Jump to content

kafijas automāta izvēle


makrish
 Share

Recommended Posts

Gints_lv

Roku līkums pie apkopes un regulēšana izsaka vairāk. Sūkņi visiem aparātiem vienādi. boileri daudziem. Visu izsaka sīkumi.

Link to comment
Share on other sites

Jā, ja, tas atgādina diskusiju ka Coca Cola no 2L pudeles ir tikpat laba kā no 0,5L stikla, bet alus gan 2L bampslītī paliek sūdīgs...

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , Gints_lv teica:

Visu izsaka sīkumi.

Man domāt ka daudz kas ir atkarīgs no filtra, jeb tās metāla plāksnītes ar mikroskopiskajiem caurumiem. 

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv
Pirms 20 minūtēm , ronalds_ teica:

Man domāt ka daudz kas ir atkarīgs no filtra, jeb tās metāla plāksnītes ar mikroskopiskajiem caurumiem. 

Siets, nosacīti atbild par ''putiņām'', bet ne garšu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Njā... par sietu, vismaz tā klasiskajā izpratnē šo detaļu grūti nosaukt..... ;) 

Link to comment
Share on other sites

tieši tāpēc jau to pateicu - viss ir atkarīgs no indivīda iedomātās subjektīvās attieksmes pret konkrēto produktu, kolu, kafiju vai alu, pareizā atbilde mainās atkarībā no oponenta gaumes un iecienītā dzēriena :)

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 9 stundām , curly3 teica:

bet nu dāāārgi, jo kafija sāka dzerties vairāk.

 Cik kafijas krūzes jāizdzer, lai atmaksātos tā starpība starp tiem mega dārgajiem aparātiem un kapsulām? Pašam ir Nestle kapsulu mašīna un viena tasīte izmaksā nedaudz virs 20c + ūdens & elektrība. (kapsulas nepērku pa vienai 16x kastītei rimčikā)

Link to comment
Share on other sites

Un cik kilometru jānobrauc, lai atmaksātos tā starpība starp bentluju un zapiņu? Var taču liepājas kafiju apliet ar ūdeni, kas uzvārīts ar spirāli.

 

Visa garšas starpīpa ir kafijas šķirnē un temperatūrā. Un tad nāk pagatavošanas ērtums. Tas tā, mans novērtējums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , kappa teica:

 

 Cik kafijas krūzes jāizdzer, lai atmaksātos tā starpība starp tiem mega dārgajiem aparātiem un kapsulām? Pašam ir Nestle kapsulu mašīna un viena tasīte izmaksā nedaudz virs 20c + ūdens & elektrība. (kapsulas nepērku pa vienai 16x kastītei rimčikā)

Un kur pērc kapsulas, ka tik lēti? Man gabalā kapsula maksā sākot no 34 centi...ja pērk rimčikā tad vispār vēl dārgāk. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 13 stundām , abi teica:

Ieej kādā brīvākā brīdī kādā no Miele saloniem un uzprasies uz kafijas degustāciju...

Miele ļoti spiež uz izejmateriālu kvalitāti - arī veļasmašīnas super-ideāli mazgā tikai ar oriģinālo pulveri kartridžos.

Pamēģini parasto Saeco ar mīkstu ūdeni un Illy kafiju. ;) 

Par Bosch - kamēr jauns ir super, bet ar remontējamību un detaļām ir mazliet švaki... 

Man no Saeco nekas neatlec, jo nereklamēju viņu jaunos aparātus, bet vienalga iesaku tiešo tos, jo tur nav ko nolietot tik nikni, lai ietekmētu darbību un kafijas kvalitāti - gumijas nomaiņai maksā kapeikas, ja laicīgi sūta Vācijā, nevis pēdējā brīdi skrien uz Rīgu pie remontētājiem.

pirms 2 stundām , curly3 teica:

Un kur pērc kapsulas, ka tik lēti? Man gabalā kapsula maksā sākot no 34 centi...ja pērk rimčikā tad vispār vēl dārgāk. 

1. Prijshammer

2. Uzpildāmās... bet tas jau ir smieklīgi.

 

Vispār, kapsulu aparāti ir tāda dīvaina nišas prece, dīvainiem hipsteriem. Tās ērtības nevar attaisnot to cenas starpību, jo tiešām laba kapsulu kafija izmaksā kā tasīte lidostā (Miele gadījumā)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Bruketajs teica:

 

1. Prijshammer

Nav pa ceļam

2. Uzpildāmās... bet tas jau ir smieklīgi.

Nu nē, pamēģināju...nez, man nesanāk tik laba kā kapsulu, pat ar illy kafiju. Tur kaut kas nav kā vajag.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Bruketajs teica:

Man no Saeco nekas neatlec, jo nereklamēju viņu jaunos aparātus, bet vienalga iesaku tiešo tos, jo tur nav ko nolietot tik nikni, lai ietekmētu darbību un kafijas kvalitāti - gumijas nomaiņai maksā kapeikas



Remontētāji labāk atsaucās par Jura - esot normāli remontkomplekti pieejami visam.

Kur gumijas pasūti Vācijā?  Man Saeco viena štrunta membrāniņa ieplīsusi, bet remontmanuāļos tā iet tikai komplektā ar visu 5 vārstu bloku (>100€) :(
Atsevišķi netrodu. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 14 minūtēm , ArnisR teica:

Remontētāji labāk atsaucās par Jura - esot normāli remontkomplekti pieejami visam.

Manējais pazīstamais saka ka tikai "varka" lielāka, jo Jura īpašnieki ir dāsnāki... 

 

Pirms 14 minūtēm , ArnisR teica:

Kur gumijas pasūti Vācijā?

Caur Ebay. 

 

Pirms 15 minūtēm , ArnisR teica:

Man Saeco viena štrunta membrāniņa ieplīsusi

Savādi - neesmu dzirdējis tādu defektu - tālab arī detaļu trūkums. Nav parasta sarkanās gumijas sloksne? 

Tev jau "Philips ēras" aparāts?

Nevaru atrast manuāļos tāda bloka pieminēšanu. Laikam tāpēc, ka tikai ar vecajiem šad tad paņemos...  Philips neatzīstu kā sugu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Bruketajs teica:

Manējais pazīstamais saka ka tikai "varka" lielāka, jo Jura īpašnieki ir dāsnāki... 

 

Caur Ebay. 

 

Savādi - neesmu dzirdējis tādu defektu - tālab arī detaļu trūkums. Nav parasta sarkanās gumijas sloksne? 

Tev jau "Philips ēras" aparāts?

Nevaru atrast manuāļos tāda bloka pieminēšanu. Laikam tāpēc, ka tikai ar vecajiem šad tad paņemos...  Philips neatzīstu kā sugu. 


Nē, šitāda štrunta melna gumija ieplīsusi centrā pie tā mazā dzelzs pipirkšķa. Membrānas ārējais diametrs kādi ~17mm. Tur 5 tādi identiski vārsti. Bet atsevišķi membrānu nekur inetā neatradu. Tikai visu kopā – kods 996530067452.

Jā, Philips ēra. Lai arī itāļi ir spečuki kafijas pagatavošānā, manā uztverē Philips inženieri tomēr ir labāk izglītoti :)
Pirms tam bija cits Saeco, tas ātrāk aizgāja pa pieskari. Pēc pieredzes ar Renault auto un Saeco, man vispār radusies pārliecība, ka franču&itāļu inženieriem elektroķīmijas pamatus neviens nemāca :D

IMAG0711k.jpg

exprelia_valve.JPG

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 12 stundām , ArnisR teica:

manā uztverē Philips inženieri tomēr ir labāk izglītoti :)

Nekā personīga, bet šis ir totāls absurds, auzas, nonsenss vai kā tur!

Philips inženieri spēj domāt par vienu lietu - lētāk uzražot un dārgāk idiotiem pārdot. Vecajos Saeco bija daudzmaz unificētās detaļas un Philips no šīs stratēģijas iet projām, jo gribas katrus pāris gadus nopārdot nabaga fanātiem pa kafijas automātam.

pirms 12 stundām , ArnisR teica:

Pirms tam bija cits Saeco, tas ātrāk aizgāja pa pieskari.

Es varētu mēģināt saprast, kas tad tieši "aizgāja pa pieskari" bet tad man laikam galva sāks kūpēt - protams, nobeigties var viss, bet viss ir remontējams un dažreiz pat pa lēto... 

Tavā gadījumā pieļauju ka ir 2 varianti - atklepot Philipsam savu godīgi nopelnīto naudiņu vai mēģināt to membrānu nobloķēt, zaudējot funkcionalitāti. Izskatās pēc kkāda piena putotāja tiem, kas neprot ar parasto tvaiku uztaisīt pienā putas, bet grib kafiju kā restorānā... ;) 

Vēl ir variants - taisīt pie virpotāja matricu šīs detaļas vulkanizēšanai un uztaisīt minēto membrānu paša spēkiem - sanāks mazliet lētāk un būs tev know-how, ko varēsi pārdot neesošajam Philips servisam Latvijā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Bruketajs teica:

Nekā personīga, bet šis ir totāls absurds, auzas, nonsenss vai kā tur!

Philips inženieri spēj domāt par vienu lietu - lētāk uzražot un dārgāk idiotiem pārdot. Vecajos Saeco bija daudzmaz unificētās detaļas un Philips no šīs stratēģijas iet projām, jo gribas katrus pāris gadus nopārdot nabaga fanātiem pa kafijas automātam.


Pag, nevajag mušas un kotletes jaukt kopā. Es runāju par projektētājiem. Naudas slaukšanas mehānisms ir citu speciālistu kompetencē. Ne bez inženieru palīdzības reizēm, bet viņi nav noteicošie. Saeco arī pirms Philips nebija nekāda lētā labdarības organizācija.
Ja, piemēram, Renault inženieris uzprojektē auto ar ģeneratoru pašā apakšā – tuvāk H2O un NaCl, tad viņš ir vai nu idiots, vai kaitnieks.

 

pirms 12 stundām , Bruketajs teica:

Es varētu mēģināt saprast, kas tad tieši "aizgāja pa pieskari" bet tad man laikam galva sāks kūpēt - protams, nobeigties var viss, bet viss ir remontējams un dažreiz pat pa lēto... 


Man ir pieredze tikai ar 2 automātiem. Abi ~ vienā cenu kategorijā, ne no lētā gala. Un, jā, tieši ar tvaiku/piena putošanu ir lielākās problēmas (kas ir tikai loģiski). Saeco noklājās ~2x ātrāk par Philips-Saeco, kurš man iet nu jau 7 gadu un ir pagatavojis gandrīz 16 000 kafiju (pamatā kapučino). Pēc tam, kad man apnika to veco Saeco staipīt uz remontiem (+ bija aizdomas, ka džeki Artilērijas ielā man karina makaronus), es to izjaucu un konstatēju, ka to ir projektējis vai nu idiots, vai itālis. Tvaika drošības vārsts pūta tvaiku tieši uz vadības elektroniku. Lai būtu pavisam "droši", zem vārsta atradās tvaika režīma ieslēgšanas mikroslēdzis, kuram tika virsū kondensāts no šī vārsta. Ja nedaudz vairāk bija izmantots tvaiks, tad kondensāts savācās tik daudz, ka izraisīja "īso" mikroslēdzī un vadības bloks ieslēdza tvaika ģenerāciju (pie aizvērta pannarello). Aleluja, loks noslēdzies!
Beigās ZB un atdevu to paziņam, kas laikam anihilēja tvaika traktu un turpināja to lietot tikai kafijai.

Esmu pajaucis arī savu Philips. Tur šādu āmurību nav. Vadība ir smuki un droši nodalīta. Pagaidām tam ir mainīts tikai viens sūknis. Jāsaka, ka problēmu ar membrānu nenoteica neviens no 2 ofic. servisiem. Gļuks bija peldošs un ne vienmēr parādījās. Plaisu membrānā konstatēju pats, kad sapratu, ka pašam ir beidzot ir jāizjauc un jāsaprot, kas lācītim vēderā :) Saskaņā ar oficiālo remontprocedūru to bloku ārā nejauc, lai gan tas izdarāms pat ar plikām rokām bez jebkādu instrumentu palīdzības.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 9 stundām , ArnisR teica:

Ja, piemēram, Renault inženieris uzprojektē auto ar ģeneratoru pašā apakšā – tuvāk H2O un NaCl, tad viņš ir vai nu idiots, vai kaitnieks.

Aha... visiem Renault ģenerators ir uz zemes un Audi ģenerators ir uz jumta... ;) Katram auto ir savas kļūdas pieļautas.

Zini, nevēlos neko citu piebilst kā tikai - veksmi iegādāt to visu bloku un saremontēt to savu Philips. Un beidzot beigt vērtēt iekārtu ražotāju pēc autorizētā servisa - tad jau Opel ir šņaga, jo savulai dīleris bija Adam auto un par Mikas un BM auto vispār klusēsim... 

pirms 9 stundām , ArnisR teica:

Saeco noklājās ~2x ātrāk par Philips-Saeco

Urdīja ziņkāre - kā sarēķināji?... ;)

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Kur ģenerators A klases Mersedesiem?

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Bruketajs teica:

Aha... visiem Renault ģenerators ir uz zemes un Audi ģenerators ir uz jumta... ;) Katram auto ir savas kļūdas pieļautas.

Zini, nevēlos neko citu piebilst kā tikai - veksmi iegādāt to visu bloku un saremontēt to savu Philips. Un beidzot beigt vērtēt iekārtu ražotāju pēc autorizētā servisa - tad jau Opel ir šņaga, jo savulai dīleris bija Adam auto un par Mikas un BM auto vispār klusēsim... 

Es jau kā reiz par konstrukciju, ne servisiem runāju. Protams, ka katram ir vairāk vai mazāk veiksmīgi tehniskie risinājumi. Bet konkrēto zināšanu līmeni labi raksturo visādi sīkumi, kas būtībā neprasa nekādas papildu izmaksas, tikai izpratni par procesiem. The devil is in the detail :) 

 

pirms 4 stundām , Bruketajs teica:

Urdīja ziņkāre - kā sarēķināji?... ;)

Laikam būšu nedaudz pārspīlējis. Paskatījos, ka iepriekšējais nogāja ~4,5 gadus. Atšķirībā no Philips uz servisu gan tika stiepts jau garantijas laikā. Kafijas dzeršanas paradumi nav mainījušies. Tā kā patlaban varu teikt, ka ~1,5 reizes ;) 

pirms 1 stundas , Gints_lv teica:

Kur ģenerators A klases Mersedesiem?


Nezinu. Lai runā google ;)

kafija_generators.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Vakar kā reiz pazuda vienam pazīstamajam spiediens Incanto - sūknim vārsti piebeidzās - izmaksas 8Eur sūknis un 10Eur darbs. Bet ir viena nianse - Incanti ir vecs un prasts aparāts. 

Arī auto ražotāji, ieviešot modernās funkcijas, 90% gadījumu kaut ko salaiž tūtā. 

Neesmu daudz saskāries ar superfunkcionālajiem Saeco, jo man personīgi tie nepatīk un paziņām nav neviens noplīsis, bet svešajiem neuzbāžos ar remonta iespējām - nav tik daudz brīvā laika.

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ar akafiju ir tā:

33% kvalitātes ir pupiņās

33% ūdens kvalitātē

33% ūdens spiedienā un temperatūrā pašā aparātā.

Nav ne kvantu fizika ne neorganiskā ķīmija... 

Link to comment
Share on other sites

Savu Saeco verķi pēc 1/2 gada lietošanas aizvedīšu uz profilaksi, jo biezumi vairs nav smukas ripas, bet šļura.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Bruketajs teica:

Ar akafiju ir tā:

33% kvalitātes ir pupiņās

33% ūdens kvalitātē

33% ūdens spiedienā un temperatūrā pašā aparātā.

Nav ne kvantu fizika ne neorganiskā ķīmija... 

Kas ir atlikušais 1%?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , mickys teica:

Kas ir atlikušais 1%?

Taisnās-šķībās rociņas!

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Lasu un priecājos, ka es neko nesaprotu no kafijas :p

Varu dzert gan no pakas malto un krūzītē aplietu, gan pat forumiešu nīsto Liepājas šķīstošo.

Pienam gan jābūt vienmēr. Bez tā gan nedzeru nevienu kafijas dzērienu. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , _dunduks_ teica:

Bez tā gan nedzeru nevienu kafijas dzērienu.

"Kafijas dzēriens" - izklausās gluži kā "siera izstrādājums" :)

Iesaku Illy pagaršot tīri redzesloka paplašināšanai, ko no kafijas var sagaidīt. Man patika pēc tipveida Saeco Phedra (kas pats par sevi laikam nav slikts) + lētām pupiņām darbā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 2 stundām , mickys teica:

Kas ir atlikušais 1%?

Nu, tipa, veiksmes procents. 

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 2 stundām , mickys teica:

Kas ir atlikušais 1%?

Zelta vadu efekts. Bļemba uz aparāta. Cena.

Pat vairāk par 1% tur sanāk. :)

Link to comment
Share on other sites

Kafija ar pienu jau tikai kā kafijas dzēriens vai "izstrādājums" var tikt klasificēts.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pienā esošais kalcijs kompensē to kalciju, kuru kafija skalo no organisma laukā. Uz zobiem arī tas attiecas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Destructo

Biedri,

 

kāds varētu lūdzu ieteikt kafijas automātu ofisam. Būsim ~50 cilvēki. Esošais aparāts pie šī brīža kolēģu skaita - 30, jau ir par vāju.

 

Budžets līdz 1000 EUR.

 

Ļoti augstu prasību pret funkcionalitāti nav, jo esošajam nekā vairāk par kafijas stiprumu un izmēru nav. Vienīgais - aparātam vajadzētu būt visai fiksam, jo no rīta mums jau šobrīd pamatīgas rindas veidojas. 

Link to comment
Share on other sites

Nav tik traki, mums ofisā bija ap 60 cilvekiem un kafijas automāts tika galā, nekāds ūber nebija, tik vien, ka prata divas krūzes vienlaicīgi

 

manuprāt šis bija tas aparāts vai stipri līdzīgs. Pats pārak ar kafiju neaizrāvos

 

https://www.elkor.lv/lat/sadzives-tehnika/virtuves-tehnika/kafijas-automati-1/jura-e6-platinum.html

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 1 stundas , Ronalds_ teica:

Priekš 50 cilvēkiem drīzāk būtu jāskatās uz pilna servisa nomu, piemēram

Priekš 50 ļoti bagātiem cilvēkiem. Mūsdienās birojos šefi ne pārāk naski dod naudu kafijas lielpasūtījumam no kāda laba netšopa, kur nu vēl ja ņemam aparāta nomu. Protams, nomāts aparāts nebūs jātīra un tā tālāk, bet nu vai tad nevar cilvēki veltīt tās 10 min dienā?

 

Autoram neviens neliedz uzstādīt paralēli 2 aparātus, jo pat 1000Eur aparāts būs tik pat nasks +-10% un reālā pro aparātu cena sākas no 1600Eur, bet vai to vajag?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Es arī gribētu pajautāt viedokli par šo:

https://www.amazon.de/dp/B074QYKV79/ref=emc_b_5_t

 

Izmantots tik mājās

Link to comment
Share on other sites

2017.07.21. , 14:50, Destructo teica:

Būsim ~50 cilvēki.

Oho, Destructo kolēgas jau izlaiduši, ka tik ne kopā ar pusi Centrālcietuma :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...