Jump to content

Portatīvā datora kontaktu ielodēšana


bloodB
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Ir tāda problēma, ka datoram tika izlauzts barošanas kontakts, kurš izveidoja pamatīgu caurumu platē. Tas notika janvārī. Līdz šīm brīdim kaut kā vislaik izdevās salabot datoru ar nepārtrauktu pārlodēšanu, bet tagad tas caurums ir tik liels, ka alvai pat nav kur pieķerties. Izdomāju pat tik tāli, ka cauruma vietā ieliku mazu uzgriezni, kurš izveidotu kontaktu. Bet vislaik kā izveidojās kontakts ar plati un barošanas kontakta kājiņu, tā veidojās īssavienojums un viss sāk zibeņot.

Vai kāds ir saskāries ar šādu problēmu?

Bildes: http://failiem.lv/g/tjkjttm#aa/IMG-20150827-WA0013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Satriecoši, viens topiks labāks par citu. Es teiktu, ka tai platei ir genocht un tev nevajadzētu aiztikt lodāmuru.

Link to comment
Share on other sites

Apsveicami skaisti pats visu esi sap1sis!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

atbildot uz tavu jautājumu- Vai kāds ir saskāries ar šādu problēmu? Parasti cilvēki paši/vai lūdz kādu salabot, nevis čakarē plati pusgada garumā. Tur netālu i dabūt īso plates starpslāņos. Ja nevar iegūt labu kontaktu turpat pielodējot, tad papildus paralēli var ar vadiņu pielodēt platē citā vietā, kur ir pietiekami liels laukums pielodēšanai un pašu ligzdu nostiprināt, lai nekust ar jebkādiem līdzekļiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

EDIT

 

Pilnmēness :D Ilgi krājās, kamēr nobrieda :D

Ja pats vēl kaut ko darīsi, varēs izmest.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Izmest īsti vēl nē, bet tur ļoti prātīgi un kārtīgi jāsalabo, kamēr vēl starpslāņos īsais nav iemeties. Bet autoram pašam jāaizliedz tur skarties klāt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tā veidojās īssavienojums un viss sāk zibeņot.
Nu es nebūtu tik pārliecināts, ka nav jau vēl kas nosvilināts.
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Visi gudri, bet palīdzēja tikai viens. Kompis strādā ar uzlādētu bateriju, za to so viss pārējais ir neskarts.

Ja lodēju ar vadiņu, tad man vajadzētu pielodēt uz tā celiņa vai vienalga kādā vietā uz plates, lai būtu kontakts?

Un ja tiek nokasīts plates 1. izolējošais slānis (zilā krāsa), vai tajā vietā visur neveidojas kontakts?

 

To e = d:

Labs variants, tikai ar kompi būs jāstrādā skolā. + Baterija tur max 2h. Bet vismaz paldies par ieteikumu.

Labots - bloodB
Link to comment
Share on other sites

uztaisi baterijai ārējo lādētāju. nebūs jāčakarējas ar to palti. uzlādēsi baču, pastrādāsi, ņemsi baču ārā, uzlādēsi un atkal mierīgi strādāsi. salauzt arī tur maz ko var.

Link to comment
Share on other sites

man vajadzētu pielodēt uz tā celiņa vai vienalga kādā vietā uz plates

  Un kā pats domā ? Skaties, kur tas celiņš aiziet un meklē vietu, kur visērtāk pielodēt (protams, labāk pēc iespējas īsāku vadu) - pielodēsi ne pie tā - visticamāk būs dūmi.

 

 

tiek nokasīts plates 1. izolējošais slānis

Tieši tāpat, kā nokasot izolāciju no vada - protams, ka kontakts tur būs. 

 Nu cīnies, cīnies, izskatās gan, ka saprašana par šādiem darbiem tev pašvaka, bet - ar kaut ko jau jāsāk.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Autoram ieteiktu nokasīt tur, kur skalps, tā, cauri kaulam un pielodēt pāris vadiņus... :>

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Ir labi ja dari pats, bet jābūt robežai... :wacko2:

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Autoram var ieteikt aiznest šo plati meistaram, kaut biedram Markei (ja ņemsies labot)

Lai saglābtu šo plati, jābūt pieredzei! Kaut arī man pārlodēt ligzdu laptopam nesagādā grūtības, šādas plates remontam klāt neķertos!

Un pie reizes palūgt lai uzdāvina pāris neejošas plates uz ko patrenēties lodēt!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir labi ja dari pats, bet jābūt robežai..

 

Bomār, Tu, piemēram, zobus arī labo pats? Nu tak nē!?

Nesaprotu, kāpēc tieši IT joma un elektronikas remonts ir tā sfēra, kur katrs otrais iedomājas, ka ir speciālists? Tikpat labi ar tām pašām iemaņām un zināšanām varēja iet arī savam autiņam vārstus paregulēt. Bet nē! Tur, redz, klāt neķeras! Cilvēkam ir jādara tas, ko viņš prot, nevis jāsabojā līdz galam tas, kas vēl sākotnēji ir viegli un ātri salabojams, ja zin, ko dara.

 

 

 

utoram var ieteikt aiznest šo plati meistaram, kaut biedram Markei (ja ņemsies labot)

 

Es Markei vietā šādus gudriniekus sūtītu trīs mājas tālāk bez jebkādas domāšanas, lai nākamreiz zin, kur nagus bāž! Vispirms sabojā un tad "lūdzu palīdziet". Un tad kad remontējot, meistaram kaut kas nesanāks un tas štrunts uz galda nobeigsies pavsam, vainīgs jau būs meistars, nevis topošais inženieris, kas jau pastrādājis pirmais.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es Markei vietā šādus gudriniekus sūtītu trīs mājas tālāk bez jebkādas domāšanas

nu pag, par ko maksāt "specam" (<c> betons). ja "specs" apņemas to izdarīt par samaksu un vel kaut ko garantē - kāda problēma? ja jau sākumā pasaka, ka nevarēs, tad nu airējam paši tālāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labs variants, tikai ar kompi būs jāstrādā skolā.

Ceru ka ne par skolotāju. Tādiem dauniem nevajadzētu ieņemt svarīgus amatus.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...