Jump to content

nedārgs planšetdators skolniekam

Recommended Posts

martinno

Ja vajag tikai pasērfot, u.t.t. - tad būs ok. Es vienu brīdi metu acis uz šo izstrādājumu, biju bodē, paspaidīju - viss apmierināja.

Hmm, kurā klasē skolnieks mācās? Baidos, ka šitāds verķis tiešām ir tikai rotaļlieta internetam, skaipam u.t.t. un pat tad ekrāns stipri par mazu (vispār neatzīstu displejus zem 14").  Ja arī šobrīd kādā zemākā klasē būs pietiekami, tad jau pēc pāris gadiem mācību procesam būs stipri garām.  Tad jau drīzāk ko tādu.

• Patīk 2
ieleja

kaut kāds vājprāts!

es prasīju viedokli par vienu konkrētu planšeti, un kā Windows 8.1 jutīsies ar 1 GB atmiņas, bet man te iedeva padomus kā dzīvot tālāk

video montāžu vai skaņas apstrādi

ierastās nodarbes pirmklasniekam, aha

• Patīk 2
Raivīc un AugstaisSens ir diezgan akli āpši.

Kļūdies - pareizāk būtu - reāli domāt spējīgi. Planšete, jo vairāk skolēnam, ir galīgi bezjēdzīga lietat, jo izņemot spēles un internetu (kas visdrīzāk nozīmēs nepārtrauktu sēdēšanu draugos) nekam citam nav lietojama, savukārt 8" displejs nozīmē briļļu iegādi sačakarētajai redzei jau pēc dažiem gadiem - bērna acis šai ziņā ir daudz vieglāk traumējamas, kā pieaugušajam. Bet nu - katrs jau ar savu naudu, savu un savu bērnu nākotni rīkojas kā grib.

P.S.

Pašam ir jau divi mazbērni zemākajās klasēs un vairāki mediķi rados - tā kā mani teksti nav no pirksta izzīsti.

Edited by raiviic
  • Patīk 1

kaut kāds vājprāts! es prasīju viedokli par vienu konkrētu planšeti,

SŪDS TAS IR! SŪDS! Windows tur neko nejutīsies! TU JUTĪSIES, proti - appists!

Takš pērc, ja jau tik ļoti žēl to Ķīnas ekonomiku!

• Patīk 1

naudas izmešana vējā, nevar windows 8.1 normāli darbināt uz 1gb ram, esmu pārbaudījis to uz pavecāka kompja. tikko kā sāk ko darīt rams ir pilns, sākas swapping, tad ir riktīga bremze. ar 1gb ram vislabāk draudzējas win xp

snukurins
Mācībām jau nu točna planšeti nevajag. Laptops ir minimums lai kautko varetu iemācīties, bet labāk stacionārs dators ar kārtīgu ekrānu. Planšete ie gala lietotāja verķis ar kuru spēlīti padzenāt un internetā lapiņas pavirinart. Rakstit var iemācīties tiakai uz normālas klaviatūras

Absolūti manuprāt otrādāt,tieši loptops ir nekam nederīgs verķis.Planšeti pieslēdz pie normāla monitora,pieliec bluetooth peli un klavu,baterija tur simtreiz ilgāk,strādā atrāk kā lopu tops.Aizņem maz vietas,viegli paņemt līdz.

Piedāvāt planšetes vietā lētā gala Celeron un vēl jo vairāk AMD lop topus?Āpāc.

Windowsīgā http://www.1a.lv/datortehnika/plansetdatori/lenovo_ideatab_miix_31030_101_64gb_black

10 collu jau nu gan tā kā vajadzētu.

es prasīju viedokli par vienu konkrētu planšeti, un kā Windows 8.1 jutīsies ar 1 GB atmiņas,

Manuprāt 1GB ir par maz.

Edited by snukurins
IT_chunthia

Didzis, 21 Aug 2015 - 20:16, teica: video montāžu vai skaņas apstrādi ierastās nodarbes pirmklasniekam, aha

Ap piekto klasi kas šāds 'movie maker līmenī gan varētu būt vajadzīgs. Pats ap sesto klasi jau darbojos ar pavisam legālu vegas pro un audacity skolas video projektiem.

Kas ar šo forumu notiek, Ieleja nu nav sākuma biedrs, uzdeva konkrētu jautājumu, un kas te nāk ārā, viņš NAV parasts muļķītis, kas nezin ko grib! Paskatieties kādreiz arī uz to, kas tos jautājumus uzdot! Nu šitā, bez sistēma sāk besīt ārā, bija konkrēti uzdots jautājums!

• Patīk 1

@jema, bet tu nesaskati ielejas pieļauto kļūdu. Viss perfekti, bet nu nafig skolnieku vajadzēja pieminēt? Būtu bijis daudz vienkāršāks 'nedārgs planšetdators triviālām darbībām' ar minimāliem paskaidrojumiem, būtu citas atbildes.

Nē, bija jautājums, gaidīja atbildes!

Gribu nopirkt krievu Zaparožec, atbilde, nahuj tāds jāpērk, nopērc labu vecu nobrauktu Audi, bērnam labāk patiks! Jautājums, kā palika ar manu Zaparožec?

• Patīk 1

@@jema, pēc deguniem jāskatās ko kuram atbildēt? Planšete skolniekam = izmesta nauda, vienalga kas jautā.

NAV parasts muļķītis, kas nezin ko grib!

To mēs jau zinam. Varbūt viņš tagad ir izdomājis ietaupīt un veidos datu centru izmantojot pārsimts planšetes. :mrgreen:

ieleja

paexperimentējos ar Windows 10 virtuālā 1/2 kodolā no i5 ar 1 GB RAM, ja apsit pāris liekēdīgus procesus, tad kaut cik kaut kas kustās. ja cītīgāk parosītos pa servisiem, tad pašpatēriņu varētu nodzīt zem 400 MB

ok, ok, skolnieku pieminēju, lai varētu saprast, kas varētu būt vajadzīgs - interneti, mesendžeri, spēlītes, nevis 4K video apstrāde

bet nu labi, redzēs kādas būs atsauksmes

p.s.

minimāla humora izjūta tomēr ir nepieciešama

Edited by ieleja

@jema, pēc deguniem jāskatās ko kuram atbildēt? Planšete skolniekam = izmesta nauda, vienalga kas jautā.
Ka Tu esi, lai lemtu citu vietā, Dievs? 

Pēc tavas loģikas gribu sievai MB, ta nahuj ar VW var braukt!

• Patīk 1
Ronalds

Ņemot vērā, ka planšetēm ir ssd diski arī ar 1gb rama ies viņa ciešami.

Vienīgi disks pamazs - 32gb. 10 win ap 20 gb pēc tīra upgreida aizņem - būs pašauri!

Bet tā pieslēdzam ārējo peli, klavieri un monitoru - normāls dators iznāk!

Nesaprotu kāpēc tā var ieciklēties uz to planšeti, tā planšete tāpat maksā 100+ € bet lēts levano portatīvais ar 2gb ram maksā 220€ starpība ap 100 €. Var jau arī paņemt kādu lietotu dual core kasti pa 50€ un piepirkt jaunu monitoru kas izmaksās bišku virs 100 €. Kaste tāpat zem galda stāvēs un neredzēs neviens ka lietota.

Edited by ricijs

Es tēvam nopirku w8 planšeti, lenovo miix 2. 

No vienas puses protams ir interesanti, ka planšete strādā kā pilnvērtīgs dators. No otras - Metro ir ļoti apdalīts aplikāciju ziņā, bet desktops uz 8 collu ekrāna nav diez ko lietojams, mazliet glābj irbulis. 

Iedosi bērnam -  reizi pāris dienās varēsi risināt visādas interesantas problēmas un gļukus, kas būs radušies netīšas saspaidīšanas rezultātā. 

Es bērnam pirkt vai nu ipad mini no lombarda pa lēto, vai normālu laptopu. 

Win planšete imo der tikai ekseļa frīkiem, kas negrib maksāt par office 360, vai citu specifisku win aplikāciju lietotājiem. Jā un atmiņas minimums ir 32gb jo pati sistēma aizņem tuvu pie 16. 

Un ja runājam par Ram tad atstāj savai stacionārajai kastei 1 gb ram un paskaties cik ātra viņa būs. 

Ronalds

Win planšete imo der tikai ekseļa frīkiem,

Galīgi garām! Win planšete ir pilnvērtīgs dators (tiesa ar mazu ekrānu). Android planšete ir spēļu manta! Piemērām pastāstiet kā ar  androidu vai ios var boot forumā nocitēt!

Un ja runājam par Ram tad atstāj savai stacionārajai kastei 1 gb ram un paskaties cik ātra viņa būs.

Un vēl ieliec ātru ssd disku! Būsi pārsteigts par rezultātiem!

8'' ekrāns ir pamaz. Tāpat tā 32 gb disks. Skaidrs ka 10'' ekrāns, 2 gb rams, 64 gb ssd būs labāk. Bet nu pirmklasniekam.....

Es domāju ka Ielejas izvēle ir gana saprātīgs kompromiss ar jēdzīgu pricie/ performance.

Mājās pieslēdzam pie pie klavieres/peles/monitora - pilnvērtīgs dators. Arī kādu ārējo disku var pieslēgt. - Bet to visu atslēdzam - iegūstam mobilu devaisi!

Man ir bijuši pāris android planšetes, esmu ipadus spaidījis - no sore - zinu par ko runāju!  

planšetēm ir ssd diski

Tie tablešu "ssd diski" ātrumā ne ar ko neatšķirās no viduvējām usb fleškām/sd kartēm, tā ka tas diez vai būs ātruma arguments.

ieleja

uztaisi gan, ja nu aizmirstu pajautāt viņa mammai

interesanti, ka esmu viņu redzējis arī dzenājot 10" iPad, tā ka viņam ir ar ko salīdzināt

no lombarda pa lēto

Vai man vienam izskatās (regulāri pa lombardiem nevazājos, bet esmu pāris reizes iebridis intereses pēc) ka lombardi kā reiz par nenosakāmas izcelsmes lietotu mantu grib vēl lielāku ciparu ka ss.lv kosmonauti? 

• 1 year later...

Labrīt, kāds varētu ieteikt kādu Android planšetdatoru 100-200 eiriku (drīkst arī lētāk) vērtībā kādas 8-10". Pamatvajadzība, lai bērns var dažkārt kādu video paskatīties un uzspēlēt kādu spēli. Der arī ķīnietis, tik vajadzība ir pirkt te, jo vēlu vēstule ZS vecītim tapa. :)

3/4G nav aktuāli - pārsvarā uz WIFI darbosies un ja vajadzēs, tad telefonu var hotspotā palaist. jema, pa krutu piedāvājums. 

es ņemtu 8 collu ekrānu. Tomēr tā attieksme pret iekārtu bērniem tā ir kā ir. Astoņnieki būs izturīgāki. Labāk rokās noturami un, ja sanāks uzsēsties virsū, tad drīzāk noslīdēs uz sānu un nesalauzīs.

Un vēl - procesoru jāskatās ne Inteli, bet kādu ARM. Uz intel bāzes ir ļoti labas planšetes, bet uz tiem procesoriem nav ļoti daudzu spēļu.

Nu kaut ko tādu - http://www.1a.lv/telefoni_plansetdatori/plansetdatori_elasitaji_aksesuari/plansetdatori/lenovo_tab3_8_3850m_16gb_lte_blueblack

Goclever lētucis pēc paša pieredzes bija baisais sūds. 2x garantijā un kā garantija beidzās, tā sāka čakarēties pavisam drūmi. Vienā laikā ar to no Ķīnas nākušais Pipo M3 vēljoprojām darbojas (kā reiz bērna lietošanā).

• 2 weeks later...

Andris 6. Uzlika vēl 2 oficiālus apdeitus pēc kārtas (pēdējais novembra beigas). Viss griežas uz nebēdu - bērns autā par rūķa dāvanu. :) Salīgām, ka 2 dienas var kārtīgi izspēlēties, pēc tam parastais režīms - 1-1,5h dienā max.

• Patīk 1

Es ar paķēru dāvanai jaunu planšeti - lenovo tab3 7 plus.... 7collas, 6.0 andrītis , 2gb rams, it kā viss strādā un cena nav kosmosā. Kā jau minēja te iepriekš - šī vairāk ir spēļmanta...