Jump to content

Privātmāja, kanalizācijas pieslēgums


HTC
 Share

Recommended Posts

Pirms 13 minūtēm , energys teica:

kas pieder kādai organizācijai. Tad jā, jāievēro aizsargjoslas. Bet es saprotu, ka autors pats savu ūdeni un kanalizāciju grib ierakt

Un kāpēc tu iedomājies, ka privātais sev var darīt kā grib?

Link to comment
Share on other sites

energys

Ja tas ir Tavs īpašums, Tavas caurules, tad kādēļ ne? Aizsargjoslas ir domātas, lai aizsargātu dažādu īapsņieku intereses, bet te viss ir vienam īpašniekam (viņa zemē).

Link to comment
Share on other sites

Nerunā nepareizības.

Nav starpības, vienam īpašniekam, privāts īpašums... Kaut kāds lielveikals arī var piederēt vienam īpašniekam, viņa paša privātā zemē. Tad ko, atbildīgās iestādes apskatās, ka «tavs īpašums», un uzspiež zīmogu «DARI KĀ GRIBI».

Link to comment
Share on other sites

energys

vvv, visu cieņu, bet nejauc sabiedriskās ēkas (tirdzniecības centru) ar privātmāju. Ja būvēsi centru vai pilsētā māju gribēsi pieslēgt pie pilsētas kanalizācijas vai ūdens, tad protams, Tev būs pilns projekts un centīsies šos Tevis norādītos attālumus ievērot. Kaut gan arī šeit vienmēr ir atkāpes. Kaut vai pēdējā dokumentā 8.punkts pieļauj atkāpes.

Bet pavisam kas cits ir, ja Tu savā īpašumā izdomā savus tīklus izvilkt. Piem, no mājas uz saimniecības ēku ūdeni. Vai arī apnicis, ka ūdens no jumta rada dubļus un Tu izdomā lietus kanalizāciju ierakt. Tāpēc jau neraksi to vismaz 3m no mājas sienas :)

 

Tas 3m vispār ir tikai dēļ tā, ka lielā diametra kanalizācijas parasti ir 2 un vairāk m dziļi. Lai līdz tām izraktos, tad arī būvbedre var sanākt tik plata, kā minētie 3m. Savas trubas ieraksi nedaudz zem 1m un būvbedre tāda nebūs...

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Latvijas būvnormatīvs Inženiertīklu izvietojums, tur viss ir uzrakstīts.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , energys teica:

Tas 3m vispār ir tikai dēļ tā, ka lielā diametra kanalizācijas parasti ir 2 un vairāk m dziļi. Lai līdz tām izraktos, tad arī būvbedre var sanākt tik plata, kā minētie 3m. Savas trubas ieraksi nedaudz zem 1m un būvbedre tāda nebūs...

Pareizi saki, tie attālumi dēļ tā, ka tranšeja.

Biedrs uzdeva jautājumu, neko nepasakot, vai viņam privātmāja vai lielveikals vai rūpnīca, laukos vai pilsētā, jautāja tik, vai ir kādi ierobežojumi. Pareizā atbilde - ir. Es pirmīt aizsargjoslu likumu piesaucu, pareizi tu atzīmēji, tas īsti nav tas, kas vajadzīgs, īstais, kur jāskatās, ir LBN 008-14, es saiti ieliku un biedrs Mielestapa par to komentārā uzrakstīja.

Tas, ka pie sevis var izdarīt, kā pašam gribās, jā, tik tas būs pārkāpums, noteikumu neievērošana. Kaut kādā lauku teritorijā neviens neko neuzzinās un nebūs problēmu, cita lieta, pilsētā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jazzman^

Nu būvnormatīvā ir tie laikam 3 metri, ja spiedvads <100mm.

Bet es te vairāk biju domājis par praktisko pusi (objekts - vasarnīca), jo situācija tāda, ka pašvaldība vasarā plāno kanalizācijas un ūdens pievikšanu līdz īpašuma robežai, uzprojektēts laikam jau viss ir, bet atzars ir ieprojektēts, manuprāt, nepareizā vietā, t.i., pretī mājas ieejai, kas atrodas skaisti pa vidu mājai. Bet, tā kā vēl ir iespēja šo vietu izmainīt, tad labprāt vēlētos, lai ir pēc iespējas mazāk pagriezieni un lai to atzaru ieliek pie mājas stūra, kā rezultātā būtu vismaz -2 pagriezieni un ļoti taisns gabals, pagrieziens un mājai otrā pusē jau būs (tur ir WC utt.).

 

Bet par cik ir jānorāda jaunā atzaru atrašanās vieta (vēlamā), domāju, cik tālu no mājas stūra horizontāli vajadzēt norādīt atzaru vēlamo atrašanās vietu, lai nebūtu arī par tuvu mājai. Tāpat pa ceļam ir viena ābele un bumbiers, kuru saknes varētu patraucēt vai tomēr tās saknes nākotnē nekādu skādi nevar nodarīt?

+ cik saprotu, daudz kas notiek paātrinātā ceļā, t.i., nav vajadzīgs lielais projekts (ja pareizi saprotu), pats var rakt tranšejas, jo pašvaldībā vismaz tādā ceļā cer stimulēt jaunus pieslēgumus

Labots - jazzman^
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jazzman^ teica:

Nu būvnormatīvā ir tie laikam 3 metri, ja spiedvads <100mm.

Turpat ir par pašteces fekālo kanalizāciju. Tie paši 3 metri no mājas pamatiem.


Mājas projektā kanalizācija nav risināta?

Link to comment
Share on other sites

jazzman^

Kāds vēl projekts, vasarnīca. :)  Turklāt tad laikam man tie 3 metri nemaz reāli nesanāk, jo starp mājas otru stūri un saimniecības ēkas stūri nu noteikti nav 3 metri.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jazzman^ teica:

Kāds vēl projekts, vasarnīca.

Vasarnīcām vai tad projektus nevajag.

Link to comment
Share on other sites

jazzman^

Nu ir tāda lieta, ka, lai veiktu šos darbus, nav jāizstrādā detalizēts tehniskais projekts – pietiek ar pašvaldības izsniegtajiem tehniskajiem noteikumiem un shēmām, kā jau minēju - stimulē iedzīvotājus slēgties klāt.  Bet, lai līdztam tiktu, jāsaprot, kur likt atzaru.

 

"Būtu labi, ja šeit kāds spečuks pakomentētu. Varbūt pats pazīsti kādu, ar viņu aprunātos, gan jau atbildētu konkrētāk"

hehe, ja pazītu un pat kaut ko no tā visu saprastu, jau sen būtu aizskrējis :)

Labots - jazzman^
Link to comment
Share on other sites

Būtu labi, ja šeit kāds spečuks pakomentētu. Varbūt pats pazīsti kādu, ar viņu aprunātos, gan jau atbildētu konkrētāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , jazzman^ teica:

hehe, ja pazītu un pat kaut ko no tā visu saprastu, jau sen būtu aizskrējis

Vietējā būvvaldē uzprasi. Ko viņi saka.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau objekts ir Jūrmalā. 

Te vēl aizvien daudzām ēkām ir sausā ateja. Man blakus vismaz 3 tādas ēkas ir. Tad lielai daļai kaut kāda kanalizācija, bez nekādiem projektiem un tml. Tikko viens kaimiņš tieši beidzot pieslēdzās pie pilsētas, citādi reizēm tā smirdēja, kad gāja pāri.

Ja jāiet starp māju un to saimniecības ēku, un nekam citam baigi netraucē, tad mērķē tā, lai iet pa vidu. Tās saknes neko traku nenodarīs.


Jā, no pagriezieniem jāizvairas pēc iespējas, jo katrā jāliek fktiski aka, kas nav lēta.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Es iztiku ar 'troiņiku' uz augšu un to pašu trubu + uzspraužamo propku. Ja nav paredzēts braukt pāri ar kaut ko smagāku par zāles pļāvēju, ta der. Tiesa tāpat jau tie visi savienojumi maksā un dēļ līkumiem bij līmeņošana čakarīgāka. Tas tā.. vienkārši saku ka nav obligāta upanor aka ar amortizatoru utt.

 

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Protams, var arī tā. Pats esmu domājis, ka priekš otras mājas, kur man plānojas vismaz kādi 3 līkumi, ka nekas jau traks arī nebūtu, ja katru pagriezienu veidotu ar diviem 45' lenķgabaliem. Nu kas tur reāli var saķerties. Protams, pēc tam sevi lamāšu, kad kas būs ieķēries.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , ju teica:

veidotu ar diviem 45' lenķgabaliem

Vai labāk no 3 gab 30 grādi. Ja nu kas būs vieglāk iztīrīt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , energys teica:

Savas trubas ieraksi nedaudz zem 1m un būvbedre tāda nebūs...

haha. Latvijā iespējams ka caursalst vairāk par metru, var būt tev ziemas vidū interesanti.

 

tā, ja neņem palīgā tos smukos mazos ekskavatorus, tranšeja ar rokām rokot sanāk dziļāk par cilvēka augumu un platumā cik var ar lāpstu cilvēks ielīst.

atkarīgs arī, cik tev dziļi ir pievads centrālai akai un kā sanāk slīpums līdz mājai. augļu kokiem tad sanāk parakties no sāniem apakšā un vairums sakņu neaiztiek.

(mums provinces pilsētā zeme nebija pārāk cieta, tip saspiestas smiltiņas. pa visiem kopā izrakām paši)

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Tos sasalšanas dziļumus kaut kur varēja paskatīties tabuliņā pa reģioniem.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 2 minūtēm , ImissimI teica:

Tos sasalšanas dziļumus kaut kur varēja paskatīties tabuliņā pa reģioniem.

Tas nu tā, stipri nosacīti. Bet pareizi uzbūvētā kanalizācijā ūdens neuzturas. 1m ir pietiekami.

 

Pirms 30 minūtēm , ervie teica:

neņem palīgā tos smukos mazos ekskavatorus

Tikai dārgs tas prieks. Universālais traktors sanāk lētāk. Un būs racējam jābrauc 2x vai ar rokām jārok ciet. Jo tranšeja tāpat precīzi jālīmeņo ar rokām, tas nav ātri. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

energys
Pirms 45 minūtēm , ervie teica:

haha. Latvijā iespējams ka caursalst vairāk par metru, var būt tev ziemas vidū interesanti.

 

Ieroc 125cm dziļumā un nekas Tev nesasals. Ja māja Liepājas pusē, tad vēl mazāk vajag. Dati no Būvklimatoloģija

P.S. Ja ieiet galējībās un skatās uz to, tab, kas ir 1x 100gados iespējams, tad jāierok 135cm :) Tādēļ jau es savā postā teicu, ka jārok nedaudz zem 1m.

Capture.JPG

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jazzman^

Liels paldies par atbildēm, tad rezumē:

 

Atzaru maksimāli pie ārējā mājas stūra, lai ir mazāk līkumi un būtu praktiski tikai viens L veida pagrieziens pie otra mājas iekšējā stūra un tad iekšā mājai pagrieziens/aka.

zem augļu kokiem parakties var vai gar saknēm un tās netraucēs

pie mājas var arī tuvāk parakties, ja tos 3 metrus fiziski nevar ievērot

 

Par eskavatoriem un rakšanām tas jau laikam cits stāsts, nauda jākrāj! 

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
1 stundu atpakaļ, jazzman^ teica:

L veida pagrieziens

Bet vienalga vai kontrolaka uz augšu vai nē, 90° leņķi taisi no vairākiem gabaliem.

Link to comment
Share on other sites

Man kanalizācijas izvads no mājas ir virs pamatiem. Jo tie no akmeņiem. Nav aizsalis 10 gados

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
Pirms 27 minūtēm , ju teica:

Tiešām?

Sarkasms? Nu savā rezumē to @jazzman^ nebija pierakstījis, tāpēc atgādināju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , e = d teica:

Man kanalizācijas izvads no mājas ir virs pamatiem. Jo tie no akmeņiem. Nav aizsalis 10 gados

Kārtīgi nopakots?

Link to comment
Share on other sites

jazzman^

Nu to jau visu ne es taisīšu visticamāk. :) Galvenais bija saprast pašu būtību un to kur tad man lūgt tos atzarus pārvietot projektā, lai tiešām nav otrā galā, kas rada apgrūtinājumus. Attiecīgi lūgšu, lai pārceļ atpakaļ un cik vien daudz var, jo sliktākajā gadījumā jau caurules var iet slīpā veidā (pie stūrā pat neveidojot 90 grādu leņķi), nevis paralēli mājai. 

turklāt par aizsalšanu domāju, ka nebūs jāuztraucas, jo ziemā nav plānots uz māju braukt.

Link to comment
Share on other sites

Nekas nav nopakots, atrodas gan saules pusē aizvējā.

Link to comment
Share on other sites

Kanalizācijas cauruļvadi parasti momentā neaizsalst, ūdensvads gan ātri. Manā pieredzē ir bijuši gadījumi, kad kanalizācija aizsalst, vienam paziņam ik pa laikam sala ciet, kamēr nenopakoja, viņam daudzdzīvokļu ēkā pa jaunu izbūvēts dzīvoklis bēniņu stāvā, kanalizācija no dzīvokļa novadīta kanalizācijas stāvvada ventilācijas izejā, tās sanāca pažobelē, attiecīgi no dzīvokļa pienākošais kanalizācijas vads tajā auksto bēniņu telpā regulāri sala ciet, santehniķis, kas viņam to taisīja, esot ar putām uz lūpām skaidrojis, ka «kanalizācija nesalst», es arī esmu dzirdējis no visādiem «santehniķiem», ka kanalizācija nesalst. Vēl bija gadījums pie mums, kad ciema kanalizācijas cauruļvads aizsala, būvēts padomju laikā, bez projekta, nepietiekošā dziļumā ierakts, lielā keramiskā caurule, varētu būt 300 mm diametrā, kanalizācija pa to nāk no vienas pašvaldības ēkas, gar mūsu ēku, tālāk vēl viena pašvaldības ēka pieslēgta, vairāk ēku nepieslēdzas, aiziet uz maģistrālo cauruli, manā pagalmā tā caurule aptuveni 80 cm dziļumā no zemes virsmas, pa pļavu no pašvaldības ēkas varētu pat būt dziļāk, nebija toreiz nekāds lielais sals, ap mīnus 10, bet sniega nebija, pirmdienas rītā, nāk pie mums no komunālā dienesta, vai kanalizācija mums darbojas, viņiem pašvaldības ēkā nedarbojas, podi pilni, netek prom, pa nedēļas nogali aizsalis, kaut kur pļavā starp mums un viņiem. Gadu desmitiem nesala, un tad iegadījās, ka aizsala.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...