Jump to content

Pēc hardware upgrade - windows nespēj izmantot visu ramu


SaWI337
 Share

Recommended Posts

Tika nomainīts CPU, MB un VGA, viss pārējais (tai skaitā rams) nemainīgs, problēmas uzradās tieši pēc apgreida.

 

UR9LHry.png

O7ZgQzv.png

 

Tiklīdz kā tiek izmantots 60% rams, windows sāk mest brīdinājumus, ka 'low on memory'. Kad sasniedz 65-67%, sākās pamatīgi gļuki (programmas met errorus, ka nespēj ko saglabāt, crasho spēles, iefreezojas renderings, metās windows alerti, lai saglabāju visu vajadzīgo, utt.). Lielāku patēriņu par 70% neesmu redzējis (uz vecā PC rekords bija ap 96%, arī tas pats 12GB rams).

 

Pieņemu, ka daudzas/programmas domā, ka ir pieejami tie 12GB un cenšās viņus pilnvērtīgi izmantot, beigās atduroties kaut kādai maģiskai 70% barjerai. Pārsvarā darbojos ar masīvām programmām (cinema 4d, after effects, utt.), tāpēc šī problēma ir ļoti kaitinoša, nevaru vairs sarenderēt pat vienkāršu 60 sekunžu video bez efektiem, jo aptrūkstās rams.

 

Pēc upgrade, šie sūdi notiek katru dienu, agrāk tas bija retums un tikai pie masīviem renderiem.

 

Licenzēts windows 8.1 + up to date un svaigi draiveri, bet pati win instalācija jau divus gadus veca.

Labots - SaWI337
Link to comment
Share on other sites

Pag, Tu nomainījis cpu un mb, bet winduli nepārinstalēji un ceri, ka viss uz urrā?

Kā redzi, tā nenotiek.

Vajag saņemties. 

Link to comment
Share on other sites

Windows pārinstalēšana šeit nav variants, savādāk nāksies ņemt pirātisko :/

Labots - SaWI337
Link to comment
Share on other sites

Nu W10 var lietot vēl kādu brīdi bez maksas.

Bet, ja pārinstalēšana nav variants, veiksmi nervu bendēšanā :good:

 

Ja w 8.1 ir legāls, tad vajag caur OS apdeitoties uz W10 un pēc tam taisīt tīro instali no diska/usb, tad arī w10 būs legāls. 

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

Man domāt bez pārinstalēšanas neiztikt. Uzzvani uz MS Latvijā un izstāsti sāpi, lai šie aktivizē pa telefonu. Vai tev jau tagad ir pus"legāls"?

Link to comment
Share on other sites

Ja šai OS ir legāla atslēga, tad kādas problēmas ar šo atslēgu uzinstalēt svaigu OS? Un jā, vecā OS ir instalēta uz citiem dzelžiem, nevar cerēt, ka pārmetot HDD uz jaunu kompi, vecā OS strādās un bez gļukie.

Link to comment
Share on other sites

Atslēga tika iegūta mācoties universitātē, bet nu jau esmu ārā un vairs nav pieejas 'studentu rīkiem'.

 

Runājot par windows 10 apgreidu - Man vēl aiz vien rakstās, lai gaidu (Install when you get a notification after July 29).

 

EDIT: Izskatās, ka var legāli apgreidoties arī manuāli, bet šo pagaidām atlikšu uz vēlāku laiku, varbūt izskanēs vēl kādi varianti. Neesmu sajūsmā par Win10.

Labots - SaWI337
Link to comment
Share on other sites

Nekādi droši varianti, kā win pārinstals šeit nevar būt. Vari mēģināt uzlikt dotās MB čipseta draiveri, bet tā arī tikai tāda bakstīšanās pa tumsu. Device menedžerī nekādu dzeltenu trīsstūrīšu nav?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nav vērts satraukties par legalitāti, jo apgreidojot dzelžus OEM automātiski kļūst nederīgs. 

 

Kāda komplektācija bija iepriekšējam kompi,? Visticamāk čipseta draiveri jāatjauno un nekas nav jāpārinstalē. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Atslēga tika iegūta mācoties universitātē, bet nu jau esmu ārā un vairs nav pieejas 'studentu rīkiem'.

Nu tātad tu lieto nelegālu kaku.

Tu pats neproti instalēt, bet samaksāt tautietim par darbu negribi. Taču pabalstīt ķīniešus un amerkāņus tu esi gatavs pa jebkādām summām. Latvietelis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Atslēga tika iegūta mācoties universitātē, bet nu jau esmu ārā un vairs nav pieejas 'studentu rīkiem'.

 Jau ar šo pietiek, lai OS vairs neskaitītos legāla.

 

 

Tika nomainīts CPU, MB un VGA,

 Ja ir OEM (visticamāk), mainot MB jāpērk jauna licence (tiesa, telefoniski aktivizēt visticamāk izdosies un no M$ viedakļa būs OK, bet no BSA viedokļa tava OS kļuva nelegāla jau kopš aizvēri universitātes durvis).

 Bet tā - ja pirms dzelžu maiņas sistēma būtu sagatavota šādai procedūrai (vismaz nonesti visi draiveri), iespējams, problēmas būtu mazāk.

Link to comment
Share on other sites

^ Jau domāju, kāpēc patriots vēl nav iepostojos. Vēl aiz vien neviens negrib izmantot tavus pakalpojumus? Diez kāpēc.. :taunt:

 

Anyway - es neuztraucos par legalitāti (šis ir mājas dators), vairāk uztraucos par stabilitāti.

 

Vecās detaļas;

 

AMD Phenom II 1045T

Asrock 970 Extreme 3 (Tagad ir Asus ROG Maximus VII Hero)

MSI HD 6950 DCII

Labots - SaWI337
Link to comment
Share on other sites

Parasti ar MB,CPU un RAM upgrade problēmu nav Windows sistēmām..

 

Varbūt problēma ir iekš 

 

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/simple-ways-to-increase-your-computers-performace-configuring-the-paging-file/

 

Swap fails, pēc upgrade ir disablēts vai par mazs...un tad ir iespējams problēmas, pat ja RAM it kā pietiek..

Ja atmiņa neviļ tad Video editing softiem vajag swapu..citādi problēmas...

Labots - GaryII
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar kādu kombināciju tu dabūji 12GB?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Parasti ar MB,CPU un RAM upgrade problēmu nav Windows sistēmām..

Tu esi debīls.

Link to comment
Share on other sites

 

 

es neuztraucos par legalitāti

  Nu tad kur problēma ??? Svaiga, tīra sistēma un nav problēmu, ja sirdsapziņa klusē.

 

 

Parasti ar MB,CPU un RAM upgrade problēmu

 Tiešām ??? Pastāstīsi sīkāk :lol: ?

 Oops, betons jau pasteidzās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1kārt, memtest tīrā boot (no kāda hirens cd vai usb flash vai tml)

tie 60% varētu vedināt domāt, ka otrs memory modulis nevēlas strādāt tādā režīmā kā ieslēgts (pieņemot ka tev tur 8GB + 4GB)

 

2kārt, windows pārinstall tukšā vietā. dabūt jebkuru w8.1. install media un izmantot veco seriālnumuru (gan jau ka strādā tikpat kā pirms 2g)

tas, ka tev tur device manager ir nedainstalēts smbus controller, liecina, ka rezultāts tev ir sanācis līki.

mainīt proci amd > intel un videokarti amd > nvidia - nav nekāds upgrade, bet vecās os ielikšana pavisam citā sistēmā.

Link to comment
Share on other sites

Tu esi debīls.

 

Pats debīls :D

 

Ir tas darīts jau kopš Win XP laikiem 

 

Tikai čipseta draiveri jaunajam MB jāuzinstallē un reaktivizē Win un strādā tālāk.

 

Bet nu ja rokas līkas, tad protams clean reinstall jataisa :D

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

@@SaWI337 - vai jau apskatījies PageFile settingus? Tagad no galvas nepateikšu, kur to Windows 8 atrod. Enīvei, uzliec izmēru uz "System managed", rebūtojies, un paskaties, kā ir tad.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tiešām ??? Pastāstīsi sīkāk

 

Ko tur stāstīt, es labāk nedaudz pačakarējos nekā taisu clean reinstall un visu softu lieku par jaunu...

 

Reku neliels helps, pašam gan nav tā bijis, ka vispār nebootojas (pat pēc vairākiem mēģinajumiem):

 

http://www.dowdandassociates.com/blog/content/howto-repair-windows-7-install-after-replacing-motherboard/

 

Protams ir bijuši "Zilie logi" un pēc restārt tik aiziet ar otro reizi, bet nu pēc jaunā MB draiveru installēšanas viss aiziet..

 

Protams ir vēlams sagatavot sistēmu pirms upgrade (deinstallejot vecos draiverus un citu vecā hardware softu..), ja vien vecā nav jau nosvilusi ;)

 

 

Bet es to ne katru reizi pats esmu darījis un ir bijis kad MB jau citos medību laukos..

  

P.S.

Topika autors kā redzams ir arī talu ticis, ja tiks ar RAM problemu galā, kā jau rakstīju pieļauju ka SwapFile settingi - biedrs @Vilx- arī uz to norāda ;)

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

@Garyll Izskatās, ka problēma tik tiešām varētu būt saistīta ar page/swap file.

 

Centos to izmainīt (ieslēgt pārējiem hdd), bet nekas nemainās (burtiski - pēc RR vecie iestatījumi). 

eZxzJGC.png

 

 

@jema modeli tagad nenosaukšu, bet 2x 2gb un 2x 4gb

 

@ervie memtestu jau pašā sākumā uztaisīju, likās ka nestrādā kāds sticks.

 

 

EDIT: Izdevās palielināt caur safe mode. Tagad task menedžerī labāks skats - idle vairs netiek izmantoti 46%/ram, bet gan 18%. Patestēšu un došu ziņu.

 

EDIT 2: Ar GTA V ieslēgtu fonā, izdevās ļoti smuki norenderēt problemātisku video bez nevienas kļūdas vai alerta (tika izmantoti 99%)! :) Liels paldies.

Labots - SaWI337
Link to comment
Share on other sites

 

 

memtestu jau pašā sākumā uztaisīju, likās ka nestrādā kāds sticks.
Nu tad nečakarē bobi, bet paeksperimentē, pēc kārtas bez viena, tad arī redzēsi, vai kas mainās.

 

 

 

Ko tur stāstīt, es labāk nedaudz pačakarējos nekā taisu clean reinstall

 Ja nesaprati, mans jautājums par pastāsti sīkāk, bija sarkasms :devil:. Ko nu kurš uzskata par lielāku čakaru . Esmu klonējis iepriekš sagatavotus sistēmas image visādos variantos, arī starp dažādām platformām, bet atslēgas vārds ir - iepriekš sagatavotus un draiveru nonešana ir tikai viena no nepieciešamajām darbībām - tā pa tiešo varēja tikai W95, W98 pārcelt un plikus draiverus pārinstalēt. Bet katrs jau izklaidējas kā grib.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Anyway - es neuztraucos par legalitāti (šis ir mājas dators), vairāk uztraucos par stabilitāti.

Kuras tev pašlaik nav...

Link to comment
Share on other sites

Šodien ievēroju, ka ir pazuduši visi logini (ieskaitot windows softus un visus pārlūkus). Pamēģināju šur tur ielogoties un restartēju PC - atkal visur pazuda logini. Sākās tieši pēc page file palielināšanas. Kur loģika? :?

 

EDIT: Refreshoju lapu un mani izlogoja ārā no boot.lv.. Autofillings strādā, saglabātās paroles nekur nav pazudušas, par laimi.

Labots - SaWI337
Link to comment
Share on other sites

Tas nav risinājums.

Vispār tieši tas ir šī gadījuma risinājums!

Ja tev vēl ir tas studentu Key, tad es pat ieteiktu pa taisno likt W10 (bez esošā softa saglabāšanas, svaigs ir svaigs). Ja nu gribi visu saglabāt, tad updreido.

Priekš upgrage nevajag pat USB flešķu - https://www.microsoft.com/lv-lv/software-download/windows10

Upgreidojot, tev key neprasīs. Winda paliks aktivizēta, kā tas ir šobrīd.

Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Risinājums slēpās tajā, ka bija nomainījusies temp mape (uz neeksistējošu). Varam slēgt ciet, savādāk kāds mani ar varu vēl piespiedīs pārinstalēt win  :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...