Jump to content

Foto vai video kamera ceļojumam?


Bonifacijs
 Share

Recommended Posts

Labrīt!

 

Prātīgi gatavojos nākošajam ceļojumam un ir atnākusi apjausma ka būtu feini veikt video filmēšanas tehnikas upgrade. Tātad, manā arsenālā ir vecs Panasonic LX3  plata fokusa fočuks priekš foto un Oneplus One telefons ar iespēju uzņemt līdz pat 4K video. Pa lielam tas arī atbilst manam foto un video uzņemšanas spējām. Parasti ceļojuma laikā uzņemu ap 500 foto un 20h video. Foto ir no tēmas cilvēks/cilvēki un kaut kas fonā, vai arī cilvēki restorānā. Video pa lielam ir tas pats, cilvēki atpūšas kā gaišā, tā arī tumšā laikā, atrakcijas, restorāni, salūti. No tā visa finalā taisu FullHD filmu uz 1-2 stundām pašam priekš sevis un draugiem par piemiņu no kopā pavadīta laika.

Problēma ir tāda ka visa šitā filmēšana prasa lērumu elektrības un biezi nepaspēj uzlādēt visus akumulātorus un tad ir vajadzība filmēt arī ar fotoaparātu, taču tam video kvalitāte salīdzinot ar telefonu ir nožēlojama. Būtu feini ja aparātam būtu iebūvēts WiFi, daudzmaz kompakts izmērs lai teiksim restorānā var nolikt uz galda starp šķīvjiem.

Tas no īsa situācijas apraksta arī viss.

 

Tālāk viktorīnas jautājums - uz ko skatīties iedomātā budžetā 500 EUR - foto vai video kameru, nu un protams kādi modeļi būtu ieteicami. Der kā jauna tā lietota tehnika, var PM piedāvāt savu.

 

Pats esmu ticis tik tālu ka tīri garāmejot mani ieinteresēja Olympus Stylus 1 - jo tas ir arī fotoaparāts un galvenais ka tam irtas interesantais mehānisms kas aizklāj objektīvu. Ar LX3 un tā vāciņu esmu gana nomocījies, traucē tā ņemšanās katreiz liekot kabatā un steigā velkot ārā, un neskatoties uz piesardzību, vienalga objektīvs patstāvīgi ir ar kaut ko nošmulēts. Izejot no šī arī ir paņemts budžeta cipars.

 

http://www.ixbt.com/digimage/olympus-stylus-1.shtml

 

 

PALDIES

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 613
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raiviic

    62

  • Zux

    44

  • Žaks Noriss

    57

  • Bonifacijs

    199

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mezavecis

20h filmēt ar fotoaparātu būtu perebors. Labāk iegādāties videokameru un papildus akumulatorus, lai ir ko mainīt un pa vakaru salādēt. Pie ļoti niknas filmēšanas/bildēšanas gan atdursies pret problēmu, ka nakts ir par īsu, lai viss uzlādētos. Jēdzīga Sony kamera budžetā ietilps un kvalitāte būs normāla.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nekad agrāk video kamera man nav bijusi, par tām nezinu pilnīgi neko, varētu šoreiz pamēģināt.  :)

 

Patreiz pētu kaut kādus aprakstus, bet trāpas 2 galējības, lētais gals kas labākajā gadījumā  velk līdz FullHD 25p un jau no pasa sākuma rada iespaidu ka telefons kudi krutāk filmē, vai atkal monstri kas ir garām gan izmēra, gan budžeta dēļ. Tās 20h salasās ap 10 dienu laikā. Vienas dienas laikā reti kad būs virs 3-4 stundām un rezervē ir vēl tāds pats sievas telefons. Ja video kameras akumulators labi tur, tad labprāt izmantotu shēmu ka video uzņemu tikai ar video kameru, foto tikai ar fotokameru un ar telefoniem diktafona režīmā ierakstu visu kas apkart notiek lai var zem bildes pabāzt apakšā kādu interesantu frāzi ko pateicis kāds no draugiem, gids vai vienkārši kaut kādi emociju saucieni kas noder jau montāzas procesā.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Es pret video ceļojumos esmu skeptiski noskaņots. Pašam jau pēcāk gana interesanti palūrēt, bet, lai interesanti būtu arī "svešam" skatītājam, jāprot ļoti talantīgi uzfilmēt un samontēt. Tik cik man vajag uzfilmēt kaučko kustībā, pilnīgi pietiek ar Sony Nex iespējām. Bet tas nav autora budžetā.  Pievienojos iepriekšējiem "oratoriem", ka lielam video apjomam vairāk būs piemērota videokamera- kā jau visās lietās- katram darbam savs instruments.  Filmēt video, lūrot  saulē apžilbuša fočuka displejā, turot to izstieptās rokās, ir visai apšaubāms pasākums. :sorry:

 

 

Pie ļoti niknas filmēšanas/bildēšanas gan atdursies pret problēmu, ka nakts ir par īsu, lai viss uzlādētos

 

Es šo problēmu atrisinu ar papildus lādētāja iegādi- nav dārgi- 10-15 Eur, bet vienlaicīgi var lādēt 2 aķus, kā arī komplektā parasti nāk štekeris autiņa 12V ligzdai- avārijas gadījienā var lādēt arī braucot.  

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Atšķirībā no fotoaparāta process ir stipri ātrāks - atver vāciņu, nospied filmēšanas pogu un viss notiek. Es gan neticu, ka peļacs izmēra objektīvs spēj labāk filmēt par jēdzīgu kameru, līdz ar to visi tie 4K uz telefona ir fufelis. 

 

Kaut kas līdzīgs ir man, tikai vecāks modelis. Nevaru iedomāties, ko ceļojumā vajadzētu krutāku, jo jāatceras, ka vilkt līdz dārgu mantu nav vērts, jo cik nav dzirdēts par apzagšanām un visādām dabas stihijām. Reiz gandrīz sabeidzu fotokameru, jo nenormāls lietus uznāca. Šito vismaz var plēves maisiņā iebāzt, ja taisīsies braukt pa kalnu upi ar laivu.

http://www.1a.lv/foto_video_tehnika/videokameras/sony_hdrcx405

Labots - Mezavecis
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Elektrība aptrūkstas hadījumos ja ir tas nejaukais jaunmodīgais viesnīcas plastikāta kartītes ieejas režīms numuriņā - ja kartīte nav ligzdā, rozetē elektrības nav. Nu var jau izlīdzēties visu laiku cenšoties vienu kartiņu atstāt nummuriņā, bet nu vienalga nav īpaši forši ka apkopēja šiverē pa nummuru a tur fotoaparāts un 2 dārgi  telefoni bez pieskatīšanas lādējas

Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, tak apskaties video klipus, kas ar šīm lētajām kamerām ir uzņemti - šausmas.

Youtube, protams, ir youtube, bet, kad māsai meklēju kāzu dāvanu, biju arī nekompresētos video paraugus skatījies - baigi neatšķīrās.

 

Un šis ir filmēts ar NX300: http://www.imaging-resource.com/PRODS/samsung-nx300/FULLRES/yvid_SAM_0324.MP4

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu protams ka 4K telefonā ir fufelis salīdzinot ar 4K profesionālā videokamerā, nu kaut vai FullHD profesionālā kamerā, protams. Ir gadījies savos nagos dabūt LV vietējās kinoslavenības melno neapstrādāto materiālu - nu skaties uz tādu un saproti ka neko citu kā reklamas rullīti no tā uztaisīt nevar un failu izmēri vispār ir tik milzīgi ka saproti ka nu i nafig. Man ir drusku citāds tas uzstādījums, filmēju alu dzerot un visādi citādi kā pagadās un daudz, no tā izlasu labāko un vēl spēcīgi izkadrēju ārā lieko, un pie šīs izkadrēšanas ārā sanāk brīžiem pusi bildes nogriezt nost, plus vēl stabilizācija noēd un finālā pat no 4K nekas daudz pāri nepaliek. Ja filmētu profesionāli, no statīva, izvēloties kadru, ekspozīciju un ko tik vēl ne, tad cita lieta (nu jā, protams ka tieši tā arī ir jādara, taču es taču braucu atpūsties nevis strādāt!!!)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
itanium

Šāda līmeņa video neko labāku nevajag. Tak kāzas neviens netaisās filmēt.

Link to comment
Share on other sites

Nu, neiespringti uz to 4K, tas arī tevis nosauktā budžeta kamerās pašlaik ir viens liels fufelis.

NX300 ir 1080p60, visai asa kit lēca, optiskā stabilizācija.

 

Mežaveci, tas jau autoram jāizlemj :)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tas demonstrētais sony kameras video līmenis ir kā maniem pirmajiem kucēniem tālajā 2012 gadā kad filmēju ar Samsung S3 telefonu. Šodien veicot investīciju video filmēsanas aparātā ceru sagaidīt pilnīgi citu rezultātu. Patīkami pārsteidza NX300 video - nemza nebiju domajis ka uz tik relatīvi lēta aparāta būs tāda bilde.


Nu es arī neiespringstu īpaši uz 4K, nav tā ka tā būtu obligāta prasība. Man vienīgi liekas ka 4K opcija uz doto dienu nozīmē ka aparāts ir svaigas konstrukcijas ar jaudīgu procesoru, kas nav mazsvarīgs faktors.  A tā gribētos ideālā gadījumā FullHD 50p ar labu optisko stabilizāciju un spēcīgu gaismasspēju + fonariks filmēšanai nakts tusiņos. Tik tas laikam sākas no budžets x3


Cik pats esmu izbūries cauri tad tas diapazons kas mani patreiz tieši video kameru jomā interesē saucas apmēram vidēja līmeņa entuziaista kamera


Es te runaju gan par video, gan par foto kamerām reizē, jo neesmu sapratis ko ir pratīgāk ņemt, pagaidam neatmetu nevienu variantu, arī NX300 pētīšu vēlāk padziļināti cauri.


Ups, nu tik sapratu ka domāju NX300 a cenu skatījos NX3000


Par rezerves aķi un 2 lādētājiem - laba doma. Aizvakar pasūtīju Xioami Mi Power Bank 16 000 - tam 2 izejas kas var vienlaicīgi lādēt, domāts telefoniem, bet iespējams var arī kameras lādēt

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu forši, teicams variants un zem budžeta. Vai būs kādi varianti ko no video kamerām likt pretī? Neviens nefilmē video, jebšu filmē tieši ar fotokamerām?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Labāku bildi taisīs piesauktais Samsung vai Sony NEX sērija, turklāt bilde būs jūtami labāka par līdzīgas cenas video kamerām. Filmējošiem fotoaparātiem gan būs arī mīnusi - nav pietiekami efektīga attēla stabilizācija, jālieto statīvs. Un vismaz Sony NEX ir niķis pārkarst, ja filmē 20+ minūtes neatpūtinot.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Par to pārkaršanu - noteikti jāņem balts. Tas, protams, neietekmē dzelžu karšanu iekštelpās, bet tiešā saulē mazāk cepsies.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Meitas kāzās sanāca Oneplus One uzcept - palika makani karsts un sāka video visa labā puse raustīties strīpās (vertikāls dalījums tieši pa vidu un labā puse visa brāķī, bij arī ka viss itkā OK, tik pa laikam parādās kāda tieviņa horizontāla svītra), bet tas bij ar jaunāko Lollipop prošivku, telefons bija reāli karsts. Sadusmojos un uzliku veco CM, aizliedzu updates un vakar pusi dienas testēju - no vietas ar gabaliem pa 3 min. FullHD video filmēju līdz pilna atmiņa, vienlaicīgi pa WiFi kačājot uz Dropbox, pēc tam pa OTG vadiņu visu pārrakstot uz flašku un tad vēlreiz pa jaunu pilnu atmiņu piefilmējot - drusku uzsila, bet nu knapi vien un video nekādu defektu nebija.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Šaubu nav, ak es naivais! :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Pa ietaupīto piķi nopērc konjaku un Šarolē vai Aberdinangus steiku un fileju karpačo :) 

Link to comment
Share on other sites

Kādu action kameru ar 1080p60fps nepietiek?Vienīgais mīnuss platleņķa objektīvs,bet tā paskatoties semplus internetā liekas ka ir ļoti labi.

Es pēdējā laikā censhos kameru aizmirst mājās lai nav vispār jāfilmē,es tak atpūshos galu galā :)

Labots - zynoj
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu cik es saprotu ar tādu kameru filmējot nevar vienlaicīgi redzēt ko tieši filmē un tas nu gan nederēs, tāpat ar 2 ierīcem vienlaicīgi rokās nekāda filmēsana nesanāks (nu kamera + smartfons vadībai)

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā Gestapo var piekrist par 95 %. Šādu video maksimālais garums, ja vien nav sižets, kur ar nepacietību gaidi, kas būs tālāk, pie tam montēts ar kāpinātu dinamiku (notikumi aizvien spraigāki) ir 20 - 25 min. Esmu 3 nedēļu kalnu ekspedīcijās mierīgi izticis ar apmēram stundas "melno" materiālu, kas rezultējas 10 - 15 min filmā. 20h - tas jau būtu pusgada ekspedīcijai un arī pēc tam pusstundā jāiekļaujas.   Ar vienu trāpīgu 10 - 15 sekunžu kadru, var pateikt to pašu, ko ar vāju 10 min sižetu.

 Un otrs - ja viena persona reizē ir fotogrāfs un video operators - rezultāts būs švaks. Ir arī personīgi pārbaudīts. Ir kārtējā interesantā epizode, bet tu rausties un nevari acumirklī izlemt - bildēt vai filmēt. Pēc tam viens labs mirklis ir uz video, cits - fotogrāfijās. Rezultāts - ne pilnvērtīgs video, ne foto albūms. Nē nu var jau video iekļaut animētus slaidšovus, esmu šad tad tā glābis situāciju, kad iedod samontēt foto un video kaudzi, bet nu tas jau cits stāsts.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Starp citu, redzeju ka tas olympus stylus 1 iekš teiksim e-bay ir dabūnams pat 10-150 EUR lētāk nekā salidzini.lv - ir varbūt kādam pieredze šāda veida lietas e-bay pērkot? Ir vērts, kā ar nodokļiem ja no ASV, Ķīnas vai vēl kurienes?

Link to comment
Share on other sites

Ar LX3 un tā vāciņu esmu gana nomocījies, traucē tā ņemšanās katreiz liekot kabatā un steigā velkot ārā.

Īstie "pro" ceļotāji parasti fotoaparātu tur kaklā iekārtu un knipsē uz katra soļa. Vai ta maz Rīgā redzēts?

Labots - Zuxters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

Ar vienu trāpīgu 10 - 15 sekunžu kadru, var pateikt to pašu, ko ar vāju 10 min sižetu.

 

Jap, pilnīgi iespējams. Man tā situācija ir tāda ka ceļojumi ir piebāzti ar visādiem pasākumiem, organizētiem un pašorganizētiem un apkārt ir daudz draugu, paziņu, ir visādi šovi, atrakcijas. Filmēju cilvēkus uz viskautkā fona un viņi runa kaut ko stāsta, visu laiku kaut kas notiek, tādas garlaicības un laiskas atpūtas īsti nav, karoče grūti tā pateikt. Ja brauktu teiksim divatā uzkāpt kalnā, tad ir pavisam cita lieta kā tikšanās ar daudziem draugiem no dažādam valstīm kurus redzi reizi gadā ceļojumā.


 

 

Īstie "pro" ceļotāji parasti fotoaparātu tur kaklā iekārtu

 

Es ar tā daru, tik valkāju kā AKM - caur plecu ar pašu aparātu tipo padusē lai nesadauza, neaizķeras. Es te gaidu kad kāds ieteiks spoguļkameru ar kaut kādu platleņķa objektīvu, bet klusums. Kas ne tā? Budžets nepareizs? Zoom nelietoju principā 


 

 

Nē nu var jau video iekļaut animētus slaidšovus, esmu šad tad tā glābis situāciju, kad iedod samontēt foto un video kaudzi, bet nu tas jau cits stāsts.

 

Es mērķtiecīgi tieši tādus taisu lai kādam stāstot par mūsu kopējo draugu ceļojumu foto atsevišķi nav jārāda - viss vienā failā uzliec, parādi un miers 

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Es ar tā daru, tik valkāju kā AKM - caur plecu ar pašu aparātu tipo padusē lai nesadauza, neaizķeras.
+Daudz. Ērti, parocīgi, kamera vienmēr pie vietas, no kakla nekrīt, pret vēderu nesitas, ar velo var braukt (un ātri, tai skaitā) - protams, tā karinu bezspoguli. Spoguļvariantus... nu nafig.
Link to comment
Share on other sites

Long John
Zoom nelietoju principā 

 

 

Manuprāt, šī frāze "nošpikota" kādā iedomīgu fotosnobu forumā.  :yahoo:

Ne vienmēr ceļotājam ir laiks un fiziska iespēja "zūmot kājiņām" un labs travelzūms parasti sevi attaisno.

 

P.S.

Un kā tad Tu piecietīsi, ka Tevis noskatītajam Olympusam ir veseli 10,7 x  zūms (28-300 ekv.)?...  :shok:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Zoom es nudien nelietoju, jo fočēju cilvēkus uz kaut kā fona, tas zoom man ir 2 soļi uz priekšu vai 3 atpakaļ, tagadējam fočukam ir arī kaut kāds liekas 4x zoom, bet neatceros kad būtu to lietojis, ja nu vien kad nopirku, lai paskatītos kas no tā sanāk. Olympus paņēmu vien par atskaites punktu un galvenokārt man vienkārši iepatikās objektīva aizvēršanas mehānisms un cena ir apmēram tada kādā gribētu iekļauties. Iepriekšējo fočiku toreiz pirku par 305 Ls, nu šitie 400-550 EUR ko pras par Olympus ir apmēram tas pats naudas ziņā. Īpaši vairāk ieguldīt pasakumā netīkas lai nebūtu stresa ja iekrīt zupas šķīvī, nogāžas no galda vai nu mazums kas viss tik nevar gadīties ar kameru restorānā. Bišķi šķielēju uz kadas kompaktas spogulenes pusi, tik tādas nav bijušas un īsti nevaru iedomāties kā ir tādu staipīt apkārt, tādu pat lidmašīnā ir bagāžā jānodod laikam. Vēl viss čemodāns aizies pa pieskari dēļ skenerī ieraudzīta fočuka, nu vismaz ir dzirdēts ka tā ir iecienīta lieta ko nozagt bagāžā.


Es saprotu ka vajag zoom lai kaut kādu arhitektūru fočētu vai putniņus uz zara viņpus kraujai. Es tādus nefočēju, ja sagribas tādu bildi tad meklēju kur dabūt jau gatavu tādu, jo pa lielam viss ievērības cienīgais jau ir kādreiz nofočēts. Man pa lielam bildes bez cilvēkiem nemaz nav, karoče nekādas klusās dabas un kā nu vēl tas saucas

Link to comment
Share on other sites

Long John

Laikam mēs viens otru kaučkur pārprotam.

Ja vien nav vajadzīga izcila attēla kvalitāte, zūmi (objektīvi ar maināmu fokusa attālumu) ceļotājam  ir gana laba un ērta lieta un grēks to neizmantot.

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es saprotu ka vajag zoom lai kaut kādu arhitektūru fočētu vai putniņus uz zara viņpus kraujai. Es tādus nefočēju, ja sagribas tādu bildi tad meklēju kur dabūt jau gatavu tādu, jo pa lielam viss ievērības cienīgais jau ir kādreiz nofočēts. Man pa lielam bildes bez cilvēkiem nemaz nav, karoče nekādas klusās dabas un kā nu vēl tas saucas

Boni, un ja ceļojumā ieraudzīsi augstu klintī rāpjamies smuku meiču peldkostīmā? :)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Nuuuu, cik garšīgi ir tomēr tie nagi...

Labi ielikšu pāris savus garadarbus lai būtu priekšstats ko apmēram es fočēju, bildes nav tās labākas, bet tādas kurās nav cilvēku kurus šeit kādam vajadzētu pazīt, pirmās kas gadījās pa rokai, neapstrādātas, ka no LX3

5k43tbff16ab9mti8q3f.jpgyilgulfz6dz5v7yx3l2.jpgd4nbxbjvxp0duipextu.jpg

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

nop, tā ir nu ļoti bagāta sieviete no BY, viņa, ja kas, ir tā pati kas pirmajā bildē stāv baltā tērpā


Dabuju iet jautāt wikiem kas tā tāda Debija Harija :yahoo: 

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Dabuju iet jautāt wikiem kas tā tāda Debija Harija :yahoo:

Boni, nu gan...

Tie, kam nepatīk Debija Harija, nav īsti veči. :)

Viņa ir tā sieviete, kuru kopš bērnības esmu sapņojis dabūt. Un joprojām sapņoju. :sarkasms:

 

Boni, ieliku mūzikas tēmā vienu Blondie videoklipu, apskaties. :)

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Ups, nu nekas es arī pec foto viņu neatpazinu nu nekādīgi, par paparacci nevarēšu sansēt

 

Te vēl 2 bildes kas savā ziņa labi raksturo kādos apstākļos fotografēju, tas pats LX3 tai pašā režīmā iA, bez jebkādiem uzstādījumiem,vienkārši garāmskrienot, bildes ir

neapstrādātas

28gu435poc4lbvi9gb3.jpg

melx8orb8q0462cod11b.jpgdngvx8iv78ns00q3nold.jpg

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Paldies!
P.s. smuks skuķis, un vēl dzied

Ko tauta domā par šādiem variantiem meklējamajai lietai?

 

Panasonic LX7

http://ololo.lv/lv/product/103361.html

 

 

Panasonic G5

http://galaxy.lv/index.php?l=1&c=1070&p=306312

 

 

 

un bišķi ārpus budžta

Panasonic LX100

http://act.lv/lv/catalogs/foto_tehnika/digitaljnie_kameri/item-41015.htm

 

P.s. par interneta veikaliem nevajag piesieties, es vienkārši skatījos aptuvenu cenu un lai pie tās būtu vel arī kaut kāds apraksts klāt. Man ir tā kā simpātija uz Panasonic un noliedzoša atieksme pret Sony un nedaudz arī Canon kas balstīta uz nelielu personisku pieredzi ar šo firmu darinājumiem.


Kaut kur dzirdēju ka 16. datumā esot izlaista Panasonic LX8 - tas būtu nu tiešs pēctecis manai LX3, tik cenas vēl nav

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...