Jump to content

Radiotehika u-101


stalone
 Share

Recommended Posts

Sveiki !

Man īpašumā nonācis pastiprinātājs Radiotehnika u-101 HIFI.

Ir viena problēma...

Piesledzot skaļruni, tas dūc. Pastiprinātājs ilgi nav darbojies. Mūzika skan, bet fonā tāpat dūc. Varētu būt, ka jāmaina kāds kondesātors, vai kas cits ? Jā, tā tad kurš-kuri ? Dūc abos kanālos. Skaļrunis nav vainīgs. 

Vel viens jautājums. Kas ir atelā apvilktā lieta?post-100345-0-11252000-1433704388_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Apvilktais plašu atskaņotāja korektors. Ja bildē ir tavs aparāts - es mainītu visus krievu elektrolītus bez izņēmuma.


nu jā - uzrakstījām vienlaicīgi ar DL  :D:drinks:

Link to comment
Share on other sites

stalone
(labots)

Paldies, par atbildēm! Man mājās ir velviens tieši tāds pats pastuzis. Bet tam vispar nav nekadas dzivibas pazīmes. Tas vinila priekšpastiprinātājs ir vajadzīgs ? Atellā redzamais nav mans, tas ir googles... 


Aparāts man godīgi sakot nav baigi vajadzīgs.. Gribu virnkārši sataisīt lai nemētajas. Būtu ko grāžā ielikt. Tapec nezinu vai ir jega ņemties ar viņu. Tapec gribu vienkarši tikt no tās dūgšanas vaļā

Labots - stalone
Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Bija man sen atpakaļ tāds amps.  Ja netaisies slēgt klāt kādu plašu deku - to priekšpastiprinātāju mierīgi vari izmest - tur laikam tikai pāris skrūves bija un šo smuki var izņemt.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

Tas vinila priekšpastiprinātājs ir vajadzīgs ?

Kā jau teica - ja negribi vinilu klausīties, tad nē. Bet, ja šamais tur ir, tad kāpēc ņemt to ārā? Pret dūGšanu tas, visticamāk, nelīdzēs :) Ko tieši vajag darīt, lai beigtu dūkt, to diez vai kāds, neredzot verķi, pateiks. Iesākumam jā - nomainīt visus krievu elektrolītus. Iespējam, palīdzēs. Ja nē, tad jāmeklē, kas tieši dūc.

Link to comment
Share on other sites

Man tādi bijuši 2. Abi dūca, bet toreiz tā neinteresēja ņemties, tāpēc palaidu tālāk, jo nekā diži laba no tā pastiprinātāja nav.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Vai nav prātīgāk izmest ārā izejas pakāpes un uztaisīt čipampu? 

 

Gan jau biedri var ieteikt uz kādu čipu tagad labāk skatīties.

Link to comment
Share on other sites

nu nez, ja strādā, priekš kam mest ārā ? tāpat baroklis šim par švaku lai izmantotu čipu uz pilnu jaudu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu tur jau tā lieta, ka nestrādā! Oriģinālās tranzistoru izejas pakāpes jau arī nav nekas īpašs, gan izturības, gan skaņas kvalitātes ziņā. 

Un D klasi tas baroklis nepavilks? 

Piem šo http://www.ebay.co.uk/itm/TDA7498-100W-100W-Class-D-High-Power-Amplifier-Board-DC20V-to-DC36V-/351112380205?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item51bfedbf2d

 

Pēc datasheet THD līdz 50w ciešams. 

 

Nomainīt visus elektrolītus nav nemaz tik lēti un vēl nav teikts, ka tā būs vienīgā vaina.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un D klasi tas baroklis nepavilks

 

ja pareizi atceros, tad 101 baroshana bija +-26 un +-31 volts. ........

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu izmantojam tikai vienu barošanas plecu - d klase takš ekonomiska. (Vai ideja garām?)

 

Un ir takš čipi kuriem kā reiz vajag bipolāro barošanu.

Link to comment
Share on other sites

nu tak autors pats neko tādu nepaveiks. Galinieki strādā, ja jau jams raksta, ka skan . Visticamāk vaina vecajos kondensatoros.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

nu tak autors pats neko tādu nepaveiks

 

Nu ja autors nespēs pieslēgt gatavu čipampa plati, tad viņš nespēs arī kondensatorus pārlodēt - pēc manām domām visus kondiķus pārlodēt ir sarežģītāk un arī čakarīgāk. 

Link to comment
Share on other sites

stalone

Sveiki, biedri !

Paldies par atbildém, ieteikumiem ! 

Pastiprinátájs salabots, atajucu vaļā, papētiju... Divi kondesatori jau ir jaunā tipa, nav krievu milzīgie. Sākumā samainiju divus vadus, kuri bija kusuši.. Pēc tam ķeros pie kondesātoriem.. Izņēmu visus kondensātorus no nodegušā pastužā, parbaudiju ar testeri. Tad nomainiju jaunajam pastiprinātājam vienu kondesatoru, nekas nemainijās pec tam nākamo, un aizgāja, vairāk nedūc nemaz, varbut ļoti minimāli. Skan, normāli. Priekš tadas relikvijas. Nu ko āķis lūpā ! Uzmeistaroju arī kasti ,kur ieliku tumbiņas, noname abas 4omu. Vienu apakšām, ar filtru, otru tīri augšām. Runajot par to plāšu atskaņotāja korektoru, tas vienkārši jau bija izņemts, tapēc jautāju. Tagad gribetos pastiprinātaju uzlabot ! Iepatikās tā smaka, kas rodas lodējot ! Bet ir velviens jautājums man viens pastiprinātajs ir u-101 un otrs u-101 hi-fi. Kāda atšķirība?

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Uzmeistaroju arī kasti ,kur ieliku tumbiņas, noname abas 4omu. Vienu apakšām, ar filtru, otru tīri augšām.

 

Satriecoši. Kur bildes?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
infekto44

Labdien. Gribēju paprasīt info par y101 indikatora plati. Uz viņas ir 3 gabali potenciometri. Divi gabali pa 68kohm un 0.125w un viens uz 47kohm 0.125w. Interneta veikalos skatījos ka tāds 68kohm nav un tuvākie ir 50 un 100kohm. Vai labāk būtu likt visus trīs pa 50 kohm? Jautāju jo prasās pēc jaunākiem, gribēju noregulēt pēc grāmatas indikatorus bet kā sāku regulēt tā zūd kontakts un segmenti nestabili regulējas. Kādus variantus iesakāt? 

Link to comment
Share on other sites

2019.03.25. , 04:04, infekto44 teica:

zūd kontakts

iztīri ar kontaktu ķīmiju un nekas nezudīs. Mainīt neredzu nekādu vajadzību. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
infekto44

Es biju nopircis u101 komplektu ar kasetnieku radio un pastiprinātāju. Nomainiju visiem kondensatorus. Dabuju ykb bloku ejošu uz fm viļņiem. Bet beigās iznāca tā ka radio ta ari nedabūju stabili strādāt uz fm viļņiem. Uz brīdi iet, tad kkur aizpeld un atgriežas atpakaļ. Nomocījos un beigās nospļāvos. Kasetnkieks ari tads ka sākumā gāja tad sākās problēmas. Ari nospļāvos beigās. Pastiprinatajs bija ilgāks cīnītājs. Bet ari ekrans atnirdzas, un parāva lidzi ari izejas gala plates. Sapratu ka bez jēgas izmesta nauda un laiks ar vecajiem hlamiem. 

Beigas iepirku jau nopietnākas iekartas. 

Radio uztverejs/pastiprinātājs yamaha rx-496rds, kasetnieks sony Tc-K690 un pastiprinātāju sony ta-f550es. Visi trīs kā diena pret nakti. Pilnībā apmierināts gan ar kvalitati un ar jaudu. 

Labots - infekto44
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, infekto44 teica:

izmesta nauda

Ja būtu pajautājis zinātājiem pirms pirki, tad būtu ietaupījis

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

infekto44

Ari pie yamaha biju piesledzis S-90. Un man patika klausities. Vienigi S90 bija abam visi blivejumi janomaina uz jauniem un korpusa limejuma vietas japarlime, izmantoju pva limi. Atskiriba ir jutama. Rūpnīcas līmējums bija sūdīgs. Vienā vietā pat nebija līmēts... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
infekto44

Labdien. Plānoju atsvaidzināt savus japāņu dzelžus. Internetā meklēju adreses kur var pasūtīt kondensatorus, elna, nichicon firmas, katrā ziņā nekādus china. Viena ir Audio Hight store.com kur pasūtiju priekš sony pilnu komplektu. Varbūt kāds zin vēl kādu labu adresi internetā? Jo yamahai ir 2 gabali 6800uf 63v kondensatori, kurus gribu nomainīt uz jauniem(protams ari visus pārējos) un mazliet lielāku kapacitāti- ap 7400uf 63v. Bet atkal vienā adresē ir bet ražotājs tāds nekāds, citā adresē atkal ir bet nav pieejami. Latvijas adresēs nav izvēle.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, kam tas šķūnings vajadzīgs? Pamēri aparāta tehniskos parametru un ja viss normas robežās, tad nafig kautko mainī. Nu nepaliks skaņa labāka, ja nomainīsi 6800 µF uz 7400 µF . Kad pamēri un tie barošanas kondensatori vairs netur noteikto kapacitāti, tikai tad jāmaina.  Protams, ja naktī nevari gulētm jo pastiprinātājā nav ielodēti paši krutākie kondensatori, tā cita lieta, bet citādi tā ir audiofīlija un reliģija.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Huan Kaktus
2019.11.14. , 17:15, infekto44 teica:

Jaa, gribejas klasiku bet klasika pievīla.

Tai klasikai nav ne vaina, tik krietni jāpieliek taisnas rokas, un tad jau iet gana normāli un ilgi :)  Cits jautājums, ka arī ejoša tā nekādas zvaigznes no debesīm nerauj, un sakarīgi vecie japāņi būs labāki. Kaut arī rokas būs jāpieliek :)

Link to comment
Share on other sites

nu rrr jau nav slikts pēc shēmas - bet ja grib pa smuko - jaunas plates ( tādas kurām celiņi nekrīt nost)  un  normāli komponenti...krievu saitos redzēts.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Jā, nost krītošie celiņi bija problēma. Bet tur kā paveicās, atkarībā no getinaksa partijas - vienai vairāk, citai mazāk krita :)

Link to comment
Share on other sites

un ar normālām detaļā jāceļ V - būs jaudīgāks ? bija man kaut kur rrr simulācija spicē uz "importa" , jāpaskatās vai nav vecajos failos kaut kur pazudusi. ?

Kaut kad esmu gribējis viņu savākt nostaļģijas pēc..bet nav sanācis..

Link to comment
Share on other sites

es domāju barošanas voltus jāceļ..nu lai dabūtu kaut 50w.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Sveiki. Man ir perfekti strādājošs radio u-101, atskaitot indikatora displeju. Daži instrumentu paneļa rezistori ir nomainīti un K157UD2 mikroshēma, bet ekrāns paliek ieslēgts, tas nepārvietojas.
Vai man vajadzētu nomainīt visu paneli? Vai jūs zināt, kura sastāvdaļa varētu nedarboties, vai man vajadzētu to pārbaudīt?

 

 

ampli.jpg

Labots - Halcon46
Language error.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...