Jump to content

Baterijas lādēšana.


SyncMaster
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Esmu reals noobs izmantojor laptopus.
ir tada lieta,ka pirms paris dienam iegadats gaming laptops.
Uzlādējot to pilnu un atstajot pieslegtu pie barosanas vada, no fully charched tapat baterijas limenis nokrītas.
Lai gan lasīju, ka ja baterija ir uzladeta, bet ladetajs ir atstats iesprasuts, tad laptops elektribu njem pa tiešo no vada, bet man šaj\a gadījumā no baterijas,tiesa gan ne patstavigi.

 

Baterijas līmenis krītas lēnāk nekā ar izspraustu barošanas vadu, bet tāpat krītas.

Tam tā ir jābūt?:?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Viss pareizi, jo akumulatori paši no sevis izlādējas. Pie vada esot laptops neko neņem no akumulatora.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Okey, ko varetu nozimet pie indikatora - pluged in, not charching?

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster
(labots)

To es saprotu, bet jabut iemeslam.

Atradu šo, https://service.msicomputer.com/msi_user/support/techfaqdetail.aspx?formid=2872bet man jau ir 94% un tapat nelādē..

 

okey, bija tak ka MSI saka, bet tas ir baterijai normali, ja tā pastavigi izladejas lidz 90% un tad atkal uzsāk uzl\adi līdz 100% un tā visu laiku?
lai gan.. tubs jautajums, ja jau to ražotāji paredzējuši.

Labots - SyncMaster
Link to comment
Share on other sites

Baterija pastāvīgi un patstāvīgi izlādējas.

Tas ka diennaktī pašizlādē pazūd 5% ir normāli

http://batteryuniversity.com/learn/article/elevating_self_discharge

Ja tev nepatīk un datoru lieto no kabeļa, tad saudzēšanas nolūkos  izlādē bateriju līdz kādiem 50%, izņem ārā un noliec sausā, vesā vietā, līdz to atkal ievajagas, citādi divi trīs gadi un baterija būs metama, lai gan 90% varbūtība ap to laiku arī dators būs apnicis, salauzts, vai vienkārši nobeidzies.

Link to comment
Share on other sites

Volters

Ja kādam interesē. Pirms kāda laika beidzās mans eksperiments ar aķi ledusskapī. 2 gadus noturēju laptopa litija jonu aķi ledusskapī - (~ +8 grādi) iespakotu mitruma uzsūcējos un visu, kā pienākas. Nolietojums pa šo laiku nokritās no 70% līdz 50%. Tagad to aķi lietoju nu jau pāris mēnešus, viss ok un viss liecina, ka šādi tiešām var uzglabāt.

Tanī pat laikā bija identisks tāds pats otrs aķis, arī ap 70% nolietojums, kurš visu to laiku tika darbināts pie laptopa ar vadu. Rezultāts ar nolietojumu tieši tāds pats. Tāpat kā tam - ~50%.

Izdaru secinājumu: nav ko māžoties ar aķiem, ņemot nost un skaldot santīmus un glabājot. Mūsdienu laptopi jau labu laiku ir pietiekami gudri, lai uzturētu aķus pie dzīvīgas - lādējot, kad vajag palādēt un nelādējot. kad nevajag. Ilgā laika periodā (kas parsniedz gadu, divus), noglabāts aķis nebūs ne par ko diži labāks, kā tas, kas bijis pie laptopa ar vadu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tu stipri galvu esi atsitis?

  Bik pārkarsis - pirmajā sutkā būs 5%, pēc mazāk un arī varbūt par citām baterijām domāju :D

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu redzējis, ka ar pilnu akumulatoru un ar barokli iespraustu kristu akumulatora līmenis. Nevajag jaukt dažādas lietas- ja dators ir izslēgts un bez lādētāja, tad loģiski, ka pamazām akumulators tāpat izlādēsies, jo daļa plates darbojas arī izslēgtā stāvoklī. Bet ar pieslēgtu barokli akumulators tiek uzlādēts un atslēgts un portatīvais turpina baroties tikai un vienīgi no barokļa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Volters

Līmenis sāk krist, tiklīdz ir pārtraukums barošanā :)

Un tad stājas spekā tāds jēdziens, kā "charging threshold".


 

 

ar pieslēgtu barokli akumulators tiek uzlādēts un atslēgts un portatīvais turpina baroties tikai un vienīgi no barokļa

 

Nedaudz par daudz novienkāršoji ;) Ja aķis tiktu pilnībā fiziski atslēgts un laptops barotos tikai no barokļa, notiktu tieši tas, par ko ir cepiens. Respektīvi, sāktos aķa pašizlādes process. Cik man zināms, aķis atslēgts pilnībā netiek, bet tiek samazināts spriegums, kas pienāk aķim. Respektīvi, līdz līmenim, kad aķis vienkārši veģetē un nelādējas. Lūk arī iemesls, kāpēc pie lādētāja aķim papagaiļi nekrīt (kamēr nav barošanas pātraukuma.)

Pātraucot barošanu, papagaiu referendums uztaisa inventūru un no jauna piefiksē reālo situāciju.

 

P.S.

A Tu točna zini, ka aķis tiek atslēgts pilnībā, nogriežot tam pienākošo spriegumu pilnībā? Ja tas tā ir (par ko es neesmu drošs), tad problēma ir papagaiļu uzskaitē, nevis pašizlādes notikšanā vai nenotikšanā. Tad varbūt pašižlāde arī notiek, tikai papagaiļi par to neziņo.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

 

 

pluged in, not charching?

Šādi var rādīt arī tad, ja baterija beigta, vai piemēram Delliem, ja izmanto pēc Dell domām nesaderīgu lādētāju. Parasti pabrīdina ar eroorr logu, ka baterija beigta vai, ka lādētājs nesaderīgs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...