Jump to content

Studijas IT ārzemēs.


Ezeliitis
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Jau kādu laiku esmu nolēmis savu nākotnes izglītību/darbu saistīt ar IT jomu. Šobrīd pabeidzu vidusskolu. Doma bija iet uz LU / VeA, bet cik nojaušu, iespējams CE matemātikas rezultāti iegāzīs un varbūt pat netikšu budžetā (par spīti, ka vidēja ir tuvu 8.5. Un nejautājiet nemaz kā pie velna es varēju nolažot matemātikas CE.. Spriežot varētu būt 50-60% robežās. :( )

Sāku apsvērt domu par studijām ārzemēs. Varbūt kādam ir pieredze? Pats gribētu izmācīties maģistrus. (Varbūt pietiek ar bakalauru)

Pašlaik apsveru domu par Angliju, jo tur esot elastīgi studentu aizdevumi (studijām tieši), bet atkal citās valstīs pievilcīgi ir 'bez maksas studijas', kur atkal ir tikai bakalaurs (mazliet par īsu, laikam). Man gribētos dabūt tomēr papīru UK, jo tur varētu arī strādāt un, ja nu kas, atgriezties atpakaļ. Tā visa, šķiet arī laba pieredze. Varbūt ir kādi ieteikumi / pieredze ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

kur atkal ir tikai bakalaurs (mazliet par īsu, laikam)

Un? Pabeidz bakalauru un tikai tad domā, ko darīt tālāk. Nav jau viss vienā skolā jāpabeidz.

Link to comment
Share on other sites

Ja bagāti vecāki, tad uz priekšu. Nedomāju, ka tev pēkšņi kāds UK dos mācību kredītu!

Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

 

 

Ja bagāti vecāki, tad uz priekšu. Nedomāju, ka tev pēkšņi kāds UK dos mācību kredītu!

 

Nav. UK esot studenta kredīti, kuri ir ļoti elastīgi, tiesa, pašam nav bijusi pieredze, varbūt kāds var padalīties ar info?

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Neskaties uz Angliju, brauc mācīties uz Skotiju, tur EU studijas ir par brīvu, jāmaksā tikai Angļiem. Pieteikties vari lidz janvāra vidum, un tev vajag labas atzīmes. Izvēlies tādas universitātes, kas atrodās tuvu lielām pilsētām, lai nav tā, ka uzturies studentu miestā, kur darbu neatradīsi. 

Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

 

 

Neskaties uz Angliju, brauc mācīties uz Skotiju, tur EU studijas ir par brīvu, jāmaksā tikai Angļiem. Pieteikties vari lidz janvāra vidum, un tev vajag labas atzīmes. Izvēlies tādas universitātes, kas atrodās tuvu lielām pilsētām, lai nav tā, ka uzturies studentu miestā, kur darbu neatradīsi. 
 

 

Varbūt vari uzreiz ieteikt ko precīzu (Pilsētu/University), jo izklausās, ka runā no pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Zini, ar tām netikšanām budžetos ir kā ir, bieži vien budžeti nemaz netiek aizpildīti. Pat ar zemāku vidējo un %, tad tie bija līmeņi, tika budžetā bez nekādām problēmām.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ir Jūdenburga, Klāskova un Aperdīna. Izvēlies, ko tieši gribi mācīties, izvēlies atbilstošāko programmu un tad meklē labākās universitātes, un tad atskaiti tās, kas atrodās laukos. Tev būs jānokārto arī IELTS. Un cik noprotu vidusskolu pabeidzi šogad, ne ? Nu tad mācīties varēsi sākt nākamgad. Es piemēram pabeidzu gadu LU, un tad aizskrēju uz Edinburgu un uzreiz varēju sākt 2. kursu. Ja baigi gribētu, būtu varējis pa taisno iet trešajā.

 

Domugraudam taisnība, LU DF pirmajā kursā tiek 225 cilvēki, no kuriem kvalificēti palikt uz otro kursu ir tikai 100. Varbūt nāksies pastaigāt uz izlīdzinošo matemātiku un stulbeņu angleni, bet tikt iekšā visticamāk problēmu nebūs. Es uz Jūdenburgu devos nejau labu labā papīra vai smukā piķa dēļ, bet gan personisku iemeslu dēļ. 

Labots - nevertell
Link to comment
Share on other sites

skaties, vai skolā ir obligāta prakse, ja tev nav pieredzes un/vai portfolio, kaut ar doktora grādu darbu būs ļoti grūti atrast IT sfērā, ar visu kruto diplomiņu varēs pretendēd uz interna vietu. bet savācot portfolio un darba pieredzi jau skolas laikā, pēc absolvēšanas būs vieglāk atrast darbu.

 

 

 

Jau kādu laiku esmu nolēmis savu nākotnes izglītību/darbu saistīt ar IT jomu

 

kā izlēmi? izlemj daudzi, un kādi labi 70% agrāk vai vēlāk aplaužas, ka patika spēlēt counter strike vidusskolā nav pamats, lai ietu studēt IT. piemērs no dzīves, studijas uzsākām ~120 cilvēkiem programmā septembrī, bakalauru aizstāvēja mazāk par 30, puse jau aizgāja pēc pirmā semestra.

 

ja līdz šim vispār nav bijusi saskarsme ar programmēšanu (nav bijusi dabīga interese to iemācīties pašam) apdomā labi kārtīgi vai tas tiešām ir tas ko tu vēlies, vai arī tu būsi tajos 70% kas agrāk vai vēlāk aplaužas.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Krūp, nav tiesa, no Edinburgas universitāts ,kas ir stipri akadēmiska un vispār nepiedāvā prakses programmas, Blūmbergs un citi lieldegunu uzņēmumi nevar sagaidīt, kad zaļais absolvents nāks strādāt pie viņiem. Protams, atlases process ir, bet tās vairāk ir sacensības ar atjautības koda uzdevumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

Man mazliet gribās izaicināt sevi un pastudēt ārzemēs. Ja es tagad gribētu sākt studijas, tad man jāgaida nākamais gads?

Man vajag starptautisku papīru, jo es esmu ļoti pārliecināts, ka LV ilglaicīgi neuzturēšos. Kā ir ar visiem papīriem (nokārtošanas/iesniegšanas) - nav grūtības? Pietam, nevertell, Tu ņēmi kādu studentu kredītu dzīvošanai vai ko tādu?

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Es biju piena puika un sākumā dzīvoju pa vecāku un draudzenes naudu. Atrast darbu nav problēmas. Nokārtot IELTS nav grūtības - tas ir vienīgais 'iestājeksāmens' ko tev vajag, lai studētu UK. Ja uzskati, ka matemātikas eksāmenā būsi nosūcis par daudz, tu vari pārlikt centralizēto nākamgad, un UCAS aplikācijā rakstīt provizoriskus rezultātus, un tad varēsi atrādīt nākamā eksāmena rezultātu, kad tu viņu nokārtosi. Labāk neprasi man, bet pats izpēti SAAS (Student Academic Awards Scotland), UCAS (serviss, caur kuru universitātes uzņem studentus) un paskaties, kā nokārtot IELTS. Un atrodi universitāti, paskaties koju cenas, (dzīvokli uzreiz noīrēt būs grūti bez draugiem uz vietas). Ja tu tiešām gribi studēt ārzemēs, tad lasi vien pats un izglītojies. Apskaties, arī cik ātri tu varētu dabūt National Insurance number, lai varētu strādāt un kārtīgi maksāt nodokļus Kameronam. 

Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

Tavuprāt, studēt Skotijā arī būtu visgudrākais gājiens, ja gribu savu nākotni saistīt arī starptautiski, ne tikai LV kantoros, ja?

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nezinu. Tikpat labi vari skatīties uz Vāciju, Dāniju, Zviedriju. UK priekšrocība ir tāda, ka te var dzīvot pilnvērtīgi zinot tikai Angļu valodu, nav ne ar ko tik īpašas tās mācības te. LU DF noteikti pasniegšanas ziņā tur līdzi. Tik cik papīrs te ir smukāks. Tai pat laikā, tur kur es praksējos, tur ir pilnībā pofig, kur tu saņem diplomu, galvenais, ka tiec cauri intervijai.

Link to comment
Share on other sites

Ziemelis

 

 

Ja bagāti vecāki, tad uz priekšu. Nedomāju, ka tev pēkšņi kāds UK dos mācību kredītu!

 

Mulkibas. Kreditu ir salidzinosi viegli dabut ar izdevigiem noteikumiem - ir jasak atdot tikai tad kad sanem algu vismaz 30k. Vismaz taa bija pirms gadiem 6.  

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Runājot par Angliju, vēl var paspēt pieteikties un sākt mācības šogad.

 

Sistēma apmēram tāda:

 

Jāpiesakās līdz 15. janvārim, la sāktu studijas septembrī. Ja nokavē, tad tavs pieteikums skaitās kā "late application" un tiks izskatīts tikai tad, kad būs tikts galā ar tiem, kas pieteicās laicīgi. "Late application's " var pieteikt līdz jūnija beigām. Ir iespējams tikt universitātē piesakoties arī periodā jūlijs - augusts, bet uz programmām kuras nav aizpildītas, vai arī universtitātes atteica tavas iepriekšējās izvēles. Protams var iet uz universitāti un runāt, zinu cilvēkus, kuri pat septembrī ir iestājušies, bet tas tavā gadījumā neder.

Jāpiesakās caur https://www.ucas.com/lapu, tur tu izvēlies kurās universitātēs gribi māities, kādas programas, savas kvalifikācijas, attsauksmes utt. Viņi pēctam visi noorganizē.

 

Studiju kredītu nokārtot kā EU pilsonim nav problēmu, jāiet uz https://www.gov.uk/student-finance/overviewun jāaizpilda pieteikums. Bet manuprāt bez UK addreses tas būs ilgs un grūts pasakums, jebkurā gadījumā līdz septembrim tu to noteikti nedabūsi gatavu, ja būtu jau te, tad bez problēmām.

 

Vēl var pieteikties Maintenence Loan, kurš ir paredzēts taviem izdevumiem studiju laikā, tagad laikam maksimums ir 7k ko var dabūt. Ja tu nedzīvo te uz vietas jau 3 gadus, tad maz ticams ka tu viņu dabūsi, bet mēģināt var.

 

Kredītus jāatdod, kad sāc strādāt un pelni virs 21k gadā. Maksājumi tiks automātiski atvilkti no algas, kā tāds papildus nodoklis no summas, kura pārsniedz tos 21k.

 

Visu var atrisināt, bet no LV to izdarīt būs grūti.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

AndrisBB, domā ir vērts maksāt par Anglijas izglītību, ka Skotijā to var dabūt par brīvu ?

 

Un jā, studiju kredītus atmaksāsi tikai tad, kad sāksi pelnīt. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja brauc no LV un netēmē uz top universitātēm, tad droši vien ka nav vērts. Es jau pirms universitātes dzīvoju te un uz Skotiju pārvākties, lai tikai ietaupītu uz studiju maksu arī nav vilinoši.

Bet ja man būtu jābrauc no Latvijas, tad es drosī vien neizvēlētos ne vienu ne otru. Drīzāk skatītos kautko no Zviedrijas, Dānijas (abās var mierīgi dzivot, mācīties un strādāt zinot angl'ju valodu, vismaz man tā lieklas), sliktākajā gadījumā Vāciju, kur var mācīties angliski, bet maz ticams ka bez vācu valodas būs viegli dzīvot, kautgan ganjau ar laiku iemācītos.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Kas kuram ir top universitāte - Edinburgas universitātē pasniedz Dr. Higgs, Glāsgovas universitāte dzen uz priekšu Haskell...

Link to comment
Share on other sites

Par budžetu vietām - Latvijā tagad ir iniciatīva "saražot" IT studentus. No vienas puses tas ir labi un no otras nē. Labi tas, ka vairāk budžetu vietu, slikti, ka notiek kā lielās universitātēs - konvejiera efekts. 

Es ieteiktu apdomāt ko tieši vēlies - ja neesi 100% pārliecināt, ka ikdienās vēlies dzīvot ar datoriem, tad ieteiktu studēt Latvijā vismaz bakalaurus - te pat latvijā var tikt pie bezmaksas izglītības. Kā piemēru varu minēt VeA. Tā kā tur esmu beidzis maģistrus. Augstskola laba, līmenis ir labs, tikai ar maģistrantūru bija kā bija, vairāk tika saistīts ar astronomiju, signālu apstrādi (Irbenes dēļ). Budžetu vietas mēdz netikt aizpildītas, kā arī studiju laikā ja ir vēlme var doties Erasmus+ studijās un pēc studijām apmaksātā Erasmus+ praksē.

Tā kā pēc manām domām gluži skriet prom arī nevajag. 

Labots - o MK_
Link to comment
Share on other sites

Ok nolažot eksāmenu kam negadās, bet fakts ka nav savlaicīgi bijis plāns B un C, lai beidzot skolu būtu skaidrs rīcības plāns ko darīt tālāk, neko labu par topikstarteri neliecina.

 

brauc mācīties uz Skotiju, tur EU studijas ir par brīvu

Lai arī piekrītu par Skotiju un faktam ka mācības ir par brīvu, gribēju atzīmēt ka ir prasības lai vidējā atzīme būtu labā līmenī. Atkarīgs no studiju programmas un universitātes.Piemēram Glasgovā (kura starp citu ietilpst pasaules top50) labās aktuālās programmās lai LV  skolas beidzējs tiktu bez maksas, centralizēto eksāmenu atzīmēm jābūt 90+%punkti. 

 

Skatos AndrisBB uzmetis īsu step by step( ko topikstarterim pašam jau vajadzēja zināt pirms gada), jā jāsāk ar https://www.ucas.com un tad jau pats redzēsi. Lai izdodas


Šis daudziem nepatiks. Atļauju arī izdrukāt un piekārt pie visu augstāko mācibu iestāžu durvīm.

 

Mans uzskats ir - ja pie mūsdienu iespējām cilvēks nav spējīgs iestāties LV budžetā vai atrast bezmaksas alternatīvas ārzemēs, tad viņš ir idiots. idiots pēckura sauc darbs. Vienkāršs darbs. Bet idioti strādāt ne īpaši grib, viņi izmanto visas iespējas lai to nedarītu, tai skaitā sagrābjas kredītus un maksā par mācibām. Augstskolā jāmācās labākajiem, tagad ar visām maksām un peejamiem krītiem, vidējais augstskolu absolventu līmenis ir šausmīgi zems, veidojas idiotu bari ar diplomiem, kuriem deguns gaisā, ponti lieli bet sajēga tuvu nullei 

Labots - LSTP
Link to comment
Share on other sites

Mans uzskats ir - ja pie mūsdienu iespējām cilvēks nav spējīgs iestāties LV budžetā vai atrast bezmaksas alternatīvas ārzemēs, tad viņš ir idiots. idiots pēckura sauc darbs. Vienkāršs darbs. Bet idioti strādāt ne īpaši grib, viņi izmanto visas iespējas lai to nedarītu, tai skaitā sagrābjas kredītus un maksā par mācibām. Augstskolā jāmācās labākajiem, tagad ar visām maksām un peejamiem krītiem, vidējais augstskolu absolventu līmenis ir šausmīgi zems, veidojas idiotu bari ar diplomiem, kuriem deguns gaisā, ponti lieli bet sajēga tuvu nullei 

 

Mazliet varu piekrist - skatoties kādi studenti aizstāv savus bakalaura darbus un ar kādām gudrības pērlēm šie studenti beidz savas studijas ir apbēdinoši. Piemēram, iestājās vidēji 80 IT studenti, no kuriem beidz ~30 un no kuriem 5 strādā IT jomā.  

Labots - o MK_
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

 

as kuram ir top universitāte

Es jau nesaku ka Skotijā nav labu universitāšu.

 

 

 

centralizēto eksāmenu atzīmēm jābūt 90+%punkti.

Ja jau prasa 90%, tad vainu eksāmeni baigi vieglie, vainu kkaudus eksāmenu frīkus meklē :D Kad es beidzu, tad bij līmeņi, manliekas ka matemātikā es dabuju C, kautgan mācijos samērā labi, matemātikā un fizikā bij pat republikā godalgotas vietas, tāka tie eksāmenu līmeņi tā pa īstam neko neatspoguļo. 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nav tik slikti skotijā ar tām vietām, viņi neskatās uz procentiem eksāmenos, viņi skatās uz līmeņiem. Visnetaisnīgākā piekasīšanās ir tieši par vidējo atzīmi uz liecības. Trīs gadus atpakaļ Edinburgas universitāte gribēja 9 un uz augšu, bet tagad viņi būs ar mieru uzņemt arī ar zemākām atzīmēm, viņiem nācās piekoriģēt atlases procesu Latvijai, jo mums vidējā atzīme vienkārši nevar būt tik augsta kā valstīs, kur vidusskolā katrs izvēlās pats, ko un cik daudz mācīsies.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mans uzskats ir - ja pie mūsdienu iespējām cilvēks nav spējīgs iestāties LV budžetā vai atrast bezmaksas alternatīvas ārzemēs, tad viņš ir idiots. idiots pēckura sauc darbs. Vienkāršs darbs. Bet idioti strādāt ne īpaši grib, viņi izmanto visas iespējas lai to nedarītu, tai skaitā sagrābjas kredītus un maksā par mācibām. Augstskolā jāmācās labākajiem, tagad ar visām maksām un peejamiem krītiem, vidējais augstskolu absolventu līmenis ir šausmīgi zems, veidojas idiotu bari ar diplomiem, kuriem deguns gaisā, ponti lieli bet sajēga tuvu nullei 

 

vidējais absolventu līmenis ir zems, jo aiziet studēt sev neinteresējošās sfērās, jo tur tiek budžetā, tad arī pabeidz ar četrinieku. ja izglītība būtu maksas, tad studētu ko grib, nevis kur tiek un studētu tie, kas grib studēt, a tagad kaut kādas programmas ir daudz budžeta vietu un katrs muļķis var aiziet pamēģināt, ļoti liela daļa muļķu arī pabeidz.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja jau prasa 90%, tad vainu eksāmeni baigi vieglie, vainu kkaudus eksāmenu frīkus meklē
Cik viegli ir šībrīža centralizētie eksāmeni prasi šīgada beidzējiem. Runajot par ne mazāk 90%, es gan sliecos domāt ka tas ir filtrs lai lai pašā saknē atsijātu dumiķus kuri pat nav spējīgi ekšus līmenī  nolikt, neies jau par savu naudu mācit visas EU puspelēcibas.

 

viņi neskatās uz procentiem eksāmenos

Nezinu uz kā balstīts šis tavs apgalvojums,es pat pārbaudīju, vismaz University of Glasgow nekas nav mainījies http://www.gla.ac.uk/international/country/latvia/linkā katrs pats var redzētprasības, niknākās

 

Atestats par visparejo videjo izglitibu with overall average of 95% in 4 individual and externally marked Centralised State Exams, with no individual subject less than 90%. Exams marked by schools will not be considered.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pilnīgi bezjēdzīga prasība un kā jau Nevertell saka visdrīzāk reālajā dzīvē nav tik stingri.

Bet ja nu tik ļoti gribas tur mācīties, tad var pirms universitātes paņem Fundation Year, pamācies mazliet matemātiku britu stilā un mierīgi tiec tajā universitātē, jo salīdzinot ar LV te matemātiku viņi tik daudz nemācās un ir viegli nokārtojama ar labām atzīmēm, pēctam vairs nav nozīmes kas tur bij LV.  Pie reizes pierast un vairāk iejutīsies kā ir dzīvot UK.

Tā vismaz cilvēki dara, lai tiktu mega snobiskajā Bristoles universitātē.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pilnīgi bezjēdzīga prasība un kā jau Nevertell saka visdrīzāk reālajā dzīvē nav tik stingri.
Ne mums spriest cik viņa jēdziga vai nē, es domāju ka prasības ir tādas, kādas ir, lai viņus nepasēž bezmaksas studenti no visas EU, un it sevišķi no EU trūcīgākajām valstīm. Selekcija - lai pa free nāk tikai labākie. Lai ko teiktu Nevertell, Glasgovas universitāte konkrēti pieturas pie savām prasībām, to es tev toč saku. Neatbilst ( kaut 1%) - uz redzēšanos bezmaksas, par naudu laipni lūdzu.
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
lai viņus nepasēž bezmaksas studenti no visas EU, un it sevišķi no EU trūcīgākajām valstīm

Tu runā tā it kā tā būtu ārkārt;iga privilēģija tikt tajā universitātē :D Starpcitu tieši no nabadzīgākajām EU valstīm arī būtu lielākā jēga piesaistīt studentus, jo lielāka varbūtība ka pēc studiju pabeigšanas paliks Skotijā un strādās, nevis piemēram aizbrauks mājās uz Itāliju. Nesen pa BBC skatijos ka Vācija tagad piedāvā visiem mācības par brīvu ar domu ka labākie paliks un palīdzēs celt ekanomiku, milzīgs daudzums studentu brauc no ASV, jo tur vispār studiju maksa bezjēgā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

uz redzēšanos bezmaksas, par naudu laipni lūdzu.

Par maksu tu nemaz studēt nevari. Kā EU pilsonis, vai nu tu Skotijā studē par brīvu, vai nē. Maksā tikai Angļi un tie, kas ir ārpus EU zonas.

 

Un tie standarti, par kuriem runāju, tas ir Edinburgas universitātei, par Glāzgovu nespriežu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

visgudrākais gājiens, ja gribu savu nākotni saistīt arī starptautiski, ne tikai LV kantoros, ja?

 

labāk nekā LV  būtu gan 


 

 

tur ir pilnībā pofig, kur tu saņem diplomu
 

 

Tas tā ir gandrīz visur iekš UK.   

Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

Par cik šeit ir arī cilvēki, kuri dzīvo/strādā ārzemēs.. - Cik reāli/nereāli ir iegūt darbu IT jomā ar LV papīru? Ja es pierādu, ka esmu prasmīgs, viņi dos man iespēju sevi pierādīt, vai ne tā? Vai viņiem ir pie pakaļas un ir auto-denied?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Bet tev tak vēl nav LV papīra. Pa lielam ja mērķtiecīgi meklē darbu vai ja ir vismaz kāda pieredze, tad lielas starpības vai tev LV vai UK diploms nav (vismaz pēc  manas pieredzes). Tanī pašā laikā skaidrs ka ar UK diplomu tev būs nesalīdzināmi lielākas iespējas vismaz tikt līdz intervijai.

 

Ja jau tik ļoti gribi uz to UK, tad atrod kādus paziņas - radiniekus kuri jau tur dzivo. Sarunā ka padzīvosi pie viņiem un piesakies vietējā universitātē uz Foundation Year. Pie reizes vari pastrādāt kādā vietējā supermārketā, lai nav tā ka galīgi nav naudas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik reāli/nereāli ir iegūt darbu IT jomā ar LV papīru?

 

Tad ir jābūt atbilstošai darba pieredzei un prasmēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

rudis323

NL ir diezgan laba mācīšanās tieši par IT lietām, biju atradis 1 skolu kur vairāki kursi ir ENG valodā, 1 semestra maksa bija ap 1200 EUR, bet tēma bija tieši tāda pati kā LU DF: Computer Science

 

 

 meklē vienkārši google: education in UK computer science, free college in uk computer science, college in netherlands computer science

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
2015.06.20. , 14:45, nevertell teica:

Nav tik slikti skotijā ar tām vietām, viņi neskatās uz procentiem eksāmenos, viņi skatās uz līmeņiem. Visnetaisnīgākā piekasīšanās ir tieši par vidējo atzīmi uz liecības. Trīs gadus atpakaļ Edinburgas universitāte gribēja 9 un uz augšu, bet tagad viņi būs ar mieru uzņemt arī ar zemākām atzīmēm, viņiem nācās piekoriģēt atlases procesu Latvijai, jo mums vidējā atzīme vienkārši nevar būt tik augsta kā valstīs, kur vidusskolā katrs izvēlās pats, ko un cik daudz mācīsies.

Šī jau diezgan veca sarakste, bet tomēr interesē, nevertell, kur tu atradi informāciju par to, ka Edinburgas universitāte uzņemšot arī ar zemākām atzīmēm par 9? Jo šobrīd joprojām pie kritērijiem skolas mājaslapā rakstīts par 9, 9,5 un pat 10 kā vidējo atzīmi :/

Link to comment
Share on other sites

nevertell

No cilvēka, kas strādā Edinburgas universitātē. Atkarīgs no tā, kādu studiju programmu izvēlies.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
AndrisBB

Baigi nežēlīgā dillema - iet mācīties PhD vai nē? Līdz 3dienai jāizdomā.

Studijas apmaksā HP, kopumā 3 gadi, tik stipendija tāda nekāda - 14.5k gadā, bet tax free.

Plusi varētu būt ka pa lielam garantēti 3 gadi bez stresa, lielas iespējas turpināt darbu HP ar labu algu, mīnusi ka stipendija maza.

 

Kādi vēl plusi?

 

Link to comment
Share on other sites

Cik Tev tagad gadu un kāds ģimenes stāvoklis ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...