Jump to content

kafijas automāta izvēle


makrish
 Share

Recommended Posts

Bruketajs

 

 

Iesaku šo: Saeco incantoHD-8917/09. Pašam gan ir vecāks modelis bez late funkcijas. Strādā perfekti.
 

Tas vairs nav Saeco - appīpējušies Holandieši jau ieviesa savas korekcijas, lai samazinātu pašizmaksu.

Es personīgi ieteiktu veco Incanto, lietotā versijā un pa atlikušo naudu varēs iegādāt osmozes filtru un kafiju 5 gadiem... 

256_big.jpg

Tikko, grāmatvežu Incanto uztaisīju  pilnu apkopi - detaļās (oglītes dzirnavu motoram, blīvgumijas, atkaļķotājs, silikona ziede) iztērēju 8 Eur un 1.5h laika. Tagad grāmatvedes ir skumjas, jo paredzams, ka vēl dažus gadus viņām neviens neuzstādīs jaunu un smuku draņķi, bet vajadzēs turpināt nikni noslogot veco labo.

Kolēģim apkopu mazo Saeco/Philips - derdzīgs un bezjēdzīgs aparāts - miskastē vieta pāris briketēm un ūdens rezervuārs ir rēķināts tikai espresso cienītājiem. Kafijas dozēšana tikai ar dzirnavu darbības laiku un kad ir sanācis iemalt pa daudz, kafija tiek izmesta misenē, neizspiežot - tāds hokejs mums nav vajadzīgs.

Vecajai Incanto sērijai ir pāris unikālas detaļas - boilers un elektronika, bet tās abas, pie normālas lietošanas nenobeidzas pašas no sevis. 


Lūk, pāris varianti:

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/home-appliances/kitchen-appliances/coffee-machines/bedlkf.html

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/home-appliances/kitchen-appliances/coffee-machines/bjifjd.html

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/home-appliances/kitchen-appliances/coffee-machines/mojoh.html- no šiem džekiem pats esmu pircis savulaik.

 

Tikko apskatījos - tas mūsu Incanto tika jauns nopirkts 2007 gadā un kopš pirmās dienas aktīvi lietots.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bez piena kannas nav aršana. Ar šito putotāju viss iet pa gaisu. Ja gribi dzert cappuchino un late, tad vajag ar piena kannu.

Labots - Slaids
Link to comment
Share on other sites

Par kafijas automātiem pieredzes ir daudz un dažādas, katram savējā, tādēļ nedošu padomus, bet gan vienkārši pastāstīšu par savu izvēli. Vispirms gan es tev ieteiktu- nemeklē maltās kafijas vārāmo mašīnu, bet gan espresso automātu, nenožēlosi. Pirms pāris gadiem, kad meklēju šādu sev, man ieteica, ka vidējās klases grupā vienīgie vērā ņemamie ir Saeco un DeLonghi automāti cenā 2000-300 Ls. Gāju cauri e-veikalu lapām, un mana izvēle krita uz DeLonghi Magnifico, ne to, kurš šodien ir beidzamais, bet jaunāko toreiz- pilnīgi melnu priekšu, masīvs, klučveidīgs- tieši tādēļ arī iepatikās. Paveicās, jo pirku pa akcijas cenu 260 Ls. Nu darbojas jau 2 gadus uz pilnu slodzi, jo mēs izdzeram 1,5-2 litrus kafijas dienā. Elementārs, un nenokaujams. Ir iespēja lietot arī jau samaltu kafiju, kuru tā arī ne reizes neesam izmantojuši, jo, ja pierod pie pupiņu maluma, pirktā maltā vairs tā ne visai... Arī kapučīno fani neesam, tādēļ šo iespēju pārbaudījām tikai 2-3 reizes. Ir visas vajadzīgās funkcijas- maluma rupjuma uzstādīšana, 1-2 tasīšu rezīms, iespēja regulēt ūdens daudzumu tasītē un kafijas stiprumu tajā. Atbirumu konteinera un ūdens tvertnes pilnuma indikatori, EKO režīms, kurā uzstāda, pēc cik minūtēm automāts pats atslēdzas. Ieslēdzoties/izslēdzoties caur ūdens snīpi iztek nedaudz karsta ūdens, tādējādi profilaktiski to attīrot. Atkaļķošanas indikators pēc X tasītēm mirkšķina, ka laiks tīrīšanai. Ir apsildāma paplāte 2 tasīšu izmērā. Pēc taimera nejūtu nepieciešamību, jo automāts startējas nepilnas minūtes laikā, bet krūzīte piepildās ātri.

Secinājums- ja man vēlreiz būtu jāizvēlas, es atkal ņemtu šo, nesaspringstot uz dārgākiem, jo tajā ir viss nepieciešamais.

Link to comment
Share on other sites

Jau gandrīz gadu lietoju Krups EA8010.

http://www.tavakafija.lv/kafijas_automati/69/163/espresso_kafijas_automati/krups/krups_ea8010_espresso

 

Lēts, labs, vienīgi piena putotājs dažreiz noslīd nost, bet tā, kā to izmantoju ļoti reti, nepārdzīvoju. Vienīgais minuss tāds, ka jāpērk orģinalās atkaļķošanas tabletes.

Labots - Kasparz
Link to comment
Share on other sites

Vajag tieši ar piena kannu, late funkcijām, saprotu ka jāizvēlas kāds no De'Longhi vai Saeco.

Nu latte, cik man zināms, ir vienkārši espresso ar putotu pienu. Priekš tā nevajag "all-in-one" aparātu, kas būs papildus jāmazgā. Priekš tā pietiek vienkārši piena putotāju, ar ko saputo pienu un piemaisi tam espresso klāt. izzīmējot puķītes utml.

 

ja gribi dažādot kafijas dzeršanu, vari iepirkt atsevišķu piena putotāju - http://esmilukafiju.lv/lv/piederumi/piena-putotajs-clatronic-ms-3326, puto gan aukstu, gan siltu, gan karstu pienu. ja pieber kaut ko klāt - pieputos pie reizes arī šokolādi/kakao vai ko tamlīdzīgu. Tipveida pielietojums - uztaisam espresso, pielejam klāt uzputotu pienu vēlamajās proporcijās.  

7.jpg

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Tur jau tas joks, ka negribas atseviški kaut kādus putotājus, gribas lai izvēlētais dzēriens tiek pagatavots ar vienu pogas spiedienu. Cik es skatijos tur nekas nav jāmazgā, jo ir automātiskā skalošana, tīrīšana. Uz ko butu jāskatās iegādājoties aparātu, dzirnaviņu veids, jauda, apkopes biežums un izmaksas, citi kriteriji.

 

 

 

Kafijas dozēšana tikai ar dzirnavu darbības laiku un kad ir sanācis iemalt pa daudz, kafija tiek izmesta misenē, neizspiežot - tāds hokejs mums nav vajadzīgs.

kā zināt, kā notiek dozēšana, negribas mest laukā kafiju  :)

Labots - marixxx
Link to comment
Share on other sites

Nav gan manējais,bet pāris mēnešus lietoju. Pie paziņas http://www.siemens-home.lv/produkti/espresso-un-kafijas-autom%C4%81ti/espresso-autom%C4%81ti/TE515209RW.html?source=browse

Šodien apskatījos viņā,ka pagatavotas 9654 tasītes kafijas. Apkope 1-2 reizes dienā iztīrīt izmantots kafijas biezumus. Un reizi nedēļā izskalo pašu kafijas presi.Aizņem minūtes 3. Visa apkope. Tā jau viss super ,bet tādu cenu noteikti sev nepirktu.post-100788-0-98016800-1450370514_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Tur jau tas joks, ka negribas atseviški kaut kādus putotājus, gribas lai izvēlētais dzēriens tiek pagatavots ar vienu pogas spiedienu. Cik es skatijos tur nekas nav jāmazgā, jo ir automātiskā skalošana, tīrīšana. Uz ko butu jāskatās iegādājoties aparātu, dzirnaviņu veids, jauda, apkopes biežums un izmaksas, citi kriteriji.

 

Tad ir 2 varianti - pirkt kafiju veikalos, vai lietot Tassimo - izmaksas būs vienādas.

Parastie automāti ir domāti pamatā Espresso vai parastās kafijas taisīšanai.

 

 

kā zināt, kā notiek dozēšana, negribas mest laukā kafiju 

Pēc skaņas...

 

 

Ko Jūs teiktu par - šādu ?

Nu, ja naudas ir daudz un ir obligāti jānotriec - uz priekšu! Nekādu brīnumu nebūs. Es jau vairākkārt izteicos par Philips un Saeco uzņēmuma iegādi un ka jaunie Saeco, manuprāt, ir fail. Ieteicu arī elementāru, viegli apkopjamu un lētu "darba zirgu". Ko vēl varu piedāvāt? Jā, man ir pilnīgi nospļauties uz extra funkcijām un pretīgi spīdošām niķelētām detaļām - es skatos uz šiem aparātiem no iekšpuses. Ja es pirktu sev jaunu, mēģinātu atvilkt no Itālijas nelietotu Spidem vai pirmos Saeco modeļus ar lielo boileri. Pienu uzputot ar pareizās temperatūras tvaiku, neizmantojot ko vairāk par tvaika snīpi un metāla krūzi es māku. Un iemācīties var katrs, kam internets un Google nav nobanots. 

Labots - Bruketajs
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Iepriekšējā darba vietā bija Lavazza aparāts. Nu tāds absolūti prasta dizaina kubs, kurā liek plastmasas patroniņas. Kā lielgabalu pielādējot.

Jaunā patrona izmantoto izgrūž kastītē un viss.

Kafija samērā garšīga, bet es neesmu baigais kafijas fans vispār.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Esmu dzēris Segafredo kafiju no patronveida automāta, bet ideja tur viena - milzīgas pievienotā vērtības "uzģenerēšana" kafijai... Jā, uzņēmumā ir problēma, ka visi grib kafiju, bet nevienam rokas neceļās izmest miskasti vai pieliet ūdeni... Bet vienmēr ir alternatīva - plakāts pie sienas ar uzrakstu - "nekopsiet automātu - dzersiet krāna ūdeni!"

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas jā. Es to darīju diezgan bieži, tad piegriezās. Jo nebūt neesmu tas lielākais kafijas dzērājs, nereti pat vienu tasi dienā neizdzeru.
Tie Lavazza aparāti arī maksā psihu ciparu. Tas kubs šķiet virs 400ls. Mēs gan jamo īrējām, ja mēnesī patērē cik tur kafijas, tad īre par brīvu.

Link to comment
Share on other sites

Klau, nekā personiska, taču... Tu piedāvā publiskai izvērtēšanai sevis noskatītus variantus, taču, lai vai kā, bet izvēle būs jāizdara tev pašam vien, un tur nu noteicošā loma būs tieši vizuālajam aspektam. Redzi, līdzīgā cenu intervālā visiem automātiem arī funkcijas būs līdzīgas. Šūme varētu būt par 100€ kastītēm, kamām cena atbilst kvalitātei, bet tava 'latiņa' ir pietiekami augsta, lai pārāk nesaspringtu. Nu, atšķirsies viņi par kādiem pāris mililitriem ūdens tvertnes tilpuma vai dažiem vatiem, bet tu to ikdienā pat nejutīsi, pieradīsi. Bez tam, es domāju, ka tavā cenu kategorijā atradīsies arī citi automātu ražotāju līderi. Saeco un DeLonghi es pirmīt pieminēju kā budžeta klases 'griestus'. Un vispār, pajautā māsai gūglei; es, pārāk nesaspringstot, 5 minūtēs tepat latviešu lapās uzmetu dažas saites:

http://www.tavakafija.lv/ka_izveleties_kafijas_automatu

http://www.kafijasdraugs.lv/ka-izveleties-kafijas-automatu

http://calis.delfi.lv/forums/tema/18143425-parunajam-par-kafiju-un-kafijas-automatiem/

P.S. Vienā ziņā gan es piekrītu Bruketajam- izlaižot jaunus modeļus, ražotāji nereti cenas un apšaubāmu 'navarotu' dēļ ziedo kvalitati.

Labots - Mittawa
Link to comment
Share on other sites

Pats lietoju kapsulu aparātu no Dolce Gusto, ļoti patīk, ka nav nedz jātīra pārpalikumi, nedz jāskalo piena putojamais, ne kāda cita maintenance jāveic. Iekārta uzkonstruēta tā, ka vispār pilnīgi nekas nav jādara, kā tikai kapsulas lādīte jāizbīda un jāiestumj atpakaļ. Labākā investīcija pēdējo gadu laikā. Viņiem ir aparātu modeļi sākot no 50€ līdz 150€ - atkarībā no dizaina un tā, vai gribi vijebonus, kā touch controls un tamlīdzīgi. Cena par tasīti, pērkot kapulas veikalā sanāk ap 0.90€ , bet pasūtot vairumā caur office supply vairumniekiem cena nokrīt līdz 0.60€ par tasīti. Garša ļoti laba, neatpaliek no Double Coffee lielajiem dampjiem.

 

maxresdefault.jpg

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Kafijas izstrādājums, vai kafijas dzēriens, tā es nosauktu kapsulu aparātu rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Dolce Gusto "spilveni" Prijshammer veicī ir pa lēto. Ja man būtu jāpērk viņi pa pilnu cenu, laikam izmestu to aparātu miskastē. Toč lētāk sanāktu no rīta, braucot uz darbu, kafiju nopirkt Stasītī vai paša darbā no automāta pa 35 centiem paņemt... :D

Protams, katrs par savu naudu ir tiesīgs izvēlēties sev vislabāko un savuprāt izdevīgāko variantu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dolce Gusto "spilveni" Prijshammer veicī ir pa lēto.
Paldies par ieteikumu - nākamajā darba braucienā uz Holandi iebraukšu un piekrāmēšu bagāžnieku - jautājums vienīgi cik skaitās pa lēto?
Link to comment
Share on other sites

@@Mittawa,pats arī lasi uzmanīgāk. Es atbildēju uz autora jautājumu, kurš tieši aparāts tas bija.

Tā kā darba aparāts, tad viņa cena, mani nekad interesējusi. Pie tam, manis dzirdētais cipars bija uz to brīdi, kad aparāts parādījās darbā, kas bija gadus 7 atpakaļ, ja nekļūdos. Pa to laiku var arī modeļi izmainīties, ne tikai cenas.

Minētais interneta veikals nav vienīgā vieta, kur to tirgo, noteikti var atrast lētāk, ja autors gribēs.

Man galvenais bija iedot linku uz aparātu, lai ir skaidrs par kuru tieši modeli ir runa.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Lūk, pāris varianti: https://www.ss.lv/ms...nes/bedlkf.htmlhttps://www.ss.lv/ms...nes/bjifjd.html https://www.ss.lv/ms...ines/mojoh.html- no šiem džekiem pats esmu pircis savulaik.   Tikko apskatījos - tas mūsu Incanto tika jauns nopirkts 2007 gadā un kopš pirmās dienas aktīvi lietots.

 

Vienmēr esmu ar aizdomām uz lietotiem skatījies, bet cenas ir pat ļoti labas. Pats savulaik no šiem džekiem pirki jaunu vai lietotu? 

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi ieteiktu veco Incanto, lietotā versijā

Ja reiz Tev ir bijusi iespēja kafijas aparātus daudz un dikti salīdzināt, tad jautājums - kā kafijas garša ir atkarīga no aparāta?

Piemērs - Saeco Spidem villa tika lietots pirmajā darbavietā. Otrajā arī bija kaut kāds Saeco - liels skapis. Abos kafija garšoja nu tā - nekā.

Protams, atkarīgs no pupiņām. BET - kur ir tā latiņa aparātiem, zem kā parastā aparātkafija būs asinsspiediena paaugstināšanas rīks, bet virs - baudāms process? Nevar būt, ka visos aparātos stum vienu kafiju un saņem vienu rezultātu?

Ignorēsim praktiskumu - apkopi/izskatu/ērtības/ātrumu/elektrības patēriņu.

 

Illy kapsulkafiju man atnesa vienā no darbavietām tehniskās intervijas laikā - sapratu, ka wow, kafija var būt arī ļoti laba! :)

Kura daļa pašmaļošo aparātu var sacensties kapsulkafiju, bet kura galīgi ne? Atkal - ignorēsim praktiskumu, tikai rezultāta salīdzinājums.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

BET - kur ir tā latiņa aparātiem, zem kā parastā aparātkafija būs asinsspiediena paaugstināšanas rīks, bet virs - baudāms process?

Redzi, parasti tie Illy kapsulaparāti (man liekas ka Philips ražojuma) tiek lietoti ar Illy kafiju, kas pati pa sevi ir dārgāka un labāka par Lavazza "širpotrebu"

Kafijas automātā nekādu noslēpumu nav - konkrēts kafijas daudzums, ūdens temperatūra un spiediens - viss. Protams, ne katram būs sajēga tās 2 pogas pieregulēt tā, lai ir ok. Cits atkal, aizgriezīs līdz galam, lai ir daudz un smalka kafija un automāta sūknis nespēs izspiest ūdeni cauri tai hokeja ripai.

 

Piemērs - Saeco Spidem villa tika lietots pirmajā darbavietā. Otrajā arī bija kaut kāds Saeco - liels skapis. Abos kafija garšoja nu tā - nekā.

Parasti "publiskie" aparāti ir kā ielasmeitas - visi spaida un lien zem brunčiem, be nevienam nav nekāda sajēga un pats galvenais - firmai ir tizlz ieradums - par automātu atdot 1k €, bet kafiju pirkt pa lēto... rezultāts neliek sevi gaidīt... 

Kad bija vairāk naudas, pirku kafiju no vietējā Jelgavas grauzdētāja - pasaka. Bet, tā ka'man kafijā svarīgs ir tikai kofeīns, un bija citi izdevumi, pārgāju uz plašpatēriņa drazu.

Un galu galā, pastāv uzskats, ka kapsulu kafijai tiek liktas klāt "piedevas", bet par to neesmu interesējies, tāpēc nevaru nedz noliegt, nedz apstiprināt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, spiediena kapacitāti salīdzināt var it kā līdzīgiem aparātiem un orientēties uz labāku kafijas šķirni. Paldies :)

Papildjautājums - vai ir vērts kafijas cienītājiem skatīties uz "espresso" automātiem kā uz kaut ko eventuāli kvalitatīvāku vai arī atšķiras tikai mārketings un mililitri? Ar ko principiāli var atšķirties "parastās kafijas" un "espresso" aparāti?

Link to comment
Share on other sites

Reizēm iebraucu šite pēc kādas garšīgas kafijas: http://www.coffee.lv/

Pirmo reizi aizbraucu un trāpīju, kad priekšnieks bija uz vietas - un ta nu bišķi dabuju par kafiju paklausīties.

 

Viss tur ir principā vienkārši, bet ar niansēm - 

  • Krūzīte - trauks no kura tiks dzerts.

Tīrs, lai nav nekādu mazgājamā līdzekļu, ofisa dāmu lūpukrāsu un roku krēmu smaržas (smakas) etc. utml.

  • Kafija 

Laikā novākta un labi uzgrauzdēta - lielveikalu kafijas ķeza esot kombaini, kas savāc negatavu un pārgatavojušos(sabojājušos). Tāpēc tā, kas ir ar rokām lasīta pārlasīta un tik gatava, cik gatavai jābūt, būs garšīga un laba, širpotrebs, kā pagadās - kādreiz trāpīsies labāka partija kādreiz draņķīgāka.

  • Ūdens

Tīrs, labs, parasts dzeramais ūdens bez dīvainām piegaršām.

  • Kafijas aparāts

Regulāri jāiztīra viss ar ko kafija nonāk saskarē. Tehniskā kārtībā - prese uztaisa derīgu tableti un var izdzīt pareizajā temperatūrā un spiedienā cauri ūdeni/tvaiku.

  • Dzirnaviņas

Ātri uztaisa vienmērīgu malumu nevis kaut ko samaļ putekļos kaut ko atstāj nedamaltu.

 

Nu un tad, protams, var sākt strīdēties par kafijas zortēm, robusta | arabica attiecībām, kas pa skābu kas pa stipru etc., utml.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Tika iepirkts šāds Krups no amazones pa 350 euro, nesaprotu, ko tik dārgi šobrīd. Itkā vācu, bet ražots francijā.

Patika, ka ir dubulta kafija(divi cikli) jo patīk dzert 250 ml krūzi,paliels konteiners izlietotai kafijai un ūdenim. Pienu puto normāli un dauduz nav jāmazgā pričendāļi.

Kopuma ir ok, pat atķir rītu no vakara, kad ieslēdas un pasveicina :)

Labots - rashns
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Paldies par ieteikumu - nākamajā darba braucienā uz Holandi iebraukšu un piekrāmēšu bagāžnieku - jautājums vienīgi cik skaitās pa lēto?

https://www.deprijshamer.nl/catalogus/dolce-gusto

Vēl šiem ir alternatīvo ražotāju kapsulas - Dallmayr, Segafredo.. .


 

 

pat atķir rītu no vakara, kad ieslēdas un pasveicina

Nu, tas jau ir pats svarīgākais, citādi var nejauši vakarā iedzert kafiju un tad visa nakts pa kāju... :D 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Arī tika rimčikā ieķerts kapsulaparāts, kaut kāds prastākais delonghi.

kakao kapsulas ir mēsls, tās aizmirstam.

Pati kafija - na ļubiķeļa, bet tā kā stipru melno kafiju dzeru tikai darbā, tad mājās ar kondensēto (ne iebiezināto ar cukuru) pienu ir pat ļoooti ok.

Kā jau teica - labākais, ka zero maintenance.

Varētu jau automātu ieķert, bet tad tikai tādu, kas pats spēj iztīrīties un kam ir latte. nekas, nekas nav labāks par kafiju ar pienu pirms miega :D

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Varētu jau automātu ieķert, bet tad tikai tādu, kas pats spēj iztīrīties un kam ir latte. nekas, nekas nav labāks par kafiju ar pienu pirms miega
 

Nu, nezinu, ko nozīmē - pats spēj iztīrīties.. 1x uz katrām 10 tasēm izmest misenē atstrādātās kafijas trauku, manuprāt, nav nekas apgrūtinošs...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu to arī nozīmē - lai nav pirms katras krūzītes pašam jāpresē un pēc katras krūzītes pašam jāmet ārā. Pienāci, nospiedi pogu, viss samalās, sapresējās un pēc tam tvertnē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms miega nezinu vai pa labu šim nāk.. bet salda silta late braucot vēlu vakarā toč pa labu nenāk :D

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Nu to arī nozīmē - lai nav pirms katras krūzītes pašam jāpresē un pēc katras krūzītes pašam jāmet ārā. Pienāci, nospiedi pogu, viss samalās, sapresējās un pēc tam tvertnē.

Tad jau jebkurš automāts der...

Atceros, vienā firmā bija Spidem Villa un mēs viņam izurbām lielu caurumu konteinerī un skapja virsmā un apakšā ielikām spaini, ko apkopēja reizi 3 dienās iztīra  - palika tikai problēma, ka visi dzer kafiju, bet neviens nejaudā rociņu ar lielo krūzi līdz osmozes krāniņam aizstiept un papildināt ūdens krājumus... slaisti, vienvārdsakot..

Kapsulām ir vairāk darbības, kā parastajiem automātiem - ieliekam kapsulu, piespiežam pogu un izņemam kapsulu, bet automātam jāizmet konteiners pēc katra 10tā pogas spiediena... bet nu tā jau ir matu skaldīšana... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas stāsts ir aktuāls jebkuram automātam ofisā, ja vien to regulāri neapkopj speciāla firma. Slinkums tautai pat ūdeni ieliet.

Ja vien ofisā nav 1-2 apzinīgi šestaki, kuri zobus griezdami, to dara, kamēr nepiegriežas.

Nu cik tā darba - piegāji pie automāta, nav ūdens/pilna kaste - izmest, iztīri, pielej. Nē, ko jūs!

Pagriezīsies un aizies. Acīmredzot pieraduši, ka aiz viņiem visu novāc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

 

 

pirku kafiju no vietējā Jelgavas grauzdētāja

Biju palaidis šo garām. Bruketajs - kas tas par grauzdētāju, koordinātas varētu? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...