attiecībā pret HDD ir pamanāms, bet ne vairāk kaut kādinlīdz +50%. Pati sistēma ar lērumu sīku failu ir pilnīgi kas cits un tur arī ātrumi kamēr buffers nebeidzas būs pilnīgi citi

Link to comment
Share on other sites

snukurins, kāds vairs SATA 2, tač SATA 3 tagad. Un programmu instalēšana? Uzņem laiku kādai smagai programmai, cik ilgi tā instalējas uz HDD, cik uz SSD.

Neticēsiet, man lielākais prieks no SSD, kad pirmo reizi sev uzliku, bija par klusumu. HDD visu laiku trokšņoja.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja ir SATA 2 tad uz normāla PC nekādu dižo ieguvumu neredzu,OS ielādes ātrumi mani nesatrauc.
 

man ir diezgan jaudīgs 4kodolu i5 ar 8gb rāmi, bet par nelaimi pērkot plati nepiegriezu uzmanību, ka sata 2 tikai. gribi teikt nav vērts pirkt ssd? man jau iebūtošanas ātrums īsti nerausta, tāpat no rīta ieslēdzu un visu dienu iet, galvenais kas man interesē vai piemēram programmas ar kurām es strādāju (photoshop cc, audacity, sony vegas), ja šīs programmas uzinstalēju uz ssd tad taču tās atvēries ātrāk un materiāls arī renderēsies ātrāk vai arī tā nav?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...