Jump to content

Objektīvi prieks Nikon D5200


Diablo.lv
 Share

Recommended Posts

Labvakar.

Iegādājos spoguļkameru Nikon D5200 (objektīvs 18-55), taču neapmierina ar kit objektīvu uzņemtās bildes. Tātad vēlējos, Jums, lūgt padomu, kādi/kuri objektīvi būtu labi priekš:

~Dabas, portretu foto

~ Foto slikti apgaismotās vietās

~ Dzīvnieku, putnu fotografēšana no attāluma.

Uzreiz jāteic, ka neko daudz par objektīviem nezinu, varbūt katrai dzīves situācijai nav vajadzīgs atsevišķs objektīvs? Interesētu objektīvi cenā ap 300-400 Eur/gab, vēlams Nikon lai ir pilna saderība (auto fokuss, stabilizācija...)

 

Iepriekš paldies par veltīto laiku un ieteikumiem

 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Dabai drīzākais vajag kādu platleņķi, tur pagaidām labi der, tas pats kit, pie 18mm tie f4 nav tik slikti.

 

Nu, pārējam varbūt kādu fiksēto 85mm f/1.8, vai arī kit pārdot un ņem kādu sigma vai tamron 17-50mm f/2.8, būs no visa pa drusciņai, telpām, lai cik labs objektīvs, nu grūti bez zibeņa telpās, ja ir vakars, krēsla čau!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tiešām gribi laukā bildēt putnus un citus attālus objektus vai pasākumus, tad man ir viens objektīvs pārdošanā uz Nikon, kas tam ļoti labi derēs. Cena runājama protams. UN šis ir ļoti labs zooms.

 

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/163692-p%C4%81rdod-tamron-70-300mm-vc-usd-objekt%C4%ABvu-priek%C5%A1-nikon/#entry1809999

Link to comment
Share on other sites

Standarts DX kamerām:

  • Nikon AF-S Nikkor 35mm 1:1.8G DX - objektīvs visiem gadījumiem, būs gaiša iekštelpās, labs attālums bildēšanai visam ko redzi ārā
  • Nikkor AF-S 85mm f/1.8 G DX - objektīvs portretiem, portretu šaušanai plašās telpās
  • AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED - standarta zoom objektīvs kaut kam tālākam
  • Tokina 11-16mm f/2.8 DX - platlenķis dabasskatiem bez fisheye efekta, manuāls autofokuss uz tavas kameras

Tad pie visa šitā klāt kāds labs statīvs, labs zibenis, pāris filtri un ja vēl nepietiek, sāc krāt tūkstošus FX kamerai un f/2.8 zūmiem.

 

Man personīgi zoomi nepatīk to smaguma dēļ. Paņem iesākumam Nikon AF-S Nikkor 35mm 1:1.8G DX, sapratīsi ko nozīmē gaišie stikli un iemācīsies attālumu regulēt ar kājām nevis pirkstiem.

Labots - Freaky
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Oi, specs par stikliem, ibio.

Tokinai ir II versija ar motoru, maksā pāris eiro dārgāk par pirmo versiju...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Diablo.lv

Liels paldies visiem par ieteikumiem, ja pareizi saprotu, tad objektīvs Nikon AF-S Nikkor 35mm 1:1.8G DX būs labs arī bildējot galerijas, akvārijus utt (lai neveidotos atspīdums zibspuldzi izmantot nevar) ? Vai šo pašu objektīvu nevar izmanot dabasskatiem?

 

Vai 300mm objektīvs ir pietiekams zoom lai fotografētu teiksim arī kuģus, lidmašīnas utt?

 

P.S Paldies Rubenis par ieteikumu, bet es lūkojos pēc jauniem objektīviem.

Link to comment
Share on other sites

Simsons2

35 / 1.8 nikonam ir izdevies un foršs objektīvs rekur divi random bilžuki ko esmu kaut kad bildējis ar šo objektīvu.

post-65649-0-27152300-1437058121_thumb.jpg

post-65649-0-45884100-1437058128_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

martinno

Jā, 35mm ir ekselents par savu naudu... Ja piešaujas, tad pietiek tikai ar to (ja vien negribi macro/putniņus fočēt).

Link to comment
Share on other sites

Diablo.lv

Liels paldies, iepirkšu Nikon AF-S Nikkor 35mm 1:1.8G DX

 

Kā paliek ar zoom objektīvu, vai AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED ir ok, nevarētu būt tā, ka zoom ir pa īsu?

 

Paldies

Link to comment
Share on other sites

optimuss

Par īsu būs vienmēr :D

Ja nopietni, tad atkarīgs, ko vēlies fotografēt. Zvirbuļus no 100m attāluma tāpat nevarēsi pievilkt.

Man pašam ir šāds Nikon 70-300, izmantots 2 vai 3 reizes 2 gadu laikā. Platlenķis vai makro ir interesantāks un noderīgāks, bet nu tas kā kuram.

P.S. 35mm gan bija ļoti labs par to naudu, sākumā ar to vien iztiku.

 

Izlasīju pirmo postu :D Dzīvnieku un lielāku putnu fočēšanai 70-300 derēs.

Labots - optimuss
Link to comment
Share on other sites

martinno

Reāli - man šobrīd ir tikai tas 35mm - jau divus gadus.

Lēnām skatos uz kaut kādu ultra wide, aļa, Tokina 11-16mm vai 10-2x kaut ko citu.

 

Tiem 50+mm neredzu reālu pielietojumu savā dzīvē :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā paliek ar zoom objektīvu, vai AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED ir ok, nevarētu būt tā, ka zoom ir pa īsu?

Es tev pēc darba iemetīšu kādas bildes, kuras esmu uz 300mm sabildējis...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Kāds var iemest salidzini.lv linku ar USB kabeli kas derētu priekš Nikon D5200. Nikon iesaka šādu UC-E17, bet salidzini.lv tāda nekur nav. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...