Jump to content

Foto vai video kamera ceļojumam?


Bonifacijs
 Share

Recommended Posts

Bonifacijs

Nu es vēl ceru uz Tavu pamācību Camera RAW / Lightroom, domaju ar to būtu jābūt pietiekami lai kaut cik ciešami tiktu galā ar jebkuru konvertētāju

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 613
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raiviic

    62

  • Zux

    44

  • Žaks Noriss

    57

  • Bonifacijs

    199

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uzmet kaut kur kādas 10 bildes oriģin un apstrādāto. Parādi, kas tur tev tik šausmīgi nesanāk. To vien dzird, tas nesanāk, šitas nesanāk. A kā tas izskatās, nesanāk, nevar saprast.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

P.s. lietuviešu valoda tika pieminēta vien kā piemers tam ka man angļu valoda ir tikpat nesaprotama kā vidusmēra latvietim leišu. Problēma jau ir tāda ka nu nepietiek man ar vienkāršu sakadrēšanu un dažu punktiņu noņemšanu no foto, gribas i lokāli adas toņus pielabot, veselus objektus izņemt no foto ārā, gaismas izlabot a tur uzreiz sākas gradientie filtri, sloji, un sazin kas vēl ne par ko man nav pat jausmas kā saucas un kā darbojas un tad ir jaklausas lērums lekciju par viskautko ko uz doto brīdi nevajag. Nu piemēram fočets telpā kaut kads action un  no visiem cilvēkiem kāds ir trāpījies tuvāk un izgaismots ar zibspuldzi kā maija mēness - vot i meklē instrukciju kā to dabūt nost un sakās eksperimenti ar zetemņītj un vēl nezko, gribetos ar otiņu noņemt nost  vai pielikt klāt EV, bet nu nemāku otiņai piešķirt šo funkciju fotošopā, nu un davaj klausīties lekcijas, a tur stāsta katrs kas vien tam ienāk pratā, par filtriem, n-tām kartām un sazin ko vēl ne. No tā arī ir tas sviests galvā. Nu nevaru tak es arī šeit ņemt katru fotiņu no 3000 sabildetajam un šeit prasīt padomu par katriem 5 idividuālajiem fēleriem kas tajā ir pieļauti, kaut kā neērti va zin. Cenšos meklēt pēc iespējas pats. Nu sorry ja esmu kādam sakritis uz nerviem. Nu kaut vai par to pasu Capture One, man raiviiic aktīvi palīdzēja tikt galā ar konkurējošo produktu līniju un uz brīdi pat likās ka būs OK, tāpēc arī nemetos uzreiz virsū kapčuram.

 

Vakar pamēģinaju uzlikt un padarboties, i7-4771, 16GB RAM, GF 760 piespiesta darboties  aparātiski, 3 gab. Intel SSD 240 GB diski darbam ar foto un video un ar visu to kapčurs uz vienas no daudzām ceļojuma foto mapītēm importu vien paņēma 26 min un vēl ap 2h lai paketes režīmā tupo automātiski pārspiestu uz JPG 80% kvalitātes (Tīri sievai un mammai ko paskatīties un nodzēst - mīļā miera labad). Forši, tagat tik saprotu ka mana agrākā ņemšanās ar video ir vien sīkums ar šiem Aigeja staļļiem

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
ar visu to kapčurs uz vienas no daudzām ceļojuma foto mapītēm importu vien paņēma 26 min un vēl ap 2h lai paketes režīmā tupo automātiski pārspiestu uz JPG 80% kvalitātes

 

Un cik tur bija? 5000 bildes iekš RAW?

 

Man šķiet, ka brīvdienās uz laptopa (i5, 120 GB SSD, 12 GB RAM) no SD kartes (64 GB Class 10 U3) uz SSD kopēju ap 60 bildēm, imports aizņēma ap 3 min max (nemērīju), exports aptuveni 25 bildēm uz 100% JPG aizņēma 4 min. Pieļauju, ka ar Capture One man 60 bilžu imports, atlasīšana, 25 bilžu apstrāde un exports aizņēma ap 40 min kopumā.

 

Mans kalkulators rāda, ka tu kopēji 600 bildes vai ko tādu...

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Jautājums par Capture One!!!!

 

 

Vakar noeksportēju pāris tūkstošus uz JPG kā paketi, gatavo atdevu kam vajag un nodzēsu lai atbrīvotu vietu uz diska, šodien gribēju to pašu izdarīt jau ar citu mapīti, tik kamēr ņēmos ar nesaprotamo interfeisu netīšām palaidu vakardienas konvertāciju pa jaunam - tagat nevaru nekādīgi viņu apstādināt šīs 2 h ņemsies kamēr nenokonvertēs pa jaunam.

 

Kā var apstādināt šo procesu, programmas izslēgšana un palaišana pa jaunu nelīdz, mapītes pārsaukšana noved pie bezgalīga dialoga brīdinajumu rindā un vienalga atrod viņš tās fotiņas pa vienai, kā ieslēdz tā turpina apstrādat paketi

 

Kā var izmest fotiņas no bibliotēkas, piedāvātais DEL variants neder jo gružkastē var būt par maz brīvas vietas un kādi orģināli nudien tiks nodzēsti

 

Gribu esošo bilbiotēku noņemt, pielikt citu, noeksportēt un tad jau atpakaļ - tas lai nemaldītos tūkstošos fotogrāfiju. 


Žak tur bija kaut kas ap 1400 bildēm, katrs RAW pa 24 MB apmēram, 100% procesora noslodze, importēja un eksportēja jau  uz/no sistēmā esošiem SSD diskiem


Uff, kā apstādināt atradu. Tagat tik kā izmest esošo biblioteku????

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Tagat tik kā izmest esošo biblioteku?

 

Iezīmē izmetamās bildes --> labā peles poga --> Delete --> novākt references (vai kaut kā tā saucās, no galvas neatceros). Galvenais neuzspied tajā dialogā Delete, jo tas dzēš visu no HDD/SSD. 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Atradu arī kā izsviest bibliotēku, tik process ir nudien strjemno, interfeiss nostrādāts tā ka Dies nogrābstās - Ja man nebūtu rezerves kopija, neriskētu spiest to podziņu


Paldies, Žak!

 

Es drusku savādāk dabuju to gatavu - atradu kaut kādu labi paslēptu menu par bibliotēkām un tur bija noprotams ka mapju dzēšana attiecas uz tīri kapčura iedomātajām virtuālajām mapēm nevis fiziskām uz diska

Link to comment
Share on other sites

 

 

Problēma jau ir tāda ka nu nepietiek man ar vienkāršu sakadrēšanu un dažu punktiņu noņemšanu no foto

 

Līdz šim šeit redzu, ka pamatā sūdzies par krāsām- tas ir vienkāršs sakadrējums un vienkārša krāsu korekcija.

 

 

 

gribas i lokāli adas toņus pielabot

 

Nu, es nedomāju, ka šādas operācijas jāveic katrā attēlā, kur nu vēl ceļojumu bildēs, esmu pārlieicnāts, ka šeit ir neliela nesaprašanās ar terminiem un ka vienkārši toņu uzlabošana šo pilnībā izpildīs. Lokālam ādas toņa uzlabojumam būs jāveic daudz daudz mācību stundas.

 

 

 

veselus objektus izņemt no foto ārā

 

Tas ir interesanti- ieliec kādu piemēru, ko tieši vēlies izņemt. Principā contet-aware saucas rīks, un tas ir divu taustiņu kombijnācija photoshop- iezīmē objektu un  SHIFT+ BACKSPACE

 

 

 

gaismas izlabot a tur uzreiz sākas gradientie filtri

 

Ļoti vienkāršs rīks. LightRoom tas vispār kā apm... divus pirkstus :D

 

 

 

sloji

 

wtf????

 

 

 

Nu piemēram fočets telpā kaut kads action un  no visiem cilvēkiem kāds ir trāpījies tuvāk un izgaismots ar zibspuldzi kā maija mēness

 

Negribsa Tevi apbēdināt, bet es varu diezgan droši par 110% apgalvot, ka šādā situācijā labu rezultātu vienkārši nav iespējams iegūt. Ja vēlamies šo konkrēto kadru par katru cenu paturēt, vai nu jāizgriež tas ģīmis kadra malā, vienkārši pārkadrējot, vai jākonvertē uz melnbaltu (CTRL+ALT+SHIFT+B) un tad jāpiedzen maximāli labākais rezultāts. Melnbaltā vienkārši labāk izskatīsies izdegusī āda, citādi tur nu neko neizdarīsi, nu vismaz lietojamu.

 

 

 

gribetos ar otiņu noņemt nost  vai pielikt klāt EV

 

Šim nevajag photoshop, LightRoom pietiks.

 

 

 

Nu nevaru tak es arī šeit ņemt katru fotiņu no 3000 sabildetajam un šeit prasīt padomu par katriem 5 idividuālajiem fēleriem kas tajā ir pieļauti, kaut kā neērti va zin.

 

Iedod man pāris foto, un es pats personīgi uztaisīšu video ierakstu tām darbībām iekš LightRoom. Pēc tā, seko un uzlabo pārējos failus soli pa solim pakaļ.

 

Par tiem video, es mēģināšu šodien kādu ierakstīt, tiesa LightRoom, jo ne visas tavas prasītās darbības es pats zinu kā uz Capture One paveikt. Capture One ieteicu, jo vispār Tu visu laiku sūdzējies par to, ka kameras attēli ļoti atšķiras iekš LightRoom, tad nu lūk, iekš Capture One algoritms ir labāks un mazāk darba ar katra foto pilnveidošanu, bet nu, pa lielam, galvenie slaideri tur neatšķiras.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, tad bilžu eksportā piedalās tikai CPU (vismaz spriežot pēc 100% CPU noslodzes)? Ja tā, tad var mēģināt šo darbu nogrūst uz GPU - gan patīkamāk darboties ar visiem slaideriem (CPU vairs nenodarbojas ar bildes pārģenerēšanu) un arī ātrāks eksports. Par Capture ONE gan neko nezinu, bet izskatās, ka tas atbalsta OpenCL

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

kappa - PM,

 

nepaguvu vairāk neko, skrienu, jāstūrē uz Siguldu


kapčuram vēl neesmu mēģinājis kartes OpenCL iebarot - varbūt pats automatiski ņem, nezinu, nav sanācis vēl tik dziļi tur kapāties


ar musarņiku izgriesanau no tempļa bildēm nojājos pamatīgi, bet nu neko sanāca, tas pats ar pumpam, rētām - laiks nosists milzīgs, bet nu šķībi līki, bet galā ar to tieku, vsje skrienu jau

Link to comment
Share on other sites

Bonis ņemās ne-pa-jokam. Šito tēmu vajag "piespraust" lai nepazūd, tīri neko fotošopa īsais kurss sanācis.

Es pats gan izmantoju tikai Lightroom, ikdienas vajadzībām pietiek. Fotošopā principā māku šo to izdarīt, bet man viņš liekas par sarežģītu. Un nav arī vēlmes ieguldīt laiku bilžu apstrādē, personālizstādes nerīkoju. Lightroomā patīk t.s. preseti - piemēram vēlies high-key vai sēpiju vai cross-processing efektu - trīs klikšķi un gatavs. Čakara nekāda.

Link to comment
Share on other sites

 Redzu, ka kappa mani apsteigs - solīju Bonim uztaisīt pamācību, bet šajās dienās nu ļoti maz laika - divi pamatīgi video jāsaveido no dažādu video/foto arhīvu krājumiem (kuri pirms montāžas jāieskanē un jāuzlabo) - pasākums pēc pusotras nedēļas, kad visam jābūt, tā kā sorry, negribas nekam citam pieķerties.

 (Nu ja kappa taisīs par Lightroom, tad es varu vēlāk kādu bildi apčakarēt Photoshop+Camera RAW variantā).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Redzu, ka kappa mani apsteigs

 

Es ne ar vienu nesacenšos :D Uztaisīju pāris vienkāršus LR video, nez vai Bonis saprata visu, nez vai visu paskaidroju, tā kā tādus nebiju taisījis, tad tāds mazliet apjucis staigāju pa to LR. Un vairāk koncentrējos uz basic apstrādi, vienkāršu ekspozīcijas, krāsu un nevēlamu objektu korekciju, neaizraujoties pārāk ar vienas bildes apstrādi uz vairākām stundām, ko arī pats principā nemēdzu darīt. 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Video bija lietderīgs, patreiz nav laika ko prātīgāku uzrakstīt. Thanks!

 

Raiviic pamacibu arī protams ļoti gaidu, protams bez steigas, meneša beigas kā nekā, pašam ar jāsarauj, nevaru pārlieki iedziļināties koncentrēti

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...