Jump to content

Fotogrāfiju pārdošana Latvijā


DeUld
 Share

Recommended Posts

Kas ir tie kanāli, pa kuriem tiek pārdotas/pirktas fotogrāfijas un fotoreportāžas medijiem par Latviju, tās kultūru un iedzīvotājiem? Nu, piemēram f64.lv - viens no veidiem, kā to foto aģentūra ir organizējusi ar pašpiesaistītiem fotogrāfiem.

 

Protams, ir zināmi starptautiskie foto portāli, kur ikvienam ir iespējas izveidot online profilu un izlikt savas bildes pārdošanai, un tad būtu jautājums, kuri no tiem ir atzītākie pārdošanas kanāli, kuros jelkāds meklē bildes par Latviju, tās kultūru, personībām un notikumiem Latvijā?

Labots - DeUld
Link to comment
Share on other sites

Leta, f64, flickr, shutterstock un citi - tak portālos zem bildēm rakstīts, kas da kam.

Link to comment
Share on other sites

Tas jā, piekrītu.

Plus drukājamas bildes privātajiem lielformātā - pēc atsauksmēm,galvenokārt, respektīvi, labu pieredzi vajag, lai pie tevis pasūtītu dārgu printējamu lielformāta bildi.

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs. Man šad tads kāds izrāda interesi par vienu otru bildi. Nevarētu gan teikt, ka es kādā veidā kaut ko mārketētu.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādas  muļķības. Tie, kas nodarbojas ar lielfomāta druku, arī prot ar lielām bildēm darboties. Pašam nevajag nekādus monitorus kalibrēt vai apstrādāt - aizsūti attēlu un  pēc dienas vari nākt pakaļ pēc 3x3m plakāta. Man zināmais kantoris pamatā strādā ar shutterstock, jo tur ir tas, kas ir vajadzīgs. Plikņi, "māksla" un citas izvirtības vajag citai kategorijai. 

Link to comment
Share on other sites

Tas bija domāts ja pats grib fočēt, apstrādāt un sagatavot drukai personīgi tās krutās bildes. Glaunās studijas un krutie fotospeci pērk tos krutos moņus un pariktes. Skaidrs, ka neatmaksājas amatiera nolūkiem, bet kas grib pelnīt naudu ar to.

Link to comment
Share on other sites

Un tomēr, jautājums, manuprāt, joprojām ir aktuāls.

Respektīvi, es nofočēju sudraba vāveri tūr ahūnā fonā, bilde vairāk kā OK, maziņās kūst, etc. pasaku stāsti, bet kur Es jamo varētu publicēt, ar savām autortiesībām, un tirgot?

Vienk. man vienai paziņai bija tāda situācija, ka viņa savu foto, ko bija publicējusi Instagramā(?!) ieraudzija tvnet`ā, par ko bija patīkami pārsteigta, tobiš, viņas foto ir TŪR, bet, jamie nebija šo uzrunājuši, vai viņi drīkst izmantot viņas foto priekš savām vajadzībām. Protams, toreiz viņa brēku necēla, tikai nopriecājās, ka tāda tipa portāls (būsim reāli - to sūdu lasa daudzi) publicēja tieši viņas bildi.

Tātad, kā tur īsti ir?

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka fotobankās. Ja nezini, kas tās tādas - Google tev pateiks gan fotobankas latvijā, gan vienkārši fotobankas. Protams, gan bildēm, gan fotogrāfam jāatbilst bankas kritērijiem (prasības ir atšķirīgas - no sakarīga amatiera līdz augstam pro līmenim, kā kurai bankai).

 Diezgan vecs raksts un vairāki linki vairs nedarbojas, bet pārējais jau nav mainījies, tādēļ palasi šo - autors Latvijā ir viens no pieredzējušākajiem šajā jomā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienk. man vienai paziņai bija tāda situācija, ka viņa savu foto, ko bija publicējusi Instagramā(?!) ieraudzija tvnet`ā, par ko bija patīkami pārsteigta, tobiš, viņas foto ir TŪR, bet, jamie nebija šo uzrunājuši, vai viņi drīkst izmantot viņas foto priekš savām vajadzībām.
iespējams, ka bilde bija publiska + cilvēks piekritis kaut kādiem licences noteikumiem, ka visas manas bildes visi izmanto par brīvu.

//es pats neizmantoju instagramu, tādēļ tās platformas licenci lasījis neesmu.

Link to comment
Share on other sites

...vienai paziņai bija tāda situācija...

Ja tā paziņa būtu izkasījusi vismaz šo:

By using our Service you understand and agree that we are providing a platform for you to post content, including photos, comments and other materials ("User Content"), to the Service and to share User Content publicly. This means that other Users may search for, see, use, or share any of your User Content that you make publicly available through the Service, consistent with the terms and conditions of this Privacy Policy and our Terms of Use

 tad nebūtu brīnījusies.  Nevienam nekas viņai nebija jāprasa vai jāmaksā, ja izliek bildi un citus datus kopīgai apskatei, jo reģistrējoties ir piekritusi, ka jebkurš ar bildi vai datiem var darīt ko vēlas.  Vispār jau pasaule debilizējas ģeometriskā progresijā ar visiem šiem facebook, twiteriem, draugiem, instagramiem u.c. drazu, liekot visur info par sevi, savām gaitām.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

Diezgan vecs raksts un vairāki linki vairs nedarbojas, bet pārējais jau nav mainījies, tādēļ palasi šo - autors Latvijā ir viens no pieredzējušākajiem šajā jomā.

 

Jā, tas ir izzinošs resurss, bet kopš tā laika, kad Tevis piespēlētais materiāls tapis, ir pagājuši teju 10 gadi. Kas ir mainījies laikā, kad arvien plašākas iespējas uzrodas, fotogrāfu un fotoamatieru diapazons paplašinās, cik veiksmīgi šobrīd izdodas ko nopārdot?

Link to comment
Share on other sites

fotogrāfu un fotoamatieru diapazons paplašinās

  Tieši tā un konkurence pieaug ģeometriskā progresijā, bet pamatā viss joprojām kā tajā rakstā, tikai dažas bankas izzudušas, dažas uzradušās.  Google > foto bank free > būs tev kaudzīte.  Pēti fotobanku prasības un ja atbilst tavam līmenim - mēģini ko aizsūtīt.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...