Jump to content

Pašnodarbinātā līgums


ArvīdsKramiņš
 Share

Recommended Posts

ArvīdsKramiņš
Sveiki, gribēju dibināt pašnodarbināto, aizgāju uz vidu. Tā nu noskaidroju , ka man ir vajadzīgs nomas līgums ar personu, kurš man iznomās telpas, saimnieciskajai darbībai. 

Gribētu uzzināt, kāds līgums man ir vajadzīgs.

ps. varētu iemest jau gatavu word failu. 

Paldies

Link to comment
Share on other sites

Interesants sākums, ko tu darīsi tālāk, ja tu tagad nevari iesist googlē - nomas līgums?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ArvīdsKramiņš

Iemetu :). Bet lieta tāda, ka tur piedāvā tikai tādus variantus kur līgumu slēdz uz vidā reģistrētu personu kur ir reģistrācijas nummurs. Bet man nav reģistrācijas nummura, jo nav kur uzrādīt darbošanās vietu.

Link to comment
Share on other sites

Pirmo reizi dzirdu, ka pašnodarbinātai personai jādeklarē juridiska adrese...

Link to comment
Share on other sites

Pašnodarbinātais un pvn maksātājs... Kas tas par sviestu???

 

Nē nu var būt tāda uzņēmējdarbības forma. Bet normāli cilvēki šādos gadījumos SIA dibina! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašnodarbinātais un pvn maksātājs... Kas tas par sviestu???

Kāpēc tā saki? Daudzus zinu, kas ir pašnodarbinātais un PVN maksātājs. Un visi viņi ir normāli cilvēki.

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini kaut ko pārdot no preces !

Link to comment
Share on other sites

Nu ja esi pvn maksātājs tad vai nu tirgojies, vai pamatīgs apgrozījums. Abos gadījumos riskēt ar visu īpašumu nav īsti prātīgi! 

Daudz prātīgāk ir sia! Kaut arī grāmatvedība dārgāka, bet riski krietni mazāki!

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs putrojaties. Kāds pārdošanai sakars ar uzņēmējdarbības formu. Pārdošanai ar PVN maksātāja statusu saite. Ja tirgojies, tad būt par PVN maksātāju ir loģiski, tirgoties un nebūt PVN maksātāja statusā, tas ir pilnīgi garām. Bet pašnodarbinātais, kas ir PVN maksātājs, var ļoti labi darboties kupi-prodaj biznesā.


 

 

Daudz prātīgāk ir sia!

Piekrītu. 100% piekrītu. Bet nekāds sviests tur nav - pašnodarbinātais PVN maksātājs.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad pašnodarbinātāis nemaksā no apgrozījuma?

Link to comment
Share on other sites

jema, tu atkal nepareizi raksti. No apgrozījuma maksā Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, tā ir nodokļu maksāšanas forma, kurai atkal nav sakara ar to, kāds uzņēmējdarbības veids, vai kā viņu pareizi sauc. Tur, jā, MUN maksātājs ir galīgi neizdevīgi tirgotājiem. Par MUN maksātāju var būt gan pašnodarbinātais gan SIA... Arī MUN maksātājs var būt PVN maksātājs, var arī nebūt PVN maksātājs.

Link to comment
Share on other sites

Nekur nebija runa par MUN, Ja tu izvelies MUN, tad var aizmirst par tirdzniecību kā tādu, tas ir skaidrs! Ar pašnodarbināto nekad neesmu saskaries, tādēļ jautāju, kā ir! Zinu ka Ronalds ir ar šo saistīts.

Link to comment
Share on other sites

Īsumā izstāstiet, kā tad pašnodarbinātais maksā, tēmas autoram arī noteikti ka būs interesanti!

Link to comment
Share on other sites

Pašnodarbinātais (tāpat kā sia) var maksāt parastos nodokļus vai MUN, Šeit atšķirības nav. 

Atšķirība ir atbildībā - pašnodarbinātais atbild ar visu savu mantu, sia tik ar pamatkapitālu.

Link to comment
Share on other sites

Tad kāda jēga no pašnodarbināto statusa?

Link to comment
Share on other sites

Jēga no pašnodarbinātā statusa - mazākas izmaksas (krietni mazākas) pie dibināšanas, vieglāka grāmatvedība (atkal mazākas izmaksas)... pašnodarbinātais ir lētāk nekā SIA.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pie dibināšanas mikro SIA ar PVN maksātāja statusu, 45 Ls, ļoti lielas izmaksas! Grāmatvedība, jā tā ir cita lieta, bet Jumis pirmajā gadā neko nemaksā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

pašnodarbinātais atbild ar visu savu mantu, sia tik ar pamatkapitālu.

Par SIA tagad ir bišķi savādāk, nekā senāk.http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/540129-pienem_pretrunigi_verteto_normu_par_valdes_loceklu_personigo_atbildibu


 

 

Pie dibināšanas mikro SIA ar PVN maksātāja statusu, 45 Ls, ļoti lielas izmaksas!

Nezinu precīzi, pašnodarbinātajam reģistrējoties, jāgriežas VID, toties SIA dibinot, jāizbraukā banka, kur jāatver pagaidu konts, jāizbraukā UR, atkal banka, kur jau īstais uzņēmuma konts tiks atvērts, tad uz VID... jema, neskaiti tikai plikas nodevas, padomā, cik jāiztērē apskraidot nepieciešamās iestādes, iztērēts laiks, degviela... Turklāt SIA dibināšana prasīs vairākas dienas, jo UR tev nesagatavos un neatdos visu pie lodziņa, brauksi divas reizes.

Link to comment
Share on other sites

Tā sia dibināšana ir sīkums! Galvenais ir grāmatvedības atšķirības un izmaksas!

Link to comment
Share on other sites

Nuja, to dibināšanu sākumā pārsāpēsi un aizmirsīsi, bet dārgākas grāmatvedības izmaksas būs uz visiem laikiem...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nezinu precīzi, pašnodarbinātajam reģistrējoties, jāgriežas VID, toties SIA dibinot, jāizbraukā banka, kur jāatver pagaidu konts, jāizbraukā UR, atkal banka, kur jau īstais uzņēmuma konts tiks atvērts, tad uz VID... jema, neskaiti tikai plikas nodevas, padomā, cik jāiztērē apskraidot nepieciešamās iestādes, iztērēts laiks, degviela... Turklāt SIA dibināšana prasīs vairākas dienas, jo UR tev nesagatavos un neatdos visu pie lodziņa, brauksi divas reizes.
Tātad Tu to neesi nekad darījis! Nekādu kontu nevajag, maksā kā dibinātājs no savas naudiņas, rinda gan ir 30 minūtēs jāstāv, un 14 dienas jāgaida, un pēc apliecības jāskrien!
Link to comment
Share on other sites

jema, neputrojies. Es saku, nezinu visu, kā ir tagad. Bet bez uzņēmuma pagaidu konta nevar, nav kur iemaksāt statūtkapitālu.

Link to comment
Share on other sites

Nu nemuldi ja nezini! Ja pats nebūtu vēl vienu mikro SIA taisījis, varētu tu man pelemeņus uz auss karināt!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad kāda jēga no pašnodarbināto statusa?

 

Tāda, ka vari strādāt ar juridiskām personām un tiem rakstīt PPR par saviem pakalpojumiem.

Link to comment
Share on other sites

SIA nevar? Tavā tekstā loģikas nav, piedod ja vari! :)

Link to comment
Share on other sites

Piedot vienmēr varu :>. Bet vienkāršajam mirstīgajam līdz šim bija vienkāršāk statuss "pašnodrošinātais" ja nekādu izdevumu nav.

 - es piemēram 2013 gadā aizgāju uz VID, pateicu, ka gribu būt pašnodarbinātais un tā arī turpināju maksāt tikai  5% no ienākumiem...

 

2016 gadā gan viss diemžēl mainās, haļava beigusies :(

 

Vārdusakot, Jema, cilvēki pašnodarbinātā statusu izvēlējās tamdēļ, lai strādātu legāli ar zināmu drošības sajūtu.

 

 Par piemēru - teiksim, es celtnieks, sarunāju ar kaimiņu kuram ir SIA, izremontēt viņa hātu kas iekļauta viņa pamatlīdzekļos par 20k. 10 k viņš man iedod uz rokas (no savas melnās naudas) un par 10 k es viņam uzrakstu PPR. Rezultātā viņš ir norakstījis izdevumos 10k ja vajag  un es savukārt esmu legāli darbojies un strādājis.

 

A pierādi, ka mans darbs bija 20k vērts :)

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kas mainīsies 2016 pašnodarbinātā kontekstā? Pašnodarbinātajam ir jāmaksā pilnais ienākuma nodoklis.

 

Ja nav lielu izdevumu, tad reģistrēties kā MUN ir izdevīgāk nekā standarta pašnodarbināties.

 

Galvenie pašnod. plusi - vienkāršā ieraksta grāmatvedība - var taisīt pats. Preču uzskaite arī nav stingrā :)

 

Pašnodarbinātais var būt PVN maksātājs, obligāti jāreģistrējas, ja gada laikā prece no EU tiek iepirkta par 10+kEur.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...