Jump to content

Kā izbraukt krustojumu


flasherr
 Share

Recommended Posts

TheSorrow

Braukšana krustojumos nav reglamentēta. Vienīgi izbraucot no krustojuma tev ir jāiebrauc pareizajā joslā, ko lielākā daļa troļiku nedara.

Ir protams daži izņēmumi, tāpēc domāju, ka, ja labi grib, tad visi var braukt korekti.
Sanāk, ka man ir jāpārkāpj noteikumi griežot un braucot trešajā joslā, jo pirmā ta ir brīva.

Labots - TheSorrow
Link to comment
Share on other sites

Braukšana krustojumos nav reglamentēta. Vienīgi izbraucot no krustojuma tev ir jāiebrauc pareizajā joslā, ko lielākā daļa troļiku nedara.

Kur noteikumos ir norādīts, ka trolejbusam pareizā josla ir pirmā?

 

 

Ir protams daži izņēmumi, tāpēc domāju, ka, ja labi grib, tad visi var braukt korekti.

Nevar. Lai iebrauktu otrajā joslā pirms krustojuma, var būt nepieciešams laiks (ja tajā jau ir mašīnas). Lieka laika vadītājiem nav.

Mēģinot izbraukt no krustojuma uz pirmo joslu, stangu nokrišana/nenokrišana ir tīrā loterija.

 

 

 

Sanāk, ka man ir jāpārkāpj noteikumi griežot un braucot trešajā joslā, jo pirmā ta ir brīva.

Kāpēc? Palaidiet trolejbusu pa priekšu un tam aizmugurē iebrauciet otrajā joslā.

Vai dariet kā es un brauciet uzreiz pirmajā joslā, apsteidzot gan trolejbusu, gan daudzus otrajā joslā jau stāvošos :)

 

Bet ja gribat risināt situāciju (kura ir idiotiska, pats par to daudz lamājos), nerakstiet forumā. Rakstiet uz info@rigassatiksme.lv, norādot, ka vadu izvietojums traucē autovadītājiem.

Labots - Charlie
Link to comment
Share on other sites

Man arī viens piemērs Kādu pagriezienu jārāda un vai jārāda ja brauc taisni? Un ja pa galveno? Realitātē ir ka pa galveno braucēji nerāda neko 100%, taisi braucēji kā nu kurš, pamatā arī nerāda...

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

pa galveno -kreisais pagrieziens

taisni ir taisni 

pa labi -labais pagrieziens.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Taisni nevajag, pa labi/kreisi jārāda... Parasts krustojums, tikai galvenais ceļš maina virzienu...


EDIT: Arnis pasteidzās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Taisni nevajag, pa labi/kreisi jārāda... Parasts krustojums, tikai galvenais ceļš maina virzienu...

Turklāt pati zīme "galvenais ceļš maina virzienu" jau pasaka priekšā, kur ir taisni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Bonifacijs

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kā ir izbraucams Raņķa dambja/Uzvaras bulvāra krustojums? Neesmu sen redzējis to vietu no Uzvaras puses.

 

Dažus mēnešus braucu tikai no Raņķa pa kreisi T-veida krustojumā līdz ar parasto luksoforu, centra virzienā braucošie Uzvaras autobraucēji palaiž. Pēdējo reizi, kad braucu pirms gadiem 5 ar instruktoru, atmiņā palika, ka tur kaut kāda viltība - šķiet, bija jālaiž no Raņķa braucošie, bet tagad nav iespējas paskatīties zīmes.

Vakar kāda sieviete ar BMW pirmo reizi stūmās priekšā pa Uzvaras, ceļu nedodot. Kas tur ir par zīmi/luksofora viltību, kas ir jāievēro, pa Uzvaras braucot?


gūgles bildēs (nezinu, cik vecās) Raņķa virs luksofora ir "dodiet ceļu" zīme, Uzvaras ir "Galvenais ceļš". Bet tās ir spēkā tika tad, ja luksofori izslēgti/mirdzina dzelteno. 

Kāds princips ir pa Uzvaras braucot centra virzienā un vai ir jālaiž tie, kas brauc no Raņķa?

Link to comment
Share on other sites

Ja viņa iebraukusi krustojumā pie atļaujošā, tad tev viņai jāļauj pabeigt krustojuma šķērsošanu. Cik tas tur rīta pusē ir reāli ...

Link to comment
Share on other sites

Palaist vienu kādreiz epizodiski aizkavējušos braucēju nebūtu problēma, bet man ir radies iespaids, ka tur paralēli pat zaļie slēdzas (vai arī cilvēki sistemātiski vienkārši ignorē luksoforu) - plūsma centra virzienā var notikt vienlaicīgi no abām ielām. Vai tas tā ir konkrētajā krustojumā?

kā jau minēju, no Uzvaras puses situāciju nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Virzienā Uzvaras -> Centrs ir luksofors ar papildsekciju. Kad no Ranķa dambja braucošajiem deg zaļā gaisma, tad no Uzvaras braucošajiem pamatsekcijā deg sarkanā gaisma, bet papildsekcijā - zaļā gaisma. Nelaime tāda, ka daži nezin, ar ko papildsekcija atšķiras  no pamatsekcijas.
 

Labots - Koalīcija
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

ok, tātad tur ir papildsekcija un iestājas šis gadījums:

142. Braucot bultas norādītajā virzienā, kas iedegta papildsekcijā kopā ar luksofora sarkano vai dzelteno signālu, transportlīdzekļa vadītājam (arī tramvaja vadītājam) jādod ceļš no citiem virzieniem braucošo transportlīdzekļu vadītājiem.


Paldies!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visi te baigi gudri :) , bet būtu interasanti salīdzināt savus rezultātus kādā konkrētā online satiksmes noteikumu testā un padalīties ar rezultātiem.

http://csnt.csdd.lv/

 Man pašam 6 kļūdas 1jā reizē, kaut gan tiesības no 1994. gada.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man pašam 6 kļūdas 1jā reizē, kaut gan tiesības no 1994. gada.

Ar pirmo reizi 2 kļūdas.

 7zao928ee6dy3x0u2jp_thumb.jpg


"Automātiski auto bez vadītāja" var pārliecināties par "testu rezultātiem", kur tiek minēts, ka mainoties galvenā ceļa virzienam virzienrādītājs nav jāieslēdz :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...