Jump to content

Pēc RAM upgrade iet linux, bet ne windows


yancis
 Share

Recommended Posts

Man ir portatīvais dators acer aspire kurā ir dual boot sistēma ar linux un windows 8.

ir divi ram sloti. līdz šim tajos bija iesprausti oriģināli līdz nākošie 1GB plus 2GB moduļi.

Tagad man uzradies papildus 8GB modulis. Ieliekot šo iekšā, vienu pašu vai arī jebkādā kombinācijā ar pārējiem diviem, linux iestartējas normāli, bet pie windows 8 dators restartējas kādas 2 sekundes pēc zilā windows logotipa parādīšanās. Dažreiz uz sekundi parādās uzraksts "preparing auto repair" vai kas tml, bet tāpat uzreiz restartējas.

 

Kas te varētu būt par vainu?

 

Linux free komanda rāda, ka ir tiešām ielikti tie 8GB.

Man gan laikam ir kaut kāds dīvains bios, jo tajā redzu gan procesoru, gan VRAM, bet neredzu nekur norādītu RAM.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet pie windows 8 dators restartējas kādas 2 sekundes pēc zilā windows logotipa parādīšanās.
 

 

 Nu un kur kļūdas paziņojums?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu un kur kļūdas paziņojums?

 

Nav nekāda kļūdas paziņojuma. Uz sekundi parādās windows logotips un tad dators momentā izslēdzas un sāk slēgties pa jaunam. Tā it kā būtu pazudusi elektrība (galda datoram), bet tā kā šis ir portatīvais tad tādu efektu var panākt turot nospiestu ieslēgšanas pogu. 

Link to comment
Share on other sites

Linux ir biki "svabadāks"  par atmiņas kļūdām, dažas apiet defaultā (atkarīgs no distras, tb, kā kompilēts kodols).

Windowsam nekas nekad nepatīk.

Bet vel var būt variants ka mātene ir cimperlīga. Paprovē ieslēgt Spread spectrum. Paprovē izņemt veco RAM ārā un palaist tikai ar to iegūto plāksni.

Link to comment
Share on other sites

Visdrīzāk, ka Win izmet "zilo" un restartējas, jo tas ir default setings. Ja var ielādēt win ar veco RAM komplektu, vajag paskatīties event logus, varbūt tur ir kas noderīgs

 

Varbūt kompis nesaprot 8GB vienā gabalā. Pēc sākotnējā posta var noprast, ka esi jau mēģinājis arī tikai jauno moduli vienu pašu. Varbūt BIOSā ir salikti kautkādi "cieti" atmiņas taimingi

Link to comment
Share on other sites

 

 

un daudziem lapsja biosiem ir sjaada iespeeja, ak dizjais spec?

Blyat, nu kad esmu pālī tad lasu tos teikumus kur ir cipari! Ak šausmas, ak vai, kā es uzdrīkstējos nepamanīt ka losim ir lapsis.

NU NEREDZĒJU!

 

P.S. Tikpat labi tā atmiņa citos dēļos var strādāt perfekti. Es šitā ņemu izbrāķētās atmiņas no datorveikaliem pa velti, un lietoju ka nemetās. Nesen viena Kingston atmiņa, kas bija jau nomarķēta ar 490M (Linuxā/BSD uzlikt maxmem 490M) izrādijās ka ļoti labi strādāja pavecā Asus dēlī. Tas gan tikai uz testiem, attālam klientam neriskēju likt tādu uz palikšanu, bet nu, 3 dēļi izbrāķēja, a vienā aizgāja. Not an exact science...

Link to comment
Share on other sites

moduļa izcelsme - http://www.ebay.co.uk/itm/111698197652?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Jā esmu mēģinājis likt vienu pašu, ar windows notiek tas pats.

Papildus es šodien provēju iziet memtest. (tā kā man ir dual boots, tad grub bootloader izvēlnē, kurā varu izvēlēties startēt windows vai linux, man rādās arī "Memtest 86+" vai kas tml, ņēmu to)

Memtest darbojas kādas 5sekundes un tad dators nosprāgt tāpat kā startējot windows - it kā būtu pazudusi strāva vai turēta ieslēgšanas poga.

 

Turpretī vecie RAMI šo testu iziet līdz galam.

Visdrīzāk modulis ir defektīvs, tā šķiet.

 

Es varu mājas apstākļos kaut ko mēģināt te tūnēt caur biosu?

Link to comment
Share on other sites

omg omg omg omg... Cik zinu moduļiem ir iespējams mainīt frekvenci un voltāžu, mazums kaut kas tāds? Bet nu labi, sapratu, nav, paldies. Cik šeit atsaucīga publika. omg omg omg omg omg... Dažreiz šķiet vispāŗ neko labāk neprasīt.

Link to comment
Share on other sites

Te nu tā iesiptā kapeika atspēlējas, būtu pircis tepat uz vietas nebūtu jālauza galvu. Vispār nesaprotu motivāciju sūtīt kaut ko tādu no ķīnas, bet nu laikam cilvēkiem iesipt pāris-piecus eirikus ir sports.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Te nu tā iesiptā kapeika atspēlējas
 

 

autora ieliktajā linkā ebay maksā 55$ 1a veikalā tas pats ram maksā 42€ nezinu tagadējo kursu, bet liekas, ka pat mīnusos varētu būt iebraucis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...