Jump to content

Jūrnieki - matroži/motoristi


mduu
 Share

Recommended Posts

hurvacijs

Laba diena!
Vēlējos uzzināt plusus un mīnusus par sektoriem.
Tātad. Plānoju un esmu gatavs ar visām četrām nesties uz kuģi, bet neesmu pārliecināts ko tad īsti es vēlētos. Varbūt kāds var ieteikt? Kādus plusus un mīnusus par katru?
Tātad
Stūrmanis
Elektroautomātika
Mehāniķis

Vai Jūs varētu īsi un konkrēti pateikt kāpēc to izvēlēties, kāpēc to nē?
Es skatos ar greizu aci uz mehāniķi. Iespaids, ka pavada 40 grādu tempr (kā minimums), atalgojums ok, atbildība mazāka nekā kapteinim.
Elektroautomātika (šadu sektoru LJA 1gadu laikam redzu). Izklausās pēc tīra darba. Atalgojums gan jau arī ok.
Stūrmanis - tīrākais darbs, lielākais atalgojums, lielākā atbildība. Vismaz no malas tādi uzskati ir. Vai tas tā arī būs?

 

Būtu ļoti patteicīgs, ja kāds ieteiks kaut ko :) Var uzreiz - kādas tad ir tās mācības LJA. Ko vajadzētu gaidīt no katras studiju programas. Prtoams, ka internetā visu var atrast, bet nu... Vairāki viedokļi man ir svarīgi :)
Liels paldies jau iepriekš.
Un - atvainojos par iespraušanos svešā tēmā.

Labots - hurvacijs
Link to comment
Share on other sites

Tu domā, ka te kāds ir pastrādājis visos iepriekšnosauktajos amatos? :) 40 grādi ir stipri pamaz priekš mašīntelpas... :) Es domāju, ka tur ir tuvāk 60-65 grādiem, kad ārā ir +30. Varu rītdien kolēģiem pajautāt precīzāk, kādā ellē šie tur lejā strādā. Es neizvēlētos mehāniķa amatu iepriekšnosaukto grādu deļ. Plus var sanākt strādāt, kad vajadzēs, nevis plānot savu darbu. Man ārpusdarba pasākumi var iekrist ostā iešana ar tauvošanos. Mehāniķiem - kad tik kaut kas salūzt. Pat nakts laikā un līdz uzvarai. Cik atceros - akadēmijā vieglāk iestāties ir mehāņiķiem, bet mācības šiem grūtākas. Uz stūrmaņiem lielāka konkurence, bet pēc tam bišku vieglāk mācīties.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Godīgi sakot, ļoti forša nozare, kas ļauj ĻOTI labi nopelnīt un apskatīt plašo, skaisto pasauli arī ne tiem spožākajiem prātiem.

 

Viens ļoti labs draugs ir jūrnieks.

Videnē viņam mācībās visai švaki gāja un, cik noprotu, augstskolā arī nebija baigi spīdoši - smaga galva. 

 

Nu, neko, pagājušogad pabeidza augstskolu (Kuģu vadība?) un ar visām praksēm kopā jūrā ir gājis jau kādas 4 vai 5 reizes.
Priekš tikko augstskolu pabeiguša tirliņa pelna ļoti labi, melnais darbs vairs nav jādara, ik pa laikam kaut kur piestāj un sanāk pat apkārtni apskatīt. Nav nemaz tik slikti. Un man pat liekas, ka viņam ir visai draņķīga tā angļu valoda.

 

Protams, viņa draudzene paliek mājās un bēdājas.

Kad šams atbrauc, tad viņai teju vai jāpamet visa sava dzīve, jo tak laiks kopā jāpavada.

 

Tā jau labs cilvēks un stulbs arī nav, bet kur viņš šeit varētu nopelnīt kaut par 1/4 no algas, ko viņš saņem tur - man nav ne jausmas.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Man šitā viens jūrnieks paziņa bez draudzenes arī palika. Nesagaidīja. Beigās nospļāvās par to piķi ko jūrā var saņemt un kļuva par santehniķi. Labāk esot ar sievu dzīvot un draugus katru weekend satikt nekā viens uz 4 mēnešiem jūrā. Un ja to piķi izdala uz gada vidējo, tad jūrniekiem nemaz tik daudz nesanāk. Ja kas viņš bija motorists uz tankera.

Labots - Slaids
Link to comment
Share on other sites

constrig

+ Slaids.

Ar privaato dziivi pashvaki. Naudas gan pietiek ja pasham galva ir uz pleciem ( labi amati). Jurniekiem no LV ir augsts reitings

Labots - constrig
Link to comment
Share on other sites

hurvacijs

Liels paldies Jums visiem :).
Jā, es apzinos, ka ar ģimenes dzīvi būs... Bet nu..  Pārāk daudz esmu sev sastāstījis, ka tikai un vienīgi uz to pusi vēlos iet. Varbūt labi, varbūt slikti - tad redzēs.

Jā - esmu dzirdējis stāstus, ka baigi švaki ar ģimeni un atmet nost to jūru, lai darītu mirstīgo darbu un būtu blakus ģimenei.
Esmu arī dzirdējis - aizbrauc jūrā, atbrauc atpakaļ un viss super.  Viss ir atkarīgs no cilvēkiem (laikam jau).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ja iesi uz stūrmani - rēķinies, ka pret mācībām nāksies attiekties nopietni, jo ir vēl vecā gvarde, kura jaunos eksāmenu laikā pamatīgi ņem priekšā.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijas jūras virsnieki kotējas pasaulē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vajag apzināties ka ja arī dzīvosies pa mājām, iespēja uz laimīgu ģimenes dzīvi ir mazāka par 50%, nav nekāda naida, tikai šķirto laulību statistika! 

Bez tam arī dzīvojot ar veceni nekādi nav garantēts, ka sex nebūs tik pat regulārs kā Ziemassvētki!

Tā kā ja gribi braukt jūrā - brauc un vecenes te būtu pēdējais kas jāņem vērā!

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Jā, noteikti ņem vērā viedokli un ieteikumus no cilvēka, kas meitenes/sievietes sauc par vecenēm. Tā laikam tādi mazpisānu tipiņi sajūtas kā baigie veči.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bez tam arī dzīvojot ar veceni nekādi nav garantēts, ka sex nebūs tik pat regulārs kā Ziemassvētki! Tā kā ja gribi braukt jūrā - brauc un vecenes te būtu pēdējais kas jāņem vērā!

Ja sauc viņas par vecenēm, tad ir skaidrs, kāpēc sekss ir tikpat bieži kā Ziemassvētki. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
hurvacijs

Sveiki! Atvainojos par bumpu.

 

Ja es izvēlētos LJK - vai tā būtu jūtami sliktāka skola par LJA?
Vai kādam ir labas zināšanas par abām skolām?
Protams, ka LJA izdresēs labāk, bet vai LJK ir tik jūtami traģisks kantoris?
Cik saprotu, tad izmācoties LJK par kapteini nebūt, tikai augstākais uz C/O,  bet izmācoties tālāk - var arī uz to mērķēt.


Paldies jau iepriekš :)
 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...