Jump to content

Meklēju papildspēkus StartUp veidošanā


TrakaisKodiens
 Share

Recommended Posts

 

 

pilna laika darbiniekus pieņemt neesat mēģinājuši, ja reiz laiks tik neierobežots un var noalgot gana augstas klases darbiniekus?
367 dienas bija kā piemērs, lai ilustrētu domu ka nākošajā dienā pēc termiņa beigām es prasīšu solīto rezultātu, tā jau ideālā variantā kā jau visiem - vajag vakar. Bet tā, nē nav jau tā ka pilna laika darbiniekus nekad nav bijusi vēlme pieņemt, bet tie kuri tiešām būtu pieņemami jau sen ir savākti un nodarbināti, kā arī dominē jau pieminētais viedoklis: zinu, māku, man ir labi, mainīt neko netaisos. Vēl protams svarīgs moments - nav jau tā ka IT izstrādnes vajag katru dienu. Tā kā nākas iztikt ar miksu: firmu pakalpojumi ( tur vismaz koderiem ir gani) vai konkrētiem gabaldarbiem piesaistīti mākslinieki, kuriem ar laikiem un atbildību ir tā kā ir un kuri jāgana pašrocīgi. Abos gadījumos ir savi plusi un mīnusi.
Link to comment
Share on other sites

Nu, man ar ir viens start-ups. Bet es esmu egoists pēc dabas un pats visu veidošu no nulles.

Uzskatu, ka jau bērnībā ir jāmāca pārzināt daudzas sfēras pa bišķiņai, jo kad pienāk studiju laiki, tad ir no kā izvēlēties. Nevis no bērnības kalties ar programmēšanu un visu dzīvi to vien zin kā tikai programmēt. Bet uzzīmēt kaut ko nemāk.

Lab, patiesībā jau neesmu egoists, bet es nevēlos nevienu citu piesaistīt, jo neticu, ka kāds cits spēs tērēt savu laiku un uzveidot tieši tā, kā es vēlos.

Protams, when its done, tad jā-kas vēlas var rakstīt savas programmas un varu nopirkt to. Tehnisko bāzi izsūtīšu. Nu gluži kā ar konsolistu dev aparātiem - ir Sony piķis, ir gamedev-am piķis. Bet maksā klients.

Labots - Edgars77
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nopietns? Kas strādā valsts pārvaldē

 

Domājams 60% ārpus Rīgas iedzīvotāju...

 

 

 

Rezultātā kad tie 3% iebīda pieminētos 95% sev vēlamajā gultnē

 

Rīgā drīzāk šie 3% ir vismaz 25% jo ka paskatās ierēdņu, deputātu, ministru deklarācijas var tik nobrīnīties, kur cilvēks ar apmērām 2000€ algu ir izveidojis tādus iekrājumus, ticis pie tik daudz un glauniem īpašumiem un vēl paspējis aizdot saviem draugiem, radiniekiem mistiski lielas summas.

Link to comment
Share on other sites

joprojām te esmu, joprojām strādāju 11-12h dienā,

 

Cik gadus jau tā rauj ?

 

Problēma strādājot >8h un brīvdienās un pat bez atveļinājumiem, pastāv reāls risks "izdegt"..

 

Un tad pēc n-tajiem gadiem taisīsi topiku, ka IT zb...gribu pārklvalificēites, ir tādi redzēti šiet... 

 

Tāpēc arī daļa pieredzējušu programmētāju, nemaz neraujās uz papildarbiem un saka ka nav laika, pat ja reāli tas ir..jo to labāk atvēlēt ģimenei vai hobijiem utt

 

 

Uzskatu, ka jau bērnībā ir jāmāca pārzināt daudzas sfēras pa bišķiņai, jo kad pienāk studiju laiki, tad ir no kā izvēlēties. Nevis no bērnības kalties ar programmēšanu un visu dzīvi to vien zin kā tikai programmēt. Bet uzzīmēt kaut ko nemāk.

 

Tieši tā, citādi beigās var izrādīties ka progammešana nepatīk vai piegriežās..vai vienkārši īsti nav talanta...

 

Pie tam ja ka programmetājs, arī nedaudz pārzini biznesu, vādību uc..tad tev ir pavisam citas iespējas dzīvē

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

Kādu pusotru gadu. Ir gan brīvdienas, gan aktīvi nodarbojos ar maratoniem, gan paliek laiks pāri, kad neko nedarīt kopā ar draudzeni.

 

Izdegt var ja tev ir tikai monitors un gulta, ja tu atrodi kaut kādu balansu un veidu kā restartēt baterijas, tad nav nemaz tik viegli pārpūlēties. Kā arī es varu strādāt no kurienes un kad gribu- 4dien dodos uz siltajām zemēm mēnesi kodēt no jūras krasta dzerot mohito. Papildus 20-30h nedēļā nav ļoti daudz, citi vairāk laika pavada auto braukājot no un uz darbu- kādreiz dzīvoju jelgavā, tad bija pasūdīgi, katru dienu 2.5h lai tiktu uz darbu un atpakaļ, tad gan vakarā vairs neko īpaši negribējās n nereti sāku strādāt ap 23 un beidzu 3os naktī, kamēr smadzenes atgāja. Toties pa tām 20h varu nopelnīt gandrīz 2. algu, brīva laika kad vienkārši ar pacaniem neko nedarīt un dzert alu katru dienu, bet nav pēc tā arī nekad nav bijusi vajadzība, toties ir kāposts, nav jāskaita nauda ,un praktiski visas iegribas pēc jaunākajiem āboliem, krutiem gadžetiem un dārgiem hobijiem varu apmierināt.

 

kā arī strādājot pie 2 lietām reizē var forši pārslēgties, kad paliek zajebal viens, tad tev viņš nav žerez negribu jāmoka kamēr vēmiens nāk, varu viegli padarīt kaut ko citu, un nereti darot otru izdomāju risinājumu pirmajam.


un protams lielu lomu spēlē tas, ka patīk tas ko daru. 12h dienā rukāt stroikā čerez negribu es tiešām nevarētu, kādreiz strādāju auto servisā- pašam patīk ņemties ap saviem dzelžiem un pa lielam vienkāršās lietas vienmēr skrūvēju pats, bet ne svešiem katru dienu. tad tur tiešām bija tā kā 17.55 instrumenti tiek izmesti no rokām un ātrāk prom, nevienu lieku minūti vairāk neuzkavēties. pieņemu ka lielai daļai tā ir arī ar programmēšanu. 17.55 tiek izslēgts dators un ne minūti ilgāk lūrēt ekrānā, nedod dievs vēl kaut ko darīt overtaimā

Labots - Guest
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

brīva laika nav

toties ir kāposts, nav jāskaita nauda

 

priekš kam vajadzīgs tas viens, ja nav otra?

parasti jau cilvēki pelna naudu, lai brīvā laikā to tērētu.

Link to comment
Share on other sites

tu esi izrāvis 2 vārdus no konteksta.

 

brīva laika, kad neko nedarīt un vienkārši katru dienu dzert alu uz ielas vai lūrēt griestos man nav. bet pārējam gan viņš vienmēr atrodas. 

Link to comment
Share on other sites

kroop,  vai Tu kodē  iekš php/javascript ?

kāpēc nevar pietiekoši daudz nopelnīt strādājot 40h nedēļā?

 

es zinu vienu,  kurš pārstrādājās  un nomira no programmu kodēšanas,  viņa draugi iepostēja condolences twitterī    :shok:

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

varu pietiekoši nopelnīt arī strādājot zem 20h nedēļā, bet man nevajag pietiekoši, man gribas daudz vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Mākslinieki ? Nepazīstu nevienu mākslinieku ( nav runa par web design ), kuram būtu vienaldzīga nauda. Tie, ko pazīstu ir mākslinieki, nevis sevi par tādiem sauc. Spēj iztikt par bez starpniekiem un paši tikt ar savu realizāciju galā. Nebarojot pārgudrus spriedelētājus. Dīvaini vai neticami, bet nauda tiem reāli tuvāka kā tiem IT speciem, kuri te kritizēja ( pamatoti ) topikautora ambīcijas.

 

Kādas verga dvēseles? Negrib nahaļavu kodēt simtiem stundu, tāpēc slikti cilvēki? Pateiktu krāvējam, apkopējam to ko te topikā, dabūtu piecstāvīgo gūzmu. Pat no tādiem, kas nemāk cv uzrakstīt.

 

Cik autoram nojēga, no kā sastāv IT projekts, toč tikai no kodēšanas? Tiešām? 4 vai 5? gadi biznesa studiju un gads LU DF neko nav devuši? Var iztikt bez tā, pusstundu paguglēt slinkums, bet " pravas kačāt " nav slinkums.

Link to comment
Share on other sites

šobrīd strādāju par kontraktoru jeb dedicated developer, ja tas būtu jādara brīvprātīgi pašnodarbināti- nu i nah. projekti pārsvarā ir miskastes no indijas kur viss ir slikti, vai pirms tam kādi citi idioti īrēti pa lēto un tev tas viss ir jālabo.

 

un visi ļoti labi zin austrumeiropas cenas, neviens nemaksās 400 gbp dienā, 3-4k eur uz rokas mēnesī max, ja esi labs speciālists. man pārslēgties kā pašnodarbinātam kontraktoram naudas ziņā ir pārāk mazs pieaugums pret pārējiem zaudējumiem, lai tas man būtu saistoši. plus vēl risks ka tev var viegli uzmest vai pabeidzot projektu pēc tam jāmeklē nākamais- risks kādu laiku palikt bez peļņas, jāņemas ar visādām management lietām un citādām muļķībām. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādi uz rokas pašnodarbinātam, resp IK? Klients maksā nnnnn€ un tava problēma ir nodokļu nomaksa, čakari. Algotam darbiniekam savādāk - darba devēja grāmatvedība aprēķina nodokļus, pārskaita budžetā un kas paliek, to uz darbinieka kontu.

 

Mākslinieki manā piemērā bija fizisko mākslas darbu radītāji, kuri paši arī realizē, izstādēs piedalās utml. Vienotrs interj dizainus taisījuši ( arī fiziskas konstrukcijas, ne tik zīmēja ).

Link to comment
Share on other sites

 

 

šobrīd strādāju par kontraktoru jeb dedicated developer

Tāpēc arī vari atļauties strādāt kautkādus overtaimus, jo strādā viens. Strādājot grupā nekādi overtaimi nesanāk, ja nestrādā visa grupa. Piemēram man sanāk tā ka pirmdienās no rītiem ir projekta tikšanās, pēctam katru dienu no rītiem grupas tikšanās, vakaros grupas atskaites, piektdienu vakaros projekta atskaites. Pavidam vēl 100 un viena apspriede.

Pati programēšana aizņem salīdzinoši mazu daļu laika, nekādam overtaimam tur vietas nav.

Link to comment
Share on other sites

reti strādāju viens, pārsvarā komandās.

 

izklausās ka tev ir lielas problēmas uzņēmumā ar produktivitāti. tas arī ir viens no iemesliem, kapēc kontraktora darbs man nav saistošs, pēc tam var būt problēmas ar uzdevumu sagatavošanu, 101 sanāksme dienā, raustīšana pa labi un pa kreisi, 101 change requests un galā vēl tev uzdirš, ko tik lēni strādā.

 

man ir saplānots sprints 2-3 nedēļas uz priekšu ar prioritātēm, un tad ir go live, jau šodien zinu ko darīšu pēc 2 nedēļām, aptuvena nojēga kādi uzdevumi būs pēc 1.5 mēneša, un dienā vajag 30 minūšu sanāksmi kur pārrunāt blokerus un padarīto tikai dēļ tā, ka ar klientu ir liela laika starpība un viņš darbu sāk, kad es beidzu. citos projektos vispār sanākam kopā reizi nedēļā atrādīt progresu, atliek 95% laika strādāšanai. protams sūdi gadās, ka nobrūk staging un visu dienu neko nevari darīt, jo jāmēģina tas atdzīvināt, bet tas notiek reti.

Link to comment
Share on other sites

Saplānots mums viss ir kārtīgi, projekts kā tāds jau nemainās gadiem, vairāk vai mazāk tāda izpēte - produktu izstrāde. Strādāju Airbus, tapēc visam jābūt 100% precīzi, atrunātam, izplānotam, notestētam, dokumentētam, kļūdas nav pieļaujamas kā tādas, tāpēc arī daudz papīrdarba, reportu, apspriežu utt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

izklausās ka tev ir lielas problēmas uzņēmumā ar produktivitāti

Ko līdz jāsāk ir darīt kautkas bišku sarežģītāks par 4. klasi/webdevelopmentu, sapulces ir vajadzīgas.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

o jā īstais ierunājās. sapulces ir vajadzīgas arī ja strādā nejēgas kam vajag 24/7 kontroli, savādāk dzen luni- tu noteikti ieraksties šai kategorijā.

Link to comment
Share on other sites

Kur var dabūt tos projektus, pie kuriem strādāt no mājām?  stack overflow?

Es labprāt pārvāktos uz citu zemi,  kur ir labāks klimats.

Link to comment
Share on other sites

es nemaz nezināju par šādu iespēju

vai darba devēji ir pārsvarā no UK?

 

man ir ļoti daudz kontaktu iekš LinkedIn, tie ir​ IT recruiters vairumā

Link to comment
Share on other sites

UN visi tie "koderi" lai strādātu pa velti, ko? kodē pats. Man neviens mājas lapu pa velti netaisīs. Vairāk kā skaidrs.  

Link to comment
Share on other sites

Tad noteikti domāts tēmas autoram. Ja 5-6 gadi studiju nav līdzējuši, varbūt forumieši par velti krutāk līdzēs, nekā 5-6 gadi studiju ;).

 

Ja cilvēks negrib saprast, ka kodēšana nav vienīgais IT spec darbs projektā, un cer dabūt par solījumu vīziju cilvēkus ar labu CV, tad kas cits atliek? Par solījumu nedabūt pat labu apkopēju!.

Superprojektu, kuri meklē entuziastus par velti, ir vairāk kā iedzīvotāju valstī;), ja pieskaita arī visas ne IT superidejas klāt;).

Sliktie IT šņiki, kuriem reizēm jāizspiež dienas garumā,,ko īsti grib klients?

Toč lai klīnerē, kodē, plāno vai kaut testē softu paši;).

Link to comment
Share on other sites

Tāda sajūta, ka šeit 90% virspār nesaprot ko nozīmē StartUp.

 

Kurš tev liek strādāt bez atalgojuma? Tu dabūsi īpašuma daļu no uzņēmuma.

 

Un nav jāstrādā pie idejas, kur pats neredzi perspektīvu.

 

Johaidī, tak normāla sistēma. Vairāki DOMUBIEDRI sametās kopā, dibina uzņēmumu, sadala darbus un strādā pie viena mērķa.

Link to comment
Share on other sites

IT jomā tās sistēma ir nedaudz savādāka. Sākums ir programmētājs ar savu demo produktu un tad visi mārketologi, biznesa bīdītāji un citi zvēri. Negatavs vai vispār neiesākts produkts bez programmētāja nav nekāda aršana un nekāds kopuzņēmums nesanāks no tukšas vietas. Liela daļa LV radītie IT produkti, kuri ir radīti tepat uz vietas, ir izgājuši šādu attīstības ceļu. Turklāt tie programmētāji parasti bija ar lielu pieredzi nevis, kas tikko iemācījušies programmēt.

 

Līdzīgi arī citās jomās, kur pamats ir ražotājs. Nesen čomiem savajadzējās virtuves iekārtu, pasūtīja, bet pēc pusgada pateica, ka nevar realizēt, jo galvenais konstruktors pacēlis cepuri un palikusi uzņēmuma tukša čaula, jo mazpilsētā tikpat kompetentu alternatīvu atrast tuvu neiespējami.

Labots - Mezavecis
Link to comment
Share on other sites

Ir diezgan daudz visādu iespēju, kur galvenā tomēr būs kaut kādas nozares speciālista ideja un tās iespējas, kas būs izdomātas un programmatūra tikai nodrošinās tam visam ietvaru ērtai lietošanai.

Link to comment
Share on other sites

Ideja ir jādefinē līdz konkrētām prasībām;).

" Programmatūra " uztaisīšana NAV tikai kodēšana! Koda rakstīšana ir tikai daļa no tās.

" Programmatūra tikai.............

Supper, prasības un speceni studijā, " tikai ";););).

Link to comment
Share on other sites

Tu pie kā vērsies?  

 

Es vēršos pie tiem kas grib lai viņam to visu pa velti dara, ne konkrēti pie tēmas autora tik tieši. Tāda lieta tagad pastāv. Meklē praktikantu uzņēmumā, kuram neko nemaksās, Labi ka jauns tikko no skolas sola ta vēl tā.

Link to comment
Share on other sites

Meklēt jau var to praktikantu, tikai cik daudz tas uzņēmums uz viņa nopelnīs? Nav jau sētnieks, kam pietiek iedot slotu un parādīt izmēžamo platību. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...