Jump to content

Studijas IT ārzemēs.


Ezeliitis
 Share

Recommended Posts

34 gados mācīties nav nemaz tik viegli.  Aktīvā studenta dzīve ar jau vairs tik interesanta neliekas. :D

Bonuss, ka nav ģimenes kas aŗi prasa daud zlaika.

Nu no otras puses, ja par to naudu var +- normāli dzīvot bez papildus darba, tad kāpeč ne ?! Atvaļina'jums.  Ps. Neiznu cik tas ir pietiekami iekš UK.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vecums nav problēma, tāds arī ir viduvējais PhD studenta vecums, varbūt mazliet jaunāks. Maģistrus es tikai pabeidzu 2 gadus atpakaļ, pietam kā labākais.

Vairāk naudas dēļ būs grūti, pierasts tagad pie 3x lielākām summām.

 

Link to comment
Share on other sites

23/03/2018 , 18:45, AndrisBB teica:

Baigi nežēlīgā dillema - iet mācīties PhD vai nē? Līdz 3dienai jāizdomā.

Studijas apmaksā HP, kopumā 3 gadi, tik stipendija tāda nekāda - 14.5k gadā, bet tax free.

Plusi varētu būt ka pa lielam garantēti 3 gadi bez stresa, lielas iespējas turpināt darbu HP ar labu algu, mīnusi ka stipendija maza.

 

Kādi vēl plusi?

 

 

Bristolē 14.5k gadā? Nu nez, es teikti, ka HP uz lēto šeit mēģina izbraukt. Bet tu jau pats esi pa Bristoli ilgi dzīvojies, dārdzības līmenis zināms. Tā kā es pats esmu iesaistīts maģista uz doktora grāda studentu "audzināšanā", tad es teiktu PhD Vācijā vai Nīeralandē ir daudz labāk. Arī $ ir labāki, un nav nekāda vieglā dzīve UK doktorantūras studentam.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, studentiem arī atvieglojumi majoklim ne?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Manuprāt tā ir standarta stīpa un to nemaksā HP. Viņi tik apmaksā maksu un iekārtas. Pati darbošanās ir Bristoles Robotikas Labaratorijā, tā ir lielākā tāda veida iestāde UK. Man tur patīk, lielākā daļa tur ir "slepena", bet tāpat interesanti, bieži sanāk tur darboties. 

Jebkurā gadījumā izdomāju ka neiešu, kā arī tēma ne visai saista mani. Janu kādam interesē tad e apraksts

http://www1.uwe.ac.uk/research/postgraduateresearchstudy/studentshipopportunities/objectidentification.aspx

Link to comment
Share on other sites

Studenti nemakā "council tax" , kas ir kādsi 1300 līdz 3k gadā atkarībā no mājokļa vērtības. Pārējais viss kā normāliem cilvēkiem. Bristolē mazs vienistabas dzīvoklis ap 800 GBP mēnesī, istaba 400. 


Robotikas laboratorija ir līmenī, esmu tur bijis. Bristolē vispār ļoti daudz interesantu lietu.

 

Un jā, 14-17k tā ir standarta UK stīpa. Nīderlandē, ja paveicas, var dabūt ap 25k EUR gadā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nav jau arī tā ka esošie doctoranti, tur ir baigi aiņemtie, vismaz tie kurus pazīstu, nodarbojas paralēli ar saviem projektiem, kuri dod kautkādus ienākumus. Plus reizēm pieeja hi-tek iekārtām dod pamatīgu priekšrocību, ne tikai attiecībā pret visādiem freelanceriem, bet arī maziem uzņēmumiem. Kautvai taspats ultra-augstas izšķirtspējas 3d scaneris vai printers, nemaz nerunājot par nopietniem aparātiem.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan kāpēc tev laist garām iespēju strādāt/mācīties tādā līmenī, ja ir iespēja... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...